10 způsobů automatizace úloh WordPress na vašem webu

Způsoby automatizace úloh WordPress na vašem webu

Když je váš web funkční, je třeba udělat spoustu práce – vytváření obsahu, údržba, bezpečnostní kontroly, čištění malware, zálohování, moderování komentářů a další. Dobrá věc na tom je, že nemusíte dělat všechno sami. K dispozici jsou nástroje, které vám pomohou automatizovat úlohy WordPress, a pomocí těchto nástrojů můžete automatizovat velkou část správy webových stránek. Aniž bychom ztrácet čas, pojďme najít způsoby, jak můžete automatizovat úlohy WordPress a ušetřit tak čas.


1. Aktualizace

Aktualizace WordPress je důležitá jak pro zabezpečení webových stránek, tak pro jejich výkon. WordPress pravidelně vydává aktualizace a zobrazí se jako upozornění na hlavním panelu. Když se rozhodnete automatizovat aktualizace WordPress, jsou na pozadí do značné míry postarány, což vám ušetří produktivní čas.

Ve výchozím nastavení dochází k drobným aktualizacím WordPress automaticky, i když u hlavních aktualizací tomu tak není. Pokud jde o témata a doplňky, ve výchozím nastavení jsou automatické aktualizace zakázány. Je možné vylepšit možnosti nebo použít trochu kódu pro zapnutí nebo vypnutí automatických aktualizací jádra, motivů a pluginů. Náš rychlý průvodce aktualizací WordPress vám může pomoci.

Automatizace WordPress: Easy Updates Manager

Automatické aktualizace můžete také zapnout pomocí Snadný správce aktualizací – vše v jednom nebo selektivně. Tento plugin přepíše všechna nastavení související s aktualizací. Umožňuje spravovat všechny aktualizace jádra WordPress, témat a pluginů, aktualizace vývoje, aktualizace překladů a některé pluginy třetích stran.

Pokud jde o prémiová témata nebo pluginy z Themeforest nebo Codecanyon, plugin Envato Market může pomoci automatizovat instalaci WordPressu a aktualizace. Tuto podrobnost jsme podrobně popsali v našem průvodci pluginem Envato Market.

2. Zálohování

Zálohy jsou opravdu to, co vám umožní spát v noci, aniž byste se museli starat o své webové stránky. Jak často zálohujete svůj web, záleží na frekvenci, se kterou publikujete obsah. Je dobrým zvykem zabezpečení nastavit plán zálohování webu. To není vše, měli byste si ponechat několik kopií zálohovaných verzí na různých místech a otestovat je jednou za čas.

Pokud nemáte plán spravovaného hostingu, jsou pluginy vaše nejlepší možnosti pro zálohování WordPress. BackupBuddy může zálohovat celou vaši instalaci WordPress a můžete nastavit plány zálohování tak, aby se spouštěly automaticky. Zálohy můžete ukládat na bezpečném místě mimo lokalitu a podle potřeby je obnovit.

Zálohujte kamaráda

Pokud dáváte přednost bezplatnému pluginu, Updraft Plus je dobrá volba. V našem příspěvkovém průvodci pro začátečníky k WordPress najdete podrobný příspěvek o tom, jak zálohovat web WordPress.

3. Naplánujte příspěvky

Věděli jste, že není nutné, abyste byli přihlášeni do svého WordPress, abyste mohli publikovat obsah. WordPress má vestavěné funkce, které vám umožní publikovat příspěvek v libovolném plánovaném čase.

Naplánujte příspěvek

Po dokončení příspěvku vyhledejte v editoru příspěvků možnost Publikovat a klikněte na odkaz Upravit. Poté můžete určit datum a přesný čas, kdy má být příspěvek zveřejněn. Pokud si přejete, můžete také změnit rozvržení příspěvků. I když to můžete udělat pro libovolný počet příspěvků, není dobré naplánovat příliš mnoho do budoucna. Možná budete muset změnit rozvrh tak, aby odpovídal relevanci příspěvku do doby publikování.

Pokud máte rádi plugin, zkuste zdarma Redakční kalendář. To vám umožní jednoduše přetáhnout vaše připravené k publikování příspěvků do plánovacího formátu. Budete také mít přehled o naplánovaných příspěvcích a budete moci spravovat své koncepty a vaše příspěvky od více autorů, prohlížet si stav každého příspěvku a rychle je upravovat.

CoSchedule

Další možností je  CoSchedule, prémiový plugin, který umožňuje nejen naplánovat publikování příspěvků, ale také automaticky publikovat na sociálních médiích. Další informace o vytváření redakčního kalendáře v tomto příspěvku.

4. Automatické publikování sociálních médií

Mnoho příspěvků na sociálních médiích lze automatizovat. Můžete to uspořádat tak, aby byly vaše účty sociálních médií aktualizovány a váš obsah byl automaticky sdílen na různých platformách sociálních médií. Můžete také automatizovat kanály RSS WordPress po jejich formátování na sociálních platformách.

V ideálním případě by automatizace zveřejňování sociálních médií měla být součástí vaší celkové strategie sociálních médií. Umožňuje vám odpočinout si od sociálních médií, aniž by čtenáři ztratili svou přítomnost. Další pomoc s automatizací úkolů sociálních médií WordPress najdete v našem dřívějším příspěvku.

Oživte starý příspěvek

Jedním z doplňků, který vám zde může pomoci, je plugin Revive Old Post. Po jednorázovém nastavení automaticky sdílí nový i starý obsah s účty sociálních sítí.

5. Zastavte spam

Spam může být přetažením na SERP. Spameri jsou však odhodlaná, vždy hledají způsoby, jak se dostat na vaše stránky. To je důvod, proč WordPress předinstaloval svůj výkonný antispamový modul Akismet při každém stahování WordPress.

Akismet

Po instalaci WordPress budete muset plugin aktivovat a získat klíč API. Poté plugin pravidelně kontroluje spam v komentářích a kontaktních formulářích.

Pokud ale nejste fanouškem Akismetu, měli byste vědět, že existují i ​​další možnosti pluginů, které zabraňují spamu WordPress. Také ty, které se mohou zabývat pokusy o přihlášení, odběry, registrace, rezervace a další.

6. Komprimujte obrázky

Všechny tyto lesklé obrázky na vašem webu – musí být před nahráním do knihovny médií komprimovány. Byte těžké obrazové soubory mohou zpomalit váš web. Pluginy jako Optimalizátor krátkých pixelů a EWWW Image Optimizer umožňují automaticky komprimovat obrázky při jejich nahrávání do knihovny médií. Mohou také komprimovat obrázky aktuálně existující ve vašem WordPress.

EWWW Image Optimizer

Pokud je váš web na obrázcích těžký, tyto pluginy se mohou ukázat jako spořiče v reálném čase. Chcete-li se dozvědět více, můžete se podívat na našeho podrobného průvodce optimalizací obrazu.

7. Optimalizace databáze

Když na svůj web přidáváte další a další obsah, databáze se může začít nadýmat. Důležitou součástí běžné údržby webových stránek je pravidelné čištění databáze. Zbarvená databáze zpomaluje váš web, zatímco štíhlá databáze je efektivnější při odpovídání na dotazy.

WP Optimize

Můžete se spolehnout WP Optimize uklidit databázi tak často, jak chcete. Můžete si přizpůsobit, co je třeba vyčistit, a nakonfigurovat je tak, aby vymazávala nadbytečná data. Chcete-li zajistit, aby vaše data zůstala vždy v bezpečí, můžete nastavit plugin tak, aby automaticky před zálohováním optimalizoval databázi na Backupraft Updlus..

8. Komunikace

Značnou část času věnujeme psaní e-mailů členům našeho týmu a spolupracovníkům. Měl bys zkusit Slack, online nástroj pro produktivitu, který pomáhá zefektivnit komunikaci mezi všemi vašimi online komunitami, organizacemi, skupinami a účty médií z jednoho místa.

Usnadnění uživatelům WordPress jsou pluginy jako Slackbot které fungují jako kanál mezi vaším účtem WordPress a Slack. Kromě toho můžete v Slacku nastavit vlastní oznámení pro různé události WordPress, jako jsou aktualizace, registrace uživatelů nebo publikování příspěvku.

Slack

Slack funguje dobře s platformami sociálních médií, jako jsou Twitter a Dribble, a také s aplikacemi, které sledují výkon webových stránek nebo dostupnost. Udělali jsme příspěvek o integraci WordPress se Slackem, takže si o něm můžete přečíst více.

9. Tvorba obsahu

Zní to neuvěřitelně, není to tak, že můžete vytvářet autopilota. I když v mnoha případech to není opravdu dobrý nápad, může u některých webů, které existují většinou, zabraňovat vytváření obsahu, aby obsah spravoval z více zdrojů. Autoblogging pluginy jako Agregátor WP RSS vám může pomoci agregovat obsah a publikovat jej automaticky.

Například můžete přihlásit se k odběru kanálu RSS některých kanálů YouTube a předplatitelům na svém webu prezentovat kurátorský obsah.

10. Kontrola přerušeného spojení

Nefunkční odkazy na vašem webu mohou způsobit, že váš blog nebo web nebude vypadat neprofesionálně a zastarale. Jednoduchý plugin, Kontrola přerušeného odkazu můžete naskenovat váš web a automaticky opravit poškozené odkazy a chybějící obrázky.

A co víc, zásuvný modul se snadno nastavuje a konfiguruje a lze jej deaktivovat, pokud není vyžadován.

Jak automatizovat WordPress Wrap-up

Jakmile začnete automatizovat úlohy WordPress, občas je zkontrolujte, zda fungují podle plánu. I když tyto pluginy představují skvělý způsob automatizace WordPressu a uvolnění času pro produktivnější práci (jako je vytváření kvalitního obsahu), je třeba ještě jednou zkontrolovat aktualizace a kompatibilitu pluginů (pokud používáte více než jeden plugin).

Jaké další úkoly byste chtěli automatizovat pomocí WordPress? Nebo existují nějaké klíčové automatizační pluginy, bez kterých byste prostě nemohli žít? Dejte nám vědět v sekci komentářů – rádi bychom věděli, jak spravujete svůj web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map