Imaginativní způsoby, jak přidat mapy do WordPress

Imaginativní způsoby, jak přidat mapy do WordPress

Většina z nás uvažuje o mapách jednoduše jako o pomoc, jak se dostat z bodu A do bodu B. Nebo jako něco, čemu jsme museli věnovat pozornost v zeměpisné třídě a na to navždy zapomenout. Mapy však mohou pro webové designéry znamenat mnohem více. Návrháři mohou do WordPressu přidávat mapy mnoha nápaditými způsoby, jak vytvořit nápadné webové stránky.


Mapy přešly z nudných kreseb ve vaší zeměpisné třídě na součást zábavných a interaktivních pomůcek. Mapy lze vyhledávat, třídit a filtrovat. Geolokace, zobrazení ulic, popisy, vyskakovací okna, směry a označení shluků jsou užitečné při přidávání funkcí na váš web.

Mapy Google se na webu hojně používají a samy o sobě jsou vybaveny funkcemi. Přesto byste si místo stáhnutí Map Google a přidání na svůj web jako takový mohli upravit, abyste měli prospěch pro své návštěvníky. Existují externí zdroje jako Snazzy Maps na které se můžete obrátit pro styling map. Můžete také použít jakoukoli jinou mapu, která se vám líbí.

Pro webové stránky WordPress je k dispozici mnoho pluginů, které zvyšují hodnotu map Google. Některé z nich jsou uvedeny v tomto článku, aby ukázaly možné způsoby, jak mohou mapy přidat hodnotu pro váš web. Chcete-li se dozvědět více o jednotlivých zásuvných modulech, podívejte se na náš předchozí příspěvek na téma Nejlepší mapovací pluginy pro WordPress.

Zde jsou uvedeny některé nápady, které byste mohli použít. Žádný z nich není skutečný herní měnič – jsou to prostě různé způsoby zobrazování informací. Když je však web přijme, mohou získat výhodu u uživatelů a možná dokonce trochu zvýšit konverze. Pojďme se podívat na několik způsobů, jak být inovativní pomocí map na svém webu!

1. Přidejte mapu na svou domovskou stránku

Vytvořte mapy samým středem vašeho webu a uspořádejte kolem něj všechny informace týkající se vašeho webu. Nadnárodní korporace, filantropické organizace, síť serverů, téměř každý, kdo má celosvětovou přítomnost nebo zájmy po celém světě, může tento přístup přijmout.

Na každém místě předvádějte úspěchy tohoto centra a týmu za ním. V doprovodných legendách mohou být zvýrazněny speciální tidbity nebo důležité informace.

ngo-aid-map

Na obrázku můžete vidět aktivity a postup Mapa nevládních organizací zobrazené ve formátu mapy na domovské stránce. NGO Aid Map je iniciativa InterAction, aliance nevládních organizací ve Washingtonu, D.C. K informacím vztahujícím se ke všem projektům organizace lze přistupovat jednoduše kliknutím na značky na mapě.

Použitím jediného obrázku dosáhnete dvou účelů – na jedné straně odhalit celosvětový dosah vašeho oblečení a na druhé straně uživatelům pomoci pochopit globální povahu vaší organizace..

MapSVG Interactive Vector, Google & Image Maps

MapSVG Plugin: Vytvořte interaktivní mapy ve WordPressu

Info & DownloadView The Demo

Pokud chcete na svou domovskou stránku přidat mapy do WordPress, bude fungovat jakýkoli mapovací plugin. Líbí se nám MapSVG, protože nabízí spoustu úžasných možností zabalených do jednoho výkonného pluginu (další informace naleznete v naší recenzi). Vytáhněte mapy od Googlu, přizpůsobte si barvy, přidejte filtry, přidejte obrazové mapy a další. Mapy Plus lze snadno vložit na domovskou stránku pomocí jednoduchého zkráceného kódu MapSVG.

WP Google Maps Zdarma WordPress Plugin

Nejlepší mapové pluginy: Mapy Google WP

Hledáte bezplatnou možnost pro úžasnou mapu? Vyzkoušejte Mapy Google WP (které v současné době důvěřují více než 400 000 uživatelů) nabízí snadné možnosti vytvoření vlastního Mapy Google s vlastním motivem, značkami, možností celé obrazovky, definovanou velikostí (šířka, výška, zvětšení), trasami, polygony a dalšími. Až budete připraveni, je snadné vložit mapu WP Google Map na libovolnou stránku pomocí přiloženého widgetu nebo krátkého kódu.

2. Zobrazte cesty na svém webu nebo blogu

Cestovní weby a blogy se neobejdou bez map. Využijte mapy inovativním způsobem k tomu, aby návštěvníci navštívili virtuální prohlídku webů a pomohli jim při rozhodování o cestě. Nebo je přeměňte na cestu vykreslením místních zajímavostí s informacemi s legendami. Sdílejte informace o oblíbených místech nebo místech. Možná London Pass, prohlídka Londýna, vás může inspirovat.

londýnské turistické atrakce

Během cesty může turista / cestovatel blogger pomocí mapy přidat fotografie na místa, která navštíví. Propojením fotek s konkrétními místy je snadné sdílet vaši cestu s přáteli a rodinou. Mohou jednoduše kliknout na značku a zobrazit fotografie pořízené na tomto místě.

Můžete také přidat fotografie podle data a sledovat tak chronologický průběh vaší cesty kde jsem byl, kde budu záznam.

Cestovatelé bloggerů mohou geograficky označit své příspěvky a příspěvky mohou být vykresleny podél zvolené trasy. To bude sloužit jako fantastický cestovní deník na výlet. Pravidelné příspěvky na blogu mohou průběžně informovat sledující o pokroku, kterého dosáhnete na vašich dobrodružstvích. To je jen jeden z mnoha tipů, jak vytvořit úžasný cestovní blog. Ale pokud hledáte dobrý plugin s obrazovými kolíky, podívejte se na číslo 1 – MapSVG a WP Google Maps jsou fantastické možnosti.

3. Vyhledávač obchodů

Pokud máte více obchodů po celé zemi nebo světě, můžete je určit na mapě pomocí značky a použít je jako Locator Locator. Přidejte podrobnosti pro každé místo v popisku nebo vyskakovacím okně, umožněte filtrování podle kategorií nebo cen nebo vzdálenosti a pomozte zákazníkům najít obchod, který potřebují.

Pokud plugin umožňuje přidávat klastry na místa, kde jsou značky husté, sdělí divákovi, že má v dané lokalitě k dispozici výběr obchodů..

levis-store-locator

Výše uvedené je obrázek Levi’s Store Locator. Obchod nejblíže k uživateli lze najít pomocí filtrů.

Super Store Finder pro WordPress

Super Store Finder

Info & DownloadView The Demo

Jedním z nejlepších mapovacích pluginů v této kategorii je bezpochyby Super Store Finder pro WordPress. Mapy jsou citlivé a usnadňují zákazníkům vyhledání míst v okolí. Funkce správce usnadňují správu umístění obchodu, oznámení a nastavení. Vytváření map je hračkou díky zahrnutému editoru drag & drop a intuitivním možnostem přizpůsobení.

Zdarma WordPress Plugin pro WP Store Locator

Obchod Locator Plus Zdarma WordPress Plugin

Vyhledávač WP Store Locator zahrnuje nastavení přizpůsobení, filtry poloměru a kompatibilitu s oblíbenými zásuvnými moduly pro překlady, aby se vaše mapy přizpůsobily vašemu národnímu prostředí. Hledáte více možností? Podívejte se na náš seznam nejlepších pluginů pro vyhledávače obchodů, kde najdete úplný seznam našich oblíbených pluginů pro mapování v tomto výklenku.

4. Vyhledejte parkovací místa

Pokud sídlíte na frekventovaném místě, kde je provoz bláznivý a těžko zjistitelný parkování, zkuste pomocí map na svém webu pomoci uživatelům snadněji najít parkovací místa. Pokud plánujete výlet do Disneyland, mapa níže by vám měla pomoci snadno najít parkovací místo.

parkování na disneylandu

Přidejte tuto funkci na svou kontaktní stránku a seznam dostupných možností parkování v okolí vaší polohy. V maloobchodě, velké nemocnici, zábavním centru, dopravním oddělení nebo univerzitě by přidání této funkce bylo opravdu promyšlené. Pokud má obchod v blízkosti vyhrazené parkovací místo, lze to také zvýraznit na mapě.

V úložišti WordPress jsem našel jeden plugin – Parkopedia plugin -, který vám s tím může pomoci, ačkoli to nebylo několik let aktualizováno, takže jeho funkci nebudu dosvědčovat. Místo toho by mohlo být lepší použít obecnější plugin, jako je Mapplic.

Mapplic Custom Interactive Map WordPress Plugin

Vlastní interaktivní mapa WordPress Plugin

Info & DownloadView The Demo

Mapplic můžete použít k vytvoření mapy pro cokoli – průvodce městem, místní školy a dokonce i parkoviště nebo nákupní centra. Vyberte si z 15 vestavěných geografických map nebo nahrajte vlastní grafiku. Tento pokročilý plugin nabízí zdánlivě neomezené možnosti vytváření a přizpůsobování map pomocí kolíků, světel, obrázků, deeplinků, barev a dalších.

5. Vytvořte adresář

Aby mapy byly středobodem vašeho webu, dobře fungují také pro adresář s výpisem polohy. Firemní zápisy, výpisy nemovitostí a téměř jakákoli utajovaná činnost mohou tento design přijmout. Použité téma by vám mělo umožnit ovládat vlastní seznamy a podrobnosti mapy pomocí vlastních funkcí typu příspěvku.

adresář

Pluginy jako Sabai Directory přicházejí s plně interaktivními mapami. Můžete přidat podrobnosti záznamu, které se zobrazí, když se nad ukazatelem umístíte. Výsledky vyhledávání lze obnovit, když uživatel přetáhne mapu a funkce automatického doplňování znamená méně zadávání uživatelem. Uživatel má vždy možnost přepnout zpět do zobrazení seznamu.

Mnoho zásuvných modulů vám umožňuje zobrazit seznamy v zobrazení mapy. Chcete-li zobrazit výpisy nemovitostí, přidejte obrázky 360 °. Mapy lze také přizpůsobit tak, aby vyhovovaly místním obchodním adresářům.

Plugin adresáře GeoDirectory pro WordPress (zdarma a prémiový)

Plugin adresáře GeoDirectory pro WordPress

Pokud jde o vytváření adresáře založeného na mapách pomocí WordPress, nemůžete s GeoDirectory pokazit. Můžete si plugin stáhnout zdarma z úložiště pluginů WordPress, doplněného o funkce pro vytvoření podnikového adresáře kompatibilního s více weby pomocí nástroje drag & drop builder, front-end podání, 15+ widgetů, pokročilého vyhledávání, snadných krátkých kódů a podpory jako mnoho míst, které chcete přidat. Chcete víc? Upgradujte na profesionální a získejte prémiovou podporu kromě událostí, globální podporu na více místech, placené výpisy, geolokaci, integraci BuddyPress, odkaz na Facebook a další.

6. Představte nadcházející události

Mapy mohou být požehnáním pro webové stránky provádějící události na různých místech a místech – ať už jde o gala na místní školní akci, nebo něco tak masivního jako olympijské hry. Účastníci si mohou prohlížet události v zobrazení mapy.

Plugin kalendáře událostí EventON WordPress

eventon

Info & DownloadView The Demo

EventON je do značné míry standardní plugin pro tuto práci. Slouží k zobrazení míst a tras událostí. Uživatelé mohou zadáním adresy získat pokyny. Mohou sledovat událost a její umístění. Když uživatelé kliknou na značku na mapě, mohou v informačním okně zobrazit název, místo a čas související s událostí. Můžete také poskytnout odkaz pro návštěvníky na nákup vstupenek.

7. Zobrazit přihlášeni uživatelé

Pokud provozujete web založený na členství nebo předplatném, proč nepoužívejte mapy Google k zobrazení polohy a hustoty registrovaných uživatelů. To jsou skvělé zejména sociální weby, jako jsou weby provozované na BuddyPress.

uživatelská mapa

Může být dobré zobrazit také počet aktuálně přihlášených uživatelů online. Počet návštěvníků v reálném čase z různých oblastí, který je viditelný pro ostatní uživatele, může z těchto regionů vyzvat mnohem více, aby se zaregistrovali. Tento jemný pevný výprodej má potenciál zvýšit vaše předplatné o zářez nebo dva.

Doplněk GEO My WP Free WordPress Locator

Doplněk GEO My WP Free WordPress Locator

Tento bezplatný plugin obsahuje spoustu geolokačních funkcí pro typy příspěvků, hledání blízkosti, aktuální polohu a další. Nejdůležitější však je, že se hladce integruje s BuddyPress a umožňuje uživatelům přidat své umístění do svého uživatelského profilu. Uživatelé mohou vyhledávat blízké členy, což je skvělý doplněk pro sociální weby založené na členství pro skupiny maminek, spolupracovníků absolventů, běžících skupin a další.

8. Bonusové nápady

Nejviditelnějším využitím mapy je přidání na kontaktní stránku, aby se zobrazila vaše poloha a pokyny, jak se k vám dostat. Umožněte návštěvníkům použít své místo na mapě jako výchozí nebo koncový bod pro trasu.

Webové stránky s výklenky mohou používat mapy také efektním způsobem:

 • A logistika webové stránky nebo webové stránky s autopůjčovnou nebo webové stránky, které turisty vedou po místních zajímavostech, mohou pomocí map určit vzdálenost mezi dvěma body a zmapovat nejkratší trasu. Označte oblasti na mapě, kde se provádí dodávka dveří. Obchůzky, hledání míst na trase, místa, kde si řidič může přestávku, mohou být vykresleny ve prospěch uživatelů webových stránek..
 • Dělat příspěvky vzhledem ke čtenářům, bloggerové je mohou spojit s místem na mapě. To lze provést spojením umístění mapy s vašimi stávajícími kategoriemi a značkami.
 • Vztah nové příběhy připojené k různým místům na mapě. Webové stránky pro noviny nebo časopisy často používají mapy k zajištění kontextu příběhu, který reportují.
 • Taxi společnosti mohou dát svým zákazníkům možnost spočítat jízdné a trasa na mapě Google.
 • Pokud je počasí vaše firma, předpověď počasí a převládající počasí může být uvedeno na mapě.
 • Herní web může zahrnovat umístění podle místa screengrabs a videa, která herním nadšencům dodají hru skutečný pocit.

Uzavřít naše imaginativní bylo přidání map do WordPress

Takže vidíte, že mapy nemusí být nudné nudné záležitosti, na které se odkazuje, pouze když jste ztraceni. Můžete je použít mnoha kreativními a vynalézavými způsoby, jak na své webové stránky přidat nástroj a podporu.

Máte více příkladů, jak přidat mapy do WordPress? Rádi bychom o tom slyšeli – jen nám zanechte komentář níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map