6 tipů pro správu blogu WordPress s více autory

Většina blogů začíná jako operace jedné osoby. Máte téma, které vás opravdu zajímá, a spustíte web, kde o něm budete mluvit. Po chvíli se stránky začnou rozšiřovat a prostě není dost času na to, aby pro ně vytvořil tolik obsahu, kolik byste si opravdu přáli, nebo můžete mít pocit, že potřebuje nový hlas, aby věci osvěžili. Chcete-li pokračovat v jeho růstu, rozhodujete se, že musíte přinést několik dalších spisovatelů.


Než změníte svůj blog na web pro více autorů, měli byste zavést několik základních procesů. Budete potřebovat věci, jako jsou pokyny pro přispěvatele a redakční kalendář, abyste svůj život v budoucnu usnadnili.

Jakmile bude web spuštěn s několika přispěvateli, správa všeho bude o něco obtížnější. Existují různé redakční povinnosti, jako je udržovat na vrcholu více spisovatelů a všechny termíny přiřazení pro ně, stejně jako zajistit, aby psaný obsah vyhovoval vaší vizi webu a byl pravidelně zveřejňován..

Podívejme se na několik tipů, které vám pomohou se správou vašeho blogu pro více autorů a jak vás bude růst, jak bude váš web růst..

1. Vždy pracujte dopředu

To je úzce spjato s vaším redakčním kalendářem, který jste vytvořili před spuštěním webu (vytvořili jste redakční kalendář, že?). Máte-li pro web více než jednoho autora, je vhodné přiřadit témata předem, každý s termínem alespoň týden před plánovaným zveřejněním příspěvku.

Díky této práci máte čas upravit příspěvek, poskytnout zpětnou vazbu autorovi a zajistit, aby byl obsah připraven pro web na několik týdnů. Se spoustou předem naplánovaného obsahu pak máte svobodu posunout příspěvky dopředu v časovém harmonogramu publikování, abyste pokryli všechny problémy, které máte se svými autory.

Pracujete-li dopředu, zachrání se vaše zdravý rozum více než kterýkoli jiný tip v tomto seznamu.

2. Vytvořte stránku „Napište nám“

WriteForUs

Pokud jste otevřeni pro nadšené spisovatele, měli byste mít na svém blogu stránku, která jim usnadní přístup k vám.

Tato stránka by měla obsahovat všechny informace, které spisovatel bude potřebovat, aby vás mohl správně rozdělit. Mohlo by to zahrnovat odkaz na vaše pokyny pro přispěvatele, přesnou metodu, ve které chcete být posazeni, nebo prostě jen někde, kam mohou zadat své informace, abyste k nim měli přístup..

Tato stránka je nástroj, který vám usnadní život v budoucnu. Čím větší bude váš web, tím více spisovatelů bude chtít pro vás napsat. Pokud neexistují žádné jasné procesy, trávíte většinu času broděním prostřednictvím prezentací autorů v různých stylech, z nichž žádný nemusí být vhodný pro váš web..

3. Přiřaďte jeden editor

Na začátku vašeho blogu by měl být pouze jeden redakční hlas. Ať už jste to vy nebo někdo, koho najmete, aby vykonával tuto práci, měli by mít ruku v každém příspěvku publikovaném na vašem webu. Díky jedinému editoru spolu s pokyny pro přispěvatele můžete na webu zajistit jednotný styl, který bude přínosem jak pro autory, tak pro čtenáře..

Jak web roste, možná budete muset přidat další editory pro různé sekce, nebo jednoduše proto, že pro jednu osobu je příliš mnoho práce. Pokud máte pro web jasný hlas od začátku, pak jedním ze způsobů, jak obsadit tyto pozice editoru, je propagace pravidelných přispěvatelů, kteří prokázali svou kvalitu. Už jsou zvyklí pracovat se stylem stanoveným vedoucím editorem a budou moci vynutit, že pro všechny nové spisovatele, které pro ně budou psát v budoucnu.

4. Vytvořte databázi spisovatelů

Budete osloveni mnoha spisovateli, kteří chtějí psát pro vaše stránky. Někteří budou skvělí, jiní ne. V každém případě byste měli mít tyto informace po ruce, jakož i jejich kontaktní údaje, jaké úkoly splnili nebo mají vynikající a jak je platit, jakmile je jejich přiřazení předáno.

Databáze spisovatelů je ideálním způsobem, jak toho dosáhnout. Nemusí to být nic fantastického a můžete jednoduše vytvořit tabulku se všemi těmito informacemi nebo použít online CRM nástroj.

Nicméně přistupujete k databázi, mělo by to být něco, co neustále aktualizujete s každým novým spisovatelem a každým úkolem, které rozdáte svým současným autorům.

5. Komunikujte se svými spisovateli

Vy musí pravidelně komunikujte se svými autory. Tato komunikace se může pohybovat od vytvoření předem připraveného e-mailu s odpověďmi pro nové spisovatele, kteří pro vás chtějí psát, až po zpětnou vazbu o návrzích, které zaslali vaši současní spisovatelé. Čím více budete se svými spisovateli komunikovat, zejména když pro vás poprvé začnou pracovat, tím více dostanete se z nich.

Nechcete však bombardovat své spisovatele e-maily, zatímco se pro vás snaží napsat příspěvek. Měli byste být připraveni odpovědět na jejich otázky a poskytnout jim zpětnou vazbu, pokud ji potřebují.

Měli byste s nimi také okamžitě komunikovat, jakmile je přiřazení dokončeno a je čas je zaplatit. Neexistuje nic, co by vám mohlo pracovní vztah rychlejší než spisovatelé, kteří vás musí pronásledovat za slíbenou platbu.

Buďte přátelští a profesionální a uvidíte vás ve většině situací. Tyto komunikace jsou dobrým způsobem, jak zjistit skutečnou osobnost spisovatele. Pokud s vámi nekomunikují, proč byste s nimi chtěli v budoucnu spolupracovat? Vždy je snazší pracovat s dobrým spisovatelem, který je profesionálním nad skvělým spisovatelem, který je šupinatý.

Profesionální komunikace z obou stran je velmi Důležité.

6. Předveďte své spisovatele

Už jsem o tom mluvil, ale předvést všechny vaše spisovatele pomocí pluginu, jako je například Fanciest Author Box. Spisovatelé rádi vidí své jméno v postranní linii nebo v poli autora na webu. Pokud mají nějaké prostředky k propojení s jejich prací na vašem webu, pak od nich získáváte bezplatný marketing, když sdílejí svou práci přes sociální média.

Kromě toho, že každému autorovi dáte svůj vlastní archiv příspěvků – což se stane, když jim přiřadíte jednotlivá přihlašování a ne pomocí přihlašovacího jména hostujícího autora – můžete si také vytvořit stránku přispěvatele, která obsahuje seznam všech vašich autorů a dává jim hrdost na vlastnictví toho, co píšou. . Přinutí je, aby pro vás pracovaly těžce a poskytovaly jim další malý tlak, aby každý článek, který píšou pro váš web, měl nejvyšší kvalitu, jakou dokáže.

Dalším způsobem, jak předvést své spisovatele, kteří pravidelně přispívají, je dát jim „povýšení“. V poli autorů jim dejte název, který odráží jejich přínos na váš web, a odděluje je od vašich obecných přispěvatelů. Mohlo by to být něco tak jednoduchého, jak jim říkat „Senior Writer“ nebo je učinit z nich hlavním spisovatelem pro konkrétní téma. Zvýší to jejich profil a přiměje je, aby usilovně pracovali na tom, aby vystupovali z davu, aby ospravedlnili jejich povýšení nad ostatními spisovateli.

Máte nějaké další rady?

Doufám, že vám tyto tipy pomohou s obtížným procesem správy webových stránek s více autory. V žádném případě to není rozsáhlý seznam rad, ale tyto tipy by vás měly udržet na správné cestě s mnoha problémy, které vyvstanou.

Spravujete web pro více autorů? Máte nějaké rady, které jsme zde nezaoberali? Rádi bychom vás slyšeli v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map