Dokonalý průvodce multisite WordPress

WordPress je stejně jako paradigma cynosure mezi různými platformami Content Management System (CMS). O využití a výhody tohoto konkrétního žánru bylo vždy žádáno. Nicméně, ať už jde o drobné podnikání, střední nebo individuální zacházení; každý je jediným podnikatelem tohoto typu. Je důležité, že atribut byl podporován v systému WordPress, který motivuje uživatele k provádění přidělování více míst na stejném uživatelském jménu nebo doméně. Toto konkrétní tvrzení vedlo k nové éře vývoje webových stránek, v níž si každý technický posedlý a uživatel laika užívá proveditelnosti.


Přiřazená funkce je známá jako Multisite WordPress. V tomto článku začneme s přehledem o WordPress Multisite, proč byste to mohli potřebovat, jak povolit vícesměrnou podporu v WordPress a různými výhodami využití multisite pro vaši instalaci WordPress. Pojďme začít!

Přehled více míst WordPress

Multisite je pokročilý algoritmus v rámci platformy WordPress, který byl představen v roce 2010 a který uživateli umožňuje vytvářet více účtů pro blogování nebo související stránky. Díky této univerzální funkci můžete snadno vytvořit více než 1000 blogů v rámci jedné instalace WordPress. Kromě toho lze sloučením různých webových stránek velkých podniků soudně spravovat využitím tohoto rozlišovacího systému. Různá obsahová příslušenství, která by zde mohla být spravována, zahrnují sociální sítě, obsah blogů, více zápisů v jiné doméně atd.

Na jednom serveru je vše zmocněno; následně od roku 2010 došlo k určitým změnám v terminologii, které jsou pro znalost uživatele zvýrazněny níže:

 • WordPress MU, který býval známý jako Multisite nebo MS, se nyní označuje jako WordPress s povoleným Multisite
 • Blog je známý jako web (tj. blog, který může uživatel použít k registraci)
 • A Web je označován jako síť (tj. skupina blogů podporovaných blogem otce, kde se provádí registrace). Multisite instalace má pouze jednu síť, pokud uživatel nepoužívá speciální plugin, který umožňuje více než jednu síť
 • Správce webu je označován jako Super Admin, který zajišťuje přístup ke všemu prostřednictvím úplné sítě
 • Řídicí panel sítě je známá jako změna klíče s vydáním WordPress 3.1, pole Super Admin je přemístěno do nezávislého dashboardu. Tato oblast je přístupná kliknutím na kartu Network Admin na panelu nástrojů WordPress
 • Řídicí panel webu je oblast administrace WordPress, kterou vidí běžní návštěvníci a uživatelé a kde jsou snadno dostupné všechny standardní funkce WordPress

V další části tohoto obsahu je zdůrazněn základní požadavek multisite WordPress. Obecně existují dva druhy scénářů, ve kterých uživatel požaduje pro svou doménu více webů, například:

 1. Pozvání veřejnosti na hostitelské stránky: Multisite účet může určitě vytvořit jednotlivec bez jakéhokoli boje s pomocí administrátora. A „blogy“ nebo podstránky budou hostovány buď na webu.com/new-site nebo new-site.site.com (podadresáře nebo subdomény) v závislosti na vašem nastavení / nastavení.
 2. Hosting vlastního řetězce sítí: V této kategorii vytvoří malý nebo velký podnik své přihlašovací údaje pro více míst na platformě WordPress, aby splnil stejný úkol správy obsahu. Plethora webových stránek je iniciována pomocí jedné instalace WordPress, díky níž je celý proces uživatelsky přívětivý a bez rizika. Například škola, která má různé pobočky, může vyžadovat, aby platforma Multisite vykreslila svůj servisní obsah a udržovala jej aktualizovaný.

Jak povolit WordPress Multisite

Je důležité, že třetí aspekt tohoto článku zdůrazňuje hlavní bod: jak povolit WordPress Multisite? Stručná konotace alokace multisite je proložena, což je popsáno v následujících šesti krocích.

Krok 1: Vytvořte novou instalaci WordPress s vlastním hostitelem

Toto je první krok na cestě k povolení multisite ve vaší síti (pokud ještě nemáte nainstalovaný WordPress). Pokud tedy již máte instalaci WordPress, můžete ji stále převést na vícestránkový server. Nezapomeňte tedy deaktivovat (pokud pouze dočasně) všechny aktivní pluginy, abyste předešli případným konfliktům (vždy je můžete reagovat po nastavení vícesměrné sítě).

Krok 2: Povolte vícestránkový provoz

Chcete-li autorizovat funkci nabídky nastavení sítě, musíte nejprve povolit Multisite v souboru wp-config.php. Chcete-li to provést, otevřete soubor wp-config.php a vložte následující kód nad místo, kde se zobrazuje / říká: „To je vše, zastavte úpravy! Šťastné blogování “:

/ * Multisite * /
define ('WP_ALLOW_MULTISITE', true);

Po dokončení se přihlaste do ovládacího panelu WordPress nebo pokud jste již byli přihlášeni, obnovte stránku a pokračujte k dalším krokům.

Krok 3: Instalace sítě

Výše uvedený krok autorizuje položku Nastavení sítě do nabídky Nástroje, takže můžete procházet položky Správce / Nástroje / Nastavení sítě na ovládacím panelu WordPress, kde najdete novou stránku Vytvoření sítě webů WordPress, takže můžete věci nastavovat.

Nastavení vícenásobného WordPressu

Obrázek nahoře je pro instalaci místního hostitele. Uvidíte, že máte k dispozici výběr subdomén a podadresářů (tato volba se často nenabízí, když stávající nastavení serveru zakáže váš výběr – výše uvedená místní instalace používá adresář). A subdoména je síťová platforma založená na doméně, kde se používají weby na vyžádání. A podadresář je cesta, která je založena na webech na vyžádání. Vyberte ten, který chcete, můžete také nakonfigurovat svůj síťový účet tak, aby po instalaci použil kteroukoli z těchto možností. (Rekonfigurace může být trochu tussle)

Síťové údaje jsou ve výchozím nastavení vyplněny, ale určitě lze provést změny:

 • Adresa serveru: URL domény, kterou jednotlivec používá k přístupu k instalaci WordPress
 • Název sítě: Název sítě se používá jako celek
 • E-mailová adresa správce: Uživatelská e-mailová adresa jako superadministrátor sítě

Nakonec znovu zkontrolujte položky a klikněte na instalaci!!

Poznámka: Instalační systém může provést kontrolu nad zástupnou doménou zástupných znaků, pokud jste je nenakonfigurovali. Pokud se tato varování netýkají vašich sítí, ignorujte je. Navíc je vždy doporučeno, aby začátečníci procházeli požadavkem serveru a předtím, než vytvoříte síťovou stránku s informacemi o zástupné funkci subdomény.

Krok 4: Povolení sítě

Chcete-li povolit svou síť, postupujte podle pokynů poskytnutých WordPress, jak je vidět na obrazovce zvýrazněné níže.

Wordpress Multisite

Nyní zálohujte přístupné soubory wp-config.php a .htaccess a teprve poté proveďte následující úpravy, jen když se něco pokazí.

1. Přidejte níže uvedené řádky do souboru wp-config.php:

define ('MULTISITE', true);
define ('SUBDOMAIN_INSTALL', false);
define ('DOMAIN_CURRENT_SITE', 'wordpressintegration.com');
define ('PATH_CURRENT_SITE', '/');
define ('SITE_ID_CURRENT_SITE', 1);
define ('BLOG_ID_CURRENT_SITE', 1);

2. Přidejte níže uvedené řádky do svých souborů .htaccess:

PřepsatEngine zapnuto
PřepsatBase /
RewriteRule ^ index \ .php $ - [L]

# přidat koncové lomítko do / wp-admin
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /) wp-admin $ $ 1wp-admin / [R = 301, L]

PřepsatCond% {REQUEST_FILENAME} -f [NEBO]
PřepsatCond% {REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^ - [L]
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? (Wp- (obsah | admin | zahrnuje). *) $ 2 [L]
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? (. * \. Php) $ $ 2 [L]
RewriteRule. index.php [L]
Poznámka: Pokud nemáte soubor .htaccess, musíte jej vytvořit ve stejném adresáři jako soubor wp-config.php. A pokud existuje soubor .htaccess, nahraďte všechny stávající řádky WordPress těmito novými. Nezapomeňte zkopírovat kód přesně tak, jak je na obrazovce administrátorského panelu, výše uvedený příklad je příkladem, ale nemusí být 100% stejný jako to, co potřebujete.

Po inicializaci a provedení těchto kroků se znovu přihlaste pomocí poskytnutého odkazu. K přihlášení se může vymazat mezipaměť prohlížeče a soubory cookie.

Krok 5: Nastavení správce sítě

Nyní budete hledat odkaz Network Admin v rozbalovací nabídce My Site nebo na panelu nástrojů WordPress.

Panel WordPress

Prostřednictvím tohoto lze vhodně a rychle změnit síťového administrátora na webový administrátorský panel. To se provádí kliknutím na odkaz na řídicí panel na kterýkoli z vašich upřednostňovaných webů v části Moje stránky.

example4

Krok 6: Administrace

Vytvořili jste multisite síť! Musíte si přečíst více informací. Prosím, podívejte se na Správa více sítí průvodce vytvořený programem WordPress, který vám pomůže pochopit, jak funguje vaše nová instalace vícestavového provozu.

Závěr

Multisite WordPress je skvělý nástroj s mnoha výhodami. Mezi několik výhod, které mají multisite WordPress, patří:

 • Automatické vytváření blogů nebo webů pro jakýkoli typ uživatele (ať už je to individuální, malý nebo velký podnik)
 • Neomezený vývoj stránek pro jednoho uživatele
 • Různá témata na různých částech vašeho webu
 • Uživatelé mají možnost umístit widgety, záhlaví, pozadí a nabídky na své příslušné stránky bez ohledu na jejich téma
 • Weby lze vzájemně integrovat nebo oddělit
 • Tento kompletní systém a postup je bez rizika a uživatelsky definovaný, což laika udržuje v naprosté lehkosti

V závěru lze tedy určitě říci, že WordPress Multisite je pozoruhodná platforma, která umožnila mnoha uživatelům vytvářet složité weby z mnoha důvodů. V následujících komentářích nám dejte vědět, jak pro vás proces multisite platí. Nebo sdílejte, jak jste pro instalaci WordPress použili vícesměrný server.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map