Jak optimalizovat databázi WordPress

Každá instalace WordPress používá jednu databázi pro ukládání příspěvků, stránek, nabídek, odkazů uživatelů, komentářů – v podstatě všech forem textových a šifrovaných dat. Věci, které nahrajete prostřednictvím aplikace Media Uploader, jako jsou obrázky, MP3, videa a další soubory, však nejsou uloženy v databázi. Jsou uloženy ve složce „wp_content“. Jak plyne čas, databáze WordPress se zvětšuje a generuje některá odpadková data, která nafoukla vaši databázi WordPress, což ji zpomalilo.


Proč optimalizovat databázi WordPress?

Úspora místa

Údržba a optimalizace databáze WordPress je důležitým úkolem a neměla by být podkopávána.

Počkejte, vezměte si zálohu

Než budeme pokračovat, proveďte zálohu vaší databáze WordPress. Pokud je to možné, ujistěte se, že záložní databáze funguje. Po vytvoření zálohy jednoduše upravte soubor config.php (přítomný v kořenovém adresáři WordPress) tak, aby používal záložní databázi a zajistil, že vše běží správně.

Malá a optimalizovaná databáze funguje mnohem rychleji ve srovnání s velkou, přeplněnou databází. Menší databáze znamená rychlejší odezvu na dotazy na databázi vytvořené programem WordPress, což zase zvyšuje rychlost vašeho webu WordPress – nejen pro návštěvníka, ale také pro lidi, kteří píší a aktualizují příspěvky..

Co je to „Odpadková data“?

Termín „data odpadu“ se používá k označení informací, které nemusí být v databázi přítomny. Příklady takových údajů o odpadu by zahrnovaly:

 • Komentáře ve frontě spamu
 • Neschválené komentáře
 • Po revizi
 • Položky v koši, jako jsou příspěvky a stránky

Komentáře ke spamu

Z toho nejvíce ovlivňují komentáře a komentáře po spamu. Pokud je na vašem webu průměrný počet návštěvníků a jsou povoleny komentáře, můžete si být jisti, že uvidíte spoustu komentářů ke spamu. Akismet automaticky filtruje spam a umístí jej do fronty spamu. Komentáře jsou však stále v databázi! A ty pro ně opravdu nemáte využití.

Optimalizace databáze

Statistiky před optimalizací

Pokud jde o následné revize – je to poněkud odlišná záležitost. Při psaní příspěvku se pokaždé, když stisknete tlačítko „Uložit koncept“, vytvoří a uloží revize příspěvku. Speciálně pro dlouhé články to napíšete po částech a občas si je uložíte. Představte si, že celková velikost vašeho článku je 50 kB a uložíte jej 10krát. To je 500 kB prostoru spotřebovaného v databázi, což by ve skutečnosti mělo spotřebovat 50 kB. To je zbytečně 450 kB prostoru na dlouhý článek. Nyní si představte, že na svém webu máte 100 takových dlouhých článků. To je zbytečně 45 000 KB nebo 45 MB místa v databázi WordPress!

Jak optimalizovat databázi WordPress?

Umístění nabídky

WP-Optimize je vynikající plugin, který vám pomůže vyčistit a optimalizovat vaši databázi WordPress. Testoval jsem plugin s WordPress 3.6.1 a zjistil jsem, že funguje dokonale! Nainstalujte a aktivujte plugin a přejděte na jeho hlavní přítomnost na levém postranním panelu v administračním panelu.

Dále zkontrolujte všechny možnosti (viz obrázek „Statistiky před optimalizací“) a stiskněte tlačítko „Zpracovat“. To může trvat minutu v závislosti na velikosti vaší databáze a serveru. Na sdíleném hostitelském serveru by to pravděpodobně mělo trvat déle. Po dokončení optimalizace byste měli získat podrobnou zprávu o hodnotách, které byly z databáze odstraněny. Zde je příklad:

Celkové úspory

Díky programu WP-Optimize jsme tedy ušetřili 16,98 MB, což je 53,31% celkové uložené databáze!

Stáhněte si WP-Optimize

Další skvělé triky

Můžete také zcela zakázat funkci revizí příspěvků. Důrazně však doporučuji, protože to vytváří více problémů než řešení. Pokud ho chcete zakázat, zadejte tento kód do souboru wp-config.php:

define ('WP_POST_REVISIONS', FALSE);

Dalším účinným způsobem, jak zacházet s objemnými databázemi, je automatické vyprázdňování koše v pravidelných intervalech. Následující řádek kódu automaticky vymaže všechny odpadky každých 10 dní. Přidejte jej do souboru wp-config.php:

define ('EMPTY_TRASH_DAYS', 10);

Můžete změnit 10 na libovolný počet dní. Tato hodnota však musí být větší než 0.

Naučili jsme se tedy, jak optimalizovat databázi WordPress s pouhými několika kliknutími myši. Jaký plugin používáte k optimalizaci databáze WordPress? Ještě lepší je zveřejnit některé statistiky zde, jakmile spustíte tento plugin poprvé!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map