Dilema mezi „pěknými“ a uživatelsky přívětivými: Jak vybrat perfektní téma WordPress

Dny, kdy bylo hezké téma dostačující na to, aby se ve webové džungli vyniklo, jsou očíslovány. Masivní růst WordPress se spoustou nových, talentovaných vývojářů vytvářejících spoustu dobře vypadajících témat, která umožňují i ​​těm nejnaléhavějším návrhářům z nás vytvořit hezkou webovou stránku bez masivního rozpočtu a bez nutnosti strávit bezpočet hodin výukou designu, toho.


Abychom dnes udělali dojem, musí být téma nejen snadné pro oči, ale také intuitivní. Dobrou zprávou je, že to nemusí být kompromis. V mnoha případech uživatelská přívětivost jednoduše doplňuje již tak krásné téma a dělá z návštěvy vašeho webu naprostou radost na všech úrovních.

Ale pokud si myslíte, že je uživatelsky přívětivý, je snadné si myslet, že je to něco složitého a drahého vyhrazeného pro větší webové stránky, jako je Facebook nebo YouTube. Ale nemusí to tak být. Uživatelská přívětivost může znamenat

Co dělá téma uživatelsky přívětivým?

Na rozdíl od hezkosti není to, zda je téma uživatelsky přívětivé, něco, co se rozhodnete pro rozmaru na základě vašich estetických preferencí (které se mohou lišit od publika). Je to něco, o čem se rozhodnete, když vezmete v úvahu své (budoucí) publikum.

Téma je uživatelsky přívětivé, pokud:

 • Účinně předvádí obsah, který je pro vaše publikum nejdůležitější / relevantní.
 • Design je čistý a intuitivní.
 • Styl motivu a snímky jsou relevantní pro váš web. (Nebo naopak, je dostatečně neutrální, že umožňuje, aby obsah mluvil sám za sebe.)

Je to také bonus, pokud má téma funkce, které podporují to, co chcete s webem dělat v budoucnu. (To umožňuje povolit nové prvky, aniž by došlo k výrazným prostojům. A samozřejmě, jakýkoli prostoj může být pro vaše oddané publikum nepříjemný.) Jednoduše řečeno, pokud vám to pomůže komunikovat, co chcete komunikovat efektivněji, téma je uživatelsky přívětivý.

Například pomocí standardního obchodního motivu na webu svého portfolia, pokud jste fotograf, se může posílat nesprávná zpráva. (Pokud ovšem samozřejmě nejsou vašimi hlavními zákazníky firemní typy, které se cítí jako doma, když web, který má jako pozadí obrázek s úsměvem lidí v oblecích, řekl bych, že máte správnou představu.) Ještě jasnějším příkladem je, jak pravděpodobně byste na svém webu neměli používat neziskové téma o obchodech s značkovým zbožím.

Ale samozřejmě to může být jemnější než tohle. Ve většině případů je to mnohem jemnější. Například existuje mnoho témat portfolia, která vypadají skvěle. Z těch bych šel tak daleko, že řeknu Daisho, Yin & Yang a naše vlastní elegantní téma zdarma, to vše jsou dobré příklady minimálních témat portfolia (podívejte se níže).

Daisho (režim Domovská stránka)

Daishoportfoliotheme

Yin Yang

yinandyangportfoliotheme

Elegantní

elegantní portfoliotheme

Při první prohlídce jsou na mnoha úrovních podobné. Zjednodušující, čisté a krásné. Nejsou však bez zásadních rozdílů. Yin & Yang umožňuje vyšší prioritu vizuálního obsahu, optimálně řečeno, fotografa nebo designéra, ale ne tak optimálního pro copywritera. Naopak, Daisho (v režimu domovské stránky) umožňuje těžší zaměření na text, takže je ideální pro produkt nebo službu, která je těžší reprezentovat čistě prostřednictvím vizuálních.

Obsah, který nejlépe reprezentuje to, co děláte, by měl být prioritou. Ať už se jedná o video, portfolio obrázků nebo samotné psaní. (Stejný princip pro blogy a další webové stránky.)

Pokud jde o to, jak čisté a intuitivní je téma, budete nuceni zavolat rozsudek. Obecně platí, že existuje několik možností a rozptýlení, které by mohly upoutat pozornost od hlavního zaměření vašeho webu. Pokud zjistíte, že téma vás vyzývá k provedení akcí, které chcete, aby návštěvník provedl… například, podívejte se na portfolio nebo si přečtěte více o konkrétní službě, pak byste mohli mít správce.

Když na pochybách: Jděte na jednoduché a čisté téma

Pokud si ještě nejste jisti, jaké téma máte v daném tématu k dispozici, nebo si můžete v budoucnu vzít web některým z několika směrů, vyberte něco čistého, jednoduchého a neutrálního. Tímto způsobem můžete provádět malé nebo dokonce monumentální změny tématu a loga, ale nadále používat stejné téma. (Vytváření „redesignů“ neuvěřitelně bezbolestně.)

Když řeknu jednoduše, mám na mysli design, ne nutně schopnosti tématu. Přinejmenším by měla být optimalizována pro mobily i web, vzhledem k velkému procentu mobilních uživatelů v těchto dnech. (Toto se obvykle označuje jako citlivé. Termín, který chcete hledat.) Pokud chcete začít jednoduchým blogem, ale chcete mít v budoucnu možnost vytvořit skvěle vypadající stránku služeb, výběr tématu, které podporuje netopýr, vám může v budoucnu ušetřit bolesti hlavy, několik hodin a možná i spoustu peněz.

Dalo by se například jít s naším vlastním Totalem, který reaguje, má krásné rozložení blogu a také tvůrce stránek, když chcete tyto vstupní stránky vytvořit..

Ale možná by vás zajímalo proč měli byste si vybrat něco jednoduchého. Možná jste si všimli, že v dnešní době dochází v oblasti webdesignu k nějakému rozmachu minimalismu. Loga se zjednodušují. 3D objekty a tlačítka se znovu otáčí. Velké značky implementují nové návrhy webových stránek, které neberou v úvahu umělecká řešení a fantastické animace, a místo toho se zaměřují na jednoduchost a použitelnost.

Možná je to proto, že výzkum je v, a říká jednodušší = lepší vzhled pro většinu lidí. Čím složitější je web, tím méně atraktivní je pro konečného uživatele při první návštěvě. (To neznamená, že se lidé během redesignu nezmění na změně.)

Navíc se omezením na jednoduchá témata můžete skutečně vybrat jedno ze stovek tisíc, které jsou o něco jednodušší. A čas, který ušetříte, lze lépe využít (například vytváření obsahu pro váš úžasný nový web WordPress).

Vypadá vaše vybrané téma?

Než se konečně rozhodnete koupit (nebo jednoduše nainstalovat) motiv, měli byste se před vámi podívat na pár věcí

 • Je to aktuální?
 • Nabízí aktivní podporu?
 • Je to chyba zdarma?
 • Je to hádka řešit?

Používáte-li adresář WordPress.org nebo tržiště Themeforest, můžete většinu těchto věcí zjistit a zvládnout ostatní velmi dobře..

Je to aktuální?

Pokud vaše téma není aktuální, může mít bezpečnostní díry nebo nemusí být kompatibilní s nejnovější verzí WordPress. Ten vám dá těžké najít kompatibilní pluginy ((nebo vám umožní zastaralé verze, které mají menší funkčnost nebo dokonce problémy se zabezpečením). Nejnovější aktualizace motivu je uvedena napravo pod tlačítkem „Náhled“ v adresáři WordPress.

dateupdatedwordpress

A o kousek dále v pravém postranním panelu na Themeforest.

dateupdated

Pokud narazíte na perfektní téma a stane se to tak, že je trochu zastaralé, co byste měli dělat? Stává se to pořád. Vývojář / designér vytvoří nedoceněné mistrovské dílo a přestane mu věnovat pozornost, protože prostě nestojí za to si čas na něj hrát. A kdo je může vinit? Může být lákavé jít na téma, jako je tento. Zejména proto, že jej nepoužívá mnoho jiných webů.

Obecně platí, že je dobré držet se dál od starých témat, která nebyla dlouho aktualizována. Za prvé, nemusí fungovat vůbec s nejnovější verzí WordPress. Nebo možná jen některé z novějších funkcí nejsou podporovány. Ale ve skutečnosti je nejhorším scénářem to, že to funguje, dokud další aktualizace WordPress nezpůsobí jeho zbytečnost a vy se budete muset vypořádat s měnícími se tématy na vašem aktivním webu, kromě nalezení nového..

Ale pokud jste opravdu zamilovaní do zastaralého tématu, můžete argumentovat: „Proč nepoužívat starší verzi WordPress, se kterou pracuje?“ A mojí odpovědí by bylo pozvat vás na google „opravy chyb WordPress“ a připomenout, že kompatibilita s pluginy se může stát také problémem. Ušetřete si možnou bolest hlavy a zůstaňte daleko.

Nabízí aktivní podporu?

U WordPress.Org můžete získat dobrou indikaci z čísel na titulní stránce, která ukazuje, kolik požadavků na podporu bylo zodpovězeno, ale není to vždy velmi přesné zobrazení. Některé vstupenky by mohly být duplikáty nebo problém způsobený instalací a nikoli samotným motivem, nebo by autor hrozby mohl zapomenout označit jej jako vyřešený po obdržení nápovědy.

V prostředí Themeforest byste měli zkontrolovat komentáře a také zůstat v hledání zmínek o podpoře v textu těla. Například na prodejní stránce Yin & Yang je na konci kopie zmínka o vyhrazeném fóru podpory.

Je to chyba zdarma?

Teoreticky by témata v adresáři WordPress.org a na trhu Themeforest měla být bez chyb, protože kód témat je před povolením zařazení zkontrolován. V praxi však existují lidské výjimky kvůli chybám (zejména pokud jde o přepracované lidi, kteří kontrolují kód)..

Jedním ze způsobů, jak získat obecný dojem na celistvost tématu, je pečlivě projít komentáře a recenze a zjistit, zda existuje přímá zmínka o znepokojující chybě, která se v důsledku toho nevyřeší, můžete se lépe vyhýbat téma celkem (Pokud se vyskytnou některé zmínky o drobných chybách a autor rychle reaguje a provádí opravy, bude to obvykle spíše dobré znamení než špatné…).

Je to obtížné se vypořádat?

I když jsou komentáře / recenze opět zdrojem informací, doporučuji hledat úplné recenze od lidí, kteří vědí, co dělají. Existuje několik důvodů. Především může být obtížné posoudit něčí technickou gramotnost pomocí komentáře / recenze o jedné větě. To také neříká nic o očekáváních, která očekávali. Což znamená, že krátké komentáře tohoto druhu mohou být zavádějící. Pokud se rozhodnete přísně postupovat podle komentářů, nebo neexistují žádné recenze, musíte učinit několik úsudků ohledně technické gramotnosti komentátora, jeho očekávání a toho, zda je podobný vašemu vlastnímu..

Pokud se v této chvíli obáváte, zda stojí za to utratit tolik úsilí na téma, zvažte to, jak je váš web LOOKS ve skutečnosti důležitější pro jakýkoli první dojem, než skutečný obsah. A také, čím pečlivěji to projdete nyní, tím méně se o to budete muset starat, a čím více se budete moci soustředit na psaní, navrhování nebo fotografování. Pokud potřebujete inspiraci, můžete si přečíst některá z našich tématických doporučení zde.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map