8 kontrol, které se mají provést, když váš web WordPress nefunguje

8 kontrol, které se mají provést, když váš web WordPress nefunguje

Možná nemůžete získat přístup na řídicí panel nebo přihlašovací stránku svého webu WordPress. Nebo se váš web jednoduše nechová tak, jak normálně. Pokud k tomu dojde, je možné, že váš web WordPress je nefunkční.


Ale nebojte se – může existovat jednoduchá odpověď, proč váš web není nahoře. Tento krátký seznam předběžných kontrol vám pomůže udržet chladnou hlavu, když je váš web WordPress vypnutý. Nejlepší ze všeho je, že tyto kontroly můžete provést sami, než požádáte o pomoc.

1. Vyloučte chybná připojení

Jako první krok se ujistěte, že všechna vaše připojení jsou správná a zapojena do správných soketů / portů. Zkontrolujte, zda jste správně připojeni k internetu. Nechcete si zlomit hlavu dva dny a pak zjistíte, že máte zkřížené dráty.

2. Jsi to jen ty?

Často se stává, že problém může být obecný problém, který ovlivňuje mnoho dalších uživatelů. Mohou existovat další lidé, kteří se snaží přijít na to, jestli jejich web WordPress nefunguje

Chcete-li zjistit, zda tomu tak je, vyzkoušejte několik podobných služeb online Dolů pro každého nebo jen pro mě. Tento nástroj kontroluje váš web z více míst, takže pokud je problém s počítačem, budete o něm vědět. Jednoduše vložte adresu URL libovolného webu a budete vědět, zda je tento web také nefunkční. Další nástroj, který do značné míry dělá to samé, je Je toto místo dole.

Web je dole - je to dole

Pokud zjistíte, že na váš web nemáte přístup pouze vy, měla by být vaše další zastávka Whatsmydns. „Web nebyl nalezen“Nebo podobná chyba obecně znamená, že váš DNS nebyl aktualizován. Tento nástroj vám pomůže zjistit to a neměli byste přeskočit tuto kontrolu, pokud jste nedávno změnili DNS na svůj web. Mějte však na paměti, že aktualizace DNS mohou za normálních okolností trvat 6 až 72 hodin.

Pokud je váš server DNS aktuální, dalším krokem, který byste měli udělat, je pokusit se stránku znovu načíst. Klikněte na Ctrl + F5 na Windows (a Cmd + R v počítačích Mac). To vám umožní přístup k vaší webové stránce přímo ze serveru a obejít stránky v mezipaměti.

Poté si prohlédněte svůj web z různých míst pomocí proxy serverů. Pokud se vám takto zobrazuje váš web, je velmi pravděpodobné, že máte problémy se sítí.

Konečně můžete také průběžně udržovat karty na provozuschopnosti svého webu. Existuje mnoho nástrojů, jako je Pingdom k dispozici pro tento účel. Tyto nástroje kontrolují stav vašich webových stránek pomocí pingů z více míst v častých intervalech a upozorňují vás, pokud se na vašem webu vyskytují prostoje..

3. Zkontrolujte platnost domény

Název domény, který jste zakoupili v době spuštění svého webu, má datum vypršení platnosti. Zmeškali jste oznámení o obnovení předplatného? Zatímco mnoho registrátorů prodlužuje platnost přibližně o 30 dní po uplynutí doby platnosti, tlačíte ji, pokud máte vyšší očekávání.

Mnoho webových hostitelů spojuje služby registrace domén s hostingem. Pokud tomu tak ale není, je třeba zkontrolovat, zda je vaše předplatné aktuální.

Kdo je

Vydejte se Kdo je a zdrojem v adrese URL vašeho webu. Budete rychle vědět, zda vaše registrace domény stále žije, a také spoustu dalších podrobností o doméně vašeho webu.

4. Nepřístupný web

Někdy se může stát, že váš web není opravdu nefunkční, pouze že k němu nemáte přístup. Může to být způsobeno automatickými aktualizacemi pro WordPress, které se nespouštějí správně.

V takových případech se můžete pokusit o přístup na svůj web pomocí těchto rychlých oprav:

 • WordPress se neaktualizuje úplně: Někdy, hned po pokusu o aktualizaci WordPress, se může při pokusu o načtení jakékoli stránky objevit chyba plánované údržby. Pravděpodobně je to proto, že došlo k vypršení časového limitu, než mohl váš WordPress vyjít z režimu údržby. WordPress vytvoří .údržba soubor během procesu aktualizace, což znamená, že váš web je v údržbě. Chcete-li jej znovu spustit, musíte tento soubor z webu odebrat. Až do této doby budete pravděpodobně dostávat pouze zprávy typu „Instalace selhala“Nebo„Krátce nedostupné pro plánovanou chybu údržby v WordPress“. Přesto je vždy dobré přečíst si další informace o tom, jak bezpečně aktualizovat WordPress.
 • Nesprávná oprávnění souboru: Správná oprávnění souborů jsou důležitá pro správnou funkci automatické aktualizace. WordPress používá htdocs / Yoursite / wp-content / upgrade adresář pro Temproary soubor, který vytvoří během procesu instalace a musí být zapisovatelný. Až to uděláte, zkuste znovu automatickou aktualizaci.
 • Vypněte nouzový režim: Zkuste vypnout nouzový režim ve vašem httpd.config soubor, restartujte Apache.
 • Zvolte Ruční aktualizace: Pokud se stane, že dostanete „Fatální chyba“, Rozhodněte se pro ruční aktualizaci.

Dalšími důvody mohou být vyčerpání paměti PHP nebo vypršení časového limitu serveru. Musíte zde proto udělat trochu řešení problémů s WordPress.

5. Pozastavený účet

Většina hostingových služeb pozastaví váš účet, pokud byl nějaký čas nezaplacen. Obvykle dostanete od hostitele e-mail s upozorněním, kdy platba neproběhla, takže je možné, že ji uklouzla. Zajistěte, aby vaše fakturační údaje byly aktuální, aby nedošlo k pozastavení hostitelských služeb.

6. Váš server nefunguje

Pokud váš server zaznamenává výpadky, nebudete mít přístup na svůj web vůbec. I když se vám může zobrazit zpráva, že váš server bude mít výpadky, někdy budete v temnotě – je snadné zapomenout. Jakékoli použití serverových prostředků náročných na zdroje, které překračují limity šířky pásma, může také způsobit pokles vašeho webu.

Začněte s kontrolou jednoduše obnovením stránky a pokud se jedná o dočasný problém, s největší pravděpodobností se vyřeší sám.

Dále zvažte, zda je vybraná hostitelská služba / balíček správná pro váš web. Pokud jste se rozhodli pro levný webhosting, je možné, že hostitelské servery neposkytují dostatečnou podporu pro 100% dostupnost. S levnějším hostingem, který není podporován vhodnou infrastrukturou, může dojít častěji k prostojům. Jediným řešením je vyčkat nebo se telefonicky spojit s poskytovatelem služeb. Nebo se můžete rozhodnout přejít na kvalitní hostingové služby, jako je Bluehost (kde čtenáři WPExplorer mohou využít 63% slevu), nebo na hostingová řešení spravovaná WordPress, jako je WP Engine.

Stav serveru Bluehost

Služby jako Bluehost vás informují o výpadcích serverů, ale můžete také navštívit cPanel a zkontrolovat stav vašeho účtu. Znovu je vhodné nastavit nástroj pro automatické sledování dostupnosti a jakmile budete informováni o výpadcích, kontaktujte svého poskytovatele hostingu.

7. Téma nebo Plugin konflikt

Témata a pluginy Dubiuos, které se navzájem nebo s jádrem WordPress dobře nehrají, vás také mohou odříznout od WordPress. Jedním ze způsobů, jak tomu zabránit, je nákup kvalitních témat a pluginů z renomovaných trhů.

Kvalitní pluginy

Dobrým místem pro vyhledávání pluginů WordPress je náš vlastní seznam nejlepších pluginů WordPress.

Mnoho autorů se potýká s upozorněním na známé konflikty svého produktu s jinými tématy nebo zásuvnými moduly a měli byste mít čas na jejich prozkoumání před jejich instalací. A pokud máte pochybnosti o kompatibilitě, zeptejte se vývojáře.

8. Byl jste hacknut

Pokud provozujete web již delší dobu, určitě víte, že zabezpečení webových stránek je průběžné cvičení. Celým bodem je zůstat pár kroků před padouchy. Škodliví roboti se často opakovaně pokoušejí získat vstup pomocí řady pokusů o vysokou frekvenci a někdy uspějí (proto je potřeba silných hesel a chrání vaši administrátorskou oblast). V takových případech a v případě útoků DoS by se váš poskytovatel hostingu měl zvýšit, aby vám pomohl zůstat chráněni. Budete s nimi muset úzce spolupracovat a poskytnout jim všechny informace, které máte k dispozici.

Může se také stát, že roboti nebo hackeři uspějí a převezmou vaše stránky. Chcete-li zkontrolovat, zda byl váš web napaden, spusťte Sucuri sitecheck a podívejte se na výsledky, které získáte.

Sucuri SiteCheck

Pokud váš web nemá malware, který by jej ovlivňoval, stačí si je prohlédnout Nejčastější dotazy týkající se WordPress Codex a pokuste se shromáždit další informace o tom, co způsobuje jeho přechod do režimu offline nebo podivné spouštění.

Zabalení

Zamknutí z vašeho webu může být trýznivé. Existuje však několik způsobů, jak zjistit důvod, proč je váš web WordPress nefunkční. Vyzbrojeni těmito informacemi můžete vyzkoušet a nastavit věci na vlastní pěst. A co víc, existuje řada kvalitních příspěvků, které vám pomohou při řešení problémů s WordPress, včetně kódu WordPress. A pokud zjistíte, že to nezvládnete sami, můžete vždy požádat o pomoc zvenčí.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map