Jak optimalizovat blogové příspěvky na vašem webu WordPress před publikováním

Jak optimalizovat blogové příspěvky na vašem webu WordPress před publikováním

Ahoj, příteli. Pokud jste bloger, jako jsem já, pak byste měli vědět, jaké to je nosit milión klobouků najednou. Jako vlastník vlastního blogu jste ten, kdo hledá správný údaj, který by měl být zajímavý pro čtení pro vaše publikum. Jste jediný, kdo odpovídá za psaní vašeho obsahu, úpravy a optimalizaci SEO. Běh všech těchto a spoustu dalších úkolů najednou není vtip. Jakmile kliknete na tlačítko „publikovat“, můžete snadno vynechat některé důležité body. Abychom vám pomohli mít jistotu, že jste něco nevynechali, rozhodli jsme se přijít s tímto kontrolním seznamem pro bloggery.


V tomto příspěvku uvádím 15 klíčových věcí, které musíte udělat před stisknutím tlačítka „publikovat“. Ačkoli se to může na první pohled zdát jako příliš mnoho, většina z těchto kroků je docela jednoduchá a rychlá. Navíc psaní dobré kopie textu si zaslouží pár minut navíc věnovaných jeho úpravám, takže vaši čtenáři ocení veškerý čas a úsilí, které při práci na něm vynaložíte, oceníte..

Krok 1: Vytvořte přesvědčivý titul

Název příspěvku na blogu je jedním z nejsilnějších prvků, které může obsahovat. Podle toho, jak ji strukturujete, se lidé rozhodnou, zda si vaše publikace zaslouží pozornost. Na základě způsobu, jakým píšete název, váš blog nezíská spoustu organického provozu z vyhledávačů. Název příspěvku je zpravidla poslední věcí, na které bloggerové pracují během vytváření příspěvku. Alespoň takto vytváříme příspěvky na MonsterPost.

Při práci na názvu příspěvku můžete použít mnoho různých technik. Začněte s pracovním názvem. Toto bude základ vaší konečné verze nadpisu. Udržujte název krátký. Pro správné zobrazení ve výsledcích vyhledávání bude stačit až 70 znaků. Až přijdete s verzí názvu příspěvku, zkuste to s někým jiným. Nezapomeňte do názvu přidat klíčová slova nebo fráze. To zvyšuje vaše šance oslovit správné publikum a dosáhnout širší expozice ve vyhledávačích.

Krok 2: Naformátujte svou kopii

Je mnohem snazší číst text, který je rozdělen do menších částí. Dobrá praxe je vyhýbat se dlouhým odstavcům. 5-6 řádků textů je správná délka odstavců, které si čtenář přečte, nikoli přeskočí.

Když lidé narazí na jakýkoli blogový příspěvek, lidé jej prohledají, než se jej rozhodnou přečíst. Prostřednictvím podnadpisů můžete lépe doručit zprávu svého článku čtenářům. Uživatelé tak mohou vidět rychlý plán nápadů zvýrazněných ve vašem příspěvku, a tak si lépe uvědomit, o čem váš příspěvek vlastně je.

Krok 3: Formátování obrázku

Všichni víme, že jeden obrázek přidaný na webovou stránku se rovná tisícům slov. Možná nic nemůže poškodit vaši webovou stránku víc než jen nekvalitní obrázek a špatně naformátované fotografie. Než se tedy váš příspěvek objeví, ujistěte se, že každý kus vizuálního obsahu je správně dimenzován a vypadá dobře na jakékoli obrazovce zařízení.

Kromě kvality jsou relevantní fotky také příspěvky, starejte se o aktualizaci blogu pomocí loga s vysokým rozlišením, díky němuž bude váš projekt lépe rozpoznatelný pro širší webovou komunitu. Nezanedbávejte také optimalizaci alt tagů a titulních značek vašich obrázků. Pomůže vám to vylepšit obsah na webu.

Při práci na WordPress vytvořeném na základě hotového tématu z TemplateMonster (například) budete mít po ruce všechny nástroje SEO-optimalizace. Zamyslete se tedy nad svým obsahem a vyhledávacím požadavkem, který vaši cílové publikum použije k nalezení.

Krok 4: Doporučené obrázky

Tento bod je zvláště důležitý pro každého, kdo provozuje blog založený na WordPress. Vylepšení publikací pomocí doporučených obrázků může být důležité z mnoha důvodů. V první řadě, pomocí doporučeného obrázku můžete upoutat pozornost uživatelů. V závislosti na tom, jak to navrhnete, může doporučený obrázek obsahovat zajímavou zprávu nebo jasně uvést věci, které ve svém příspěvku zvýrazníte..

Doporučené obrázky pro příspěvky

Kvůli expanzivnímu WordPress funkčnost, doporučený obrázek vaší publikace lze použít různými způsoby. Toto lze například automaticky stáhnout a použít jako posuvník posledních příspěvků.

Přidání svislých obrázků s texty umístěnými nahoře vám pomůže upoutat více pozornosti na váš obsah, když se osoba posouvá prostřednictvím zpravodajství na platformách sociálních médií. O tomto příspěvku budeme hovořit o významu sociálních médií o něco později. Díky dobře navrženému svislému obrázku se váš obsah stane viditelnějším, čímž se zvýší vaše šance na zvýšení provozu.

Krok 5: SEO

I když nahrajete svůj příspěvek s nádhernými obrázky a píšete brilantní kopii, bude veškeré úsilí zbytečné, pokud optimalizujete data pro vyhledávače. Způsob, jakým se váš blog řadí mezi klíčová slova v odvětví na SERP, má zásadní význam, pokud jde o zvýšení organického provozu a generování potenciálních zákazníků.

Chcete-li, aby byl váš blog lépe viditelný, nezapomeňte do textu zahrnout klíčová slova zaměřená na odvětví. Při optimalizaci údajů se ujistěte, že klíčová slova neovlivňují celkovou čitelnost. Nezapomeňte také přidat interní odkazy na jiné stránky vašeho blogu. To vám může nejen pomoci lépe optimalizovat obsah pro vyhledávače, ale také přinese vašim čtenářům větší hodnotu a zároveň jim poskytne rychlý přístup k dalším relevantním částem dat na vašem webu..

Krok 6: Kontrola odkazů

Jakmile do obsahu přidáte interní odkazy, je nejvyšší čas zkontrolovat, jak všechno funguje. Toto pravidlo by se mělo zpravidla provádět ručně, aby ve vašem obsahu nevynechal jediný nefunkční odkaz.

Externí odkazy také vyžadují přesnou manuální kontrolu. Obsahuje váš obsah některá tlačítka CTA? Jděte je také zkontrolovat.

Krok 7: Kontrola napříč zařízeními

Lidé stále častěji upřednostňují mobilní zařízení, když potřebují zkontrolovat novinky nebo si přečíst aktualizace na upřednostňovaná témata. Proto dříve, než zprovozníte jakýkoli obsah, dvakrát zkontrolujte, jak dobře data, která chcete sdílet, vypadají na několika velikostech obrazovky.

Vždy je velkým přínosem vytvořit web na základě citlivý rámec. To vás osvobodí od nutnosti vyvíjet samostatné verze webu pro stolní a mobilní zařízení, což je nákladově efektivní a časově náročné.

Společnost Google navíc ve výsledcích vyhledávání řadí weby vhodné pro mobilní zařízení. Díky správnému zobrazení obsahu na různých velikostech obrazovky můžete zabít dva ptáky jedním kamenem. Jednou rukou bude váš blog uživatelsky přívětivější. Na druhé straně se to stane dostupnějším v Googlu.

Naštěstí pro vás jsou nejoblíbenější témata již reagující. Například téma Celkem nabízí rozložení reagující na tekutiny hned po vybalení z krabice. Téma však také obsahuje bonusové možnosti, pokud chcete nastavit vlastní šířku stránek pro všechny velikosti zařízení.

Krok 8: Kompatibilita mezi prohlížeči

Nyní, když víme, že váš obsah funguje na jakékoli obrazovce zařízení hladce, je čas zkontrolovat, jak dobře se zobrazuje ve všech hlavních webových prohlížečích. Zamyslete se nad možnými aplikacemi pro prohlížení webu, které by vaše publikum mohlo používat, a podívejte se, jak dobře se obsah načítá a zobrazuje tam.

Krok 9: Povzbuďte diskuse

Vraťte se zpět k úpravám příspěvků a udělejme z vaší kopie povzbuzení a povzbuzení. Jak víte, zda váš článek přinesl čtenářům nějakou hodnotu, pokud nedostanete jejich komentáře?

Jedním z osvědčených způsobů, jak povzbudit diskuse pod vašimi příspěvky, je položit čtenářům na konci článku několik otázek. V části osnovy lidé obvykle hledají stručné shrnutí věcí, které jste ve své publikaci zdůraznili, nebo nějaký druh „výzvy k akci“, aby něco skutečně provedli. Dokončení textu pomocí otázky nebo dvou může povzbudit vaše čtenáře, aby zanechali komentář se svými vlastními dojmy o věcech, které jste zvýraznili, nebo se podělili o své vlastní zkušenosti s navrhovaným tématem..

Krok 10: Korektury

Zní to jako něco, co by bloggerové měli dělat jako výchozí akci, nicméně z nějakého důvodu ne každý korektně své příspěvky před zveřejněním. Abys nevypadal jako idiot, který byl příliš líný na to, abys text zkontroloval před tím, než bude uveden do provozu, je doporučeno korigovat to, co jsi napsal několikrát.

Mohou se vyskytnout běžné pravopisné chyby, které byste mohli udělat ve spěchu při vyjádření svých myšlenek v dokumentu. Všichni jsme lidé a děláme chyby. Takže prostě neubližujte své pověsti a nechte čtenáře, aby si užívali každý řádek textu, který sdílíte, své texty pečlivě korigujte.

Při práci na publikaci blogu napište polovinu a koncept uložte. Prohlédněte si každé jediné slovo, které jste napsali, a znovu zkontrolujte, zda jste se nedopustili pravopisných chyb. Opravte všechny toky psaní před spuštěním publikace. Přečtěte si větu za větou. Korekturujte vždy několikrát a teprve poté se dále pohybujte.

Krok 11: Publikování a připnutí

Nyní, když jste dokončili všechny úpravy a optimalizaci, je nejvyšší čas, aby se váš příspěvek zveřejnil. Dalším krokem bude připnutí vašeho článku na Pinterestu. Pokud jste pro svůj blog ještě nevytvořili samostatnou tabuli, je nejvyšší čas to udělat.

Jakmile bude vaše publikace spuštěna, připojte obrázky, které jste do ní vložili, na své vlastní desce Pinterest. Za pár dní jděte a najděte příslušné desky, kde můžete udělat totéž. Při provádění takových jednoduchých opakujících se akcí můžete distribuovat svou publikaci širšímu publiku, čímž se váš blog stane dostupnějším na webu..

Krok 12: Sdílejte svůj příspěvek na Facebooku a Twitteru

Získejte fantastický efekt při redistribuci publikace na Facebooku a Twitteru. Můžete je sdílet buď ručně, nebo použít programy pro plánování po naplánování, které vám vše automaticky zajistí. Chcete-li zvýšit viditelnost svých příspěvků, připojte k obrázkům tweety a příspěvky na Facebooku. Při nahrávání příspěvků na sociálních médiích s vizuálním obsahem se ujistěte, že jste je upravili podle velikosti Facebook a Twitter standardy.

Krok 13: Zveřejněte tweety pro několikrát

Informační kanál Twitteru je aktualizován novými příspěvky obrovskou rychlostí. Je tedy pravděpodobné, že publikace, kterou sdílíte jen jednou, bude ztracena při stálém toku dalších tweetů. Aby k tomu nedošlo, doporučujeme vám v příštích několika dnech po zveřejnění na vašem blogu několikrát sdílet nové příspěvky na blogu na Twitteru..

Může se zdát jako skličující úkol ručně sdílet své příspěvky znovu a znovu. To je, když post plánování programy vstoupí do hry. S jejich pomocí můžete nastavit stejný příspěvek tak, aby se objevil ve zpravodajském kanálu pár dní po publikaci, a také připomenout komunitě sociálních médií o její existenci za několik měsíců. Můžete tak znovu a znovu šířit svůj starší obsah.

Krok 14: Komentáře

Kdykoli váš příspěvek obdrží komentář, nenechávejte jej bez odpovědi. Jedná se o komentáře, které lidé zanechávají pod příspěvkem na vašem blogu a v sociálních médiích. Vynasnažte se reagovat na komentáře obsahující dotazy. Extra pozorní čtenáři by také měli dostat odpověď na jejich úvahy.

Reakcí na komentáře ukážete, že vám záleží na názorech vašich čtenářů a že si ceníte každý okamžik, který strávili čtením vašeho článku. Když to uvidí, lidé mají větší pravděpodobnost, že se vrátí, protože vidí, jak moc si cení.

Krok 15: Analytics

Kromě komentářů uživatelů, které jsou silnými ukazateli veřejného zájmu o vaše příspěvky, se doporučuje sledovat celkový počet zobrazení stránek a odrazů, které každý příspěvek, který jste zveřejnili minulý měsíc, dosáhl. Google Analytics vám pomůže zvládnout tento úkol lépe než cokoli jiného. Statistiky vám ukáží, jaká témata jsou mezi vašimi čtenáři největší poptávka, takže získáte lepší pochopení, jakým způsobem byste se měli dál snažit o větší úspěch..

Zabalení

Tady jsme. To bylo 15 z nejvíce osvědčených a nejúčinnějších kroků, které musí bloggery vzít v úvahu před zveřejněním svých příspěvků na webu. Některé z nich jsou vyzkoušené a pravdivé, ale neméně efektivní. Použijte je v praxi a podívejte se, o kolik více se publikum zapojí do vašeho blogu.

Mimochodem, je na seznamu ještě něco, o čem si myslíte, že by mělo být uvedeno? Vyslovte nám své myšlenky v sekci komentáře!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map