5 hlavních výhod používání CDN pro váš web WordPress

Více lidí se nyní rozhodlo hostit zdroje svých webových stránek v síti pro doručování obsahu (CDN) z mnoha důvodů. I když použití CDN má mnoho výhod, ano vy potřebujete ji použít? V tomto článku se budu zabývat klíčovými výhodami používání CDN s webem WordPress. Také stručně diskutuji o tom, jak funguje CDN a proč nemusí nutně vyhovovat každému webu. Nejprve je však důležité pochopit, co je to CDN a jak to funguje, abyste ocenili výhody.


Co je to?

wordpress-cdn

CDN je v podstatě systém vzájemně propojených vyrovnávacích serverů, které ukládají strukturální komponenty webu – obvykle prostředky, jako jsou soubory JavaScript a CSS – a také statický obsah, jako jsou obrázky. Servery jsou distribuovány po celém světě a poskytují zdroje webových stránek v závislosti na geografické poloze uživatele. Jedna dobře známá společnost CDN, Zataženo, využívá 180 datových center po celém světě k urychlení doručování obsahu vašim uživatelům.

CDN v podstatě poskytuje alternativní servery pro stahování uložených webových zdrojů. Když uživatel požádá o přístup na stránku na vašem webu, prostředky uložené na CDN budou doručeny serverem nejblíže geografické poloze uživatele. To znamená, že obsah, který obsluhuje CDN, vždy cestuje s nejkratší vzdáleností, aby se dostal k uživateli, a to je místo, kde CDN získá největší výhodu.

Výhody CDN

Použití CDN má mnoho výhod, včetně:

1. Vylepšená rychlost

Jak jsme viděli ze stručného popisu toho, jak funguje CDN, vyšší rychlost je pravděpodobně nejlepší výhodou použití CDN pro váš web WordPress. CDN poskytuje statický obsah ze serverového uzlu, který je nejblíže k požadujícímu uživateli. Můžete očekávat mírně vylepšené uživatelské prostředí díky zvýšené rychlosti.

Protože většina času načítání webové stránky vyžaduje přístup a stahování statických komponent a prostředků, jako jsou obrázky, skripty a šablony stylů, snadno zjistíte, proč je CDN klíčovým zvýšením výkonu pro váš web..

To však neznamená, že použití CDN magicky zrychlí načítání vašich webových stránek. Například, pokud váš web obsahuje kód buggy, nemusí CDN nahradit následnou ztrátu výkonu. Výkon vašeho webu navíc závisí mimo jiné na konfiguraci serveru a schopnostech hostitele.

Pointa je, že CDN zrychluje načítání některých zdrojů vašich stránek, čímž se zvyšuje rychlost načítání stránky o určité rozpětí a pro některé lidi je tato výhoda sama o sobě stojí za dodatečné náklady za použití jednoho.

2. Vylepšená doba provozu webových stránek

CDN snižuje zatížení vašeho hostitele, což vede ke stálým rychlostem. V typickém scénáři hostování, kdy jsou všechny zdroje vašeho webu umístěny na vašem hlavním sdíleném nebo soukromém serveru, můžete během vysokých provozních období zaznamenat nekonzistentní rychlosti nebo úplné selhání. V zásadě se věci zpomalují a někdy se mohou během dopravních špiček z důvodu přidaného zatížení úplně rozpadnout.

S CDN jsou dopravní špičky plynule zpracovávány, protože síť je optimalizována pro zvládnutí vysokého provozu se zlepšenou účinností. Jinými slovy, pokud váš web náhle zasáhne popularitu, šance na rozdrcení jsou malé.

Stejně jako u zvyšování rychlosti opět použití CDN pro váš web WordPress ne zcela odstraní možnost prostojů během momentů prudkých nárůstů provozu. Pokud jsou vaše dynamické soubory uloženy na hlavním hostitelském serveru, může dojít k výpadkům. Ukládání do mezipaměti vede dlouhou cestu k minimalizaci problémů způsobených dopravními špičkami. Většina nejlepších hostingových služeb WordPress optimalizuje své servery pomocí ukládání do mezipaměti, takže přidání CDN jen zlepší věci.

3. Větší integrita dat

Pokud jste jako většina majitelů webových stránek, pravděpodobně budete chtít k vykreslení svého obsahu použít nejnovější nástroje. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je neustálá aktualizace vašich webových aktiv a CDN pomáhá zachovat integritu vždy, když se vaše aktiva změní. Například při aktualizaci souborů CSS nebo JavaScript na CDN se změny okamžitě projeví na různých serverech v síti, čímž se zachová integrita a konzistence dat.

4. Žádné geografické bariéry

Nyní žijeme ve světě mobility a internetu založeného na aplikacích. Uživatelé chtějí přístup ke službám na cestách, bez ohledu na to, kde jsou v daném okamžiku na světě. Zde se hodí CDN. Kvůli globálně distribuovaným serverům CDN mohou uživatelé z celého světa zažít váš web, jako by byli přímo u hostitele.

To znamená, že stojí za zmínku, že pokrytí poskytovatele je v konečném důsledku to, co určuje váš dosah. Pokud zacílíte na uživatele z určité zeměpisné oblasti, zjistěte pomocí map pokrytí různých poskytovatelů, kde můžete získat nejlepší výhodu pro oslovení co největšího počtu uživatelů. Mějte na paměti, že poskytovatelé CDN nevykonávají totéž ve všech oblastech. Některé mají jasnou výhodu v některých regionech na základě nastavení sítě.

5. Levnější a rychlejší

I když můžete použít CDN za 0 $ (existuje několik bezplatných poskytovatelů), placené služby jsou samozřejmě způsob, jak jít, pokud máte vážné výhody s výkonem. Jak vám tedy placená služba CDN ušetří čas a peníze?

Za prvé, není potřeba prakticky žádné nastavení zejména pro weby WordPress. Téměř všichni poskytovatelé CDN nabízejí vlastní instalační plugin pro WordPress. V adresáři WordPress je navíc mnoho dalších pluginů pro nastavení CDN pro váš web. Nebudete kupovat další hardware pro použití CDN.

Za druhé, protože CDN zlepšuje výkon vašeho webu, ušetříte peníze za nákup dalších výpočetních zdrojů, konkrétně RAM a CPU.

Kdy se CDN nerozlišuje?

cdn-umístění

Viděli jsme, že CDN je určitě způsob, jak jít, pokud chcete zlepšit rychlost, dostupnost, celkově zlepšit uživatelský dojem a globální dosah. Existují však situace, kdy CDN nemusí změnit nebo dokonce zhoršit věci.

Pokud například poskytovatel CDN nemá v určité zeměpisné oblasti serverové uzly, možná zjistíte, že načítání prostředků na webu pro uživatele v této oblasti trvá déle, než kdybyste měli zdroje hostované na serveru na tomto místě. V takovém případě nemusí použití CDN nabídnout žádné výhody výkonu.

Z tohoto důvodu musíte před registrací provést u potenciálního poskytovatele CDN důkladné domácí úkoly. Chcete zajistit, aby měly dostatečné pokrytí na všech místech, kde sídlí většina vašich cílových uživatelů.

Závěr: Měli byste používat CDN

Celkově CDN poskytuje mnoho výhod pro váš web. Distribucí šířky pásma na více serverových uzlech může CDN pomoci snížit zatížení hlavního hostitele. Tím se automaticky nevylučují problémy s výkonem serveru, ale může to udělat dlouhou cestu k tomu, aby uživatelům při procházení webu poskytovali bezproblémový zážitek..

Nezapomeňte však, že CDN není absolutní nutností a v mnoha případech může váš web fungovat i bez použití. Stále je pravděpodobné, že by s jedním pravděpodobně fungovalo lépe. Pokud provozujete vysoce obchodovaný, kritický web WordPress, můžete těžit z největších výhod výkonu, které nabízí CDN, a měli byste to rozhodně považovat za součást svých optimalizačních nástrojů..

Před výběrem poskytovatele CDN nezapomeňte udělat domácí úkoly, protože výhody, které získáte, budou záviset také na vybraném poskytovateli. Nejste si jisti, kde začít hledat? Váš poskytovatel hostingu již může nabídnout ukládání do mezipaměti (používáme WPEngine zde ve WPExplorer a vše se o nás postará). Pokud však váš hostitel nenabízí službu ukládání do mezipaměti, podívejte se na náš článek o bezplatných službách CDN. Na výběr je spousta skvělých možností.

Rád bych od vás teď slyšel. Používáte CDN nebo uvažujete o jeho použití? Jaký je váš hlavní důvod k použití jednoho a jaké výhody jste si uvědomili?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me