Jak optimalizovat WooCommerce a zlepšit výkon webu

Jak optimalizovat WooCommerce a zlepšit výkon webu

Trh s elektronickým obchodem v posledních několika letech výrazně vzrostl a nadále roste bez známek zpomalení v dohledné době. Hlavním důvodem, proč si elektronický obchod získal takovou popularitu, je to, že pro zákazníky je v dnešní době výhodnější nakupovat online. Pouhé spuštění internetového obchodu však neznamená, že na to přijde spousta zákazníků nebo prodejů (nejprve je třeba WooCommerce optimalizovat).


Online zákazníci mají konkrétní očekávání, potřeby a požadavky, pokud jde o online nakupování. Pokud nedokážete překonat nebo dokonce splnit tato očekávání, ztratíte zákazníky vůči konkurenci. Proto je důležité správně optimalizovat výkon vašeho obchodu WooCommerce.

V dnešní době si mnoho majitelů webových stránek vybírá WordPress. WordPress je jedním z nejpopulárnějších a nejvýkonnějších systémů pro správu obsahu (CMS) na světě. Nejen to, ale 31,6% všech globálních webů běžet na WordPress. Z těchto lidí více než 4 miliony z nich učinily inteligentní rozhodnutí vybudovat internetový obchod s WooCommerce.

WooCommerce je výkonný (a bezplatný) plugin WordPress s vestavěnými funkcemi pro prodej produktů na vašem vlastním webu. Kromě toho jsou k dispozici stovky rozšíření a doplňků WooCommerce pro přizpůsobení obchodu, jak uznáte za vhodné. Autobus, jak je uvedeno výše, stačí mít e-commerce obchod nestačí generovat zákazníky nebo zvýšit prodej.

Význam stránek s rychlým načítáním

Při optimalizaci stránky WooCommerce jde vše o to, aby bylo snadné procházet, uživatelsky přívětivé, obohacené o kvalitní obsah, pohotové a tak dále. Jedním z nejdůležitějších faktorů výkonu je však rychlost. Doba načítání vašich stránek a obecně rychlost vašich webových stránek hraje zásadní roli v spokojenosti zákazníků.

Nikdo netoleruje stagnující webové stránky v těchto dnech a můžete si být jisti, že vaši zákazníci opustí váš obchod, pokud načítání stránek trvá příliš dlouho. Ve skutečnosti asi 47% online zákazníků očekává, že se stránka načte za méně než dvě sekundy. Kromě toho 67% mobilních uživatelů zcela opustí vaši stránku, pokud načítání trvá déle než tři sekundy.

Jak již bylo řečeno, pomalé načítání stránky zaručuje ztrátu zákazníků a prodejů. Navíc jedna sekunda zpoždění v době načítání stránky může mít za následek 16% snížení spokojenosti zákazníků, 11% méně zobrazení stránek a 7% snížení konverzí. U obchodů s elektronickým obchodem to může výrazně ovlivnit zisky a zisk. Rychlost je proto nanejvýš důležitá, pokud chcete spustit úspěšný obchod s elektronickým obchodem. Kromě použití našeho úplného průvodce, jak urychlit WordPress, vám těchto 5 jednoduchých tipů pomůže optimalizovat WooCommerce asap.

1. Vyberte správné řešení hostování WordPress

Nejlepší hosting WordPress pro vaše webové stránky

Vše začíná výběrem poskytovatele hostingu WordPress. Toto je první krok k rychlému webu WordPress. Pokud váš poskytovatel hostingu nepodporuje dobrou rychlost webových stránek, nemůžete udělat mnoho pro optimalizaci WooCommerce. Než začnete optimalizovat svůj obchod, prozkoumejte dobrá řešení hostingu.

Při hledání nejlepšího hostování WordPress pro svůj web se zaměřte na výjimečnou dobu bezporuchovosti a nejnižší možnou dobu prostojů, nepřetržitou podporu, skvělou rychlost webových stránek a rozumné ceny. V opačném případě můžete zaznamenat pomalou rychlost připojení, časté selhání serveru, prodloužení prostojů na webu a nedostatečný výkon. To jistě odvede zákazníky z vašeho obchodu.

V případě WooCommerce se pokuste vyhnout řešením hostování rozpočtu. Plán $ 1 / měsíc nebo údajně „bezplatný“ plán vám z dlouhodobého hlediska nepřinese nic dobrého. Na začátku by to mohlo fungovat dobře, ale jak se velikost vašeho obchodu a poptávka po vašich produktech zvyšuje, tyto malé plány jednoduše nemohou nabídnout dostatek prostředků na podporu vašeho webu. Místo toho si udělejte čas na výběr plánu, který vyhovuje vašim potřebám provozu a zdrojů. Máme rádi WP Engine a Flywheel – oba nabízejí super rychlý, plně spravovaný hosting WordPress se spoustou zdrojů na podporu středně velké prodejny WooCommerce..

2. Optimalizace obrázků

Jak optimalizovat obrázky pro WordPress, Kompletní průvodce

Vysoce kvalitní obrázky jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak vyniknout vašemu obchodu s elektronickým obchodem. Obrázky však mohou mít významný vliv na dobu načítání stránky, pokud nejsou správně optimalizovány. Velké obrázky ve vysoké kvalitě pro vaše produkty mohou vypadat ve vašem obchodě výjimečně. Na druhou stranu, načítání těchto obrázků bude nějakou dobu trvat. Tohle je proč optimalizovat své obrázky je tak důležité.

Optimalizací obrázků můžete ve svém obchodě udržet ohromující snímky bez prodloužení doby načítání stránky. Můžete použít plugin, ale je lepší se naučit, jak správně optimalizovat obrázky, než je nahrajete do svého obchodu. Zde je několik věcí, které můžete udělat pro optimalizaci obrázků:

 • Použijte správný formát obrázku: Při výběru formátu obrázků je důležité zaměřit se na formáty, které jsou ideální pro weby a prohlížeče. Obvykle se jedná o formáty JPG nebo PNG. Komprimují obrázky pro online použití a snižují kvalitu obrazu bez negativních efektů. Jinými slovy, vaše obrázky budou vypadat skvěle i se sníženou kvalitou.
 • Použijte správnou velikost obrázků: Před nahráním ořízněte obrázky na správnou velikost. Navíc, když nahrajete obrázek do WordPress, automaticky se vytvoří výchozí velikosti médií. Tyto možnosti velikosti obrázku najdete pod Nastavení> Média na ovládacím panelu WordPress. Doporučujeme odebrat možnosti, které nepoužíváte, nastavením výchozích hodnot na nulu.
 • Komprimujte obrázky: Před odesláním do WordPress nezapomeňte obrázky komprimovat. Můžete použít pracovní plochu, například ImageOptim, nebo bezplatnou online službu jako Kraken. Pokud jste již obrázky na WordPress nahráli, nebojte se. Stále můžete používat plugin, například EWWW nebo Smush zmenšíte velikost souborů u obrázků, které již jsou v databázi.

3. Využijte síť pro doručování obsahu (CDN)

CDN: Network Delivery Network

CDN nebo síť pro doručování obsahu vám může pomoci zvýšit rychlost vašeho webu a zkrátit dobu načítání stránky vašeho obchodu WooCommerce. CDN je síť serverů strategicky rozmístěných po celém světě. Používají se k ukládání obsahu vašeho webu do mezipaměti, aby byl zákazníkům snadněji dostupný na základě geografické polohy. Takže když CDN ukládá do mezipaměti soubory vašich webových stránek (statická verze vašich obrázků, CSS, JavaScript atd.), Zpřístupní je později uživatelům nejblíže k CDN..

Například u CDN zákazníci pošlou požadavek datovému centru CDN, které je jim nejblíže. Zákazník ve Washingtonu by tedy mohl vidět obsah v mezipaměti ze serveru v New Yorku, zatímco zákazník v Tokiu vidí obsah z datového centra v Hongkongu. Tímto způsobem lze snížit geografickou vzdálenost, přenos šířky pásma a dobu načítání.

Další výhodou použití CDN je také snížení zátěže na hostitelském serveru. Snížením počtu požadavků HTTP na hlavní servery snížíte riziko selhání serveru. Například, pokud používáte motivaci výrazně zvyšují návštěvnost webových stránek, váš hostitelský server nemusí být schopen zvládnout všechny nové požadavky bez pomoci CDN.

K dispozici je mnoho možností CDN. Skvělá volba je Zataženo, který nabízí zdarma plán CDN pro osobní webové stránky. Cloudflare se na tomto webu dokonce používá (WPExplorer) – takže můžete vidět, jak to funguje.

4. Minifikujte kód

Minifikovaný kód

Není neobvyklé, že webové stránky vytvářejí a ukládají spoustu souborů. Bohužel to může prodloužit dobu načítání stránky. Omezením samotného kódu můžete snížit počet souborů a zbytečné řádky kódu. Načtení stránek může zase trvat kratší dobu. Minifikace kódu je proces odstraňování zbytečných řádků kódu. Tímto způsobem je kód stále spuštěn správně, jen efektivněji. Řádky kódu mohou být například komentáře, oddělovače bloků, znaky mezer, nové řádky atd. Příkladem toho, jak kód CSS vypadá:

tělo {
okraj: 20px;
čalounění: 20px;
barva: # 333;
pozadí: #fff;
}

h1 {
velikost písma: 32 pixelů;
barva: # 222;
okraj-dole: 10px;
}

Po minifikaci je stejný kód:

body {margin: 20px; padding: 20px; color: # 333; background: #fff} h1 {font-size: 32px; color: # 222; margin-bottom: 10px}

Tyto nadbytečné znaky se pro jazyky prohlížeče, jako je JavaScript nebo CSS, jednoduše nevyžadují, aby kód správně přečetly. Celý proces zpomalí. Jinými slovy, kratší kód znamená méně dat pro zpracování jazyků, což v konečném důsledku zvyšuje rychlost vašeho webu WordPress. Zkrácení kódu lze provést ručně nebo můžete použít bezplatný online nástroj, jako je MinifyCode. I když většina dobře kódovaných témat a pluginů WordPress již bude minifikována, stojí za to dvakrát zkontrolovat, zda jsou vaše přizpůsobení také.

5. Zkontrolujte své pluginy

Zkontrolujte a odeberte doplňky

Součástí toho, co dělá WordPress tak přitažlivým, je široká škála pluginů k přizpůsobení vašich webových stránek. Koneckonců, i samotný WooCommerce je plugin. To však neznamená, že byste je měli používat všechny, protože je k dispozici spousta pluginů.

WordPress je otevřený zdroj, což znamená, že kdokoli může vytvářet nové možnosti přizpůsobení, témata nebo doplňky. A tam jsou tony, což je úžasné. Pro téměř všechny funkce, které byste mohli chtít přidat do svého obchodu, existuje plugin, který to dokáže. Někteří vlastníci webu však chodí do extrémů a instalují každý plugin, o kterém si myslí, že může být nejužitečnější.

I když přiměřený počet pluginů by neměl ovlivnit rychlost vašeho webu, existuje několik upozornění.

 • Kvalita zásuvného kódu: Použití pouze jednoho špatně kódovaného pluginu může váš web zastavit. Například weboví hostitelé neumožní uživatelům nainstalovat populární plugin Broken Link Checker, protože vytváří ohromující počet požadavků HTTP. Pluginy jsou také softwarem třetích stran – což znamená, že mohou mít rozsáhlý kód nebo dokonce bezpečnostní rizika, o kterých nemusíte vědět. Před instalací na svůj hlavní web zkuste najít recenze pro plugin nebo vyzkoušet v pracovním prostředí.
 • Duplicitní funkce pluginu: Použití více pluginů, které slouží stejnému účelu, může způsobit konflikty a zpomalit tak váš web. Například na svůj web nepotřebujete dva zásuvné moduly plug-in. Pokud používáte posuvníky, vyberte jen jeden. Stejně tak, pokud jste již nainstalovali JetPack, možná není třeba instalovat další analytický plugin (protože statistika stránek je jednou z mnoha výkonných funkcí JetPack).
 • Velikost pluginu: Instalace hromady velkých pluginů nebo těžkých pluginů (jako je například tvůrce stránek, prémiový posuvník, elektronický obchod, živý chat a fórum komunity) může způsobit problémy. Podobně může extrémní používání pluginů způsobit nadýmání stránek. V databázi máte tolik místa.

Nakonec použijte to, co potřebujete, a zbavte se všech pluginů, které nemáte. Pokud chcete rozšířit funkčnost svého obchodu WooCommerce, věnujte čas pečlivému zvážení nových pluginů (nebo možnosti na míru vyvinutých funkcí), abyste zajistili dobrou rychlost a funkčnost.

Balicí tipy pro optimalizaci WooCommerce

Implementace WooCommerce na vaše webové stránky WordPress je skvělým krokem k úspěšnému fungování elektronického obchodu. Bez ohledu na to, jak skvělá je vaše platforma, nemůže sama o sobě dělat všechno. To znamená, že musíte WooCommerce a další prvky webu správně optimalizovat, abyste zajistili co nejlepší zážitek pro zákazníka nebo vaše publikum.

Máte nějaké další tipy, jak optimalizovat WooCommerce? Nebo otázky týkající se vašeho vlastního obchodu WooCommerce? Nebojte se zanechat poznámku níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map