Jak navrhnout své stránky WordPress s dynamickým obsahem

Jak navrhnout své stránky WordPress s dynamickým obsahem

Jak mohu, aby můj web vypadal profesionálně? Je otázkou, kterou se mnozí aspirující tvůrci webových stránek ptají, když plánují svůj projekt. Mezi zřejmé odpovědi bude patřit zlepšení designu nebo přidání mnoha zajímavých funkcí.


Ve skutečnosti je však jedním z nejúčinnějších způsobů, jak skutečně vylepšit základní web a učinit z něj profesionální, vlastní přidáním dynamického obsahu. Dynamický obsah poskytne vašim uživatelům mnohem plnější zážitek na vašem webu.

Úvod do dynamického obsahu

Co je to dynamický obsah přesně?

Dynamický obsah označuje interaktivní webový obsah, který se mění v závislosti na čase, místě a uživateli. Když uživatel naviguje dynamickým webem, WordPress vytáhne správné informace z databáze, aby se uživateli zobrazily v závislosti na tom, na které stránce jsou.

U statického obsahu se to, co vidíte na front-endu, nezmění. Ve skutečnosti budete více než pravděpodobně potřebovat pomoc vývojáře, pokud chcete v něm provést nějaké změny. S dynamickým obsahem však mohou majitelé webových stránek okamžitě upravovat vše na pozadí bez kódování. To znamená, že informace se mohou měnit podle toho, na co se uživatel dívá, což poskytuje mnohem interaktivnější zážitek.

Pro ilustraci, pokud jste na webových stránkách tělocvičny, možná budete chtít podívat na různé dostupné tělocvičny. Každá tělocvična bude mít samozřejmě různé informace, například své jméno, adresu a seznam zařízení. Když tedy kliknete na každou tělocvičnu, uvidíte jiný související obsah, který na ostatních stránkách nenajdete.

Rovnováha tělocvičny

Energy Club

Výhody dynamického obsahu

Dynamický obsah přináší vašemu webu mnoho výhod, které statický obsah nemůže nabídnout.

 • Lepší uživatelské prostředí. Uživatelé budou moci vidět obsah, který je jim přizpůsoben, například různé nabídky, které se změní podle jejich chování.
 • Vylepšete své KPI. S dynamickým obsahem můžete zlepšit konverze a snížit míru okamžitého opuštění na svém webu vytvořením přizpůsobeného obsahu.
 • Hladká navigace. Dynamický obsah poskytuje plynulý zážitek z webové stránky ve srovnání se statickým obsahem, protože můžete snadno najít hledaný obsah.
 • Snadná aktualizace. Svou stránku můžete jednoduše upravit na pozadí WordPress, aniž byste museli najímat odborného vývojáře.
 • Odpovídá na velikosti obrazovky. Dynamický web se snadno přizpůsobí různým velikostem obrazovky ve srovnání se statickým.

Doporučujeme vytvořit dynamický obsah dvěma způsoby. Níže vám ukážeme dvě možnosti a přesně, jak si můžete vytvořit své webové stránky s oběma.

1. Vytvořte dynamický obsah pomocí bloků sady nástrojů a Gutenberg

Sada nástrojů

Informace a stahování

Zahájení Bloky sady nástrojů nabízí nový způsob vytváření dynamického obsahu na WordPress pomocí editoru bloků Gutenberg.

Od svého uvedení na trh před rokem se společnost Gutenberg výrazně zlepšila a nabízí jednoduchý a intuitivní způsob, jak navrhovat a implementovat své webové stránky. Nejlepší na tom je, že non-coders mohou nyní snadno vytvořit přesně to, co měli na mysli, pomocí Gutenberg a integrovaných pluginů.

To zahrnuje dynamický obsah, který mohou tvůrci webových stránek vytvářet pomocí Gutenbergu díky blokům nástrojů.

Jak bloky sad nástrojů fungují?

Bloky sady nástrojů je nový plugin, který můžete použít na dvou frontách:

 1. Vytvářejte vlastní, pokročilé funkce, jako jsou šablony obsahu, archivy a Zobrazení.
 2. Podporujte dynamické zdroje pro bloky, které zpřístupňují vaše vlastní pole a taxonomie k zobrazení na vašich stránkách.

Proto můžete pomocí Bloků sad nástrojů snadno přidat dynamický obsah do všech příspěvků, stránek nebo šablon bez kódování.

Níže jsem vytvořil příklad šablony obsahu pro demo webovou stránku tělocvičny, která zajistí, že každý příspěvek v tělocvičně bude mít stejný design, ale odlišný obsah díky dynamickému obsahu.

Šablona obsahu sady nástrojů

Jak vytvořit šablonu obsahu s dynamickým obsahem pomocí bloků sady nástrojů

Vytvořme šablonu pro vlastní typ příspěvku Gyms na našem webu.

Budete muset nainstalovat bloky sady nástrojů než začnete a ujistěte se, že znáte základy používání editoru Gutenberg.

Existují dva hlavní zdroje, z nichž můžete čerpat dynamický obsah pomocí bloků sady nástrojů. Můžete použít zdroj z aktuálního příspěvku nebo z vlastního pole. Níže projdeme obě možnosti a ukážeme, kdy je budete muset použít.

Zobrazení dynamického obsahu z aktuálního příspěvku

Vydejte se Sada nástrojů> Řídicí panel a klikněte na Vytvořit šablonu obsahu možnost vedle typu příspěvku, pro který chcete vytvořit šablonu obsahu.

Vytvořit šablonu obsahu

Nyní můžeme začít přidávat naše bloky a vytvářet naši obsahovou šablonu. Představme si, že chci přidat obrázek. Nejprve vyberete + možnost vlevo nahoře pro přidání bloku.

Sada nástrojů Vytvoření bloku

Přejděte dolů, dokud nenajdete seznam bloků sady nástrojů a nepřidáte Blok obrázku.

Blok obrázku sady nástrojů

Nyní se zobrazí otázka s výzvou, zda chcete použít dynamické zdroje nebo ne. Klikněte na Ano.

Dynamický zdroj obrázku sady nástrojů

Vyberte zdroj obrázku. To určuje, jaký obsah bude WordPress vytáhnout v závislosti na vybrané možnosti. Chci zobrazit vybrané obrázky z každé tělocvičny v rámci bloku, takže si vyberu Doporučená obrazová data volba.

Data nástrojů pro hlavní obrazová data

Na pravém postranním panelu můžete svůj obrázek dále upravovat, pokud chcete změnit zdroj dynamického obsahu nebo styl obrázku, například.

Nastavení obrázku sady nástrojů

Zobrazení dynamického obsahu z vlastního pole

Můžeme použít stejnou šablonu obsahu jako dříve k vytvoření bloků s dynamickým obsahem z vlastního pole. Tentokrát přidám vlastní pole pro hodnocení každé tělocvičny jako dynamický obsah.

Přejděte na seznam bloků sad nástrojů a přidejte Blok jednoho pole.

Sada nástrojů Single Field Block

Na postranním panelu vpravo pod Zdroj pole, vybrat Vlastní pole typ pole.

Pod Skupiny vlastních polí rozevírací nabídka vyberte Tělocvičny typ příspěvku. Toto bude jakýkoli typ vlastního příspěvku, ze kterého chcete vytáhnout vlastní pole.

Pod Vlastní pole rozbalovací nabídka vyberte vlastní pole, které chcete zobrazit. Vybral jsem si Hodnocení volba.

Sada vlastních polí nástrojů

Pokud přepnete mezi různými místy v tělocvičně na front-endu, uvidíte, že každý příspěvek zobrazuje správnou cenu pro tuto tělocvičnu díky dynamickému obsahu. Všimněte si, jak jsme při vytváření dynamického obsahu vůbec nepotřebovali žádné kódování.

Do své šablony obsahu jsem přidal několik dalších bloků s dynamickým obsahem. Podívejte se, jak to nyní vypadá na front-endu.

Příklad sady nářadí

2. Vytváření dynamického obsahu celkem

Dalším stejně účinným způsobem vytváření dynamického obsahu je použití motivu Celkem k vytvoření integrovaných dynamických poštovních šablon.

Jaké funkce nabízejí celkem?

Celkem je jedním z nejpopulárnějších témat na WordPress a je dodáván s řadou funkcí, které můžete snadno nastavit, aniž byste museli k provádění těchto úkolů stahovat více pluginů..

 • Snadný demo dovozce – Když se rozhodnete importovat jedno ze 40+ předdefinovaných demoverzí, proměňte svůj prázdný web na plně funkční web plný obsahu jedním kliknutím..
 • Drag & drop tvůrce stránek – Total je integrován s populárním tvůrcem stránek WPBakery, který vám poskytne intuitivní tvůrce drag & drop, takže můžete snadno vytvářet své webové stránky..
 • 100s prvků pro tvorbu stránek – Upravte své stránky pomocí stovek prvků Total pro tvorbu stránek.
 • Snadno přizpůsobitelné – Pomocí nastavení živého přizpůsobovače změňte na svém webu řadu prvků, včetně barev, písem, šířek a mnohem více.
 • Přátelský pro vývojáře – Total přichází s řadou vestavěných háčků a filtrů, které vám usnadní úpravu motivu pomocí úryvků 450+ dostupných z online dokumentace.

A samozřejmě můžete vytvořit dynamický obsah pomocí Celkem. Níže vám ukážeme příklad toho, čeho lze dosáhnout tím, že dynamická jednoduchá položka portfolia bude dynamická.

Jak vytvořit šablonu dynamického obsahu celkem

Vydejte se Vizuální skladatel> Šablony a klikněte Přidat nový. Dále pojmenujte svoji šablonu.

Celkové rozvržení příspěvků portfolia

Nejprve přidám Post Media prvek, který zobrazí všechna média, která k vašim příspěvkům přidáte. V případě portfolií by to mohl být hlavní obrázek, galerie, video atd.

Dále uvedu Odeslat obsah modul, který zobrazí veškerý obsah, který se přidá k příspěvkům v editoru.

Celkem příspěvkových médií

S celkem můžete do vaší dynamické šablony přidat několik prvků příspěvku. Přidejte název příspěvku, metadata, související položky, značky, sociální odkazy a další. Po dokončení klikněte Publikovat.

Nyní musíme dynamickou šablonu přiřadit k vlastnímu typu příspěvku našeho portfolia. Chcete-li to provést, přejděte na WordPress Přizpůsobitel, pak zamiřte Portfolio a vyberte šablonu, kterou jste právě vytvořili Dynamická šablona (pokročilá).

Celková dynamická šablona

Nyní můžete vidět vaše média v akci. Klikněte na Uložit a publikovat a váš dynamický obsah by měl být připraven.

Celkový dynamický frontend

Vytváření dynamických šablon je zvláště skvělá volba, pokud vytváříte webové stránky pro klienty. Jejich použitím můžete jednou vytvořit šablonu a okamžitě ji přiřadit ke všem položkám svého portfolia. Nejen to, ale pokud potřebujete změnit rozvržení, vše, co musíte udělat, je upravit šablonu a všechny vaše položky portfolia budou také aktualizovány..


Sdělte nám své zkušenosti s vytvářením dynamického obsahu! Nyní máte dvě metody pro vytváření dynamického obsahu. Můžete si jej stáhnout Bloky sady nástrojů nebo Total Theme ještě dnes a začněte s převáděním webu ze základního na vlastní.

Použili jste některý z nástrojů k přidání dynamického obsahu na svůj web? Dejte nám vědět, jak se vám to podařilo v níže uvedených komentářích!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map