5 důvodů, proč váš web WordPress není na Googlu hodnocen

5 důvodů, proč váš web WordPress není na Googlu na vysoké úrovni

Nastavili jste svůj web WordPress a přečetli si spoustu článků „Jak na to“ o optimalizaci vyhledávače. Cítíte se docela dobře v tom, kde váš web stojí, takže jej oficiálně spustíte. Nyní musíte jen počkat, až Google indexuje váš web a uvidí, kde se váš web řadí.?!


Ale možná už je to chvilka – možná několik měsíců, možná rok nebo více – a stále se nemůžete dostat přes třetí stránku. Co děláš špatně? Jsou dobré a špatné zprávy. Dobrou zprávou je, že vaše nízké hodnocení je pravděpodobně způsobeno problémem, který lze snadno změnit. A špatné zprávy? Budete muset dát ještě více času, abyste zjistili, zda oprava pomůže vašemu hodnocení.

Zde jsou některé z nejčastějších důvodů, proč váš web WordPress není na Googlu hodnocen.

1. Váš web WordPress má slabý obsah

1. Váš web WordPress má slabý obsah

Pro Google jsou obsah a odkazy dva nejdůležitější faktory hodnocení. Pokud tedy nemáte dobrý obsah, váš web WordPress nemá šanci na hodnocení. Existuje mnoho prvků, které jdou do vytváření „dobrého“ obsahu. Chcete-li, aby váš obsah byl co nejlepší, použijte jako kontrolní seznam následující:

 • Informativní – Váš obsah by měl čtenáři nechat v tom smyslu, že se něco naučili a že jejich čas nebyl zbytečný.
 • Gramaticky správná – Dodržujte správnou angličtinu tím, že budete dbát na problémy, jako jsou překlepy, fragmentační věty, interpunkční znaménka a další.
 • Zdlouhavý – Obsah by měl mít minimálně 400 slov, ale nejlépe fungující psaný obsah je 1 000 nebo více slov.
 • Svěžest – Jak starý je váš obsah? Aktualizujete svůj blog často novým obsahem? Nikdy neaktualizujete svůj web novým obsahem, což je problém, který může ovlivnit vaše hodnocení. Snažte se něco aktualizovat alespoň jednou měsíčně,
  a nejlépe týdně.

Poskytováním čerstvého a kvalitního obsahu každý týden se nemusíte bát, že nebudete hodnoceni jedním z nejdůležitějších faktorů Google.

2. Změnili jste Permalinky

2. Změnili jste Permalinky

Trvalý odkaz odkazuje na trvalý odkaz na stránku na vašem webu nebo blogu. Chcete, aby tyto popisy byly popisné a co nejčastěji zahrnovaly klíčové slovo, na které cílená stránka nebo příspěvek směřují.

Pokud mají vaše permalinky zvláštní bity jako „? P = 3282949“ nebo pokud jsou příliš dlouhé, nebo obsahují stopová slova (např. „A“, „podle“ nebo „dělat“), je třeba je změnit tak, aby byly lidštější a strojově čitelný. Pokud to však uděláte špatně, Google ztratí přehled o těchto stránkách a ztratíte hodnocení.

Pokud v určitém okamžiku potřebujete změnit permalinky, zde je návod, jak můžete permalinky změnit, aniž byste obětovali své hodnocení.

3. Stránka není mobilní reagovat

3. Stránka není mobilní reagovat

Více než polovina provozu na webových stránkách je generována prostřednictvím mobilních telefonů. Weboví návrháři mají za úkol vytvořit jeden web tak, aby potěšil více prohlížečů na různých zařízeních – proto mnoho z nich dělá weby „citlivými“.

„Responzivní“ web se přizpůsobí formátu, který je uživatelsky příjemný pro konkrétní zařízení. Web, který není uživatelsky přívětivý, dostane společnost Google během mobilních vyhledávacích dotazů. Google je o propagaci webových stránek s velkým uživatelským zážitkem.

Chcete-li zkontrolovat svůj web, použijte Google Mobilní testovací nástroj. Řekne vám, zda je váš web vhodný pro mobily, a upozorní vás na jakékoli problémy (například na částečné načítání stránek), abyste věděli, co je třeba opravit. A pokud zjistíte, že váš současný design WordPress není optimální pro vaše mobilní čtenáře, zvažte přechod na jedno z nejlepších obchodních témat WordPress – to vše plně reaguje na většině zařízení.

4. Váš web není pro vyhledávače viditelný

4. Váš web není pro vyhledávače viditelný

Pokud váš web WordPress na Googlu nehodnocuje a právě začínáte s WordPress, možná neznáte mnoho možností přizpůsobení nastavení svého webu. Je možné, že jste něco změnili, aniž byste si uvědomili, jak by to bylo ovlivnit optimalizaci vyhledávače.

Přihlaste se do ovládacího panelu WordPress a přejděte na Nastavení> Nastavení čtení a přejděte dolů na Viditelnost stránek. Měla by být vybrána možnost „Povolit vyhledávacím strojům indexovat tento web“.

Zajistěte, aby byla kontrola viditelnosti vyhledávače zrušena

Pokud si to není vyberte, vyberte jej a poté Google nechte nějaký čas indexovat váš web a zjistit, zda se hodnocení stránek nezlepší.

Pokud si to je vybrána, možná budete muset počkat trochu déle, nebo se můžete setkat s jiným problémem.

5. Nejste to vy, to jsou vaše klíčová slova

5. Nejste to vy, to jsou vaše klíčová slova

Klíčová slova jsou důležitá pro optimalizaci vyhledávače a pomoc při hodnocení vaší stránky, ale pokud budou použity nesprávně, mohou ve skutečnosti způsobit více škody než užitku. Zde jsou tři doporučené postupy, které je třeba mít na paměti:

 • Nezaměňujte klíčová slova – Naplnění klíčových slov zahrnuje vyplnění odstavců klíčovými slovy, na která se pokoušíte cílit. Obsah plněný klíčovými slovy čte špatně a nepřirozeně. Chcete použít klíčová slova, ale způsobem, který je přirozeně čitelný a zvyšuje vaše myšlenky a body v celém díle.
 • Použijte klíčová slova s ​​dlouhým ocasemKlíčová slova s ​​dlouhým ocasem jsou tři nebo čtyři (možná i více) slova dlouhá a jsou více specifická pro to, co kupující chce. Hodnocení těchto klíčových slov je snadnější. Navíc zákazníci, kteří používají tato klíčová slova, budou pravděpodobně v nákupním cyklu dále, protože vědí přesně, co chtějí.
 • Nesnažte se hodnotit příliš konkurenční klíčová slova se slabým webem – Pokud se pokoušíte pouze o hodnocení klíčových slov s vysokou mírou konkurence, pravděpodobně prohráváte na jiných webech. Proto je nejlepší začít cílit na klíčová slova s ​​nízkou nebo střední konkurenceschopností. Když za ně začnete hledat, můžete se podívat na klíčová slova s ​​větší konkurencí. Nezapomeňte nejprve provést svůj výzkum!

A pokud chcete trochu pomoci s používáním klíčových slov, zvažte použití pluginu. Skvělá volba je Váš SEO, která obsahuje možnost „focus focus“. Jakmile nastavíte klíčové slovo, na které se chcete zaměřit, budete moci analyzovat hustotu klíčových slov, použití v nadpisech, pokud je klíčové slovo ve vaší adrese URL atd. Navíc, pokud upgradujete na Yoast SEO Premium, můžete cílit až na 5 klíčová slova na stránce, což ještě více usnadňuje optimalizaci.

Práce směrem k vyššímu hodnocení

Tyto informace použijte k provedení audit na vašem webu a zjistěte, zda jste nevědomky sabotovali hodnocení svých webových stránek. Některé mohou být „jednodušší“ nebo „rychlejší“ opravy než jiné, ale vše pomůže. Nezapomeňte, že pro některou z nich budete muset Googlu věnovat nějaký čas (přemýšlet o několika týdnech), abyste upravili hodnocení.

Máte tipy na přidání? Nebo otázku týkající se jednoho z důvodů, proč jsme se zabývali tím, proč váš web WordPress není v Google hodnocením, které jsme zmínili? Nechte poznámku v sekci komentáře a začněte konverzaci.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map