12 skvělých Chrome aplikací a rozšíření, které můžete použít pro WordPress

Většina vylepšení, které provádíme na WordPress, je zaměřena na to, aby byl web funkční a poutavý pro návštěvníka. Klademe velký důraz na uživatelský zážitek pro čtenáře. Ale víte, že existuje několik šikovných nástrojů, které mohou bloggerové a majitelé stránek použít k tomu, aby si sami usnadnili úkoly WordPress? Tyto nástroje se nenacházejí v tématech nebo zásuvných modulech. Jedná se spíše o aplikace a rozšíření, které můžete přidat do prohlížeče Chrome.


Některé z těchto aplikací a rozšíření pro Chrome vám pomohou provádět rutinní úlohy WordPress, aniž byste se museli přihlašovat. V prohlížeči můžete provádět rychlé změny a ukládat je do WordPress. Několik rozšíření vyžaduje, abyste jednorázově zaregistrovali své přihlašovací údaje pro WordPress u Googlu. Další změny lze provést kliknutím na rozšíření, prací v prohlížeči a uložením do WordPress.

Díky těmto aplikacím a rozšířením bude práce s WordPress příjemná. Lze je použít při psaní nebo blogování. Jsou lehké a snadno se instalují – jednoduše je přidejte do prohlížeče Chrome. A pokud je již nepotřebujete, můžete je z prohlížeče odebrat.

Některé z těchto nástrojů nejsou určeny výhradně pro použití na WordPressu a lze je obecně používat při práci na webu. Jsou nezbytné pro WordPress? Ne, ale dělají z blogů příjemnější zážitek. Podívejme se blíže na některé z nich.

Ovládací panel WordPress

Možná používáte WordPress k provádění řady věcí – a často prostě milujete, že vám administrátorská lišta usnadní. Ale budou také časy, kdy budete mít pocit, že je to v cestě. Zabírá místo na obrazovce a způsobuje, že stránka vypadá nepřehledně.

Chcete-li dostat tento pruh z obrazovky, můžete přidat Ovládací panel WordPress do Chromu. Na panelu Chrome se zobrazí ikona WordPress. Klikněte na něj a panel administrátorů zmizí ze stránky WordPress. Klikněte znovu a panel se znovu objeví. Takže si můžete lištu ponechat nebo zrušit, jak chcete.

Ovládací panel WordPress Admin Bar pro Chrome

Tato lišta se do prohlížeče Chrome přidá, pouze pokud chcete skrýt lištu Správce. Nedojde k úplnému odchodu baru.

WPSNIFFER

WPSNIFFER je šikovné rozšíření pro Chrome. Pokud jste někdy přemýšleli, jaké téma používá web WordPress, toto rozšíření vám pomůže. Jednoduše klikněte na příponu v prohlížeči a téma WordPress použité na této stránce se zobrazí v poli.

WP Sniffer

Rozšíření vás poté přesměruje na wpsniffer.com, kde najdete velké množství statistických informací o tématu. Na výše uvedeném webu můžete vidět, že téma zjištěné pomocí WPSNIFFER je vlajkovou lodí WPExplorer WordPress, celkem.

Editor stylů WordPress

Editor stylů WordPress vám pomůže stylizovat vaše téma WordPress. Normálně můžete pomocí nástrojů pro vývojáře v prohlížeči Chrome přistupovat k šabloně stylů motivů a provádět jakékoli změny. Po aktualizaci stránky se však tyto změny ztratí.

WP_Style_Editor

Toto rozšíření uloží změny přímo do šablony stylů bez nutnosti FTP. K těmto změnám dochází v reálném čase, takže při práci s CSS buďte zvlášť opatrní.

Může také upravovat pouze ty šablony stylů, které leží v kořenové složce motivu. Toto rozšíření je skvělé pro provádění malých změn motivu, aniž byste se museli přihlašovat.

Vestavěný technologický profil

Vestavěný je užitečným nástrojem pro vývojáře a designéry. Přidejte toto rozšíření do prohlížeče Chrome a kliknutím na něj zobrazíte, jaké nástroje se používají k vytvoření webové stránky, kterou právě prohlížíte. Technologický profil webové stránky je zobrazen rozevíracím způsobem z ikony v prohlížeči.

BuiltWith_Technology_Profiler

Vývojáři to mohou použít k zobrazení nástrojů v akci na webových stránkách a rozhodnout se, zda je chtějí implementovat do svých projektů. BuiltWith dokáže detekovat systémy pro správu obsahu, analytické nástroje, rámce, widgety, hostingový software a sítě pro doručování obsahu.

ExpressCurate

Spisovatelský blok? Nemůžete přijít s tématem pro váš další článek? Změnit se v ExpressCurate, vysoce kvalitní nástroj pro vytváření obsahu. Pomáhá vám s nápady, tvorbou, optimalizací vyhledávače a publikováním vašeho příspěvku, a to vše z prohlížeče Chrome.

Express Curate

Na základě klíčových slov, která zadáváte, a stránek, které procházíte, budou navržena témata. Když narazíte na zajímavou webovou stránku, klikněte na tlačítko Kurátor na panelu nástrojů, vyberte obrázky a text. Budou přidány do pole citovaných komentářů ve vyskakovacím okně.

Můžete přidat, upravit a anotovat a poté kliknout na Kurátor nyní. Ve vašem WordPress bude vygenerován koncept příspěvku. Můžete se přihlásit do WordPress, provádět změny podle potřeby a poté publikovat článek. Příjemné rozšíření pro zvýšení vaší kreativity.

Shareaholic pro Google Chrome

Sharehaholic pro Google Chrome není jen pro weby WordPress. Je to skvělé rozšíření, které umožňuje uživatelům okamžitě sdílet mnoho sociálních platforem, jako je Facebook, Twitter, Pinterest a asi 250 dalších služeb. Webové stránky můžete také uložit do záložek.

Shareaholic pro Google Chrome ™

Rozšíření nezpomalí váš prohlížeč a v archivech si můžete prohlédnout všechny odkazy, které sdílíte, a také odkazy přátel, které sledujete na Shareaholic.

Oční kapátko

Oční kapátko je skvělou pomocí pro vývojáře. Přidejte rozšíření do svého prohlížeče a když narazíte na jakoukoli barvu, která upoutá vaše oko, jednoduše klikněte na barvu. Rozšíření vám poskytne přesný kód použité barvy. Můžete si uložit tolik barev, kolik chcete do historie, a pak k nim přistupovat, když pracujete na webových stránkách.

Oční kapátko

Pokud jste zvědaví na odstín modré použité ve WpExplorer, můžete si jej přečíst v rozevíracím seznamu, kde jsem si vybral barvu pomocí Eye Dropper. Přidejte ji do historie a vyvolejte ji, kdykoli budete chtít.

WP Write

Pracujete na něčem a při dalším blogovém příspěvku jste měli záblesk geniální Pokud chcete na svůj blogový příspěvek vložit slova, aniž byste se přihlásili do svého WordPress, můžete tak učinit přímo z vašeho prohlížeče pomocí rozšíření WP Write Extension.

WriteWP

Jakmile přidáte rozšíření do svého prohlížeče, klikněte na něj a začněte psát na kartu, která se otevře v prohlížeči. Můžete publikovat také přímo z Chromu, aniž byste museli navštívit WordPress. Pracujte ve známém prostředí WordPress, aniž byste se museli přihlašovat !

Správce stránek WordPress

Toto rozšíření vyžaduje, abyste zadali přihlašovací údaje všech webů WordPress, které chcete spravovat. Správce stránek WordPress uloží informace a umožní vám přístup k hlavním stránkám stránek z vašeho prohlížeče.

Stavbyvedoucí

Můžete přepínat mezi weby, přidávat a upravovat weby a provádět rychlé úpravy vašeho motivu přístupem do editoru motivů prostřednictvím tohoto rozšíření.

Gramaticky

Gramaticky je jedno rozšíření Chrome, které by žádný blogger neměl přeskočit. Po přidání do vašeho prohlížeče to prozkoumá váš příspěvek a vybere všechny jazykové chyby, které uděláte – hláskování, interpunkci, kontextové chyby a počet chyb umístí na konec. Je to jako mít v počítači editor !

Chyby jsou zvýrazněny a když se nad ní kurzor myši ukáže, zobrazí se všechny možné alternativy. Když kliknete na správnou volbu, automaticky nahradí zvýrazněné slovo.

Gramaticky

Toto rozšíření mohou používat všichni téměř všude, kam píšou na webu. Můžete si být jistější o svém psaní. Prémiová verze zajišťuje, že vaše psaní je bezchybné, nabízí návrhy na vylepšení slovní zásoby, kontroluje plagiátorství a navrhuje styly psaní.

MultiPress

Pokud se chystáte vytvářet příspěvky hledáním na internetu, najdete to MultiPress opravdu šikovný. Toto rozšíření vám pomůže sdílet odkazy odkudkoli a snadno vytvářet nové příspěvky.

Před použitím tohoto rozšíření musíte nainstalovat Stiskněte toto bookmarklet (přístupný z dashboardu WordPress) na liště záložek. Jít do Nástroje na palubní desce a pak Dostupné nástroje. Najdete nástroj nazvaný Press This. Přetáhněte ikonu záložek na panel záložek. Budete to muset udělat pro každý nový blog, který chcete vytvořit.

MultiPress

Pokud jste na webu WordPress přihlášeni, najdete na webu nějaké úryvky, které chcete zkopírovat, jednoduše zvýrazněte úryvek a stiskněte v prohlížeči prohlížeč. Obrázky lze přidat pomocí tlačítka Přidat média. Na konci se automaticky přidá atribuce.

Po přidání rozšíření MultiPress do prohlížeče můžete přidat více blogů současně. To vám může pomoci pracovat na 5 příspěvcích najednou. Je lepší alternativou mít více záložek na liště záložek.

A nakonec

Toto je seznam rozšíření, které považuji za užitečné pro WordPress. Vyzkoušeli jste něco? Znáte nějaké rozšíření Chrome, které může blogerům usnadnit? Dejte mi vědět v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map