Doporučené postupy UX pro WordPress a vaše online podnikání

Doporučené postupy UX pro WordPress a vaše online podnikání

Pravděpodobně již víte, jak snadné je spustit web pomocí WordPress. Jakmile však přidáte funkce a obsah, věci se zkomplikují rychle. Jedním z důležitých aspektů, které musíte mít na paměti, jsou nejlepší postupy UX pro WordPress. User Experience (UX) je klíčem k vašemu obchodnímu úspěchu. Kupují vaše zboží a služby uživatelé, nikoli vyhledávače.


Je běžné najít majitele webových stránek nebo dokonce vývojáře a designéry, kteří zaměňují UX s uživatelským rozhraním (UI). UX i UI spolu úzce souvisejí, ale jsou dostatečně odlišné, aby si vyžádaly vysvětlení.

Rozdíl mezi UX a UI

Abychom lépe porozuměli, definujme je následující pojmy:

Použitelnost webu: Je to snadné použití webové stránky.

Uživatelské rozhraní (UI): Místo, kde lidé interagují se stroji. Tlačítko je například součástí uživatelského rozhraní. Vývojáři používají nástroje k vytvoření uživatelského rozhraní, které by mělo být v souladu s obchodním požadavkem.

Uživatelská zkušenost (UX): Týká se to uživatelů a jejich názoru na váš web. Návrháři musí zajistit, aby uživatelský dojem byl vždy prvotřídní a uživatelská interakce byla příjemná.

Například téma WordPress se skvělými uživatelskými zkušenostmi může mít mnoho uživatelských rozhraní (jako je téma Total), ale každé z nich musí poskytovat nejlepší možné uživatelské prostředí pro váš konkrétní výklenek.

Pokud máte firemní web, měla by úvodní stránka objasnit, o čem je vaše firma, jaké jsou vaše základní filozofie / hodnoty a případně zobrazovat vaše produkty nebo poskytovat způsob, jak získat nabídku. Mnoho firemních webů používá velkou fotografii „nad záhybem“ nebo video na pozadí svých kanceláří. Možná předvedou své hlavní produkty, jak jsou vyrobeny a jaké výhody nabízejí. Pokud provozujete firemní web, je důležité svůj případ okamžitě uvést.

Design webových stránek firemní agentury

Vanilka design webových stránek agentury pomocí tématu Total WordPress je skvělým příkladem toho, jak předvést, o čem je vaše firma, nad záhybem.

U jiných výklenků mohou do hry vstoupit různé faktory. Pokud jste bloger, chtějí se o vás osobně dozvědět více, vaše zázemí a vaše kompetence se proto zaměřují na to, aby jste byli transparentní a rádi navozovali důvěru. Pokud jste hudebník, měli byste lépe zdůraznit svou hudbu a nejnovější album nebo umění EP.

Použitelnost < User Interface < User Experience

Dobrá použitelnost je nedílnou součástí skvělý uživatelské rozhraní. Uživatelské rozhraní je přední stranou online přítomnosti vaší značky, protože přímo ovlivňuje uživatelský dojem. Nyní víme, v čem je rozdíl, přejdeme k nejlepším doporučeným postupům UX pro WordPress.

Doporučené postupy UX pro WordPress

WordPress je redakční systém, který vyniká poskytováním nástrojů pro tvorbu vašich webových stránek, ale nezaručuje, že bude dokonalý ve všech směrech. Potřebujete nejlepší postupy UX, aby vám to stálo čas návštěvníků a budovali důvěru z jejich první interakce s vaší značkou.

Čistý a jednoduchý design

Víte, co láká lidi nejvíce? Čistý a jednoduchý design. Je běžné najít vývojáře, kteří se vždy snaží získat web plný funkcí. Často však zapomínají, jaký je skutečný důvod, proč vytvářejí web. Uživatelé se nestarají o funkčnost, dokud a pokud nebudou moci web snadno používat.

Doporučené postupy UX pro WordPress: Čistý a jednoduchý design

Je dobré se stále ptát sami sebe: „Budou návštěvníci nebo správci webových stránek schopni je používat bez problémů nebo zmatku?“ Tím zajistíte, že váš konečný návrh bude odpovídat současným návrhovým standardům. Pokud je v kterémkoli kroku odpověď „ne“, musíte se vrátit k rýsovací desce a přemýšlet, jak ji učinit intuitivnější.

Když vaši uživatelé přistanou na cílených, přehledných stránkách, dává vám to větší šanci převést je na odběratele nebo zákazníky. Lidé si při procházení neradi myslí. Je to vaše práce, abyste to pro ně udělali. Dobrou zprávou je, že většina nejlepších témat WordPress nabízí jednoduchý a nepřehledný design, který lze snadno přizpůsobit. Pokud chcete navrhnout své webové stránky WordPress, ujistěte se, že se budete držet jednoduchosti. Poskytuje vám větší flexibilitu a méně pohyblivé části, které se mohou rozbít.

Citlivý webdesign

Jedním z klíčových aspektů moderní uživatelské zkušenosti (UX) je mít responzivní webový design. Mobilní zařízení převzala internet. Slyšel jsem, že lidé provozují celé své podniky na chytrých telefonech, zejména s nárůstem 5,5palcových zařízení a větších. Proto je důležité, aby weby WordPress reagovaly a přizpůsobovaly se všem velikostem obrazovky, ale také všem rozlišení obrazovky a sítnice.

Osvědčené postupy UX pro WordPress: Citlivý design

Nejen responzivní design zlepšuje uživatelský dojem, ale také zlepšuje vaši komunikaci. Doba setrvání je něco, co Google v těchto dnech používá k měření spokojenosti uživatelů, když kliknou na váš web na stránkách SERP (stránky s výsledky vyhledávání). Pokud tráví méně času než na jiných výsledcích ve vašem okolí, znamená to, že na vašem webu není něco v pořádku a přesouvají ho dále dolů do SERP.

Na vašem webu můžete vždy vylepšit dvě hlavní věci:

 • Kvalita informací
 • Způsob prezentace informací

Dobrý uživatelský dojem znamená, že web poskytuje použitelné informace na všech obrazovkách.

Snadná navigace

Téměř každý jiný web, který dnes vidím, má s ním spojenou komplexní informační architekturu. Mají víceúrovňové stránky nebo příspěvky. Návrhář musí spolupracovat s vývojářem, aby se ujistil, že návštěvník může snadno procházet webem prostřednictvím správné navigace. WordPress je dodáván se všemi nástroji, které potřebujete k přidání navigační nabídky, ale pokud máte spoustu odkazů, můžete vždy přidat plugin mega menu, jako je Uber Menu..

Doporučené postupy UX pro WordPress: Snadná navigace

Pokud je to možné, měli byste také zvolit prostou strukturu permalinku. Pokud provozujete zpravodajský web nebo nezveřejňujete několik článků denně, doporučujeme vám jít se strukturou „Post name“ (tento průvodce můžete použít ke změně permalinků, abyste mohli také přepnout).

Většina lidí se při prohlížení nespoléhá pouze na navigaci. Web s dobrou použitelností by měl obsahovat:

 • Vyhledávací pole
 • Strouhanka
 • Kategorie
 • Archiv

Jeden z nejpopulárnějších pluginů WordPress, Yoast SEO, vám dává možnost přidat do vašeho WordPress motivu strouhanku. Téma Total WordPress je kompatibilní s vaším SEO a je snadné přidat navigaci.

Vytvoření mnoha různých způsobů, jak uživatelé procházet vaše webové stránky, zajišťuje lepší použitelnost a příjemnější uživatelské prostředí pro ně.

Navrhování kolem obsahu

Bez obsahu není žádný web kompletní. Skvělý design může být atraktivní, ale je to obsah, který vám pomůže prodat vaši firmu cílové skupině. Rozložení zaměřené na obsah je nejen příjemné pro oči, ale umožňuje uživatelům snadno strávit váš obsah. Čím více obsahu uživatelé tráví, tím více o vás vědí a důvěřují vám, čím více vede.

Návrh UX založený na osvědčených postupech bude vždy považovat text za první. Vyberte správnou typografii pro svůj výklenek a vytvořte UX kolem obsahu.

Zvýrazněte důležité části obsahu, abyste přerušili textový řádek a učinili psaní zajímavějším.

Váš obsah by měl vypadat dobře. Správný typ písma, velikost a barva mohou zvýraznit váš obsah a přimět uživatele, aby se zajímali o to, co musíte říci. Formátování by také mělo doplňovat váš tok obsahu. Správné formátování znamená, že používáte nadpisy a podnadpisy, seznamy odrážek, různou délku věty, slova tučně nebo kurzívou pro zvýraznění důležitých slov, obrázků, seznamů atd. To vše dělá váš obsah zajímavějším pro čtení.

Použijte mikrointerakce

Mikrointerakce jsou jednoduchým způsobem interakce návštěvníka s vaším webem. Zahrnují jemné efekty, když kliknete na záhlaví článku nebo popisek, efekty přechodu a přechodu nebo animaci ikon během stahování, atd..

Doporučené postupy UX pro WordPress: Animace ke stažení z mikrointerakcí

Mikrointerakce mají dvě hlavní výhody:

 • Podporujte interakce
 • Dát zpětnou vazbu

To se nezdá moc, ale ve skutečnosti hraje klíčovou roli v osvědčených postupech UX pro WordPress. Mikrointerakce jsou pro vaše uživatele malou odměnou. Zlepšení uživatelského prostředí jejich implementací.

Závěr

Vytvoření atraktivní webové stránky není jednoduchý úkol. WordPress usnadňuje každému vytvořit web během několika minut, ale k vytvoření použitelného uživatelského rozhraní s velkým UX je třeba hodně přemýšlet. Měli byste se vždy pokusit zvážit, jak návštěvníci budou používat stránku nebo sekci, a poté implementovat funkce a funkce. Je také důležité, aby váš web byl odolný proti chybám, takže se ujistěte, že máte vlastní 404stránkovou šablonu. Neexistující nebo chybové stránky mohou být počátečním bodem, nejen slepými konci.

Pokud jste netrpěliví nebo nemáte čas a úsilí zaměřit se na osvědčené postupy UX pro WordPress, můžete jednoduše získat jedno z našich ručně vyrobených témat WPExplorer. Všichni používají osvědčené postupy UX a jsou skvělým výchozím bodem pro návrh jakéhokoli nového webu.

User Experience je komplexní obchod a není možné zahrnout všechny koncepty do jednoho blogového příspěvku. Doufejme, že tento článek nabízí úvod do klíčových osvědčených postupů UX pro WordPress a něco, o čem přemýšlet, když vytvoříte nebo zakoupíte další téma WordPress.

Co si myslíte o osvědčených postupech UX pro WordPress? Nabízí vaše současné téma WordPress svým uživatelům dobrý uživatelský dojem a proč? Poslouchám.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map