5 tipů pro optimalizaci, aby byl váš web WordPress připraven pro mobilní zařízení

Stále více lidí používá chytré telefony a tablety každý den po celém světě. Ve skutečnosti se odhaduje, že do konce letošního roku bude více lidí používat své mobilní zařízení k prohledávání webu na rozdíl od stolního internetu. O to více důvodů, abyste se ujistili, že váš web WordPress je připraven pro mobilní zařízení, že? Nepoznáte sílu mobilního trhu a určitě vám budou chybět příležitosti velké i malé k dosažení většího trhu spotřebitelů.


Naštěstí to pro vás není tak technicky náročné, jak si možná myslíte, že nejprve optimalizujete svůj web pro mobilní použití. Podívejte se na následující tipy, jak své webové stránky WordPress vyrovnat se zbytkem webu připraveného pro mobilní zařízení.

Proč musí být váš web WordPress připraven pro mobilní zařízení?

Rozhlédni se. Téměř každý nosí nějakou značku mobilního zařízení. I děti je dnes mají. Protože většina lidí vlastní mobilní telefon, je pravděpodobné, že na něm čtou blog nebo web. Proč ne ty? Pravděpodobně jste již provedli due diligence, pokud jde o zvyšování návštěvnosti vašich webových stránek, například při zvyšování SEO úsilí. No, nevěděli byste, že optimalizace mobilních zařízení spadá do této kategorie?

Každý kanál musíte použít, abyste získali co největší provoz. Vzhledem k tomu, že Američané každý den tráví asi 2,7 hodiny zkoumáním sociálních sítí na mobilních telefonech, je pravděpodobné, že se setkají s množstvím různých blogů a webů, které sdílejí jejich přátelé..

Pokud jde o svět technologie a marketingu, musíte být vždy na nohou. Vzhledem k mnoha lidem, kteří používají mobilní zařízení, je důležité, aby majitelé webových stránek určili novou cestu pro marketing svých webových stránek za účelem generování nového provozu. A nejlepší způsob, jak toho dosáhnout? Mobilní optimalizace, samozřejmě! Cítíte tady trend?

Pokud váš web není optimalizován pro prohlížení na mobilním zařízení, bude pro návštěvníky obtížné číst váš obsah a prohlížet si obrázky. Webové stránky musí být řádně optimalizovány speciálně pro použití na velikostech obrazovky, které mají mobilní zařízení. Velikost obrazovky a rozlišení musí být v pořádku. Pokud ne, vaši návštěvníci najdou jiné webové stránky, na které se mohou obrátit. V průběhu času to může stát potenciální zákazníky.

Chcete, aby vaše stránky generovaly provoz. Ale jakmile jsou tam, chcete, aby jejich zkušenost byla pozitivní. Mít web, který je připraven k použití v mobilních zařízeních, zlepší zážitek návštěvníků a zvýší vaše šance na to, aby se z nich stali opakovaní zákazníci.

Tip č. 1: Používejte témata vhodná pro mobily

Chcete-li zachovat konzistentnost tématu vašeho webu mezi stolními a mobilními verzemi, je pro vás mobilní téma perfektní. Tímto způsobem nemusíte sami sebe rozvíjet, ani někoho najmout, aby to pro vás udělal. Spolu s nárůstem používání mobilních zařízení přichází také nárůst počtu dostupných mobilních témat. Legrační, jak to funguje, hm?

Zde je několik k odběru:

Dvacet-čtrnáct

 • Dvacet čtrnáct. Výchozí téma WordPress je ve skutečnosti ideální pro mnoho webů. Je citlivý, atraktivní a nabízí četné konfigurace nabídek, aby se vešly na obrazovku jakékoli velikosti.
 • Celkem téma. Toto nejprodávanější téma je skvělý způsob, jak zobrazit váš web na různých mobilních zařízeních. Celkem reaguje na tekutiny, takže se rozložení stránky automaticky přizpůsobí oknu prohlížeče. Navíc přidané vlastní mobilní možnosti usnadňují optimalizaci.
 • Ananas. Toto minimalistické téma WordPress je úžasné jako téma, které využívá mobilní responzivní design.
 • Mayashop. Pokud provozujete web s elektronickým obchodem, je plugin Jigoshop skvělou volbou, která bez problémů funguje s tématem Mayashopu. Webové stránky elektronického obchodu bývají o něco náročnější na optimalizaci pro mobilní zařízení. Toto téma vám pomůže vyhovět vašemu konkrétnímu designu.

Tip č. 2: Použití pluginů

Jednou z nejlepších věcí na WordPress je dostupnost pluginů, které dělají práci vlastníka webu mnohem jednodušší a efektivnější. Pluginy slouží spoustě účelů, včetně pomoci učinit web tak, aby byl web přátelský.

Jako vlastník webu byste raději trávili čas a úsilí soustředěním na skutečný obsah na vašem webu než na všechny technické mumbo-jumbo, které se děje v zákulisí, aby váš web fungoval, že? Jednoduchý plugin vám může usnadnit čtení obsahu na vašem webu, aniž by se při pokusu o přečtení odstavce v telefonu musel milionkrát přiblížit nebo posouvat zleva doprava..

Zde je několik pluginů, které byste mohli chtít vyzkoušet:

Sada WordPress Mobile Pack

Sada WordPress Mobile Pack. Tento plugin vám dává úplnou kontrolu nad mobilní verzí vašeho webu. Mapování domén usnadňuje identifikaci nejpopulárnějších zařízení, přičemž jediné téma je nabízeno ve čtyřech různých barevných paletách.

Mobilní detektor WP

Mobilní detektor WP. Tento plugin poskytuje jednoduchý způsob, jak optimalizovat vaše stránky pro mobilní zařízení v žádném okamžiku vůbec. Mobilní detektor WP pracuje s tisíci různých chytrých telefonů, tabletů, webových telefonů atd., Takže návštěvníkovi poskytuje příjemný zážitek, aniž byste museli strávit týdny pokusem se na to přijít sami.

Tip č. 3: Zajistěte, aby vaše stránky reagovaly

V minulosti jste pravděpodobně navštívili responzivní web. Tyto typy webů reagují přiměřeně podle zařízení, na kterém jsou prohlíženy. Při prohlížení na ploše je web prezentován jedním způsobem. Při prohlížení na chytrém telefonu je prezentován v jiném. Totéž se stane, když si prohlížíte web na tabletu, notebooku nebo jiném mobilním zařízení, na které máte ruce.

Mít responzivní design na vašem webu jednoduše znamená, že bude automaticky upraven bez ohledu na to, z jakého zdroje váš divák navštěvuje. Docela v pohodě, že? Mít responzivní web je snadné, pokud používáte jako platformu svého webu WordPress. Jediné, co musíte udělat, je najít responzivní téma WordPress, které vyhovuje stylu vašeho webu (nemůžeme přestat mluvit o našem plně responzivním Total WordPress tématu s vestavěným tvůrcem drag & drop stránky, takže můžete vytvořit jakékoli citlivé rozložení, které chcete! ).

Tip č. 4: Minimalizujte propracovanou grafiku

Přemýšlejte o velikosti obrazovky mobilního zařízení. Je pravda, že se každým dnem zvětšují, ale určitě jsou menší než průměrná plocha. Zapomeňte na naplnění svého webu fantastickou grafikou – příliš mnoho z nich způsobí jen zvýšení doby načítání, což je pro mobilní surfaře ne-ne.

To platí zejména pro weby elektronického obchodování. Nakupující nechtějí být bombardováni grafikou, kterou musí projít. Chtějí, aby mohli nakupovat rychle a efektivně. Takže vetujte nadbytečnou grafiku a udržujte ji jednoduchou.

Tip č. 5: Vyberte text rozumně

Kromě minimalizace grafiky na vašem webu budete chtít také minimalizovat text. Návštěvníci mají na svých obrazovkách velmi omezený prostor, aby zjistili, o čem prodáváte nebo píšete. Vzhledem k tomu, že není pravděpodobné, že by se přiblížili nebo oddálili nebo posunuli nahoru a dolů, zaměřte se na textové břitvy na to, o čem je váš produkt..

Zapomeňte na všechny „ozdůbky“, které se mnozí prodejci snaží využít, aby získali více pozornosti na své výrobky. Dejte kupujícím pouze to, co potřebují k informovanému nákupu.


Optimalizace webu WordPress pro mobilní zařízení nemusí být složitá. Ale musí se to udělat bez ohledu na to. Jako důvtipný online podnikatel to již víte. Každý, kdo má oči, vidí, jak mobilní svět přebírá. Doufejme tedy, že tyto tipy budou užitečné.

Už jste svůj web učinili mobilním? Pokud ano, jaké kroky jste podnikli, abyste toho dosáhli? Rád bych to věděl!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map