10 víkendových projektů, díky nimž bude váš web WordPress uživatelsky přívětivější do pondělí

Vytvořte si svůj web WordPress uživatelsky přívětivější do pondělí

Pro některé jsou víkendy určeny pro párty. Pro podnikatele jsou víkendy okamžikem, kdy se od konkurence odlišují.


Víkendové projekty dávají majiteli malých podniků naprostý smysl, protože existuje mnohem menší tlak na dosažení termínu. V krátkosti, víkendy se cítí spíš jako zábavná práce.

Víkendy jsou skvělé pro zaměření na uživatelskou přívětivost vašeho webu. Ať už máte autoritní blog nebo tiskový web s elektronickým obchodem, uživatelská přívětivost je často promyšlenou, jakmile se vaše firma rozjede.

To je důvod, proč je víkend tak skvělý, protože si můžete udělat trochu času na to, abyste se během víkendového projektu zmáčkli, aby byl váš web uživatelsky přívětivější do pondělí. Pojďme se podívat na některé z těchto potenciálních projektů.

1. Získejte zpětnou vazbu od uživatelů na svůj web

Prvním krokem k tomu, aby se vaše uživatelské prostředí změnilo, je pochopit, co byste mohli zlepšit. Koneckonců, nechcete se měnit kolem něčeho, co není rozbité.

Některé z nich vyžadují platby, zatímco jiné jsou zdarma. Prostřednictvím Google můžete také hledat další nástroje pro testování uživatelského prostředí. Celým bodem je zjistit, co lidé říkají o vašem webu, což vám umožní učinit vzdělané rozhodnutí, pokud jde o úpravu UX. Není také špatné poslat průzkum vašim současným uživatelům, protože právě oni používají váš web.

2. Učinit každou stránku a příspěvek „čitelným“

V digitálním světě už lidé nemají zájem o čtení. Je to škoda, ale to znamená, že správci webových stránek musí vytvářet obsah, který je čitelný. Proto musíme sestavit celý víkendový plán pro odmaštění vašeho webu a úpravu všeho, co nemusí projít testem „čitelnosti“.

Zde je několik tipů, jak začít:

 • Najděte nefunkční odkazy a přesměrovat je na jiné stránky nebo na ně umístit obsah. U externích odkazů je můžete jednoduše odstranit. Také byste měli zvážit nastavení pěkných 404 stránek pro lidi, kteří skončí na nesprávných stránkách vašeho webu.
 • Udělejte svá písma nádhernými převedením většiny textu online na písma San Serif. Čitelnost se sníží, když skočíte z jednoho písma na druhé, takže se držte stejných písem. Nejen to, ale začněte používat krátké záhlaví k upoutání pozornosti a vedení uživatelské aktivity.
 • Vyhodnoťte všechny stránky Ujistěte se, zda se používá dostatek volného místa. Někdy potřebujete více mezer, zatímco jindy se musíte zbavit postranního panelu.
 • Ujistěte se, že máte některá kontrastní barevná schémata při umisťování textu na snímky nebo barvy. Jinak si lidé nebudou moci přečíst text.
 • Používejte skenovatelné techniky jako jsou záhlaví, krátké odstavce, odrážky, média k rozbití textu a další.

3. Otestujte a upravte navigační a vyhledávací lištu

Pokud vám chybí navigační nabídka nebo vyhledávací lišta, je čas zahrnout obě. Častěji než ty už máte. Nabídky a vyhledávací lišty však mají jen zřídka potřebnou optimalizaci.

Přes víkend můžete implementovat Testovací program A / B nebo a systém tepelného mapování. Tímto způsobem můžete provést několik testů k vyhodnocení toho, kam zákazníci klikají, pokud jde o navigační nabídku a vyhledávací lištu.

Možná si všimnete, že se váš vyhledávací panel nedotkl ani jeden člověk. Znamená to, že je na vaší domovské stránce příliš daleko? Pomohlo by to, kdybyste jej vložili do záhlaví místo do postranního panelu? Po vyvolání takových otázek příští víkend spusťte další testy, abyste zjistili, zda se něco změní.

4. Pokud není prodej online, začněte přijímat objednávky online

To se týká fyzických produktů, digitálních produktů a služeb. Jedním z hlavních bodů, které mají webové stránky, je vyříznout zbytečné procesy.

Například masážní terapeut zvedal telefon znovu a znovu, aby si zaregistroval klienty v jeho rozvrhu. Jednoduchý rezervační plugin by však přerušil všechny ty telefonní hovory.

Totéž platí pro fyzické produkty. Ačkoli by mohlo být zastrašující prodávat online s vaším malým kamenným obchodem, začněte s pouhými pěti z vašich nejprodávanějších produktů a podívejte se, jak to funguje.

5. Pokud prodáváte online, nabídněte další způsoby platby

Internetový obchod by měl naprosto přijímat všechny hlavní kreditní karty. To je dané. Několik dalších platebních metod však může zvýšit váš prodej získáním přístupu k menším komunitám lidí s nejasnějšími způsoby platby.

PayPal je jedním z nejlepších příkladů, protože mnoho uživatelů se cítí bezpečněji platit online pomocí svých účtů PayPal. Dalším příkladem je bitcoin, decentralizovaná, anonymní digitální měna. Nejenže můžete převádět bitcoiny na běžné měny, ale také snižuje podvody, protože zákazníci nemohou požadovat vrácení peněz.

Ale pro kteroukoli bránu (y), které chcete přidat, je to stejně snadné jako instalace pluginu. WooCommerce a Snadné digitální stahování oba nabízejí obrovskou škálu prémiového doplňku pro populární brány, od třetích stran je k dispozici ještě více možností.

6. Vytvořte snadno přístupnou a komplexní oblast podpory

Ne všechny weby vyžadují znalostní báze, ale každý web na internetu by měl mít nějakou oblast podpory nebo přesvědčivou kontaktní stránku.

Stránky s nejčastějšími dotazy jsou příjemné pro malé blogy a všechny stránky podpory by měly mít přímé odkazy v navigační oblasti. Jako víkendový projekt vám doporučuji sestavit seznam svých deseti největších konkurentů (nebo podobných webových stránek). Podívejte se, jak poskytují podporu a které stránky se používají ke sdílení kontaktních informací, stránek sociálních médií, důležitých informací k otázkám atd. Poté jej použijte jako průvodce k vytvoření stránek pro svůj vlastní web.

7. Vytvořte a vyplňte sociální účty (poté odkazujte na ně na své domovské stránce)

Tohle je jednoduché, ale jde spíše o trávení času přípravou obsahuového plánu.

První víkend může být o vyplnění stránek Facebook a Twitter. Poté se můžete zeptat, jak často budete přispívat. Který typ obsahu získá nejvíce sdílení? Věci jako tyto.

Jakmile je toto nastavení, můžete přejít k přidání sociálního proudu do WordPress, získat více sociálních následovníků a dokonce automatizovat vaše sociální sdílení.

8. Projděte kroky potřebné k urychlení vašeho webu

Naučíte se, jak zrychlit váš web, Google nejen zaujme, ale také udrží vaše uživatele po delší dobu. Navrhuji projít mnoha různými průvodci, které máme o urychlení webů WordPress:

 • Jak zrychlit WordPress
 • Jak zrychlit svůj WordPress web s CDN77
 • 10 způsobů, jak urychlit vaše stránky WordPress

9. Pomocí příslušných ikon rozdělte kousky textu

To souvisí s čitelností, ale jde spíše o prezentaci vašich produktů a služeb na domovské stránce. Příliš často vidíme dobře napsanou kopii, která kreativně vysvětluje vaše služby. Odstavce se však prolínají a chybí vám jedna věc: Ikony související s daným odvětvím.

Jsou to nejzákladnější vizuální prvky, ale dělají tak velký rozdíl, pokud jde o UX. WP SVG Icons plugin je skvělé místo pro začátek, ale na Googlu se obecně můžete rozhlédnout a najít nejrůznější balíčky bezplatných a prémiových ikon.

10: Zajistěte, aby vaše stránky reagovaly

Pokud jste to ještě neslyšeli, mobilní uživatelé milují weby vhodné pro mobily. Kromě toho vám Google za to odmění.

Navrhuji, abyste našli téma WordPress, které je naprosto citlivé. Většina vývojářů, kteří vytvářejí dobře kódovaná témata, je nutí reagovat od začátku (jako je například naše téma celkem). Ale pokud jste se svým současným tématem spokojeni, není mobilní připraveno díky tomu, že váš aktuální web bude reagovat pomocí Jetpack.

Bavte se tento víkend!

Tady to máš! Nyní máte několik víkendových projektů, díky nimž bude váš web uživatelsky příjemný do pondělí. Máte-li jakékoli dotazy týkající se těchto projektů, dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map