15+ tipů na nákup perfektního tématu WordPress

Vaše téma může vytvořit nebo přerušit vaše podnikání založené na WordPress. Kromě osobního úsilí a obchodního ducha je vaše téma WordPress ve většině případů hnací silou a také tváří vašeho online obchodu. Jak těžké však může být vybrat perfektní téma WordPress? No, není to úplně těžké – je to jen složité. Měli byste být opatrní, protože s některými tématy WordPress to, co vidíte ne co dostaneš. A co je horší, jsou krásná ukázka, která nezjednodušují záležitosti.


Když jsme však viděli, že nemáte peníze a čas na plýtvání, připravili jsme 15 rychlých tipů na nákup perfektního tématu WordPress. Na konci tohoto příspěvku byste měli být schopni učinit informované rozhodnutí, pokud jde o nákup témat WordPress. Zní to jako zábava, že? Perfecto.

Vaše téma WordPress potřebuje

návrháři textových témat

Než vyrazíte zhruba 50 dolarů na prémiové téma WordPress, musíte samozřejmě definovat účel svých webových stránek. Co očekáváte, že dosáhnete s vaším webem WordPress? Pokud jste již ve hře, proč dáváte svému webu designový design? Jaké jsou vaše potřeby? Co se snažíte dosáhnout?

Váš účel by měl být první věcí, která informuje o výběru nejlepšího tématu WordPress pro váš web. Kdysi dávno byla WordPress jen platformou pro blogování, ale dnes může dělat všechny skvělé věci jako výkonný a robustní systém pro správu obsahu.

Ať už hledáte vlog, podcast, prodej obsahu, produktů, služeb nebo cokoli jiného, ​​WordPress má vaše záda pokryta. Existuje mnoho typů témat WordPress navržených s ohledem na vaše specifické potřeby. Stačí přejít na Elegantní témata nebo Tématický les nebo dokonce na Google a hledat téma, které je v souladu s účelem vaší firmy. Chcete začít s recenzemi? Vaše vyhledávání by mohlo začít jako „Hodnocení a kontrola témat WordPress…“

Takový termín samozřejmě přinese zpět mnoho výsledků, z nichž si můžete vybrat. Vyberte pět nejlepších náhodně a svůj výběr založte čistě na estetice. Porovnejte funkce a vyberte nejlepší tři. Pokračujte a zúžte svůj výběr na jediné téma WordPress, které má vzhled a funkce, které slouží vašim potřebám. Můžete se rozhodnout věřit „Seznamu funkcí“ poskytnutých poskytovatelem nebo vyzkoušet demo k prodeji všech funkcí v akci.

Ať už je váš web o vašem steakhouse, prodejně aut, cestovní společnosti nebo prostě starém elektronickém obchodě, dostanete jedno téma a vyhodí vás to pryč – zaručeno. Pokud nemáte takové štěstí, můžete si najmout vývojáře WordPressu, aby vám vytvořil vlastní téma od základu. Čekáte několik dní a zaplatíte jmění, stejně tak matematiku předem. Ale než se dostaneme do otázek peněz, vraťme se trochu zpět k místu, kde jsme zmínili estetiku.

Estetika

Žena držící Fotoalbum

Existují témata, která vypadají skvěle, ale špatně skóre v oddělení funkcí. Jiná témata praskají ve švech s rysy, ale vážně postrádají wow faktor ve vzhledovém oddělení. Měli byste usilovat o dosažení dokonalé rovnováhy mezi estetikou a funkčností.

Pokud téma nepotěší příští osobu vizuálně, je toho tak málo, co můžete udělat pro změnu. Pokud se rozhodnete to zkusit, budete trávit hodiny na konci zmatek design a přepisování řádků za řádky CSS. Na druhé straně krásný design, který vám nabízí spoustu možností přizpůsobení, může být velkým přínosem, i když je omezen funkčností. Koneckonců, můžete vždy rozšířit jakékoli téma pomocí pluginů.

Změnit celé rozvržení motivu není snadný úkol, proto zvolte moudře. Nebo raději najděte téma WordPress „…, které splňuje 80% vašich vizuálních, rozvržovacích a obsahových potřeb.“ Váš výběr by měl být dodáván s snadno použitelným panelem voleb, který vám umožní označit téma bez ztráty designu nebo estetické hodnoty. Na své téma se můžete spolehnout pouze na přilákání a zapojení zákazníků.

V několika případech se dostaneme k přizpůsobení tématu, ale jednou a navždy necháme problém s penězi z truhly.

Ceny a licence

Vydělávejte peníze s WordPress

Pokud byste chtěli ušetřit pár babek nebo utrácet se v tématech WordPress? Závisí zcela na vašem vkusu a samozřejmě na velikosti vašeho rozpočtu. Obecným pravidlem je, že byste neměli chodit všichni a kupovat drahé téma WordPress bez ohledu na to, jak je dobré.

Otázky, které si můžete položit, patří: Vyhovuje vašemu účelu? Budou ceny a licenční podmínky upřednostňovat vaše obchodní cíle? Například, pokud jste vývojář, můžete použít motiv na více webech? Získáváte bezplatnou podporu a aktualizace nebo budete muset za tyto funkce později zaplatit? Jaké další dobroty získáte s tématem? Přiložené prémiové doplňky? Další témata WordPress? Celoroční předplatné některých služeb?

V závislosti na vašich potřebách byste měli zkontrolovat cenové a licenční podmínky a získat téma, které funguje pro váš obchodní model a peněženku. Existují tematické obchody, jako jsou ElegantThemes, Themefuse, StudioPress, ThemeIsle a mnoho dalších, které vám umožňují přístup k balíčkům témat za pouhých 39 dolarů za rok.

Pokud žijete pod skálou, svazek motivů obvykle obsahuje řadu témat WordPress a možná i další zdroje. Například balíček Elegant Themes obsahuje přibližně 87 motivů v době psaní. Sady motivů jsou oblíbené u vývojářů WordPress s řadou klientů, kterým mají sloužit.

Mnoho licencí na téma pro jednorázové použití na Themeforest stojí asi 58 $ a většina přichází s bezplatnou celoživotní podporou a aktualizacemi. Obecně platí, že skvělé téma WordPress stojí mezi $ 40 a 70 $, přičemž průměrná cena je 55 $. Nečistoty levné WordPress témata mohou znamenat pouze potíže, takže se z nich vyhýbejte. Nehrajte levně, investujte do svého tématu WordPress, ale nemusíte ani bourat banku.

Některá témata WordPress používají prémiové pluginy, které byste si koupili samostatně. Je to skvělá hodnota pro vaše peníze, když získáte motiv s přibalenými prémiovými doplňky, protože některá z těchto témat vám mohou ušetřit až 500 dolarů! Zároveň hledejte témata, která tvrdí, že se dodávají s prémiovými pluginy, ale ne, což vás nutí, abyste si pluginy kupovali samostatně.

Snadné přizpůsobení motivu

Rozvržení Drag & Drop vizuálního skladatele

Tentokrát jsem se pokusil změnit celkové rozvržení tématu postaveného kolem WooCommerce. Udělal bych změny na jedné stránce pomocí CSS, ale když jsem načíst některé z dalších stránek, byly by špatně. Vývojář tématu zřejmě použil stejné šablony stránek a třídy CSS na různých stránkách, takže každá změna, kterou jsem provedl, ovlivnila několik dalších stránek, a proto téma porušila. Byla to skutečná bolest v [víte, kde], protože jsem ztratil spoustu času a úsilí kopáním do kódu, což nebylo úplně snadné, protože některé prvky byly dynamicky vytvářeny společností WooCommerce..

Než začnete pracovat s motivem WordPress, ujistěte se, že vám může snadno přizpůsobit přizpůsobení. První věc, kterou byste měli zkontrolovat, je panel možností motivů nebo podpora pro WordPress Theme Customizer, který bude neocenitelný, zejména pokud nenajdete cestu kolem kódu nebo CSS. Měli byste být schopni snadno označit jakékoli prémiové téma WordPress svými barvami, logy atd.

Také byste měli mít možnost přizpůsobit záhlaví bez problémů. Můžete do záhlaví snadno přidat navigační odkazy nebo něco jiného, ​​například bannerovou reklamu? Pokud nemůžete, vyberte si téma, které vám dává nad ostatními hlavami plnou kontrolu nad záhlavím.

A co obecné rozvržení motivu? Jak snadno si můžete upravit rozvržení svého aktuálního motivu? S tolika víceúčelovými tématy, jako je naše vlastní profesionálně vyvinuté téma Total responzivní, získáte několik rozvržení a návrhů, které vyhovují různým potřebám. Stačí přidat nestydatý plug, Total přichází s Visual Composer Drag & Drop Page Builder, který vám umožní vytvořit web z vašich snů.

Pokud je těžké přizpůsobit, nechcete to. V případě, že máte finanční prostředky a nemůžete ho opustit z vlastních osobních důvodů, najměte si v žádném případě odborníka na design, který si téma přizpůsobí. Hledáte ušetřit peníze? Jděte s tématem, které je velmi snadno přizpůsobitelné.

Zmínil někdo bannerové reklamy, nebo to bylo jen já?

Zpeněžení a reklamy

Reklamní koncepce na cloud

Pro řadu bloggerů je reklama skvělým zdrojem pasivního příjmu. Existují uživatelé WordPress, kteří si vydělávají na živobytí reklam téměř výhradně. Na druhé straně obchodní, firemní a portfoliové stránky neobsahují reklamy, takže pokud se vaše firma točí kolem softwaru nebo produktu / služby, nemusíte se o reklamy zajímat..

Pokud svůj web zpeněžíte pomocí, řekněme, Google AdSense, je nejlepší jít s tématem WordPress optimalizovaným pro zpeněžení. Témata WordPress připravená pro AdSense obvykle přicházejí se spoustou nemovitostí k hostování reklam různých velikostí. Kromě toho jsou navrženy tak, aby zobrazovaly reklamy na jakémkoli zařízení, což je oboustranně výhodné. Potřebujete-li pro svoji sekci záhlaví reklamu s výsledkovou tabulkou, zajistěte, aby bylo pro toto téma dostatečné místo.

Vytvářejte pasivní příjem z reklam, ale nezapomeňte jít na téma, které doplňuje vaše obchodní cíle. Pokud potřebujete příjmy z reklam, použijte téma optimalizované pro zpeněžení. Pokud se dokážete obejít bez příjmu z reklamy, bude vaše nejlepší sázka obchodní nebo firemní téma.

Recenze a hodnocení

review-pro-plugin

Tématický les a další tematické obchody na internetu přicházejí se skvělými systémy hodnocení a kontroly, které vám umožní zjistit, jak se konkrétní téma před koupí kapotuje. Je samozřejmé, že téma je skvělé, pokud má vysoké hodnocení, a ještě více, pokud je láska od několika kupujících.

Mnoho zákazníků se neobtěžuje s recenzováním tématu, pokud to opravdu nenasálo, takže v takovém případě budou rychle schopni psát odstavce stížností. Ale společnosti Google neublíží „[vložte název motivu] recenze“, abyste zjistili, jak kupující mají zkušenosti s vaším motivem podle vašeho výběru..

Pokud vaše hledání nepřinese požadované výsledky, můžete zkusit vyhledat profesionální recenze. Na tomto blogu neustále kontrolujeme všechny druhy motivů a pluginů, takže můžete začít hledat právě zde. Stačí použít vyhledávací pole vpravo nahoře. Odborné recenze mohou odhalit například problémy, které nenajdete na stránce motivu na Themeforest.

Jen v případě, že vás zajímá, má naše celkové víceúčelové téma WordPress působivé hodnocení kupujících 4,82 / 5,00 na základě dalších 400 hodnocení. Napájí přes 5,5 tis. Webových stránek a podle recenzí zákazníků můžete přesně říci, proč roste popularita každého nového úsvitu.

Pokud nemůžete najít zákaznické ani odborné recenze na své oblíbené téma WordPress, zkuste na Googlu vyhledat „diskuze o [vložte název tématu]“. Mnoho témat přichází s podpůrnými fórami, kde uživatelé diskutují o tématu as ním souvisejících otázkách. O tématu a jeho autorovi můžete vyprávět tolik přečtením komentářů a vláken, které zůstaly na těchto diskusních fórech. Sledováním konverzace budete také moci řešit problémy, se kterými se můžete setkat s tématem.

SEO přátelskost

Hipster psaní SEO koncepty na jeho poznámku

Při kontrole témat WordPress (a pluginů) vždy zkontroluji, zda jsou SEO-přátelská. SEO je důležitý, pokud jde o marketing vašich stránek. I když můžete optimalizovat svůj web WordPress pomocí některého z triků SEO na knize, je mnohem lepší začít s tématem připraveným na SEO, abyste ušetřili čas, peníze a úsilí..

Jak ale zjistíte, zda je vaše zvolené téma WordPress vhodné pro SEO? Vývojáři budou výslovně prohlašovat, že jejich téma je přátelské k SEO, ale to je snadný způsob. SEO WordPress témata přátelská k SEO používají čistý a sémantický kód, který dodržuje přísné webové standardy. Mezi další prvky, na které je třeba dát pozor, patří:

 • nadpisy
 • Kategorie a značky
 • Přiložený modul SEO
 • Názvy a popisy příspěvků a stránek
 • Atd

Pokud nemáte představu o tom, co je SEO nebo proč je to důležité, může vám odborník na SEO před investováním peněz pomoci určit, zda je téma přátelské k SEO. Cíl na téma s řadou SEO-přátelské funkce. Chcete se dozvědět více o SEO a optimalizovat své WordPress stránky pro vyhledávače, podívejte se na WordPress SEO: Hodnocení vyšší ve vyhledávačích.

Integrace sociálních médií

Sociální média

Pokud vaše téma podporuje pluginy, můžete použít některý z těchto nejlepších pluginů pro sociální média k přidání tlačítek sociálních médií a dalších na váš web WordPress. Navíc můžete využít sdílení modulu JetPack k přidání různých a krásných sociálních účtů na svůj web.

Některá témata však přicházejí s vestavěnými tlačítky sociálních médií. Co to pro vás znamená? Za prvé, nemusíte utrácet peníze za prémiové doplňky pro sociální média (zdarma je často v pořádku pro malé weby). Za druhé, i když se rozhodnete pro bezplatné doplňky pro sociální média, neztrácejte čas hledáním toho nejlepšího. Zatřetí, tlačítka sociálních médií jsou již přizpůsobena tak, aby doplňovala vzhled, dojem a styl vašeho webu, což je obrovské plus při poskytování plynulého uživatelského prostředí. Začtvrté, stačí přidat své odkazy na sociální média pomocí snadno použitelného administračního panelu, což vám práci usnadní..

Celkově vzato, sociální média jsou skvělým zdrojem webového provozu, zapojení a povědomí o značce. Vaše téma výběru by se proto mělo snadno integrovat do sociálních médií. Jděte na téma, které vám poskytne spoustu možností pro sociální média, i když možná nebudete potřebovat veškeré téma �� .

Pevné nebo citlivé téma WordPress

Responzivní webdesign je zde

To je otázka, ne? Tady je otázka nebo dvě pro vás. Chtěli byste jít na přísné nebo citlivé téma WordPress, a v této době a době, co si myslíte o vývojářích WordPress, kteří stále vytvářejí témata s pevnou šířkou?

S tématem WordPress s pevnou šířkou není nic špatného, ​​pokud chcete cílit pouze na uživatele desktopů. Prostě vím, podle společnosti Google, budete chybět na přibližně 61% webového provozu bez webu vhodného pro mobily. Tento provoz můžete samozřejmě zachytit na samostatném mobilním webu, ale nevýhody převažují nad zásluhami.

Vaši zákazníci jedou na mobilní zařízení – obrovský a rostoucí počet lidí nyní přistupuje k internetu na svých mobilních zařízeních a téma motivu s pevnou šířkou bude mít jen málo, aby vyhlídky nemohly klepnout na tlačítko Zpět. Kdo se chce posouvat vodorovně a přibližovat / oddalovat pouze, aby zjistil, že do formulářů jQuery určených pro práci se stolními počítači nemůže zadávat podrobnosti? Nikdo. Absolutně nikdo.

Vstupuje do responzivního webového designu a váš den je uložen. S responzivním tématem WordPress můžete vytvořit web, který vypadá úžasně a úžasně funguje na všech zařízeních – velkých i malých. Nemusíte vytvářet samostatný mobilní web od začátku, přesměrovat odkazy z vašeho hlavního webu a ztrácet čas optimalizací dvou samostatných webů.

Je to rok 2014, nikoli 1998, a responzivní webový design je cestou budoucnosti. Perfektní téma WordPress pro vaše podnikání by mělo být plně citlivé. Plně citlivý = každý prvek reaguje, ať už jde o rozvržení, obrázky, obsah atd.

WordPress Theme Framework nebo Premium WordPress Theme?

Pokud si koupíte rámec motivu nebo prémiové téma WordPress? To zcela závisí na vašich preferencích a na tom, čeho chcete dosáhnout. Pokud chcete vytvořit své téma od nuly, ale nemáte čas napsat základní kód, je vhodnou volbou rámec motivu..

Pomocí podřízených motivů můžete vytvořit blok webu WordPress po jednotlivých blocích nebo přesně, jak to vidíte ve své mysli. K používání tematických rámců však budete potřebovat vývojové zkušenosti WordPress. Na vrcholu toho, jednotlivé tematické rámce přicházejí s křivkou učení, která vyžaduje úsilí a čas.

Na druhou stranu, špičková prémiová témata WordPress jsou milovaná mnoha vývojáři webu i vlastníky webových stránek. Můžeš hádat proč? I když v zásadě získáváte jediné téma, jedná se o kompletní produkt, který si můžete snadno přizpůsobit tak, aby vyhovoval vašim různým potřebám.

Některá prémiová témata WordPress můžete dokonce použít jako rámce k uspokojení složitých a rozmanitých potřeb designu. Buďte opatrní, ne všechna prémiová témata mohou vytvořit skvělá nadřazená témata. Prémiová témata WordPress jsou skvělá, pokud nemáte zkušenosti s kódováním nebo pokud potřebujete efektivní a rychlé řešení vašich návrhových potíží..

Kompatibilita napříč prohlížeči

Určete kompatibilitu prohlížeče s tématem WordPress

Požádat vaše vyhlídky, aby si stáhli jiný prohlížeč a těšit se z toho, že jsou na vašem webu, je jako požádat návštěvníky vašeho domova, aby si přivezli vlastní sedadla – nedává to smysl, je to nepříjemné a posílá je pryč. Než zadáte text „Tento web se nejlépe prohlíží v prohlížeči Mozilla Firefox“, zamyslete se dvakrát..

Návštěvníci vašeho webu používají k přístupu na váš web všechny druhy prohlížečů a zařízení. Pokud je váš web nekompatibilní přinejmenším s hlavními prohlížeči, bude to mít za následek různé uživatelské zážitky pro vaše návštěvníky. Je to špatné. Velmi velmi špatné.

Moderní techniky designu umožňují vývojářům webových stránek vytvářet webové stránky, které jsou mezi ostatními kompatibilní s prohlížeči Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome a Safari. Vaše zvolené téma WordPress by mělo být kompatibilní alespoň s výše uvedenými čtyřmi prohlížeči. Aby toho bylo pět, Opera je také skvělá.

Můžete se rozhodnout věřit propagačním materiálům tématu nebo se vydat na cestu méně cestovanou a vyzkoušet živé ukázky v různých prohlížečích. Usaďte se na téma, které zaručuje skvělý a podobný výkon ve všech testovaných prohlížečích.

Před rozhodnutím o nákupu otestujte, otestujte a otestujte vše od rozložení, obsahu, obrázků a dalších prvků. Jednoduše řečeno, Total je kompatibilní s IE8 na IE11, Firefox, Safari, Opera a Chrome. Pokračujte a vyzkoušejte demoverzi Total v různých prohlížečích, pokud si můžete ušetřit pár sekund.

Kompatibilita platformy

Pokud jste si přečetli některé z našich předchozích příspěvků, musíte mimo jiné slyšet něco o BuddyPress, bbPress, WPML, WordPress Multi-site a WooCommerce. Ukázali jsme vám, jak WordPress vznikl a jak se během let vyvíjel. Sotva nám chybí aktualizace, a pokud je dostatečně významná, píšeme o ní celý příspěvek.

Díky tomu WordPress témata vytvořená pro WordPress 2.5 nebudou s WordPress 4.0 dobře fungovat. To je přesně důvod, proč vývojáři neustále aktualizují aktualizaci po aktualizaci – aby zapečetili bezpečnostní díry a vylepšili jejich témata.

Začněte tím, že téma, na které se nakonec usadíte, by mělo být kompatibilní s nejnovější verzí WordPress. Pokud vytvoříte vícejazyčný web, potřebujete kompatibilitu s WPML. Budete používat WooCommerce? Vaše téma výběru by mělo být s tím také slučitelné. Chcete založit komunitu nebo síť? Vaše téma by mělo podporovat například BuddyPress a WordPress Multi-Site.

Celkově vzato potřebujete téma WordPress, které je kompatibilní s co největším počtem platforem. Lepší je mít a nepotřebovat, než potřebovat, ale … víte, jak to chodí.

Zcela nové nebo populární staré téma?

how-to-cho-a-wordpress-theme

Zcela nová témata nabízejí čerstvost a nové nápady na design, ale mohou mít spoustu chyb. Na druhou stranu, oblíbená témata, která jsou na trhu dlouho, mají méně chyb, ale mohou být příliš využívána. Jak se tedy rozhodnete, které téma zvolit? To se scvrkává na osobní preference. Koneckonců, úplně nové téma může být příští týden velmi populární.

Každopádně jděte na populární téma, pokud jste si jisti, že se ve vašem výklenku příliš nepoužívá, nebo vyzkoušejte zcela nové téma a pomozte autorům vylepšit ho prostřednictvím zpětné vazby. Jednou z výhod populárních témat oproti zcela novým protějškům je, že můžete zjistit, zda je první z nich skvělý, a to pouhým pohledem na počet prodejů a hodnocení kupujících. Než zbrusu nové téma získá prodej nebo hodnocení, nemůžete „hádat“, jak skvělé je, dokud to nezkusíte.

Podpora widgetů a funkcí WordPress

Jako uživatel s dobrým významem WordPress si přejete věřit, že každé téma podporuje widgety a další základní funkce WordPress, jako jsou mimo jiné doporučené obrázky, více typů příspěvků, další nabídky, více postranních panelů, autorská pole, soubory Sitemap a 404 chybové stránky. Horkou pilulku k polykání jsou některá témata WordPress nepodporují některé z těchto funkcí, což představuje problém později, pokud je budete potřebovat.

Přečtěte si propagační materiály a recenze tématu, ale důkladně prozkoumejte ukázku a určete funkce, které získáváte. Musím zopakovat, že byste měli jít na téma, které podporuje co nejvíce funkcí? A bez widgetů, máte rozšířit své stránky WordPress pomocí magie? Pokud nejste Oz nebo Dylan Rhodos, buďte ostražití.

Podpora témat a dokumentace

Podpora WordPress Theme

Nejlepší vývojáři nabídnou rychlou podporu, když jste zaseknutí. Vývojář, který věky reaguje na dotazy zákazníků, se o produkt příliš nestará. Proč byste se měli také obtěžovat? Podívejte se na fóra podpory poskytovaná vývojářem a okamžitě zjistíte, zda stojí za to koupit.

Žádný vývojář by neměl platit za podporu, pokud se týká tématu, které jste od nich dříve zakoupili. Pokud se zamilujete do určitého tématu, ale vývojář to nechce poskytnout skvělý podporu, položte ji a běžet opačně klikněte na další vývojáře. Jinak skončíš zlomeným srdcem.

Pokud jde o dokumentaci, mělo by každé profesionální téma WordPress obsahovat úplnou dokumentaci včetně podrobných videí a podobně. Prostě nemůžete uvést na trh technický produkt bez dokumentace – uživatelské příručky. Křičí, že se nestaráte o své zákazníky ani o produkt.

Aktualizace a budoucí korektury

Perfektní téma WordPress pro vaše online podnikání by mělo být schopno obstát v testu času. Musí to být důkaz budoucnosti. Vývojář by měl poskytovat časté aktualizace v souladu s WordPress „… aby se ujistil, že vždy budete mít nejnovější a největší verzi tématu.“ Váš vývojář by vám za aktualizace neměl účtovat poplatky, protože v podstatě pouze vylepšují svůj produkt. Přesto zkontrolujte podmínky aktualizace, aby byly na bezpečné straně.

Tady jsme…

Nyní jste připraveni učinit správné rozhodnutí při výběru perfektního tématu WordPress pro vaše online podnikání. Jste vývojář motivů WordPress nebo si pravidelně kupujete motivy? Jaké jsou některé z faktorů, které byste radili ostatním uživatelům WordPress, aby dávali pozor? Jak si jako uživatel WordPress vyberete svá témata? Sdílejte prosím liberálně v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map