4 tipy pro nejlepší uživatelský zážitek pro vylepšení vašeho webu WordPress

Pokud jde o vytváření populárních (a ziskových) webů, měli byste se primárně zaměřit vždy být na uživatelské zkušenosti.


Že by měl je samozřejmé, a přesto se zdá, že tolik webmasterů ignoruje to, co považuji za zlaté pravidlo tvorby webových stránek. S největší úctou, pokud neuvedete své uživatele na první místo, jste blázni.

A to mě vede k tématu tohoto příspěvku: k nesčetným způsobům, jak můžete vylepšit uživatelský dojem na svém webu WordPress. Budu se zabývat některými konkrétními běžnými chybami, které se dopustilo mnoho webmasterů (a zejména uživatelů WordPress), a ukážu vám, co vy by měl děláte proto, aby lidi povzbuzovali, aby se na váš web znovu a znovu vraceli.

Základy

Nejprve si promluvme o třech věcech, které potřebujete, abyste dosáhli správného uživatelského prostředí:

 1. Design
 2. Použitelnost
 3. Obsah

Pokud máte krásně vypadající web, který se snadno naviguje a obsahuje skvělý obsah, jste zlatí. Vše, co musíte udělat pak se zaměřuje na hvězdnou marketingovou kampaň (ale to je jiné téma jindy). Zatímco výčet výše uvedených tří požadavků je dostatečně jednoduchý, jejich provedení v praxi je dalším příběhem.

Následující užitečné tipy se zaměřují na design, použitelnost a obsah. Pokud z tohoto příspěvku nepřijmete nic jiného, ​​uvědomte si, že byste se měli soustředit vždy být o těchto třech věcech, pokud jde o navrhování, údržbu, optimalizaci a aktualizaci vašich webových stránek WordPress.

Dobře – pojďme k tomu!

1. Udělejte svůj design čistý a jednoduchý

Špatní weboví návrháři se často více zabývají vytvářením něčeho, co je spíše než funkční. Klam tohoto přístupu je hluboký – návštěvník téměř vždy dává přednost funkci před formou. Při navrhování webových stránek byste se měli vždy vracet k hlavní otázce: „Zamění můj web návštěvníky?“

Unikátní a zajímavé návrhy mohou získat ocenění, ale ze své podstaty jsou obvykle použitelnou noční můrou. Proč? Protože lidé jako předvídatelnost. Očekávají, že na určitých místech uvidí určité prvky, a když se tak nestane, zmatení a frustrovaní. Pak odejdou.

Se standardním rozvržením blogu není absolutně nic špatného (záhlaví, následovaný hlavním obsahem a postranní panel, následovaný zápatím). A ve skutečnosti existuje mnoho, co můžete udělat se standardními rozvrženími, aby byly nápadné. Think Traffic je jedním z mých oblíbených příkladů:

Mysli na provoz

Design s plnou šířkou s výraznými barvami a krásnou typografií. Čisté a jednoduché, přesto nápadné a krásné. Představuje velkou rovnováhu mezi formou a funkcí. Přesně to byste měli hledat.

2. Usnadněte a zjevte navigaci

Procházení webu by mělo být pro koncového uživatele naprosto snadné. Měly by být vybaveny jedním nebo více navigačními prvky, které usnadňují nalezení toho, co hledají. Doporučuji jednu nebo více z následujících možností:

 • Navigační lišta (prakticky nezbytná)
 • Seznam kategorií na vašem postranním panelu
 • Vyhledávací pole na postranním panelu
 • Stránka archivů
 • Strouhanka

Používejte výkonnou vlastní nabídku WordPress (Vzhled> Nabídky na postranním panelu) uspořádat a pojmenovat klíčové stránky, stejně jako Pat Inteligentní pasivní příjem:

Inteligentní pasivní příjem

Pro vyhledávání doporučuji bezplatný plugin Relevanssi. Pokud jde o stránku archivů, navrhuji, abyste ve svém blogu dodržovali formát, který ponechám na pozadí:

Opuštění práce za sebou

Dávám uživateli příležitost procházet můj web podle data, kategorie a značky. Prezentace takových možností je samozřejmě užitečná pouze pro koncového uživatele, pokud svůj obsah kategorizujete a označíte efektivně.

A konečně, strouhanka je skvělý způsob, jak návštěvníci zjistit, kde jsou na vašem webu, a okamžitě najít svá ložiska. Používám strouhanku ve svém blogu P90X Journal:

P90X Journal

Integrace strouhanky do vašeho webu je snadná – stačí použít funkci Internal Links zahrnutou v WordPress SEO od Yoast (můj oblíbený SEO plugin na dálku).

Společným tématem výše uvedených příkladů je snadná navigace. Mnoho lidí opustí web poté, co uvidí pouze jednu stránku. Vaším úkolem je dát jim snadnou možnost pokračovat v průzkumu. Efektivní navigace vám k tomu pomůže.

3. Dejte jim místo, kde začít

Pokud nemáte příspěvek, který je velmi virový (a dokonce i tehdy), pravděpodobně zjistíte, že vaše domovská stránka je zdaleka nejnavštěvovanější stránka na vašem webu. Důvod je dvojí:

 • Je to zjevný vstupní bod a bude na něj odkazováno z jiných webů častěji než na jakékoli jiné stránce.
 • Je zřejmým dalším krokem, na který lidé kliknou, když poprvé navštíví váš web žádný stránka.

Můžete tak výrazně zvýšit uživatelský dojem tím, že novým návštěvníkům poskytnete pomocnou ruku, pokud jde o prokázání toho, jak jim může váš web prospět. Doporučuji to udělat dvěma způsoby.

První je rámeček funkcí. To by mělo být viditelně uvedeno v horní části webu a poskytnout návštěvníkovi okamžitou představu o tom, co musíte nabídnout. Může také sloužit jako forma převodu s vysokou konverzí, jako to udělá Derek Halpern Společenské spouštěče:

Společenské spouštěče

Díky dobře sestavenému rámečku funkcí nebude žádný návštěvník zmaten, co vaše stránky nabízejí. Ve srovnání s lineární domovskou stránkou, která obsahuje pouze nejnovější příspěvky na blogu a podobné prvky, je to obrovské zlepšení, pokud jde o uživatelský dojem.

Druhou věcí, kterou bych doporučil, je stránka Start Here. Účel této stránky je jednoduchý – jasně naznačit výhody vašeho webu a dát lidem další kroky k dosažení pokroku. Používám stránku Start Here na Leaving Work Behind:

Opuštění práce za začátkem zde

Stejně jako v poli funkcí můžete na úvodní stránce použít dvojitý efekt whammy: získejte více lidí na svém blogu a pošlete je na stránky na vašem webu, které s největší pravděpodobností povedou ke konverzi nebo prodeji.

4. Nechte svůj obsah vypadat dobře

Nás webový lid je pěkně spletitý parta – často si ceníme obsahu, když bude vypadat lépe. Osobně jsem si uvědomil, jaké důsledky to mělo nedávno, když byl můj starý článek publikován v časopise iOS. Vypadalo to takto:

Opuštění práce za příspěvkem

K tomuto:

Článek v časopisu

Cítil jsem se nucen znovu přečíst článek, který jsem napsal čistě na základě toho, že to byl podíval se zajímavější.

Existují dva způsoby, jak můžete učinit svůj obsah atraktivnějším pro uživatele (kromě skutečného psaní lepšího obsahu):

 1. Design, typografie atd.
 2. Formátování

WPExplorer je skvělým příkladem toho, jak lze typografii použít k poskytování rozmanitosti a zájmu o prostý text, s oranžovými záhlavími a snadno čitelným bezpatkovým písmem. Pokud jde o formátování, záleží jen na vás, jak budete postupovat. Zvažte následující:

 • Krátká slova, krátké věty a krátké odstavce: usnadňují čtenáři.
 • Podnadpisy: používejte liberálně a učinte je popisnými.
 • Tučné: zvýraznění klíčových pasáží.
 • Kurzíva: zdůrazněte určitá slova.
 • Obrázky: používejte volně a přidejte barvu a rozmanitost.
 • Další grafické prvky: použijte seznamy, tabulky, blokové citace a cokoli jiného, ​​co přidá vašemu obsahu trochu koření.

Vytváření působivého obsahu není jen o samotném obsahu – je to o tom, jak tento obsah prezentujete a jak jej vytvoříte zdát se přesvědčivější.

Co dále?

Pokud výše uvedené pojmy přibijete, budete na dobré cestě k tomu, abyste měli důkladně poutavý web. Ale ačkoli jsem výše uvedl, co považuji za nejdůležitější důvody pro pozitivní uživatelský dojem, existuje obrovské množství věcí, které mám ne na které se vztahuje.

S ohledem na to bych rád přečetl vaše návrhy v sekci komentářů níže. Jaká další opatření by podle vás měli webmasteři učinit, aby svým návštěvníkům vytvořili co nejlepší uživatelský dojem? Dej mi vědět!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map