Co jsou WordPress Témata a pluginy?

Co jsou WordPress Témata a pluginy?

Základní platforma WordPress poskytuje slušnou škálu možností pro přizpůsobení vašeho webu. Umožňuje také přidávat a upravovat kód vašich stránek způsobem, který uznáte za vhodný. Pokud však chcete skutečnou flexibilitu, ale nemáte čas ani zkušenosti potřebné k provedení změn ručně, budete potřebovat další nástroje.


Jinými slovy, měli byste se podívat na rozsáhlý svět témat a pluginů WordPress. Jedná se o doplňky, které vám umožňují přizpůsobit vzhled a funkce vašeho webu a jsou k dispozici tisíce. Bez ohledu na to, co chcete dělat – spravujte fórum, vytvořte internetový obchod nebo úplně změňte vzhled svých stránek – tam je nástroj specifický pro WordPress, který vám pomůže splnit úkol s minimálním rozruchem.

Pokud o tématech a pluginech ještě nic nevíte, nebojte se. Abychom vám pomohli, vysvětlíme vám, co jsou, kde je najdete a jak je začít využívat ve svůj prospěch. Začněme se základy!

Co jsou WordPress témata a pluginy?

Téma Total WordPress.

Celkem je příklad motivu WordPress, který vám může pomoci přizpůsobit vzhled vašeho webu.

Než budeme diskutovat o tom, jak najít a nainstalovat témata a pluginy, nechme mluvit o tom, co jsou. Koneckonců, pokud jste novým uživatelem WordPress, možná jste tyto podmínky nikdy neslyšeli.

Stručně řečeno, témata a pluginy jsou jednotlivé kusy softwaru, které fungují jako doplňky k základní platformě WordPress. Chcete-li získat přístup k dalším funkcím, můžete nainstalovat motiv nebo plugin. Webové stránky WordPress potřeby téma existuje, ale nepotřebuje žádné doplňky. To znamená, že pravděpodobnost, že se budete vyhýbat zásuvným modulům, je velmi vzdálená.

Témata WordPress

A WordPress téma je to doplněk řídí vzhled vašeho webu – jak to vypadá a jak je rozloženo. Některá témata jsou velmi jednoduchá a mohou změnit pouze základní věci týkající se designu vašich stránek, jako jsou barvy a písma. Mnoho témat však nabízí celou řadu nových rozvržení a stylů. Ať tak či onak, obvykle máte možnost přizpůsobit své téma tak, aby vyhovovalo vašim potřebám. Můžete najít flexibilní témata, která jsou přizpůsobitelná mnoha situacím (jako je naše vlastní celkem), nebo můžete hledat téma s možnostmi a rozvrženími specifickými pro typ vytvářeného webu (například obchodní témata WordPress nebo vzdělávání WordPress). témata).

Doplňky WordPress

Pokud chcete změnit něco o tom, jak vaše stránky funkce, budete však potřebovat Doplněk WordPress. Účel pluginu je přidání nových funkcí nebo funkcí na váš web (nebo rozbalení toho, co již existuje). Bez ohledu na to, co chcete se svým webem dělat, existuje téměř jistě plugin, který to umožní. Některé umožňují jednoduché změny, například přidání nových widgetů pro použití v postranních panelech, zatímco jiné vám umožňují přístup k zcela novým funkcím, jako je kalendář událostí WordPress nebo internetový obchod. Existují také doplňky, které vám mohou pomoci s praktickými úkoly, jako je zajištění zabezpečení vašeho webu.

Není možné popsat všechny různé možnosti motivů a pluginů. Nyní, když pochopíte, jak tyto klíčové nástroje fungují, pojďme však mluvit o tom, jak najít ty, které chcete.

Kde najít nejlepší WordPress témata a pluginy

Online jsou k dispozici tisíce témat a pluginů a přicházejí v mnoha variantách – bezplatných a prémiových, jednoduchých a složitých. Ty, které potřebujete, můžete často najít jednoduchým hledáním. Protože však každý, kdo chce vytvořit téma nebo plugin, může být obtížné zjistit, které z nich jsou spolehlivé a nebudou mít na váš web negativní dopad..

Proto může být užitečné navštívit adresář, ve kterém jsou uvedena témata, pluginy a komentáře, komentáře a komentáře. Můžete také přejít přímo na web renomované společnosti, která je známá vytvářením spolehlivých doplňků. Zde je jen ukázka několika vynikajících míst k hledání témat a pluginů:

 • WordPress.org: Oficiální stránka WordPress má obojí adresář motivu a adresář pluginu.
 • WPExplorer: Nabízíme mnoho vysoce kvalitních témat a pluginů na našem vlastním webu.
 • ThemeForest a CodeCanyon: Toto jsou sesterské weby nabízející témata a doplňky.
 • ThemeIsle: Jak název napovídá, jedná se především o zdroj témat.
 • Kreativní trh: Zde najdete spoustu témat a malý výběr doplňků.
 • Elegantní motivy: Další web pro členy, který nabízí oblíbená témata, například Divi.
 • StudioPress: Tito kluci nabízejí malý výběr solidních možností výběru témat, které uvádí Genesis.

Pokud si nejste jisti, kde začít, doporučujeme vám nejprve vyzkoušet oficiální adresáře WordPress – vše, co je zde zcela zdarma, a můžete zobrazit hodnocení ostatních uživatelů. Podívejte se také na naše předchozí příspěvky o tom, jak si koupit téma a jak vybrat nejlepší plugin pro radu, který vás provede při hledání.

Jak nainstalovat WordPress Témata a pluginy

Pokud hledáte doplňky z WordPress.org, můžete instalovat motivy a pluginy přímo z backendu WordPress. V opačném případě budete muset nejprve stáhnout požadovaný soubor a uložit jej do svého počítače a poté postupujte podle příslušných pokynů níže. Soubor by měl být na zip – nevytahujte jej!

Instalace motivu WordPress

Chcete-li nainstalovat motiv, nejprve přejděte na Vzhled> Motivy na zadním konci WordPress. Poté klikněte na Přidat nový tlačítko v horní části obrazovky:

Část Témata zadního konce WordPress.

Odtud můžete procházet bezplatná témata nabízená WordPress. Pokud máte odkaz, stačí kliknout na modrou Nainstalujte a poté tlačítko aktivovat tlačítko k použití tématu.

Nebo můžete nahrát své vlastní téma WordPress, které jste stáhli z webových stránek nebo tržiště třetích stran (například Themeforest). Klikněte na ikonu Nahrát motiv a vyberte Vyberte soubor. Přejděte na místo, kam jste uložili soubor motivu se zipem, a otevřete jej. Vrátíte se zpět do Přidat motivy obrazovku, kde si můžete vybrat Nainstalovat nyní:

Možnost nainstalovat nové téma.

Instalační program bude chvíli trvat, po kterém se zobrazí zpráva, že motiv byl úspěšně nainstalován. V tomto okamžiku si můžete prohlédnout motiv nebo vybrat aktivovat hned začít používat:

Zpráva o úspěšném nainstalování motivu.

A je to! Vaše nové téma je připraveno. Můžete také sledovat spolu s Průvodce schránky WP který zahrnuje instalaci bezplatných témat a nahrávání témat přes FTP.

Instalace zásuvného modulu WordPress

Pluginy jsou nainstalovány v podstatě stejným způsobem jako motivy. Začněte navigací na Pluginy a výběr Přidat nový v horní části obrazovky:

Část Témata zadního konce WordPress.

Stejně jako u témat najdete i zde všechny své bezplatné pluginy WordPress.org, které můžete přesvědčit. Chcete-li nainstalovat bezplatný plugin, na který byste lízali Nainstalujte pak aktivovat tlačítka.

Nebo nahrajte pluginy pomocí Nahrát plugin tlačítko a výběr Vyberte soubor. Vyhledejte a otevřete soubor pluginu ZIP v počítači a klikněte na ikonu Nainstalovat nyní knoflík:

Možnost nainstalovat nový plugin.

Po chvíli se zobrazí zpráva informující o tom, zda byl plugin nainstalován úspěšně. V tuto chvíli stačí kliknout na Aktivujte plugin:

Zpráva o úspěšném nainstalování motivu.

Váš nový plugin je nyní připraven k použití! Některé pluginy mohou po aktivaci vyžadovat další nastavení – v případě potřeby zkontrolujte stránku, ze které jste si stáhli plugin nebo web vývojáře.


Snadná dostupnost témat a pluginů je jedním z nejpřesvědčivějších důvodů pro použití WordPress. Jádro platformy je samo o sobě fantastické, ale když začnete zahrnovat témata a pluginy, máte najednou přístup k téměř neomezeným možnostem. Bez ohledu na typ webu, který chcete vytvořit, širší svět WordPress nabízí nástroj pro splnění úkolu – s největší pravděpodobností jednoduchým a dostupným způsobem.

Chcete-li začít využívat výhod motivů a pluginů WordPress, musíte nejprve zkontrolovat spolehlivý adresář. Některé vynikající možnosti jsou WordPress.org samotný, ThemeForest a CodeCanyon a naše vlastní webové stránky. Ujistěte se, že víte, jak vybrat nejlepší téma a vybrat ten správný plugin pro vaše potřeby. Poté můžete jednoduše nainstalovat nový motiv nebo plugin podle našich pokynů výše a vše bude nastaveno!

Máte nějaké dotazy, jak začít s tématy a pluginy WordPress? Zveřejněte své dotazy v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map