20+ základních kroků pro váš kontrolní seznam údržby WordPress

20+ základních kroků pro váš kontrolní seznam údržby WordPress

Ať už jste začátečník nebo ostřílený webmaster, údržba WordPress je jednou z oblastí, na kterou se musíte zaměřit, abyste vylepšili své stránky..


Jednoduše si nemůžete vytvořit web WordPress a nechat ho jen tak sedět; potřebujete proaktivní přístup k údržbě svých webových stránek a dalších online služeb. A zatímco nástroj pro správu WordPress, jako je ManageWP nebo InfiniteWP, vám pomůže s většinou úkolů, existují oblasti, které zůstávají bez povšimnutí.

Přesně proto potřebujete kontrolní seznam údržby WordPress, abyste zajistili každou část svého WordPress stroje web je naolejovaný. V opačném případě se věci stanou výstřední a ztratíte velký čas, zejména pokud je tato webová věc vaším živobytím.

Nejprve ale proč údržba WordPress?

Proč údržba WordPress?

Správa webu WordPress je práce na plný úvazek, na rozdíl od populárního názoru, že jej musíte jednoduše nastavit a sedět. Věci se rozbijí v neočekávaných dobách a je na vás, abyste opravili. Musíte vytvořit zálohy, aktualizovat své webové stránky a jednoduše pokračovat v podnikání.

Pokud je váš web WordPress vaším živobytím, nemůžete si dovolit nechat věci bez dozoru na dlouhou dobu. Zde přichází kontrolní seznam údržby WordPress. Rozhodně nechcete ztratit web hackerům ani ztratit práci, protože váš návrh děsí vyhlídky.

Vitality kontrolního seznamu údržby WordPress

Pokud jste to zvládli tak daleko, skvělé. Nyní objevíme několik důležitých položek pro váš další kontrolní seznam údržby WordPress.

1. Navštivte svůj web

Doporučeno Mitz, návštěva vašeho webu jako návštěvník vám umožní zjistit chyby, když se objeví. Je škoda, že většina z nás uvízla v administračním panelu a málokdy má čas na front-end. Hádej co? Vaši návštěvníci nevidí váš administrátorský panel.

V ideálním případě navštěvujte své webové stránky každý den, nejlépe na různých zařízeních, abyste rychle zjistili problémy s rozvržením designu, obsahem a mnohem více. To byste měli udělat dlouho předtím, než přemýšlíte o dalších aspektech údržby WordPress. No tak, bude to trvat jen minutu.

2. Vytvořte podřízené téma WordPress

Pokud chcete v tématu WordPress provést významné změny, je důležité vytvořit web pomocí podřízeného motivu. Pokud jste tak již neučinili, vytvořte si podřízené téma podle svého nejbližšího pohodlí. Jednoduchý důvod je, že si můžete při aktualizaci rodičovského motivu zachovat své vlastní změny.

Při obvyklých kolech jsem toho chlapa našel, myslím, že se jmenuje Grey nebo Gary – na vzpomínku si nepamatuji, protože se bál aktualizovat své nadřazené téma. Zdálo se, že udělal obrovský, a myslím tím obrovské přizpůsobení jeho nadřazenému tématu, ale bál se aktualizovat to samé kvůli strachu ze ztráty stylů..

Vsadím se, že jeho webová stránka je náchylné k útokům a má nad tím bolesti hlavy. Takže, začněte s dětským tématem. Zde je podrobný průvodce tématem WordPress pro vaše potěšení.

3. Aktualizujte jádro WordPress

Když jsme se dotkli citlivého tématu zabezpečení webu, jak zajistit, aby se na vaši webovou stránku dostali špatní lidé? Pamatujte, že údržba WordPress zahrnuje vše od zabezpečení po design, SEO a mnoho dalšího.

Aby byl váš web WordPress zdravý, je prioritou číslo jedna aktualizace na nejnovější verzi WordPress. Naštěstí pro vás, většina z toho je automatická. Kdykoli dojde k významné aktualizaci, zobrazí se na palubní desce zpráva og. Stačí aktualizovat na nejnovější verzi WordPress již.

4. Aktualizujte témata a pluginy

Pokud máte podřízené téma na místě, neexistují žádné výhrady k aktualizaci tématu. Stačí kliknout na aktualizační odkaz a máte hotovo. Totéž platí pro vaše pluginy; udržujte vše aktualizované. Tím se zvyšuje bezpečnost a výkon vašeho webu.

Kromě toho se zbavte všech zbytečných témat a pluginů na vašem webu. Smazání motivů a pluginů však nestačí, musíte svou databázi optimalizovat pomocí WP Optimize plugin později. Poznámka, optimalizace vašich databází je položka pro váš kontrolní seznam údržby WordPress jako takový.

Stranou: Nástroj pro správu WordPress, jako je ManageWP vs InfiniteWP, vám pomůže aktualizovat vše na více webech jediným kliknutím. Optimalizace vaší databáze je vše, co potřebujete, takže přitáhněte svou váhu a udělejte věci.

5. Optimalizujte rychlost načítání stránky

Protože mluvíme o optimalizaci věcí, můžete ušetřit několik minut rychlosti načítání stránky? Je tu jedna věc, na kterou lidé nemají čas, a to je pomalé načítání webových stránek. Pravidelně kontrolujte výkonnost svého webu pomocí nástrojů, jako je GTmetrix, Pingdom Tools a Statistiky rychlosti stránky Google.

Tyto nástroje vám obvykle nabízejí návrhy, jak opravit, co zpomaluje váš web. Některá řešení jsou však pouze pro technicky zdatné mezi námi. Pro nás ostatní obyčejné lidi snižme velikost našich obrázků pomocí WP Smush.it, zvolte úžasný hosting WPEngine a používejte sítě pro doručování obsahu (CDN), jako je StackPath (dříve MaxCDN).

Máte zájem o zvýšení rychlosti vašeho webu WordPress? Pokud ano, objevte více s tímto průvodcem rychlostí načítání stránky, který nabízí praktické tipy ke zkrácení doby načítání obsahu. Rychlost je dobrá a Google chce rychlost nyní více než kdy jindy.

6. Vytvořte pravidelné zálohy

Když jsem při spuštění neměl kontrolní seznam údržby WordPress, nechal jsem několik vzorových webů bez dozoru a v důsledku toho jsem byl hacknut. A protože smutný blbeček měl úplný přístup, snadno se přesunuli ze vzorových stránek na mé profesionální stránky.

Řekl jsem, že jsem nechal věci bez dozoru, což znamená, že jsem měl nespolehlivou strategii zálohování. Všechny mé zálohy byly na mém hostitelském serveru a když hackeři zasáhli, zasáhli fanoušky. Dlouhý příběh krátký, musel jsem stavět své webové stránky od nuly. Jak jsem tehdy toužil po spolehlivém řešení zálohování.

V dnešní době existuje několik spolehlivých řešení zálohování, včetně blogVault, VaultPress a BackupBuddy mezi ostatními. Mějte prosím zálohy, protože k rozbití vlastního webu nepotřebujete pomoc hackera. Pokud víte, že se to stane, pak víte, jak frustrující je ztratit všechno.

7. Zkontrolujte, zda nejsou přerušené odkazy

Pravděpodobně jste zašli o sto let, aniž byste zkontrolovali nefunkční odkazy na svém webu WordPress. Pokud jste vinni, nebojte se, nejste sami. Přesto jsou přerušené odkazy skutečným a nezpůsobilým problémem. Nefunkční odkazy znamenají odkazy na rotaci a odkazy na odkazy znamenají ztracené body SEO a UX. Pro nezasvěcené znamená UX uživatelský zážitek.

Ruční kontrola nefunkčních odkazů smaží váš mozek, a proto potřebujete nástroje, jako je Doplněk pro kontrolu nefunkčního odkazu a Kontrola odkazů W3C mezi ostatními. Také používám plugin známý jako Velvet Blues, což „… aktualizuje všechny adresy URL na vašem webu nahrazením starých adres URL novými.“

8. Vytvořte / upravte svou stránku 404

S nefunkčními odkazy přichází 404 chybových stránek, což jsou stránky, které mají čtenářům sdělit, co hledají, nejsou k dispozici. Přesto je nemyslitelné nechat tohoto uživatele jít. No tak, uživatel zde ukazoval nějaký vážný úmysl, chlapci a dívky, takže si je vezměte, dokud jsou ještě horké.

Jak? Pokud používáte výchozí stránku 404, která byla dodána s vaším motivem WordPress, pravděpodobně pracujete s odpornou stránkou, která odvrací čtenáře. Začlenění možností, jako jsou odkazy na jiné stránky, mapa stránek nebo vyhledávací pole, může motivovat čtenáře k dalšímu podnikání.

404 chybových stránek nemusí být místo, kde konverzace umře. Je to skvělá cesta, jak zachytit čtenáře, který měl problémy s navigací na vašem webu. Když se rozhlédnete po Googlu, získáte veškerou inspiraci, kterou potřebujete k vytvoření 404 chybových stránek, které zvítězí.

9. Optimalizace pro vyhledávače (SEO)

Moje oblíbená část tohoto kontrolního seznamu údržby WordPress, skvělá strategie optimalizace pro vyhledávače vám pomůže osvětlit výsledky vyhledávání Google. SEO je mnoho věcí, pravděpodobně proč se většina webmasterů vyhýbá. Přesto se můžete snadno postarat o většinu základních SEO pomocí pluginu, jako je Váš SEO.

Vydali jsme se daleko a objevili mnoho SEO pokladů. Tato dobrodružství pokrýváme v příspěvcích, jako jsou:

 • Jak udržet SEO Juice při přesunu obsahu WordPress do nové domény
 • Video SEO Tipy, jak vytěžit maximum z vašich videí WordPress v roce 2017
 • Nejlepší nástroje WordPress SEO pro rok 2017 ke zlepšení hodnocení vyhledávačů
 • Průvodce pro začátečníky k WordPress SEO: Úvod, příprava a žargon (Post Series)
 • WordPress SEO Best Practices pro rok 2015 a dále

Jen nezapomeňte, SEO je snadné, bez ohledu na to, co nejvíce guru budeš věřit. Pomocí optimalizovaného obsahu SEO můžete snadno vyhledávat klíčová slova. Kvalita zde převažuje nad množstvím a my to nemůžeme dostatečně zdůraznit.

10. Příspěvky pravidelně

Aktivita je dobrá, nemyslíte? Stanovte pravidelný rozvrh účtování, ale soustřeďte se na kvalitu, protože je zbytečné zaplňovat váš blog zbytečným haraburdí. V době psaní, Brian Dean z Backlinka vytvořil příspěvek měsíčně od doby, kdy začal, a pravidelně aktualizuje své příspěvky.

Chcete-li přidat určitou váhu na tuto věc kvality, kterou jsme právě zmínili, má (v době psaní) celkem 34 blogových příspěvků, přesto však pro některá konkurenční klíčová slova získal skvělé hodnocení SEO. Pokud váš blog přestane fungovat, můžete očekávat, že se vaše hodnocení dostane do nádrže a dotazy zákazníků se budou zmenšovat.

11. Vyberte si skvělého hostitele

Pokud jste se dostali do sdíleného hostingového balíčku díky vysoce zlevněným nabídkám a příslibu neomezeného všeho, je to v pořádku, můžete svůj web přesunout na nového hostitele. Všimněte si však, že spravovaný hosting WordPress není pro každého, ale pokud to s vaší firmou myslíte vážně, je to předpoklad.

Používáme a absolutně milujeme WPEngine pro jejich efektivní a nákladově efektivní řízený hosting WordPress. Postarají se o většinu technických věcí, včetně záloh a zabezpečení, takže se můžeme soustředit na spuštění WPExplorer a vytváření úžasných témat.

Pokud hledáte rozpočet hostitele pro osobní blog, možná jen zkoušíte vody, doporučujeme SiteGround nebo Cloudways. Oba nabízejí vysoký výkon a bezpečné balíčky, které jsou prostě blaženost.

12. Implementujte zabezpečení

V průměru dostávám každý měsíc asi 60 pokusů o přihlášení a ani tolik provozu nevytahuji. Podívej, můj obchodní model nefunguje na tahání velkého objemu provozu, ne. Přesto jsou moje přihlašovací formuláře bombardovány každý týden jako nikdo.

Bez řešení zabezpečení, jako je iThemes Security (nebo Sucuri) na místě, vsadím se, že budu muset bojovat s mnoha vetřelci. To není vše, také sledují změny souborů na mém webu a upozorňují mě, kdykoli se něco změní. To znamená, že můžete viníka dostat dříve, než způsobí obrovské škody.

13. Používejte jedinečné uživatelské jméno a silná hesla

Nejhorší, ale nejoblíbenější heslo a uživatelské jméno – v tomto pořadí – jsou „12345“ a uhodli jste to správně, „admin“. Je tu něco známého jako chlapi s hrubou silou. Škodliví hackeři budou ve vašem přihlašovacím formuláři lobovat s obrovskou databází známých kombinací uživatelského hesla a hesla, dokud něco nedá.

Hádejte, co se stane, když použijete heslo „admin“ a nějaké slabé heslo. To je pravda, dostanete dethroned a některé fluke můžete prodat Viagra na své milované webové stránce. WordPress je dodáván s indikátorem síly hesla, což znamená, že můžete vytvářet hesla vojenské třídy, ale jste jen líní.

A sakra, nikdy nepoužívejte „admin“ jako uživatelské jméno administrátora. Pokud již používáte „admin“, přihlaste se ke svému dashboardu WP a přejděte na Uživatelé. Vytvořte nového uživatele s rolemi správce. Přiřaďte veškerý obsah tomuto novému uživateli. Odhlášení a přihlášení nového uživatele. Odstranit starý „admin“.

14. Test citlivosti

Responzivní webový design býval budoucností webového designu. Dnes responzivní webdesign je v podstatě to, čemu říkáme webdesign. Potřebujete plně citlivé a mobilní prostředí WordPress téma, které vypadá a funguje skvěle na více zařízeních.

Víte, něco jako naše vlastní téma Total Responsive Multi-Purpose WordPress. Nazýváme to celkem z nějakého důvodu; je to jediné téma, které potřebujete pro své rozmanité potřeby. Díky nehanebným konektorům můžete vyzkoušet odezvu pomocí nástroje, jako je Jsem citlivý? nebo Test společnosti Google pro mobilní zařízení.

15. Testovací formuláře

Formuláře jsou určeny k práci, a pokud se jim to nepodaří, proč je třeba začít? Neslouží žádnému estetickému účelu, ne, vůbec ne. Formuláře jsou určeny pro návštěvníky, kteří by chtěli oslovit. Formulář jednoduše nemůžete vytvořit, zarovnat jej na svém webu pomocí krátkého kódu a pak odejít. Vyzkoušejte to, chlapci a dívky.

V průběhu tohoto procesu si můžete všimnout, že váš web neposílá poštu, což je stejně běžný problém jako těchto dalších 15 chyb WordPress, které musíte opravit. Ujistěte se, že z vašeho webu můžete přijímat e-maily, kdykoli vás potenciální zákazník kontaktuje. Vytvoření kontaktního formuláře je stejně snadné jako koláč. Použijte mimo jiné šikovný plugin, jako jsou formuláře Ninja Kick a Gravity Forms.

Po provedení změn navíc aktualizujte e-mailovou adresu správce. Jednou jsem provedl změny na svém webu. Přesunul jsem svůj web na nový název domény, ale zapomněl jsem aktualizovat svůj e-mail pro správce. Nemluvě o tom, že můj starý administrátorský e-mail byl zaniklý, okamžitě jsem opustil starou doménu.

Dlouhý příběh krátký, nemohl jsem dostávat žádná oznámení, včetně odkazu na obnovení hesla. Musel jsem se přihlásit do phpMyAdmin, abych upravil svou databázi, což – musím přiznat – není pro dokonalý začátečník. E-mailovou adresu správce můžete snadno změnit na kartě nastavení na hlavním panelu správce.

16. Propojte svůj web s Google Search Console

Dříve známý jako Nástroje pro webmastery Google, Google Search Console je skvělým zdrojem analytiky vyhledávání pro váš web. Tento nástroj je záchranář, který vám říkám, protože mimo jiné shromažďujete spoustu informací včetně příchozích odkazů, chyb procházení, top dotazů, top stránek a bezpečnostních problémů..

Spojte to s informacemi získanými pomocí Google Analytics a máte solidní základ pro další marketingovou kampaň. Z analýzy provozu můžete získat spoustu informací o cílovém publiku. Google Search Console a Google Analytics.

17. Vytvořte profily sociálních médií

I když to nemá nic společného s vaším webem WordPress, je důležité považovat sociální profily za rozšíření vaší značky. Ukažte mi web, který nemá přítomnost sociálních médií, a ukážu vám podnikatele, který nechává peníze na stole.

Připojte se k několika sociálním sítím a vytvořte profily pro svůj web. Poté na těchto platformách vytvořte komunitu. Jděte s Facebookem, Twitterem, Google+ a LinkedIn, i když můžete vytvořit tolik, kolik můžete spravovat. Mějte věci v konverzaci, vtipné a / nebo vzrušující – nejděte na prodej.

18. Přidání tlačítek pro sociální sdílení

Spolu s profily sociálních médií zajistěte přidání tlačítek pro sociální sdílení, aby uživatelé mohli snadno sdílet váš obsah se svými přáteli a komunitami. Pokryli jsme pár pluginů pro sociální média pro WordPress, abychom vám tento proces neuvěřitelně usnadnili. Vaše královská výsost.

Víte, jak vytvořit virový příspěvek? Já také ne. To je důvod, proč potřebujete angažovanou komunitu, která spolkne váš háček, linku a skener. Je to tato angažovaná komunita, která bude posílat vaše příspěvky virové, bez ohledu na téma. Aby vaše strategie sociálních médií fungovala, musíte do svého obsahu investovat obrovské prostředky.

19. Přidat předplatné zpravodaje

Měli byste se snažit vytvořit konferenci dlouho před spuštěním. Pokud jste spustili bez e-mailového seznamu jako mnozí z nás, prosím pochopte, že vše není ztraceno. Předplatné bulletinu můžete snadno přidat pomocí řady pluginů. Můj osobní oblíbený je MailChimp pro WordPress, ale to proto, že používám MailChimp.

K dispozici je mnoho dalších e-mailových zpravodajských služeb. Mluvíme o řešeních, jako je MadMimi, Získejte odpověď, AWeber a Neustálý kontakt mezi ostatními. Pamatujte, e-mailový marketing je vaše nejúčinnější strategie. Opravdu, jak staré pořekadlo jde, peníze jsou v seznamu.

Můžete si dokonce objednat všechny potenciální zákazníky, kteří vás kontaktují. Můžete to udělat automaticky nebo ručně, volba je vše vaše, i když automatizované zvuky lépe. Takže přidejte Doplněk WordPress pro informační bulletin který přidá do formulářů zaškrtávací políčko, které potenciálním zákazníkům umožňuje automatické přihlášení k odběru.

20. Ověřte svůj web

Po vytvoření webu je důležité zajistit, aby všechno fungovalo podle očekávání. To zahrnuje ověření všech zdrojů, které tvoří váš web. To znamená kontrolu kódu HTML, CSS a všech ostatních skriptů, které provozují váš web.

Svůj web můžete snadno ověřit (a následně opravit) pomocí nástroje, jako je Ověřovací služba W3C. Nástroj pro ověřování značek umožňuje určit všechny chyby ve značkování. Zdůrazňuje mnoho chyb, které by mohly narušit design a funkčnost vašeho webu.

21. Vytvořte soubor Sitemap

Mapa stránek je bránou k vašemu obsahu, pokud jde o vyhledávače. Je důležité mít soubor Sitemap, který nastíní vaše stránky. Vytvoření a odeslání souboru Sitemap znamená, že váš obsah bude nalezen a indexován rychleji. Můžete využít Váš SEO plugin nebo Google XML Sitemaps plugin.

Jděte dále a vytvořte také soubor Sitemap pro svůj videoobsah. Tím je zajištěno, že vyhledávače mohou na vašem webu dešifrovat videoobsah, jako by to byl textový obsah, což znamená pro vaše úsilí o SEO video mnoho druhů úžasných věcí. Po vytvoření souboru Sitemap nezapomeňte je odeslat do vyhledávačů.

Odeslat soubor Sitemap na:

Do kontrolního seznamu údržby WordPress je nepochybně mnoho dalších položek, byť drobných. Ale tyto tipy jsou skvělé místo, kde začít!

Závěrečná slova

Údržba WordPress je nedílnou součástí práce. Pokud provozujete web WordPress, nemůžete uniknout odpovědnosti za udržování věcí v pořádku. I když existuje mnoho nástrojů pro správu WordPress, je třeba dohlížet na věci, abyste zajistili, že nevynecháte důležité oblasti.

Výše uvedené položky slouží jako připomenutí některých věcí, které musíte aktivně postarat, abyste mohli provozovat úspěšný web, tedy obchod. Máte nějaké nápady, dotazy nebo návrhy týkající se tohoto příspěvku? Neváhejte prosím sdílet v sekci komentářů níže.

Vždy se těšíme na vaši zpětnou vazbu. Díky předem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map