12 nejlepších zálohovacích modulů a služeb WordPress

10+ nejlepších pluginů a služeb pro zálohování WordPress

Vytváření webových stránek je zábavný zážitek, když se věci vyvíjejí správně. Pokud se však u vašeho webu WordPress vyskytne problém, může se to rychle stát kyselým. Například se můžete při instalaci nového motivu nebo pluginu stát obětí škodlivého hackera nebo podlehnout poškozeným datům. Nebo jste jednoduše provedli změnu, kterou si přejete, abyste ji neměli, a nyní nemáte způsob, jak se vrátit. Problémy s vaším webem mohou být frustrující, a to ještě více, když nemáte představu, jak je obnovit.


WordPress je obvykle bezpečný a spolehlivý systém správy obsahu vašich webových stránek. Ale někdy i přes všechna vaše preventivní opatření může být něco špatně. Řekněme, že ztratíte svůj web, jak byste ho obnovili do své dřívější slávy?

Odpovědi jsou zálohy. Jsou jednou z nejlepších – a nejspolehlivějších – obran proti jakékoli formě ohrožení vašeho webu. S pravidelným plánem zálohování stačí pouze obnovit obsah a znovu začít fungovat.

Manuální versus automatické zálohování (aka s pluginem)

Ruční zálohování bude fungovat pro malý web s malým počtem diváků a malým personálem, ale jak se vaše publikum a personál na webu zvětšuje, můžete si jen zřídka dovolit, aby váš web byl offline. Přestože ruční zálohy nabízejí větší výběr, je rozhodně těžší udržovat manuální zálohování vašich webových stránek. Další informace o tom, jak používat ruční zálohy, naleznete v našem úplném průvodci o tom, jak zálohovat WordPress.

Obecně jsou administrátoři webových stránek příliš zaneprázdněni, než aby je mohli ručně zálohovat a jejich pravidelné zálohování může způsobit, že váš web bude náchylný k vyhýbání se prostojům, pokud by váš web ztratil veškerá data nebo se stal obětí hackera. Nebo pokud jsou servery vašeho hostitele fyzicky napadeny (jakákoli přírodní katastrofa, vyberte si) nebo jinak. Pro web s poměrně velkým publikem je nejlepší použít prémiovou záložní službu nebo plugin. A i když váš web není velmi populární, měli byste alespoň používat bezplatný plugin.

I když máte omezený rozpočet, utrácíte trochu peněz za záložní službu dobře vydělané peníze. Tyto služby pro vás provádějí všechny těžké zvedání, takže můžete klidně spát, že váš web WordPress je v dobrých rukou. Snažili jsme se však, abychom zahrnuli to nejlepší z nejlepších zálohovacích pluginů WordPress – zdarma a prémiové. Takže to, že váš rozpočet vám nedává dostatek místa pro jednu z placených možností, které zmiňujeme, neznamená to, že nemůžete najít úžasný bezplatný plugin, který vám pomůže pravidelně zálohovat váš web..

1. VaultPress

VaultPress pro WordPress

Oficiální služba zálohování, kterou poskytuje společnost Automattic, VaultPress poskytuje celou řadu možností zálohování, od nejzákladnějších počínaje od 2 $ / měsíc po pokročilé ceny od 20 $ / měsíc. Ve skutečnosti věříme, že VaultPress bude každý den zálohovat WPExplorer.

VP se obnoví

VaultPress umí vytvářet a uchovávat aktuální kopii svého webu s každodenní synchronizací veškerého obsahu WordPress v reálném čase a poskytovat možnosti automatické obnovy. Kromě toho se provádí bezpečnostní kontrola, aby vás informovala o všech možných hrozbách pro zabezpečení webu.

VaultPress

Je velmi snadné vyhledat záložní archiv a rozhodnout se, kterou zálohu budete chtít použít. S VaultPress můžete snadno obnovit svůj web pomocí připojení FTP nebo SSH. Zálohy si můžete stáhnout a uložit na libovolné přenosné úložné zařízení nebo je nahrát na web online úložiště, jako je Disk Google nebo Dropbox. Pokud máte někdy potíže s restaurováním, VaultPress poskytuje skvělou podporu, která vám pomůže s obnovou webových stránek.

Za 29 $ / měsíc získáte ochranu před nevyžádanou poštou, automatické obnovení, zálohy v reálném čase, bezpečnostní skenování, plný archiv zálohy a podporu úschovy. Nejmenší plán Lite, poskytuje denní zálohování, automatické obnovení, podporu úschovy a 30denní zálohu.

VaultPress můžete použít pro více webů pouze s jedním účtem. A máte přístup ke všem zálohám instalací Plugin VaultPress.

2. BackupBuddy od iThemes

BackupBuddy - Zálohovací plugin WordPress pro obnovení přesunu WordPress

Informace a stahování

Pomocí BackupBuddy můžete bez problémů a bez námahy zálohovat a obnovovat weby WordPress. Zálohu můžete uložit kdekoli prostřednictvím webových služeb Amazon, Dropbox, Rackspace Cloud, FTP a e-mailu.

BackupBuddy - Zálohovací plugin WordPress pro obnovení Move WordPress (1)

S aplikací BackUp Buddy můžete provádět časté zálohování databáze nebo úplné zálohování, používat možnosti úložiště mimo pracoviště, používat úložiště BackUp Buddy Stash, naplánovat zálohování, vyloučit zálohování určitých souborů a vytvářet profily zálohování.

BackupBuddy - Zálohovací plugin WordPress pro obnovení Move WordPress (2)

Obnovení je velmi snadné sledovat i pro nováčky WordPress. BackUp Buddy vám pomůže snadno přenést váš web WordPress do jiné domény nebo hostitele. Mezi další funkce aplikace BackUp Buddy patří e-mailová oznámení, limity úložiště záloh, ukládání jednotlivých souborů, skenování malwaru, nahrazování textů databáze, skenování a opravy databáze a interaktivní mapa adresářů stránek.

3. UpdraftPlus

Zálohovací plugin UpdraftPlus WordPress

UpdraftPlus je efektivní a velmi populární bezplatný plugin, který pomáhá vytvářet zálohy vašeho webu WordPress na Amazonu S3, na Disku Google, Rackspace Cloud, Dropbox, FTP, SFTP, SCP, OpenStack Swift, WebDAV a dokonce i prostřednictvím e-mailu.

Díky této možnosti budete moci rychle vytvořit kompletní zálohy svého webu WordPress a uložit je do cloudu nebo je stáhnout přímo do počítače. Plugin také podporuje plánované i on-demand zálohy a umožňuje různé plány pro soubory a databáze vašeho webu.

Možnosti aktualizace

Pomocí produktu Updraft můžete provádět rychlé obnovy, automatické zálohování s opakováním plánů, migraci webů, výběr konkrétních souborů pro zálohování a stahování zálohových archivů. Pokud se nahrávání předčasně zastaví nebo selže, plugin selhává znovu. Šifrovat zálohy databáze pomocí prémiové verze pluginu. Tento plugin funguje ve více jazycích a překlady probíhají. Bezplatná verze bude vhodná pro většinu uživatelů, i když prémiová verze nabízí celou řadu dalších funkcí, včetně přístupu k prioritní podpoře..

4. BlogVault

Zálohy BlogVault

Informace a stahování

Zabezpečený systém zálohování, který pomáhá uživatelům WordPress vytvářet zálohy automaticky, provádět automatické restaurování, migrovat weby a prohlížet si zálohy až na 30 dní. Z záložního archivu můžete uložit libovolnou zálohu do Dropboxu. Můžete otestovat zálohování na serverech BlogVault a zkontrolovat, zda je vybraná záloha tou, kterou jste chtěli.

BlogVault pro zálohování WooCommerce

S BlogVault můžete také povolit funkci zálohování v reálném čase. To znamená, že při provádění změn na vašem webu nebude BlogVault trvat a aktualizovat odpovídající soubory. Takto je obsah vašich stránek vždy bezpečný!

Mezi další významné funkce patří přírůstkové zálohy, bezplatné úložiště mimo pracoviště, podpora pro více lokalit, integrované staging, zálohování tabulek pro obchody WooCommerce a úžasný tým podpory připravený pomoci 24/7.

5. Duplikátor

Doplněk WordPress zdarma pro duplikátory

Duplikátor je plugin pro migraci, který můžete použít k zálohování snímků vašeho webu. Tento bezplatný plugin umožňuje klonovat váš web WordPress a vytvářet ruční zálohy na vyžádání. Vytvořil úplnou zálohu vašich souborů WordPress, obsahu webu, databáze, motivů a pluginů zabalených do souboru ZIP.

K dispozici je také profesionální verze pro plánování zálohování, připojení cloudového úložiště, e-mailová oznámení a další.

6. BackWPup

BackWPup Plugin WordPress zdarma

BackWPup je další bezplatný plugin, který dokáže provádět automatické zálohy webů WordPress, provádět export XML WordPress, optimalizovat, kontrolovat a opravovat databáze.

backUpwp zdarma

Zálohy lze ukládat přes FTP servery, Dropbox, Amazon S3, Microsoft Azure, Rackspace cloud, Sugar Sync a ve verzích pro Amazon Glacier a Google Drive. A pokud budete potřebovat více funkcí nebo podporu, jednoduše upgradujte na prémiovou verzi pluginu.

7. SnapshotPro

SnapshotPro

Snímek je plugin od WPMU DEV, který vytváří zálohy veškerého obsahu, celé databáze nebo konkrétních tabulek. Plugin lze naplánovat tak, aby prováděl automatické zálohy, a můžete si zálohovat zálohy do Dropboxu, Amazonu S3 nebo SFTP. Plugin je součástí členství ve WPMUdev a zahrnuje podporu pro zálohování a obnovu jedním kliknutím, automatické zálohování, podporu pro více lokalit a dokonce obsahuje 10 GB cloudového úložiště WPMUdev..

8. WPVivid

WPvivid

S WPvivid můžete zálohovat, obnovit a migrovat váš web – ale právě teď se zaměříme na zálohy. Tento bezplatný plugin obsahuje funkce pro automatické zálohování, podporu cloudového úložiště (Dropbox, Disk Google, Amazon S3, SFTP atd.), Obnovení po kliknutí, zálohy jedním kliknutím, žádné omezení velikosti záloh a další. Plugin je také kompatibilní s oblíbeným správcem stránek MainWP, takže můžete snadno spravovat zálohy pro všechny své webové stránky. A hraje to pěkně s tvůrci stránek, jako jsou Elementor, SiteOrigin a Beaver Builder.

WPvivid Pro přidává ještě více možností pro přírůstkové zálohy, podporu pro více lokalit, vzdálené úložiště, pokročilé plánování, možnosti uživatelských rolí a další.

9. BackupGuard

BackupGuard

Snadno vytvořte zálohu svého webu pomocí BackupGuard. Plugin má spoustu funkcí zálohování pro vytváření neomezeného počtu záloh stránek, záloh jednotlivých souborů nebo složek a dokonce i vícenásobných záloh. Navíc je snadné naplánovat, exportovat nebo importovat zálohy. A BackupGuard nabízí jedinečný ukazatel průběhu, takže můžete vidět, kde se nacházíte v záloze (nebo ji dokonce zrušit, pokud chcete).

10. CodeGuard

Zálohy CodeGuard

Informace a stahování

Záložní systém, který vytváří zálohu všeho na vašem webu WordPress. Proces nastavení by neměl být pro někoho, kdo už nějakou dobu používá WordPress, příliš obtížný, zálohy se vytvářejí automaticky a můžete sledovat jakékoli změny souborů v síti.

Obnovení lze provést stažením souboru zip a provedením ručního obnovení nebo výběrem určitých souborů, které chcete obnovit, nebo snadným způsobem by bylo automatické úplné obnovení. S plány v rozmezí od 39 do 239 $ / mo to může znít trochu dražší, ale není to tak, pokud vezmete v úvahu, že chrání váš web.

11. WPBackItUp

Doplněk WPBackItUp WordPress.

Naše předposlední volba – WPBackItUp – je solidním uchazečem o zálohu vašeho webu s jedinečnou cenovou strukturou. Zálohování webu a ruční obnovení je zcela zdarma. Pokud však chcete využít možností obnovení jedním kliknutím (spolu s řadou dalších funkcí), budete muset za prémiovou verzi zaplatit 79 $.

Celkově je WPBackItUp solidní alternativou k jiným řešením pro zálohování vašeho webu WordPress. Jejich podpora a dokumentace jsou vynikající, což znamená, že k ochraně svého webu pravděpodobně nepotřebujete nic víc než bezplatnou verzi.

12. All-in-One WP Migration

All-in-One WP Migration

All-in-One WP Migration je přesně to, co to vypadá – plugin, který vás připraví na úspěch při přesunu vašich webových stránek. Tento plugin však můžete použít pouze k exportu zálohy vašeho webu. Jednoduše se přihlaste na svůj web, přejděte do části Doplňkový modul WP Migration All-in-One a klikněte na velké zelené tlačítko Export. A plugin zahrnuje integraci WP-CLI, takže můžete vytvářet zálohy a vylučovat soubory (jako jsou komentáře k spamu, revize příspěvků, neaktivní pluginy atd.) Pomocí rychlých příkazů.

Proč jsou zálohy webových stránek tak důležité

Jednoduše řečeno, záloha je kopie vašeho webu, která je nahrána jinde (například na váš server nebo do služby hostování souborů, jako je Dropbox). Jsou nezbytné pro zajištění způsobu, jak obnovit svůj web, když se něco pokazí. Představte si například chybu ovlivňující váš web s elektronickým obchodem. Pokud nemáte zálohu – a žádný způsob, jak obnovit ztracená data – bude to mít obrovský dopad na celou vaši firmu. Přestože výhled může být ponurý, vaše zálohovací strategie – i když jednoduchá – zachrání vaši slaninu.

Zálohování vašeho webu vám celkově pomůže zajistit ochranu před řadou hrozeb, včetně:

  • Hackeři webových stránek. Zatímco někteří hackeři mají za cíl ukrást citlivé informace, mnoho z nich hackne webové stránky, aby dokázalo, že mohou. Pokud máte web, jste již ohroženi.
  • Malware a viry. Škodlivé hrozby, jako jsou viry, trojské koně a další malware, si mohou najít cestu na váš web pomocí pluginů WordPress a poškodit nebo ukrást data. Přestože je WordPress bezpečný, stále není stoprocentně neomylný. Byly zasaženy minulé verze WordPressu a díky bezpečné plné záloze budete připraveni na nejhorší scénář.

Celkově jsou zálohy zásadně důležité – ale stejně jako klíčový je váš celkový plán. Pojďme se podívat, jak na to.

Vytvoření plánu zálohování

Plán zálohování je jednoduše frekvence, při které zálohujete. Může se jednat o týdenní nebo měsíční zálohu, i když frekvence se může lišit podle vašich vlastních jedinečných požadavků. Nicméně, bez ohledu na to, doporučujeme provádět pravidelné zálohy.

Vytvoření plánu zálohování je relativně jednoduchý proces. Zatímco ty mohl provést několik jednoduchých výpočtů (včetně faktoringu na úrovni provozu), realita je taková, že pokud pravidelně zálohujete a často používáte vestavěné funkce zvoleného řešení, měli byste být dobrí.

Přesto nechcete ukládat kopie každé jednotlivé zálohy na jednom místě. Místo toho se snažíte mít alespoň jednu místní zálohu s druhou kopií uloženou mimo pracoviště. Pluginy vám s tím mohou opět pomoci a mnoho z nich nabízí způsob, jak zálohovat externě.


Jen pro zopakování – zálohy jsou zásadní. Pomáhají vám rychle a snadno se vrátit zpět po problému a co je důležitější, pomáhají minimalizovat prostoje, které vaši návštěvníci zažívají. A nakonec neexistuje opravdu žádný dobrý důvod (ani jediný) k tomu, abyste svůj web nezálohovali. Je lepší být v bezpečí než líto – to je důvod, proč je zálohování vašeho webu velmi doporučováno. I když jste měli pocit, že váš web neztratí moc v provozu nebo výnosech kvůli malému prostoju, stále můžete potenciálně ztratit vše, co na svém webu vložíte..

Rozhodně doporučuji přinejmenším získat bezplatný plugin, který pomůže chránit váš web WordPress. Při publikování nových příspěvků a také před a po hlavních aktualizacích instalace WordPress, motivů a pluginů (nebo alespoň jednou za měsíc jen proto, abyste byli v bezpečí) se vždy ujistěte, že máte zálohu..

Vyzkoušeli jste některou z možností v našich nejlepších záložních pluginech WordPress? Nebo nám chyběl váš oblíbený záložní plugin? Dejte nám vědět v sekci komentářů – rádi bychom vás slyšeli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map