7 životně důležitých kroků před spuštěním webové stránky WordPress

7 životně důležitých kroků před spuštěním webové stránky WordPress

Spuštění prvního webu WordPress je vzrušující zážitek. Pro mnohé je to začátek nového dobrodružství, ale pro ostatní to může být skutečná bolest hlavy.


Důvodem je to, že mnoho z nich neprovede jednoduché, ale zásadní kroky před spuštěním svých webových stránek, což může mít za následek vše od hackerského útoku až po úplnou ztrátu dat bez naděje na jeho získání zpět.

Naštěstí tomu můžete zabránit pomocí správných nástrojů. Níže jsou uvedeny sedm kroků, které byste měli podniknout před spuštěním webu WordPress.

1. Vyberte správné téma

Vyberte správné téma WordPress

Nalezení správné šablony pro váš web je pravděpodobně nejdůležitějším krokem celého procesu. Důvodem je, že motiv nastavuje tón celého vašeho webu.

Pokud například vytvoříte firemní web, ale zvolíte téma, které nemá profesionální vzhled, nebudete brát vážně.

Doporučuji hledat šablony na základě kategorie stránek, na které obstarávají, a poté určit, který design nejlépe vyhovuje vašemu webu.

2. Vytvořte zálohu

Jak zálohovat WordPress

Vytvoření webové stránky vyžaduje hodně času a úsilí. Bohužel, veškerá tato energie může v mžiku oka zmizet. Proto je zásadní zálohovat WordPress včetně všech vašich souborů, kódu a obsahu.

Podle vytvoření zálohy, můžete si být jisti, že váš web bude možné kdykoli obnovit. Nejlepší zásuvné moduly pro zálohování vám umožní vytvářet plánované zálohy a zajistit, že pokaždé, když přidáte nebo změníte svůj web, budete mít uloženou novou kopii.

Rád vytvářím své vlastní zálohy a jako další opatření je ukládám na svůj počítač.

3. Opevněte svou administrační oblast

Jak chránit administrátorskou oblast WordPress

Protože WordPress je tak populární platforma pro vytváření webových stránek, je náchylnější k hackerským útokům než ostatní. Je proto zásadní opevnit svůj backend všemi prostředky, které máte k dispozici.

Nejviditelnější způsob, jak začít, je výběr silného hesla. Místo výběru slova, které lze snadno uhodnout, použijte kombinaci písmen, číslic, speciálních znaků a velkých písmen.

Dále nastavte a dvoufázové ověření proces. K zadání vašeho webu budete kromě hesla potřebovat také kód Google Authenticator. Chcete rychle opravit? Pokladna některé z těchto úžasných dvoufaktorových autentizačních modulů WordPress, které mohou pomoci.

Nakonec chráňte svou administrátorskou oblast WordPress limitující počet pokusů o přihlášení. To může pomoci zabránit útokům hrubou silou – běžnou technikou používanou hackery, při které se opakovaně zkouší různé kombinace přihlášení. Některé hostingové společnosti tuto funkci zabudují (jako například WP Engine), takže před instalací pluginů, jako je například WP Engine, si přejete provést dvojí kontrolu Omezit pokus o přihlášení nebo Uzamčení přihlášení.

Zajištěním backendu se můžete starat o další věci.

4. Připojte se k Nástrojům Google

Doplňky WordPress pro integraci služeb Google

Přestože je možné sledovat vývoj vašeho webu pomocí nástrojů dostupných v rámci WordPress, je vhodné připojit váš web k Google Search Console a Google Analytics.

Google nejenže poskytuje více dat než jakýkoli jiný nástroj pro sledování webových stránek, může také poskytovat přehledy procházení o základních prvcích vašeho webu, včetně toho, jak rychle se načte, zda se načte správně a že neexistují žádné chybějící nebo poškozené odkazy..

Můžete také použít Google Search Console najít chyby 404, což usnadňuje sledování a opravu problémů na místě dříve, než začnou ovlivňovat váš provoz.

Google Analytics je zásadní pro porozumění vašemu publiku, jejich oblíbeným a nelíbeným. Pokud nemůžete pojmenovat tři charakteristiky svých uživatelů, pravděpodobně nemáte moc přehled o tom, kdo jsou nebo odkud pocházejí.

Protože se tyto nástroje nastavují tak snadno, neexistuje žádná omluva, že je nebudete mít. Pokud chcete začít s Google Analytics nebo jednoduše integrovat služby Google s WordPress, snadný způsob, jak si rezervovat náš blog.

5. Nastavte e-mail na své doménové jméno

Rozšiřte / vytvořte svůj e-mailový seznam na svém webu WordPress

Informovaní webmasteři vědí, že e-mail připojený k doménovému jménu webu je zásadním prvkem nastavení před spuštěním a vytvořením seznamu e-mailů.

Je to proto, že použití e-mailové adresy z jiné domény (tj. Gmail.com) může způsobit problémy na cestě. Může se jednat o zasílání e-mailových oznámení, která nebudou doručena na poštovní servery, které matou vaši poštu s podvodnými e-maily.

E-mailová adresa založená na doméně uživatelům také prokazuje, že vaše e-maily přicházejí přímo ze zdroje, aniž by jednoduše vypadaly profesionálněji.

Pokud jste e-mailový účet nenastavili před spuštěním, je čas to udělat. Pokud e-mail není podporován nebo zahrnut do pokladny vašeho plánu hostingu G Suite od společnosti Google. Je to skvělý nástroj, který usnadňuje správu užitečných nástrojů pro vaši malou firmu na jednom místě,

6. Vyzkoušejte uživatelské prostředí

Jak zefektivnit web WordPress a zlepšit uživatelský dojem

Při vytváření webových stránek je snadné zachytit se v minutách a vynechat velký obraz. To může ovlivnit mnoho aspektů webové stránky, je to však zvláště škodlivé pro celkovou uživatelskou zkušenost s vaší webovou stránkou.

Před spuštěním je nezbytné otestovat uživatelský dojem a zefektivnit váš web. Nejen, že vám dá dobrou představu o tom, jak vaše stránky fungují, ale také může pomoci při odhalování chyb nebo problémů, které jste si předtím nevšimli..

Úkolem se však nevěřte. Je důležité získat cizí pohled na to, jak se web „cítí“. Často jsme spokojeni s prací a chybí nám mezery.

Jen se ujistěte, že jste se poradili a projednali mnoho různých hledisek.

7. Proveďte testy výkonu

Pingdom Tools

Přestože je výkon technicky součástí uživatelské zkušenosti, je kategorie tak důležitá, že jí věnuji celý bod. Výkon vašeho webu ovlivňuje vše od míry okamžitého opuštění po SEO. Je to proto, že uživatelé očekávají rychlé načítání a stejně tak Google.

Pokud rychlost načítání vašeho webu není optimální, přijměte opatření, abyste zajistili jeho urychlení pomocí nástroje pro ukládání do mezipaměti. Pomocí nástrojů jako můžete zkontrolovat, jak každé opatření ovlivňuje váš web Pingdom.

Závěr

Těchto šest kroků je jen začátek. Nejúspěšnější webové stránky provozují lidé, kteří se nikdy nepřestanou učit a kteří vždy hledají lepší a efektivnější řešení.

Hodně štěstí s vaším startem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map