Jak a proč přidat nekonečný svitek do blogu WordPress

Jak přidat nekonečný svitek do blogu WordPress

Nekonečný svitek je efektivní způsob, jak udržet návštěvníky v interakci a aktivní na vašem webu WordPress. Nekonečný svit umožňuje vašemu publiku rychlý a snadný přístup k neomezenému množství informací. To vytváří pozitivní uživatelský dojem a může vám pomoci prodloužit dobu strávenou čtením vašeho obsahu a zkoumáním vašich stránek. Spolu s výhodami nekonečného svitku však mohou existovat i některé problémy.


Tento článek vám umožní pochopit výhody a nevýhody nekonečného posouvání a pomůže vám rozhodnout se, zda byste jej měli použít na svém webu WordPress. Poté si probereme, jak to nastavit pomocí modulu Jetpack, Infinite Scroll.

Co je nekonečný svitek?

Nekonečné posouvání znamená docela jednoduše, že uživatel může posouvat donekonečna. Místo toho, aby čtenář dosáhl spodní části webové stránky a proklikal se na novou, nekonečný posuvník umožňuje další sadě informací, aby se stále načítalo. To znamená, že návštěvníci nikdy nebudou muset čekat na načtení nové stránky. Obsah bude při procházení dolů neustále plynout. Mohlo by to zahrnovat další příspěvek na vašem blogu nebo více položek z vaší galerie.

Ačkoli to může být velmi efektivní, nekonečný svitek není pro každého. Před provedením přepnutí je třeba nejprve zvážit publikum a typ spuštěného webu, abyste zjistili, zda jsou oba kompatibilní..

Kdo v současné době používá nekonečný svitek?

Pinterest

Velcí zastánci nekonečného svitku jsou určitě stránky sociálních médií. Instagram, Pinterest, Facebook a Twitter používají pro své kanály nekonečný svitek. To znamená, že většina populace online bude v určitém okamžiku používat nekonečný svitek.

BuzzFeed

Nekonečný svitek se však neomezuje pouze na sociální média. BuzzFeed a Mashable také úspěšně integrovali nekonečný svitek, takže to není funkce, která by měla být omezena pouze na tweety a špendlíky. Pokud máte obsahově těžký web nebo blog, který je neustále aktualizován novými informacemi, které vaše publikum může procházet, pak nekonečný posun možná právě to, co váš web potřebuje.

Výhody nekonečného svitku

Použití nekonečného svitku má řadu výhod. Nekonečný svit umožňuje návštěvníkům rychlý a snadný přístup k informacím na vašem webu. Používání je velmi snadné a má návykovou kvalitu, která přitahuje čtenáře a vybízí je, aby se zapojili do vašeho obsahu.

Zvyšuje čas strávený návštěvníkem na webu

Jednou z hlavních výhod nekonečného posouvání je to, že udržuje lidi na vašem webu déle. Když diváci nemají na výběr, zda načíst druhou nebo třetí stránku, diváci prostě posouvají. A jak víme, čím déle návštěvníci na vašem webu zůstanou, tím je pravděpodobnější, že se obrátí proti vašim cílům, ať už zadáním jejich e-mailové adresy nebo zakoupením produktu..

Zlepšuje uživatelské prostředí

Používání nekonečného posouvání výrazně zlepšuje dojem uživatelů na vašem webu. Když se nové informace načítají pokaždé, když se čtenář pustí do dolní části stránky, obsah se objeví rychle a hladce. To má za následek, že vaše publikum nemusí dělat žádná rozhodnutí, kliknout na některá tlačítka nebo čekat na načtení stránky. To opět udržuje návštěvníky na vašem webu déle a také zvyšuje počet navštěvujících návštěvníků.

Mobilní přátelské

Nekonečný svitek je také zvláště mobilní. Uživatelé nemusejí stisknout žádná minutová tlačítka, takže uživatelé mohou na dotykových obrazovkách rolovat bez rozptylování. Rychlý přístup a snadné použití přitahuje většinu lidí a povzbuzuje návštěvníky, aby vaše stránky pravidelně navštěvovali.

Kdy byste neměli používat nekonečný svitek?

Nekonečný svitek není vhodný pro všechny a všechny webové stránky. Kdy byste tedy neměli používat nekonečný svitek?

Bude se vaše publikum líbit?

S webem jsou spojeny některé problémy spojené s nekonečným svitkem, ale ty mohou být často poněkud zastaralé. Mezi běžné stížnosti proti nekonečnému posouvání patří; diváci se dezorientují, samotné množství dat nekonečného svitku zobrazuje ohromující návštěvníky nebo čtenáři nejsou schopni přesunout obsah, jakmile jej projdou.

I když to mohlo být zpočátku skutečné stížnosti, protože nekonečná svitek se nyní v sociálních médiích tak často používá, široká veřejnost se na ni aklimatizovala. Nenechte se proto touto kritikou zbavit představení a testování nekonečného posouvání na vašem webu.

Je však třeba mít na paměti, že nekonečný svitek je osobní volbou. Někteří návštěvníci mohou upřednostňovat stránkovaný styl načítání obsahu stránky najednou. Zkuste a získejte pro své publikum pocit, který vám pomůže pochopit, jak budou reagovat na nekonečný svitek.

Pokud si nejste jisti, zkuste na svém webu vyzkoušet nekonečný svitek a posoudit reakci. Důkladně sledujte svou analytiku a ověřte si čas strávený na webu, míru okamžitého opuštění, vrácená čísla návštěvníků a konverze. To vám pomůže zjistit, zda je u vašich návštěvníků populární nekonečný svitek a jak to ovlivňuje výkon vašich stránek.

Je pro to váš web vhodný?

Realizovatelnější důvod, proč nepoužívat nekonečný svitek, je spojen s typem webu, který provozujete. Ne všechny webové stránky se hodí k nekonečnému posouvání. Pokud má váš web konkrétní cíl, na základě toho, že vaše publikum plní určitý úkol, může to znamenat, že nekonečný svitek není pro vás. Nekonečný svitek může odvrátit pozornost publika, což jim může zabránit v plnění úkolu v ruce. To nakonec může zastavit konverzi vašeho webu proti jeho cílům.

Webové stránky elektronického obchodu se ukázaly jako nevhodné s nekonečným svitkem. Bylo zjištěno, že ačkoli lidé mají tendenci prohlížet si více produktů v internetovém obchodě s nekonečným posunem, mají sklon klikat na méně. To může ovlivnit prodej a spokojenost zákazníka s vaším webem, což vede k nedostatečnému zisku a menšímu počtu vracejících se zákazníků.

Je také důležité si uvědomit, že nekonečné posouvání funguje nejlépe na webech obsahujících velké množství obsahu, který je pravidelně zveřejňován. Pokud váš web není těžký, může být zbytečné nekonečné posouvání.

Jetpack Infinite Scroll WordPress Plugin

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet nekonečný svitek, dalším krokem je nastavení. Raketový batoh, tým WordPress.com nabízí sadu bezplatných pluginů nebo modulů, jak jsou známy. Mezi nimi je Nekonečný svitek modul. Tento plugin umožňuje povolit nekonečný posun na vašem webu WordPress, takže další příspěvky se automaticky zobrazí, když se čtenář blíží spodní části stránky.

Nastavení nekonečného posunu Jetpacku

Tento plugin je velmi rychlý a snadno nastavitelný. Nejprve nainstalujte Jetpack na svůj web.

Raketový batoh

Poté v části Nastavení Jetpack vyberte Vzhled.

Vzhled

Přejděte dolů a vyhledejte Nekonečné posouvání, poté jej aktivujte zapnutím.

Jetpack Infinite Scroll

Klíčovým bodem, který byste si měli pamatovat při nastavování tohoto pluginu, je to, že funguje pouze s tématy, která mají nekonečnou podporu posouvání. V nejnovějších tématech již bude tato podpora zabudována, ale pokud se vaše téma nebojí, nedělejte si starosti. Stránka podpory nekonečného posouvání poskytuje podrobné pokyny o tom, jak přidat nekonečnou podporu posouvání k vašemu tématu.

Jakmile modul aktivujete, bude na vašem webu automaticky fungovat nekonečný svitek. Sedm nových příspěvků se u každého nového zatížení zobrazí, když návštěvník přejde dolů. Každé načtení lze poté v Google Analytics zobrazit jako nové zobrazení stránky. To vám pomůže sledovat analytiku.

Přizpůsobení funkcí nekonečného svitku

CSS lze v případě potřeby také použít ke změně funkcí Infinite Scroll. Pokyny, jak to provést, lze znovu najít na stránce podpory Nekonečné posouvání.

Co byste měli zvážit přizpůsobení?

Změna zápatí

Kritika nekonečného posouvání spočívá v tom, že protože čtenáři nikdy nedosáhnou konce stránky, nikdy nemají přístup k zápatí. Nekonečný svitek Jetpacku je dodáván s pevným zápatím, které se zasune, jakmile přejdete dolů po stránce.

Standardní zápatí však nemusí vyhovovat designu vašeho webu. Vzhled tohoto zápatí lze změnit, nebo se můžete rozhodnout, že zápatí nepřidáte vůbec, v závislosti na potřebách vašeho webu..

Přidejte tlačítko „Načíst další příspěvky“

Nekonečné posouvání nabízí možnost přidat tlačítko „Načíst více příspěvků“. Díky tomu se vaše publikum může rozhodnout, zda bude pokračovat v posouvání dolů, což může být dobré médium mezi nekonečným posouváním a načítáním stránky najednou. Pokud si nejste jisti, jak vaši návštěvníci budou reagovat na nekonečný svitek, může to být dobrá volba pro váš web.

Závěrečné myšlenky

Nekonečný svitek je skvělý způsob, jak zaujmout návštěvníky, poskytnout jim působivý uživatelský dojem a zvýšit dobu, kterou stráví na vašem webu..

Použití Jetpacku k nastavení nekonečného posouvání na webu WordPress je rychlé a snadné, přesto velmi efektivní. Jakmile je systém spuštěn, použijte Statistiky stránek společnosti Jetpack, které vám pomohou sledovat analytiku a sledovat, zda nekonečný posun pozitivně ovlivňuje výkon vašeho webu..

Co si myslíte o nekonečném svitku? Přidáte na svůj web WordPress nekonečný svitek? Prosím, dejte nám vědět v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map