Jak aktualizovat vaše WordPress témata a udržovat vlastní vylepšení neporušené

WordPress je škálovatelná platforma

Existuje mnoho způsobů, jak upgradovat téma WordPress, ale pro ně je snadné skončit ztrátou dat, takže musíte vědět, jak tomu zabránit. “Podrž to. Ještě jsem svůj web nepřizpůsobil. Tento článek nepotřebuji. “ Vlastně ano, ano; Příprava předem je jediným způsobem, jak zajistit skutečně plynulý přechod. Pokud jste již svůj web přizpůsobili, nebojte se. Není příliš pozdě.


Tady je to krátké: většina amatérských vývojářů prostě přejde do šablony stylů svých stránek a začne přeuspořádat věci. To je v pořádku, dokud neaktualizujete a všechny vaše pečlivé přizpůsobení nezmizí. Ve skutečnosti, pokud si přizpůsobíte svůj web, aniž byste zvážili, jak ho aktualizace ovlivní, jste ve světě zranění. Než se rozhodnete neaktualizovat svůj web a učinit z něj cílený postup pro hackery na celém světě, postupujte podle několika níže uvedených tipů a začleňte přizpůsobení do procesu aktualizace..

Rámce WordPress

Nejběžnějším a nejoblíbenějším řešením tohoto problému je Genesis Framework. Pokud jste si někdy přečetli blog nebo výukový program WordPress, existuje velká šance, že jste o tom viděli vývojáře bez dechu, který na něj vztekal (úplný popis Renovy geneze na našem blogu).

Genesis je jako téma, ale více. Na základě svého jména by to bylo možné popsat jako šablonu barebones, na které je postaveno mnoho témat, přičemž všechny přicházejí ve formě podřízených témat, která vytvářejí „vnější“ rámec. S Genesis můžete měnit a aktualizovat svá témata tak, jak chcete, aniž byste ztratili jediný detail přizpůsobení. Může se pochlubit i několika dalšími žádoucími funkcemi a vyplatí se vyzkoušet. Aktuálně vás nastaví zpět 60 USD.

Další alternativou je Total WordPress Theme Framework, který používá podobný přístup Total zahrnuje možnosti pro podřízená témata kromě snadno použitelného vlastního pole CSS v panelu administrátora, které můžete použít pro přidávání vylepšení stylů do svého motivu. Pokud však na to nemáte rozpočet nebo jste nenašli jiné téma, které se vám líbí a nechcete jej vzdát, stále existují alternativy.

Doplňky WordPress

Přepíše šablony WP

Existuje celá řada pluginů, které vám mohou usnadnit proces aktualizace. Většina z nich je navržena k použití dříve, než se začnete přizpůsobovat, ale pokud již máte, mohou být užitečné v budoucnu.

Doplněk Přepíše šablonu WP vám umožní rychle přepsat jakoukoli šablonu. Pokud se vám nelíbí vše výše uvedené, můžete použít plugin s názvem One Click Child Theme udělat z ovládacího panelu WordPress a nabídnout to nejlepší z obou světů.

Dětská témata WordPress

Nejběžnějším způsobem, jak provést stabilní úpravy – a nejvíce doporučenými – je podřízené téma. K objasnění je podřízené téma hodně podobné vrstvě Photoshopu nebo animaci: průhledná šablona stylů, která umožňuje nedestruktivně provádět změny. Nejen kosmetické změny – je ještě důležitější provést důležité úpravy základních funkcí webu v podřízeném tématu.

Úprava vašich stránek function.php soubor je jednou z nejhorších věcí, které můžete udělat před aktualizací, protože ztráta důležité funkční komponenty může v podstatě vytáhnout podpůrné paprsky z vašeho webu. Zahrňte do podřízeného tématu také funkční změny. Mohlo by to pomoci vytvořit více, abyste se vyhnuli tomu, že budete muset vypsat příliš mnoho informací do jedné. V případě, že potřebujete obnovovací modul, lze je poměrně snadno vytvořit. Poté stačí vložit pouze podřízené věci, které si přejete konkrétně změnit.

Nejprve vytvořte novou složku v obsah wp / témata adresář, který ji drží. Pojmenujte ji stejným názvem jako nadřazené téma, ale s „-child“ na konci (můžete to opravdu nazvat čímkoli chcete, ale pojmenováním tímto způsobem, pokud máte někdy více podřízených témat, víte, pro co jsou) . Ve složce vytvořte soubor s názvem „style.css“. Poté musí seznam stylů začínat následující kód:

/ *
Název tématu: Total Child
URI motivu: http://totalwptheme.com
Popis: Celkem podřízené téma WordPress.
Autor: AJ Clarke
URI autora: http://totalwptheme.com
Šablona: Celkem
Verze: 1.0
* /

Kterákoli ze vstupních polí lze změnit, jak uznáte za vhodnou, ale nezapomeňte si ponechat název motivu a šablonu. Šablona je název adresáře nadřazeného motivu a pokud název šablony chybí nebo je nesprávný, potom se podřízený motiv nezobrazí.

Dále budete chtít vytvořit nový prázdný soubor function.php, do kterého přidáte kód, aby vaše podřízené téma vědělo, že obsahuje hlavní šablonu stylů vašeho motivu. Do tohoto souboru function.php vložte následující kód:

get ('Verze');
// Načíst šablonu stylů
wp_enqueue_style ('parent-style', get_template_directory_uri (). '/ style.css', array (), $ version);

}
add_action ('wp_enqueue_scripts', 'total_child_enqueue_parent_theme_style');

Když se podíváte na kód, uvidíte, co to dělá, že načte nadřazenou šablonu stylů, ale také obsahuje číslo verze nadřazené motivu. To je velmi důležité, ale ne mnoho lidí to dělá. Důvod pro zahrnutí čísla verze nadřazeného tématu je tak, že kdykoli se nadřazené téma aktualizuje, pokud došlo ke změnám v šabloně stylů nadřazených témat, pak pluginy do mezipaměti, CDN a prohlížeče vědí, že potřebují soubor aktualizovat. Pomůže to zabránit jakémukoli „rozbitému“ CSS při aktualizaci vašeho nadřazeného motivu.

Přesunutí aktuálních manuálních úprav na dětské téma

Pokud jste již svůj web udělali nesprávně a přizpůsobili nadřazené téma nesprávně a nemáte několik hodin na to, abyste si mohli sednout kolem pohybujícího se kódu z jednoho souboru do druhého, můžete vždy zálohovat aktuální verzi svého webu na dítě téma. Jakmile vytvoříte složku s podřízeným motivem, jednoduše přidejte kopie souborů, které jste do ní změnili, a pak nahraďte své téma WordPress textem v úložišti..

Nejedná se o dokonalou opravu, ale mělo by to fungovat. Trik spočívá v tom, že nezálohujete nic, co nebylo změněno, takže nedojde k náhodnému přepsání nového kódu, který bude aktualizace nainstalována starým kódem. Stále potřebujete důkladnou znalost toho, co jste přizpůsobili – nemůžete jen kopírovat věci velkoobchodně. Může to dokonce pomoci procházet soubory a odstranit co nejvíce kódu, který není váš, jak je to možné.

Zálohování webu WordPress

Nejprve zálohujte brzy a často zálohujte. WordPress ukládá do své databáze vše, co jste kdy napsali nebo nahráli, a mohou mít z mnoha důvodů poruchy. Je velmi snadné ztratit celý web do selhání serveru nebo poškozené databáze. Naštěstí to zálohování trvá jen několik minut.

Existuje mnoho způsobů, jak to udělat. Nejprve můžete jednoduše zkopírovat soubory do počítače pomocí FTP klienti nebo Dovednosti Unix Shell. Můžete také použít WinSCP aby na ploše zůstalo „zrcadlo“, které se aktualizuje s vaším webem.

Nebo existuje seznam prádelen zdarma automatické záložní pluginy, stejně jako prémiové možnosti. Zde ve WPExplorer používáme VaultPress, a v minulosti jsme použili Backup Buddy – což jsou skvělé možnosti pro vytváření a údržbu pravidelných záloh vašich webových stránek (kromě denních záloh poskytovaných většinou spravovaných hostingových plánů WordPress).

Nakonec cPanel, Direct Admin, Ensim, Plesk, vDeck a Ferozo mají jedinečné způsoby, jak zálohovat weby hostované s nimi. Podrobné pokyny k tomu lze nalézt v internetovém obchodě WordPress Codex. V nejhorším případě, kdy přijdete o něco, co opravdu potřebujete, můžete kontaktovat svého hostitele. Většina hostitelů zálohuje své stránky, ale může to být bolest získat data zpět od nich.

Otestujte své změny

Nakonec můžete upgradovat ručně nebo automaticky. Pomocí ručního upgradu můžete vyzkoušet změny a zjistit, zda váš web zničí nebo ne. WordPress považuje dvě verze stejného tématu za dvě různá témata. To znamená, že pokud máte GenericTheme V1 a GenericTheme V1.1 ve vašem obsah wp / témata budou považovány za dvě různá témata. To znamená, že můžete mít na svém webu nainstalováno více verzí stejného motivu. Přinejmenším můžete použít k přepínání mezi vaší starou, přizpůsobenou verzí a novou verzí, takže byste měli mít odkaz, pokud se rozhodnete ji znovu vytvořit od základu s podřízenými tématy.

Závěr

Vyhlídka na ztracení přizpůsobení, na kterých jste tak tvrdě pracovali, může být skličující a proces aktualizace se může zdát, jako by vás do toho vrhl. Ale s podřízenými tématy (nebo zásuvnými moduly nebo rámečky) a trochou předvídání to nemusí být. Máte nějaké další nápady, jak pravidelně aktualizovat weby WordPress, aniž byste ztratili přizpůsobení? Rád bych o nich slyšel v komentářích!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map