3 Menší známé tipy pro správu obrázků ve WordPress

méně známé tipy pro správu obrázků wordpress
 1. 1. Nejlepší průvodce správou obrázků WordPress
 2. 2. Aktuálně čte: 3 Menší známé tipy pro správu obrázků ve WordPress
 3. 3. WordPress Image SEO Chyby a jak je opravit

Vítejte na druhém příspěvku v Nejlepší průvodce správou obrázků ve WordPressu. První příspěvek byl o tom, jak začít na pravé noze. Naučili jsme se, kdy použít formát obrázků JPG nebo PNG (i když s přísnými příklady), a několik tipů, jak správně nahrát obrázek akcií..


V dnešním příspěvku se podíváme na některé z technických aspektů údržby a správy obrázků na vašem webu WordPress.

 • Co se stane s vašimi obrázky, když změníte adresu URL webu nebo přesunete servery?
 • Co když máte na svém webu více autorů a někteří z nich odkazují na externí obrázky? Jak lze tyto obrázky hostit na serveru?
 • Co se stane, když někdo propojí vaše obrázky? Mimochodem co je hotlinking?

To jsou některé z otázek, na které odpovíme v dnešním příspěvku. Jako vždy u naší poštovní série, začneme s proč a pak se přesuneme k tomu, jak. Začněme!.

Tip č. 1: Správa obrázků s aktualizacemi adres URL stránek

Toto je jedna z nejčastějších chyb, se kterou se setkáváme u uživatelů WordPressu.

Kdy se změní adresa URL webu WordPress?

Ale nejprve musíme pochopit když URL webu se pravděpodobně změní. Následuje tři nejčastější scénáře.

1. Přechod na nové doménové jméno

Adresa URL webu se aktualizuje, když změníte název domény. Například Moz byl dříve známý jako SEOMoz. Se svou novou značkou museli aktualizovat všechny stávající adresy URL obrázků, PDF, přidružených odkazů atd. Ze seomoz.com na moz.com.

2. Změna instalačního adresáře WordPress

URL webu se také změní, když změníte umístění instalace WordPress. Ve skutečnosti je to jeden z nejčastějších případů.

WordPress se nainstaluje do nového výchozího adresáře s názvem blog. Mnoho uživatelů WordPressu poprvé nevědomky ukončí instalaci WordPressu v example.com/blog.

Až později si uvědomí, že chtějí přesunout WordPress do kořenové domény, tj. example.com. (Pokud jste produktová nebo servisní společnost, která zahrnula marketing obsahu v pozdějších fázích, měli byste vztah.)

Jakmile je WordPress přesunut do kořenového adresáře, změní se adresa URL webu example.com/blog spravedlivě example.com. Jakýkoli obrázek, PDF (nebo jakýkoli mediální soubor v této věci) by vypadal asi takto:

 • STARÝ: example.com/blog/ebook.pdf
 • NOVÝ: example.com/ebook.pdf

3. Přesun mezi fázovými a produkčními (živými) servery

To je běžné u blogů s vysokým provozem nebo webových stránek pro elektronický obchod, kde každá chyba vede k poklesu konverzí. Pokud používáte spravovaného hostitele, jako je WPEngine nebo Flywheel, může být migrace na a ze stagingového serveru velmi jednoduchá. (Btw, my ve WPExplorer jsme používali WPEngine po dobu tří let v řadě a nikdy čelili prostojům!)

K problému dochází, když někdo nahraje obrázek nebo odkazy na nějaký příspěvek pomocí adresy URL pracovního serveru. Když svůj web přenesete zpět na živý server, použijí se odkazy těch představujících pro obrázky, které byly nahrány v prostředí pracovního serveru. Proto by tomu mělo být v ideálním případě zabráněno. Pokud si myslíte, že někdo z vašeho týmu mohl nahrát obsah v pracovním prostředí, můžete použít opravu, kterou se chystáme sdílet níže.

V podobné poznámce by se někteří z vás mohli ptát – Jaká je škoda při používání odkazů ze staging serveru? Nezachrání to šířku pásma z aktuálního / živého webu?

Nemáte pravdu, když si to myslíte. Ve skutečnosti však k tomu dochází zřídka. Zde je proč:

 1. Pracovní server obvykle běží na nižších prostředcích. Omezili byste rychlost webu, což by negativně ovlivnilo uživatelský dojem.
 2. V mnoha případech se kořenový odkaz pracovního a testovacího serveru neustále mění – což může vést k tuně přerušených odkazů. Představte si tříslovný tutoriál s nefunkčními snímky obrazovky všude. Jak by se to cítilo?
 3. To by také negativně ovlivnilo vaši image SEO. Pamatujte, že vyhledávání obrázků na Googlu je ještě pořád zdroj organického provozu. Pokud obrázek nepatří do vaší domény – ztrácíte ekologický provoz zdarma a SEO body!

Co se snažíme vyřešit?

Teď, když to víme když změní se URL webu WordPress, podívejme se, kde je potenciální prostor pro chybu. Odkazy, které byly generovány automaticky (například přidružené odkazy), nepředstavují žádný problém. Odkazy, které byly ručně vloženy do příspěvků a stránek (například interní odkazy, odkazy na obrázky atd.), Však musíte aktualizovat ručně.

Všichni používáme obrázky v našich příspěvcích a stránkách. Typickým příkladem odkazu na obrázek je:

http: //mywpsite.tld/wp-content/uploads/year/month/image-name.png

Když se změní adresa URL vašeho webu WordPress, zdrojové odkazy všech obrázků by měl také změnit na:

http: //newwordpressdomain.tld/wp-content/year/month/image-name.png

Nejen obrázky, musí být aktualizovány všechny odkazy (včetně odkazů mezi příspěvky, mediální soubory, soubory PDF atd.).

Dobře, vypadá to, že jsme problém probrali do hloubky. Nyní se podívejme, jak problém vyřešit jednou a navždy. Jako vždy máme k dispozici záchranný modul WordPress!

Aktualizovat URL Velvet Blues

 • Nejprve si stáhněte a nainstalujte Aktualizovat URL Velvet Blues
 • Po aktivaci přejděte na Nástroje hlavního panelu WordPress> Aktualizovat URL stránku pro konfiguraci nastavení pluginu.

Nahrazení URL v WordPress – S povolením pluginu pro aktualizace URL Velvet Blues

Pamatujte, jak jsme použili Najít a nahradit funkce Microsoft Word? No, to je v podstatě to, co plugin dělá! To najde staré adresy URL na stránce nebo publikovat obsah a nahrazuje s novými adresami URL. Tímto způsobem jsou odkazy na obrázky aktualizovány ve všech vašich příspěvcích.

Kromě toho můžete rozšířit funkčnost pluginu tak, aby nalezl / nahradil adresy URL v odkazech na stránky, výňatky, přílohy, vlastní pole a meta boxy..

Následuje několik příkladů starých adres URL na vašem webu:

 • Pokud jste se přestěhovali ze stagingového serveru, byla by stará URL podobná: hostname.com
 • Pokud jste změnili / aktualizovali název domény, jednoduše použijte nový název webu.
 • Pokud jste jako protokol použili protokol „https“, nahraďte slovo „http“ řetězcem „https“.

V našem příkladu jsme původní adresu URL nahradili http://seomoz.com na https://moz.com. Po zadání staré a nové adresy URL jednoduše klikněte na Aktualizujte adresy URL TEĎ. Plugin se prohledá Všechno vaše příspěvky a stránky a použít její hledání a nahrazení magie. Všechny vaše adresy URL budou aktualizovány na Nová adresa URL hodnota

Upozornění: Skenování a nahrazování více příspěvků a stránek může být náročné na zdroje, zejména pokud váš blog WordPress měl stovky příspěvků. Pokud jste vybrali všechny možnosti skenování (odkazy na stránky, výňatky atd.), Využití zdrojů by se výrazně změnilo. Mnoho aktualizací adres URL pro celou web může vést k dočasnému pozastavení vašeho hostovacího účtu z důvodu nadměrného využívání zdrojů. Tento problém by byl nejčastější u poskytovatelů sdíleného hostingu. Proto bych při spuštění pluginu doporučil trochu opatrnosti.

Tip č. 2: Import externích obrázků do WordPress

Externí obrazy jsou ty, které nejsou hostovány na vašem serveru. V tomto tutoriálu se naučíme, jak rychle a efektivně importovat všechny externí obrázky na svůj vlastní web WordPress.

Pro přehlednost předpokládejme, že obrázky používáme vlastní licence (Jinak bychom mohli přistát v jiné debatě!).

Pro rychlé shrnutí jsou zde dva důvody, proč bychom na našem webu WordPress neměli používat externí obrázky:

 • Konzumují šířku pásma ostatních lidí, což není opravdu fér.
 • Zranění našeho image SEO skóre.

Pojďme se podívat na následující příspěvek. Je docela obtížné pochopit, zda příspěvek používá externí obrázek pomocí Visual Editoru.

Vizuální editor WordPress

Pokud se samozřejmě nepřesuneme k Textové zobrazení editoru WordPress.

Textové zobrazení editoru WordPress, odhalující zdrojový kód HTML obsahu příspěvku.

Vidíme, že tento obrázek je ve skutečnosti hostován na imgur.com – populární webové stránce hostující obrázky. Abychom to vyřešili, musíme:

 • Stáhněte si obrázek
 • Nahrajte jej do WordPress
 • Aktualizujte odkaz v příspěvku

Dokážete si představit opakování všech těchto kroků pro každý obrázek pro všechny příspěvky? Nalezení všech externích obrázků by trvalo dny! Takže musí existovat řešení, že? Nebo to vychovávám jen proto, abych vás zklamal?

Samozřejmě že ne! Existuje řešení. A jako vždy je to skvělý bezplatný plugin WordPress.

Jak importovat externí obrázky do WordPress

Jednou z prvních věcí, které se mi na tomto pluginu líbí, je jeho samotné jméno. Je to jasné, svěží a do bodu. Nejprve si stáhněte a nainstalujte Importovat externí obrázky zapojit. Aktivujte plugin a přejděte na Panel WordPress> Média> Importovat obrázky

Měl by se zobrazit panel voleb, jako je tento:

Import externích obrázků Možnosti pluginu WordPress

Pokud si všimnete v pravém dolním rohu, uvidíte, že plugin již identifikoval příspěvky obsahující externí obrázky.

V našem příkladu jsme tento plugin spustili v pracovním prostředí, proto máme pouze jeden příspěvek s jedním externím obrázkem.

Nyní stačí kliknout na Importovat obrázky nyní zahájit proces. Po dokončení by se měla zobrazit podobná potvrzovací zpráva o celkovém počtu importovaných obrázků.

Volitelně můžete také vyloučit obrázky na základě názvu domény. To je užitečné, pokud máte speciální odkazy ke stažení obrázků (z placených externích webů hostujících obrázky, jako je Photobucket), které nechcete nahradit.

Po dokončení importu obrázků, pokud zkontrolujeme galerii médií, uvidíme všechny importované obrázky.

Obrázky se automaticky importují a ukládají do knihovny médií WordPress.

Dobře, takže obrázky jsou importovány do WordPress Media Gallery. A co obsah příspěvku? Ukazují stále na starou adresu URL obrázku? Rozhodně ne!

Doplněk také nahradí odkaz na soubor obrázku novou adresou URL, tj. Odkazem na vaši doménu!

Po importu jsou také aktualizovány odkazy na obrázky.

Dopad na výkon: Podobně jako v případě problémů se spotřebou prostředků, o nichž jsme hovořili v pluginu pro aktualizaci URL, i import externích obrázků do WordPress také spotřebovává spravedlivý podíl serverových prostředků. Naštěstí vývojář zavedl opatření k řízení využití serveru. Plugin prohledá maximálně 50 příspěvků na hovor (tj. Když navštívíte nebo obnovíte stránku nastavení pluginu). Také omezuje maximální počet obrázků na 20 na importní hovor.

Tip č. 3: Jak zabránit horkým odkazům na obrázky ve WordPressu

Jednoduše řečeno, hotlinking znamená putování městem po Uberově rezervaci někoho jiného. Přemýšlejte o tom. Zarezervujete Uber pro dojíždění a cizinec se nějak podaří ukrást vaši rezervaci a použít ji podle své vůle. Platíte za jejich jízdy. Teď si představte, jestli kdokoliv mohl by si vzít svou Uber rezervaci – využijte ji, jak chtějí – jak dlouho chtějí – a nemůžete s tím dělat zatraceně věc.

Studna, hotlinking obrázků je poněkud podobné. Lidé pořizují vaše obrázky a používají je na svých stránkách. Získají slávu a vy nakonec zaplatíte své účty. A s tím nemůžete dělat nic.

Vydrž! Poslední řádek není pravdivý. Vy umět něco s tím udělej. Koneckonců, je to WordPress! Pravděpodobně si myslíte „Ah Sourav představí další plugin“. Bazzinga! Nejsem.

1. Nakonfigurujte webový server pro prevenci Hotlink (Apache nebo NGINX)

Váš webový server je dostatečný k tomu, aby zabránil ostatním lidem v zobrazování vašich obrázků. Dva nejběžnější webové servery jsou Apache a NIGNX. Pokud používáte Apache jako svůj webový server, můžete zabránit hotlinkům obrázků v WordPress přidáním několika řádků kódu do souboru .htaccess. V roce 2013 jsem o tom napsal krátký návod – dodnes je stále použitelný.

Pokud však používáte server NGINX jako server wes, přidejte do svého konfiguračního souboru NGINX následující fragment kódu..

umístění ~. (gif | png | jpe? g) $ {
valid_referers žádný blokován .yourwebsite.com;
if ($ invalid_referer) {
návrat 403;
}
}

Nahradit yourwebsite.com s vaším skutečným názvem domény.

Stručně řečeno, tento zlomek kódu zabraňuje rychlému propojení souborů GIF, PNG a JPG / JPEG. K těmto souborům bude přístupná pouze vaše doména a nikdo jiný. V případě, že se někdo pokusí propojit tyto 3 formáty souborů, obdrží chybu 403.

Zde je stručné vysvětlení odříznutého kódu.

 1. Řádek 1 definuje obrazové formáty. Můžete zde také přidat video formáty, jako je mp4.
 2. Řádek 2 říká NGINX, že žádosti z vaší domény musí být povoleny. Pokud to požaduje jiná doména, zablokujte požadavek.
 3. Řádek 3 říká NGINX, co dělat, když je požadavek z nepovolené domény
 4. Řádek 4 říká NGINX, aby vyvolal HTTP 403 Zakázanou chybu, pokud je splněna podmínka v řádku # 3.
 5. Řádky 5 a 6 řádně uzavírají kód, aby se spustil!

Podobně, pokud jste chtěli zabránit tomu, aby byl celý adresář propojen, existuje i fragment kódu.

umístění / nahrávání / {
valid_referers žádný blokován .yourwebsite.com;
if ($ invalid_referer) {
návrat 403;
}
}

Nahraďte / nahrajte / adresářem, kterému chcete zabránit, aby byl hotlinked. V našem příkladu jsme vybrali výchozí WordPress nahrávání adresář. Pokud jste jako většina z nás, nahráli byste všechny své obrázky, soubory PDF a další mediální soubory pomocí výchozího programu WordPress uploader, který by tyto soubory umístil do složky / uploads /. Tím, že chráníme hlavní složku, zabraňujeme jakémukoli a veškerému nahrání před připojením.

2. Použijte CDN k prevenci horkých odkazů na obrázky ve WordPress

Překvapený? Stejně jako já, když jsem o tom poprvé četl. Všichni jsme o CloudFlare slyšeli jako o jednom z nejlepších CDN zdarma. Věděli jste, že nabízejí také bezplatnou ochranu horkých odkazů?

Chcete-li aktivovat ochranu horkých odkazů, jednoduše přejděte na hlavní panel účtu CloudFlare a poté Scrape Shield. Přepněte tlačítko do polohy ON a jste nastaveni.

Pokud používáte Cloudflare, můžete snadno povolit ochranu Hotlink v účtu Scrape Shield. Protože Cloudflare je plně proxy služba, nemusíte se starat o povolení ochrany horkých odkazů na vašem původním serveru.

Pokud používáte prémiovou službu CDN, jako je StackPath CDN nebo KeyCDN, vše, co potřebujete, je vytvořit příslušná pravidla pro odkazovače zón a vynutit je. KeyCDN má nádherný tutoriál v tomto ohledu je vhodné ji přečíst.

3. Použijte zásuvný modul: Vše v jednom Zabezpečení WP a Firewall

Pokud byste se raději neshodovali s kódem .htaccess a přáli byste si mít k dispozici plugin, který by se mohl starat o podnikání – dobře, máte štěstí.

Podívejte se na Vše v jednom zabezpečení WP a firewall zapojit. S více než půl milionem aktivních instalací má tento plugin spoustu základních funkcí zabezpečení WordPress.

Zde je to, co musíte udělat pro aktivaci funkce prevence obrazových odkazů.

Jak předcházet hotlinkingům obrázků v WordPressu pomocí doplňku zabezpečení All in One WordPress

 • Stáhněte a nainstalujte zapojit.
 • Aktivujte ji a přejděte na Panel WordPress> Zabezpečení WP> Firewall a klikněte na Zabránit Hotlinks
 • Zaškrtněte malé zaškrtávací políčko dole a klikněte na Uložit nastavení.

A to je vše. Od nynějška je zabráněno hotlinkingu obrázků.

Závěr

Chcete-li tento příspěvek zabalit, projdeme rychle to, co jsme se dosud naučili.

 1. Jak aktualizovat, raději nahraďte staré adresy URL novými. Řešením je šikovný plugin nazvaný Aktualizovat URL Velvet Blues.
 2. Dále jsme se naučili, jak importovat externí obrázky do WordPress. Mnoho kolegů bloggerů to provedlo alespoň jednou za život! Řešení bylo opět v zásuvném modulu nazvaném Importovat externí obrázky.
 3. Oba pluginy zmíněné ve výše uvedených dvou scénářích mají s nimi související dopad na výkon. Potřebovali bychom tento plugin spustit opatrně.
 4. Nakonec jsme se podívali na to, co je hotlinking obrazu, a viděli jsme dva způsoby, jak tomu zabránit. Jeden byl přidáním několika řádků kódu do .htaccess pluginu a druhý byl pomocí bezpečnostní plugin.

Otázka – jaké jsou vaše myšlenky na tyto tipy? Našli jste něco užitečného? Máte co nabídnout lépe? Jak se vám zatím série líbí? Dejte nám vědět v komentářích níže a zůstaňte naladěni na další část série.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map