3 klíčové kroky ke zvýšení rychlosti načítání stránek WordPress pomocí mezipaměti

Rychlost stránky je nesmírně vlivným faktorem úspěchu vašeho webu. Jednoduše řečeno, pokud se váš web nenačte rychle, lidé se nebudou držet dostatečně dlouho, aby zjistili, co jim může nabídnout. Bylo to prokázáno (možná nejvíce skvěle Google a Amazonka), že vyšší rychlost načítání má za následek větší zapojení a vyšší prodej. Nemluvě o tom, že pomalé stránky vás mohou doslova dostat ‘červená označena‘Na Google dost brzy.


Naštěstí WordPress jako platforma nabízí skvělou rovnováhu mezi funkčností a rychlostí. To znamená, že potřebujete vědět, které nástroje WordPress využít a jak. S ohledem na to vás v tomto příspěvku uvedeme několika způsoby, jak můžete zvýšit rychlost svého webu WordPress. Od bezplatných pluginů až po řešení hostingu vám ukážeme optimální kroky k zajištění toho, aby se netrpěliví návštěvníci neodvrátili od vašeho webu..

Co je to Caching?

Je snadné zmatit se v technickém žargonu, pokud jde o zkoumání světa ukládání do mezipaměti, ale ve zkratce je ukládání do mezipaměti technologie, která optimalizuje způsob, jakým se dříve požadovaná data znovu používají. Udržováním často požadovaných objektů na snadno přístupném místě minimalizujete nutnost opakovaného načítání stejných dat opakovaně (pokud to není nutné).

Statické obrázky jako loga jsou skvělými uchazeči o ukládání do mezipaměti, protože se nikdy nemění a jsou součástí mnoha požadavků na stránku. Ukládání do mezipaměti umožňuje takové objekty ukládat lokálně (tj. V počítači uživatele), aby se při každém načtení nové stránky opakovaně nestahovaly..

Pokud vám záleží na ukládání do mezipaměti?

V tomto příspěvku se zaměříme na ukládání do mezipaměti, ale ve skutečnosti je mnohem víc, co můžete pozitivně ovlivnit rychlost načítání vašeho webu. Konkrétněji mezi některé faktory „s velkým dopadem“ patří téma, zásuvné moduly a obrázky. Další informace o nich najdete v mém nedávném příspěvku o výkonu a rychlosti WordPress.

Ale odpovědět na otázku: Ano, určitě by měl péče o ukládání do mezipaměti; z důvodů uvedených v úvodu, pokud nic jiného. Přestože je možné mít poměrně rychlý web bez ukládání do mezipaměti, infrastruktura WordPress prakticky vyžaduje, abyste do řešení mezipaměti zahrnuli řešení, které zajistí, že rychlost stránky bude tak rychlá, jak by měla. Takže bez dalšího povyku, pojďme se pustit do tří klíčových způsobů, jak můžete zvýšit rychlost načítání stránek WordPress pomocí ukládání do mezipaměti!

1. Vyberte zásuvný modul pro mezipaměť WordPress

Jako základní součást instalace WordPress vždy instaluji plugin pro ukládání do mezipaměti WordPress. Pět níže uvedených pluginů WordPress je podle mého výběru, níže uvedených pět možností představuje crème de la crème. Doporučuji zkontrolovat každého z nich a učinit střevní rozhodnutí, pokud jde o vaše preference, protože neexistuje žádná „správná“ možnost jako taková.

Celková mezipaměť W3

Celková mezipaměť W3

Zmínil jsem se o tom Celková mezipaměť W3 v dalších článcích. Má prémiovou verzi a nabízí slevu při přidávání MaxCDN (něco, co se dostaneme později). Obecná nastavení zahrnují stránku, databázi, objekt a mezipaměť prohlížeče, CloudFlare kompatibilita a možnosti pro specializované Lakovací servery.

ZenCache (dříve Quick Cache Lite)

ZenCache

ZenCache, jako W3 Total Cache, má prémiovou verzi. Přestože existuje mnoho možností, základní instalace je velmi jednoduchá. Verze Pro aktuálně podporuje Amazon CloudFront (vyhrazené CDN), ale bude také fungovat s mnoha dalšími populárními CDN.

WP Rocket

WP Rocket

WP Rocket využívá jak mezipaměť prohlížeče na straně klienta (obrázky, soubory JS a CSS), tak i statické stránky pro vytváření mezipaměti na straně serveru, což omezuje zpracování kódu PHP. Vývojář také poskytuje software pro procházení webu, který pro vás vyhledává a ukládá soubory do mezipaměti. Plugin je kompatibilní s CDN a kompatibilní s CloudFlare.

Nejrychlejší mezipaměť WP

Nejrychlejší mezipaměť WP

Nejrychlejší mezipaměť WP software vytváří statické HTML soubory z PHP a MySQL. Automatizuje minimalizaci HTML a CSS, zřetězení CSS a JS, umožňuje kompresi GZIP a využívá ukládání do mezipaměti prohlížeče. Je kompatibilní s CloudFlare a MaxCDN.

WP Super Cache

WP Super Cache

WP Super Cache je CDN povoleno s MaxCDN, ale není kompatibilní s CloudFlare. Nenabízí ukládání do mezipaměti prohlížeče. Ukládá do mezipaměti soubory třemi různými způsoby podle rychlosti: Mod_Rewrite, kód PHP a starší mezipaměť.

2. Vyberte optimální řešení hostingu

Většina lidí nepotřebuje speciální hostingovou platformu navrženou pro optimalizaci výkonu WordPress. Pokud si to však můžete dovolit, může to život ještě více usnadnit.

Spravované služby vyžadují vyšší finanční investice, ale na oplátku poskytují další podpůrné funkce, jako je správa, zálohování a zabezpečení. Poskytují také klid mysli. Publikovali jsme komplexní přehled specializovaných platforem hostování WordPress. Několik populárních hostingových platforem spravovaných WordPress je zde skvělá volba:

 1. WPEngine
 2. Mediální chrám
 3. Hosting setrvačníku

Doporučuji porovnat hostingové platformy optimalizované pro WordPress z hlediska funkcí, ceny a možných technických omezení nebo omezení. WPEngine, Pressidium a Pressable jsou například připraveny pro CDN. Setrvačník však nabízí služby MaxCDN ve srovnání s stránkou Pagely, která používá PressCDN. Obě poskytují další funkce, jako je ukládání stránek do mezipaměti a administrativní služby, jako je spolehlivost, dostupnost, zálohování, škálovatelnost a zabezpečení.

SiteGround, levnější hostingová platforma, používá plugin WordPress SuperCacher. Hostingové společnosti jako GoDaddy a Bluehost také nabízejí spravované doplňkové služby, jako je CloudFlare. Doporučujeme vám pečlivě prozkoumat vaše možnosti, protože některé weby ukládají technická omezení na specializované webové služby, jako je CDN.

DreamPress, srovnatelný s WPEngine a GoDaddy výše, používá ukládání do mezipaměti Varnish pomocí pluginu Varnish HTTP Purge. Cloudways, další příklad služby, provozuje proprietární platformu VMAN, používá plugin WordPress W3 Total Cache a podporuje servery Varnish, Memecached, NGinx a Apache..

3. Vyberte síť distribuovanou podle obsahu

Síť distribuovaná podle obsahu (CDN) zvyšuje výkon načítání stránky pomocí sítě geograficky oddělených fyzických serverů, které sdílejí statické stránky v mezipaměti s obsahem vašeho webu. Nejbližší přístupný server bude efektivně obsluhovat náhodné požadavky na obsah.

CDN je „kouzelná střela“ dostupná prostřednictvím mnoha pluginů WordPress, jako je W3 Total Cache, pokud lze obsah vašich webových stránek distribuovat čtenářům jako statické soubory. Hostitelské plány také nabízejí tuto možnost doručení. Amazon CloudFront, Příkladem tohoto druhu webové služby je front-end CDN Amazon Web Services (AWS). Některé z výše uvedených pluginů jsou kompatibilní s CDN. MaxCDN a CloudFlare jsou níže uvedené hostingové platformy, které také nabízejí CDN.

CDN rozhodně není nutností, ale může vytvořit velký rozdíl rychlosti načítání stránky. Představuje dodatečné náklady, takže je na vás, abyste určili jeho hodnotu. jestli ty dělat Pokud se rozhodnete přijmout CDN, můžete si vybrat plugin z výše uvedeného seznamu, který obsahuje řešení CDN. Pokud je to možné, vždy je nejlepší konsolidovat řešení!

Závěr

Ukládání do mezipaměti může být docela ohromující, ale vím, ale výše uvedené tři kroky jsou v jejich konkrétním pořadí z dobrého důvodu: S každým z nich byste měli postupovat podle svých požadavků..

Přestože se nejedná o nutnost, důrazně se doporučuje použití pluginu pro ukládání do mezipaměti. Výběr specializovaného poskytovatele hostingu vám může usnadnit život – i když za cenu. A konečně, využití CDN není nutné, ale bylo by to další logický krok, pokud jde o zvýšení rychlosti načítání.

Závěrem lze říci, že váš web nebude nikdy „dostatečně rychlý“. Vždy můžete provádět vylepšení účinnosti. Co byste ale měli udělat, je vyvinout přiměřené úsilí, abyste zajistili, že váš web nebude příliš pomalý, a ve skutečnosti vám dokonce i bezplatná řešení (například řekni W3 Total Cache) mohou udělat dlouhou cestu k vašemu cíli..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map