Co vám nikdo neřekl o WordPress, když jste začínali

Co vám nikdo neřekl o WordPress, když jste začínali

WordPress získává na popularitě a řada majitelů webových stránek jej přijímá jako svůj systém pro správu obsahu. Píšu tento příspěvek, abych sdílel několik ukazatelů s lidmi, kteří teprve začínají s WordPress nebo ho krátce používají, abych jim zabránil mnoha častým chybám. Vysvětlím několik faktů, doufám, že objasním několik mylných představ a nabídnu několik tipů, které vám pomohou.


Fakta o WordPress

Za prvé, zde je několik faktů o WordPressu, které pomáhají posílit úžasnost tohoto konkrétního CMS.

WordPress je jediný nejoblíbenější CMS.

Začněme touto nespornou skutečností. WordPress ovládá 30% webových stránek na internetu. Firmy, celebrity, blogy, kreativní umělci, internetové obchody a další používají WordPress jako platformu pro své webové stránky. Takže vidíte, že WordPress je velmi populární.

WordPress je zdarma.

A to je fakt. Ale to není celý příběh. Software, který je WordPress, je volně ke stažení. Existují však i další náležitosti, jako je hostování, doménové jméno, motivy a pluginy, které mohou všechny zvýšit náklady.

Kromě toho, pokud nejste typu Do-it-yourself, musíte zaplatit vývojáři, aby vyřešil všechny problémy s řešením problémů nebo přizpůsobil WordPress tak, aby vyhovoval vašim potřebám. Chcete-li získat jasnější představu o tom, kolik vás bude stát vytváření webových stránek pomocí WordPress, podívejte se na tento příspěvek.

K dispozici je plugin pro (téměř) všechno.

Přemýšlejte o jakékoli funkci, kterou chcete pro svůj web. Je pravděpodobné, že vyhledávání pluginu pro tuto funkci může vyvolat více možností. Pluginy jsou skvělé a poskytují vám svobodu při přidávání řady funkcí na váš web. Existuje téměř 50000 bezplatných pluginů Adresář pluginů WordPress.  Pokud si vyberete prémiový plugin pro lepší podporu, kterou tyto pluginy těší, podívejte se do CodeCanyon.

Dobrý hosting je nesmírně důležitý.

Když se k tomu dostanete hned, veškerý hosting je dvou typů – sdílený hosting a vyhrazený hosting. Sdílený hosting je to, co běžně vidíte na internetu. Je vhodný pro malé webové stránky nebo blogy s nízkým počtem návštěvníků. U větších webů, které se zabývají silným provozem uživatelů, nebude sdílený hosting jednoduše fungovat. Tyto webové stránky se mohou rozhodnout pro vyhrazené služby WordPress Managed Hosting nebo jakoukoli jinou hostingovou službu, která může vyhradit dostatečné zdroje pro web na vyhrazeném základě. Pamatujte si, že pokud jde o hosting, do značné míry to jde dolů to, co zaplatíte, je to, co dostanete.

Prémiová témata obvykle nabízejí lepší podporu než bezplatná témata.

Obecně platí, že prémiová témata jsou lépe udržována, pravidelně aktualizována a těší se větší podpoře od autorů. Mnoho z lépe hodnocených prémiových témat vydaných v nedávné minulosti má čistý kód, flexibilní strukturu, na které můžete stavět a skvělou funkčnost. A to vše kromě dobrého designu. Ale stejně jako u něčeho v životě, nezapomeňte provést svůj výzkum před zakoupením tématu. Tržiště jako Themeforest, Creative Market a Mojo jsou tvořeny tisíci jednotlivých vývojářů, takže podpora a aktualizace, které obdržíte, se budou lišit v závislosti na produktu.

Mylné představy o WordPress

Při prvním výzkumu WordPress se můžete setkat s několika běžnými mylnými představami. Ale nebojte se – jsme tu, abychom jim pomohli trochu vyjasnit a propracovat, abyste mohli lépe porozumět WordPress jako celku.

WordPress je snadné.

Je pravda, že WordPress je snadný. Ale to neznamená, že si stáhnete WordPress a poté si sednete a sledujete, jak se váš web magicky formuje. Ne, musíte také udělat práci. S aplikací WordPress je snadné to, že podle pokynů můžete mít web bez barebů na svém místě. Od této chvíle si můžete vyzvednout znalostní znalosti WordPress a vytěžit z webových stránek, jak si přejete. Protože je zdarma, můžete jej nainstalovat místně a vytvořit libovolný počet testovacích webů a vyzkoušet si své znalosti volně.

Jako uživatel musíte být aktivní a seznámit se s tím, jak WordPress funguje. To není příliš obtížné vzhledem k počtu tutoriálů, kurzů, tréninkových videí, podcastů a blogů, které vás provedou vaší cestou WordPress. Poté se můžete naučit tolik, kolik je nutné pro provozování vašich webových stránek nebo jít na celou vzdálenost a vyzvednout také některé vývojové dovednosti. Je to úplně na vás.

Aktualizace WordPress je vzdálena pouhým kliknutím.

Možná jste to už slyšeli mnohokrát – Aktualizace WordPress je stejně jednoduchá jako jediné kliknutí. Ale není to tak jednoduché. První věc, kterou byste měli udělat, je podívat se na to, co se změnilo procházením changelogu. A pokud tuto funkci nepotřebujete, můžete tuto aktualizaci přeskočit. Je však nejlepší provádět všechny aktualizace zabezpečení na vaší instalaci WordPress.

Ve výchozím nastavení jsou všechny menší aktualizace jádra WordPress prováděny automaticky. U hlavních aktualizací se však na hlavním panelu zobrazí upozornění, které je třeba aktualizovat kliknutím. Pokud jde o témata a doplňky, automatické aktualizace jsou zakázány. Musíte se rozhodnout aktualizovat přijímání oznámení na hlavním panelu.

Pokud chcete mít větší kontrolu nad tím, co se ve vašem WordPress mění, můžete provést jednoduché změny v souboru wp-config.php nebo přidat filtry do souborů features.php témat a pluginů. Můžete se rozhodnout povolit nebo zakázat automatické aktualizace pro každou jednotlivě. V tomto Rychlém průvodci aktualizací WordPress se dozvíte více o aktualizacích.

WordPress obecně odkazuje na WordPress.com.

Většina nováčků spadá do tohoto, aniž by si byla vědoma WordPress.org. WordPress.org je organizace, která nabízí bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem, který si můžete stáhnout a nainstalovat kdekoli a použít k vytvoření svých webových stránek. WordPress.com je služba, která používá stejný software a nabízí serverový prostor a další služby pro váš blog (pokud chcete více podrobností, podívejte se na naši příručku k rozdílům mezi WordPress.com a WordPress.org).

Se službou WordPress.org si můžete zcela spravovat svůj web a zpeněžit jej. Když vytvoříte web s WordPress na serveru, který si vyberete, vlastníte jej a můžete s ním dělat téměř cokoli. Naopak, máte malou kontrolu nad blogem na WordPress.com. Než nastavíte svůj web, je důležité si uvědomit, co chcete – svobodu, kterou nabízí WordPress.org nebo pohodlí WordPress.com. Přesun dlouhodobě běžícího blogu z WordPress.com na WordPress.org může být docela chaotický.

WordPress není určen pro menší zařízení.

Minulý rok, přenos z mobilních telefonů předběhl provoz z tradičních stolních počítačů. Pokud váš web není přístupný z mobilů, ztratíte velkou část provozu. WordPress rychle reagoval na tento trend a v posledních několika letech se témata WordPress vyvinula tak, aby se dokonale přizpůsobila jakékoli velikosti obrazovky. Jedním z skvělých příkladů je téma Total Drag & Drop WordPress Theme, které nabízí plynulý responzivní design, který je společný pro většinu dobře kódovaných témat dnes.

WordPress není bezpečný.

Tenhle je děsivější než skutečná pravda. WordPress není více nebo méně náchylný k bezpečnostním hrozbám než jakýkoli jiný CMS. Vzhledem k tomu, že žádný kus softwaru není přehnaný, řadí se WordPress v oblasti bezpečnosti mezi špičku. Faktem je, že WordPress je na internetu mnohem širší, než se stává cíl výběru pro hackery. Nezapomeňte, že WordPress je software s otevřeným zdrojovým kódem, který má velkou aktivní komunitu, která neustále hlásí chyby a téměř okamžitě je opravuje..

WordPress je určen pouze pro blogy.

To platilo před více než deseti lety, když Matt Mullenweg pojala jako osobní publikační platformu. Nicméně, WordPress se dnes vyvinul, aby vyhovoval široké škále webových stránek a dnes, celebrity, hudební domy, tech blogy, zpravodajská centra, módní časopisy, designová studia, portfolia a internetové obchody, všechny mají své webové stránky na WordPress. Kromě toho existují stovky témat WordPress, které vyhovují každé výklenku. Díky tomu je vytváření webových stránek snadné ve více kategoriích.

Příliš mnoho pluginů může zpomalit váš web.

Vezměte si tenhle se zrnem soli. Otázkou je více o kvalitě nainstalovaných pluginů. Pokud jsou pluginy čistě kódovány, pravidelně aktualizovány a máte pro ně dostatek místa na serveru, můžete je nainstalovat jako více pluginů, aniž by to ovlivnilo výkon webových stránek. Měli byste však přeskočit plugin, který přidává příliš mnoho požadavků HTTP, zvyšuje dotazy na databázi nebo spotřebovává příliš mnoho procesního výkonu. Jeden plugin se špatným kódem může váš web zkomplikovat. Pluginy mohou být také vstupním bodem škodlivého softwaru. Proto je důležité před aktivací na živém webu prověřit kvalitu pluginů a vyzkoušet je.

Některé základní tipy pro WordPress

Nyní, když víte něco o tom, co můžete od WordPress očekávat, zde je několik klíčových tipů, které vás při používání WordPress udrží na správné cestě.

Používejte pluginy POUZE v případě potřeby.

Není nutné hledat plugin, kdykoli potřebujete přidat funkci. WordPress má mnoho vestavěných funkcí, které byste měli prozkoumat, zda splňuje vaše potřeby. Vaše téma může také sbalit některé funkce. Mnoho jednoduchých kódů umožňuje mnoho dalších funkcí. Než se podíváte na plugin, podívejte se na tyto možnosti.

Neaktivní pluginy představují bezpečnostní riziko.

Pokud plugin nebudete nějakou dobu používat, je lepší jej zcela odstranit z vašeho WordPress, nejen jej deaktivovat. Dokud plugin ve vašem WordPress leží, může být náchylný k škodlivému softwaru, i když je neaktivní. Má smysl sledovat své pluginy a odstraňovat ty, které opravdu nepotřebujete.

Podívejte se za obsah.

I když je pravda, že obsah je klíčovým generátorem provozu pro jakýkoli web, vytváření skvělého obsahu pro váš web je jen dobrý začátek. Jak vám řekne jakýkoli odborník na SEO, přimět společnost Google, aby vás snadno našla a dostala vás na začátek stránky s výsledky vyhledávání, je velmi těžká práce. Váš SEO plugin vám pomůže získat správné příspěvky pro vyhledávače. Můžete také trochu usnadnit vyhledávačům, aby vás našli, odesláním souborů Sitemap do Googlu. Udělejte krok dále a zaregistrujte se ve službě Google Analytics, abyste získali přehled o tom, co děláte správně a co špatně, pokud jde o provoz na webu. Můžete také použít Google Search Console abychom vám pomohli pochopit, jak váš web interaguje s vyhledávacím nástrojem Google.

V podřízených motivech vždy proveďte požadované změny.

Při provádění změn motivu si nepřihlaste výchozí motivy. Při provádění jakékoli požadované změny vždy pracujte s dětským motivem. Tímto způsobem při aktualizaci výchozího motivu nebudou všechna přizpůsobení ztracena.

Pokud jste na to, přečtěte si vše o háčcích, filtrech a akcích.

Až se seznámíte s WordPress, věnujte nějaký čas seznámení s háčky, filtry a akcemi. To vám může pomoci pohodlněji komunikovat s WordPress. Zjistěte více o tom tady.

Zůstaňte v klidu, když budete čelit problémům.

V některých fázích se pravděpodobně setkáte s některými problémy s WordPress, jako jsou chyby v databázi, bílá obrazovka smrti a podobně. Pamatujte, že mnoho dalších uživatelů WordPress čelilo těmto problémům před vámi a zveřejnilo řešení online. Základní řešení problémů s řešením WordPress lze snadno najít online. Stačí zůstat v klidu a hledat vhodná řešení pro vaši konkrétní situaci.

To není vše

Existuje více základních pravidel, kterým musíte věnovat pozornost, například:

 • Zálohování a zabezpečení je důležité.
 • Začněte vytvářet svůj seznam e-mailů od prvního dne.
 • Použijte kategorie a značky pro příspěvky a stránky hned od začátku.
 • Použijte favicon.
 • Optimalizujte web pro rychlost a výkon.

Ale nechme si to pro další příspěvek. Ve skutečnosti není konec učení s WordPressem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map