Vždy jsem byl fanouškem úžasných věcí, které WordPress dokáže. Téměř v každém online podniku, který se zabývám, jsem slepě použil WordPress jako své řešení číslo jedna. Pojďme se tedy podívat na několik z mnoha věcí, které může WordPress udělat pro vás (a vaše klienty).
Contents
- 1 1. Vytvořte internetový obchod s WordPress
- 2 2. Vytvořte pracovní tabuli
- 3 3. Multisite WordPress
- 4 4. Vytvořte fórum
- 5 5. Vytvořte sociální síť
- 6 6. Vytvořte vstupní stránky pro kutily
- 7 7. Vytvořte vícejazyčný web
- 8 8. Špičková bezpečnost
- 9 9. Pokročilý e-mailový marketing
- 10 10. Pružnost designu webových stránek
- 11 Závěr
1. Vytvořte internetový obchod s WordPress
Jakmile se klient zeptal – “Ahoj, nepotřebuji WordPress, proč nepoužívám specializovaný software pro elektronický obchod?” Můj klient (skeptický gentleman) o WordPress vůbec nevěděl. S využitím této situace jsem se rychle otevřel WooCommerce a zeptal se – „Co takhle, myslíte si, že to bude fungovat?“
“Je to perfektní! Kolik to stojí?” Takže jsem mu odpověděl, “Nic!“(No, samozřejmě, bez hostování poplatků!)
WooCommerce je jedním z hlavních hráčů v e-commerce průmyslu WordPress. Jejich hlavní zásuvný modul je zdarma a je dodáván se základními funkcemi nezbytnými k udržování základního elektronického obchodu. Měli byste se mýlit, když si myslíte, že stejně jako většina „bezplatných“ pluginů WordPress zachovává WooCommerce potřebné funkce uzamčené za „prémiovou“ skříní.
Ve skutečnosti neexistuje žádná prémiová verze pluginu. Mají vážně působivé množství doplňků, díky nimž generují příjmy. Podporují také doplňky WooCommerce. Můžete si dokonce najmout vývojáře, aby vám vytvořil doplněk WooCommerce specifický pro podnikání.
Mezi další úžasné doplňky pro elektronický obchod patří iThemes Exchange, MarketPress a Easy Digital Downloads. Chcete-li získat vyčerpávající seznam, podívejte se na příspěvek Freddyho o nejlepších pluginech WordPress pro elektronický obchod.
2. Vytvořte pracovní tabuli
Jeden z nejpamátnějších projevů na vysoké škole šel něco takového – „Musíte se snažit být uchazeči o zaměstnání a ne hledajícími.“ To vyvolalo podnikatelský oheň, který se v nás hemžil.
Přemýšlejte o tom, že lidé jako my – nezávislí lidé, bloggeri, designéři, textáři atd. Jsou všichni jednotliví podnikatelé. Už jste někdy chtěli ve svém blogu vytvořit skutečnou tabulku pracovních míst? Stejně jako ten od ProBloggeru je zde seznam Témata pracovní desky WordPress to vám pomůže během několika hodin provozu a provozu:
- Jobify (55 $)
- Pracovní deska (79 $)
- JobRoller (99 $)
- Templatic’s Job Board (65 $)
- JobEngine (89 $)
- Půjčování včel (99 $)
Pokud hledáte přístup založený na zásuvném modulu, Překontrolovat Správce úloh WP. Existuje spousta skvělých doplňků pro ještě více možností pracovních desek, jako je integrace WooCommerce pro placené seznamy, správce životopisů pro snadné nahrávání cv, denní nebo týdenní upozornění na nové úkoly a další.
Obecné ukazatele:
- Před zahájením práce se ujistěte, že jste ve svém žánru vytvořili významné publikum. ProBlogger je jedním z nejoblíbenějších „blogů“ blogů na této planetě. Pokud si myslíte, že můžete získat několik tisíc návštěvníků za měsíc a začít se svou prací, měli byste být zklamáni.
- Na druhou stranu se tyto zásuvné moduly mohou velmi hodit, když posíláte úkoly na svůj vlastní blog (jako jsou placení editoři, copywritery, návrháři atd.)
- Mnoho společností dává přednost tomu, aby jejich portfolia a pracovní příležitosti byly oddělené. Zveřejní odkaz na zápatí nebo nahoře někde a oznámí, že mají otvor.
- Skutečná stránka úlohy je zadávána externě některému softwaru pracovní desky, jako je Resumator, nebo je nastavena jako „vlastní“ pracovní deska v jiné adrese URL nebo subdomény. Něco jako jobs.company.com.
- Pro tento přístup funguje nejlépe téma založené na desce WordPress – ale jsou o trochu dražší kvůli všem složitým typům příspěvků a všem.
- Pokud však nechcete samostatnou instalaci, můžete použít řešení založené na zásuvných modulech.
3. Multisite WordPress
WordPress Multisite je jedním z nejlepších (pokud ne) nejlepší) funkce WordPress, vůbec. Jednoduše řečeno, umožňuje vám vytvořit síť webů WordPress z jediné hlavní instalace WordPress. Nápad pocházel z konceptu propojených blogů. Zde je rychlý příklad:
Řekněme, že chcete založit blog, který zahrnuje tři hlavní kategorie – Knihy, Komiksy a Básně. Váš tým však má velmi odlišné představy o struktuře, designu a rozvržení každého z těchto webů. Ostatní aspekty, jako jsou bezpečnostní opatření a obecné zásady týkající se celého webu, jsou však běžné. V takovém případě by bylo nejlepším řešením vytvořit tři různé weby – tj. Tři různé instalace WordPress, umístěné pod jedním webem WordPress. To vám dává administrativní kontrolu nad vaším webem a přitom zachovává diskrétnost.
Můžete aktivovat vícesměrný WordPress přidáním následujícího řádku do wp-config.php soubor:
/ * Multisite * / define ('WP_ALLOW_MULTISITE', true);
Od této chvíle postupujte podle našeho průvodce nastavením více míst pro WordPress nebo instrukce codex usadit se.
4. Vytvořte fórum
S bbPress Zásuvný modul WordPress vytváří jednoduché a integrované fórum WordPress je jednoduchý úkol. Plugin je vyvíjen a udržován Automaticky – společnost za WordPress. Takže pokud jde o spolehlivost a bezpečnost – jste v bezpečí. Zde je rychlý pohled na funkce bbPress:
Funkce:
- Vytvořte více kategorií fóra
- Odpovědi na jednotlivá témata
- Podpora pro bbPress specifické krátké kódy a widgety
- Zvýšení zapojení uživatelů pomocí rozšíření, jako je bbPress Notify který zasílá e-mailová upozornění uživatelům, když jsou zveřejněna nová témata nebo odpovědi; a
- Nástroje GD bbPress který přidává podporu BBCode, uživatelské podpisy, citace v odpovědi a několik dalších funkcí – stejně jako plnohodnotný software fóra.
Jo, a je kompatibilní s výkonným tématem Total WordPress – takže si můžete vytvořit vlastní stránky pro své úžasné fórum. Mezi další doplňky, které vám pomohou vytvořit fórum pomocí WordPress, patří CM odpovědi a AnsPress.
Pokud chcete vytvořit další Facebook pomocí WordPress jako platformy – pravděpodobně byste měli navštívit lékaře. Jen si dělám srandu. Ale vážně obdivuji vaše touhy, ale vaše úsilí bude hodně efektivnější, pokud uvažujete o alternativním rámci pro budování dalšího Facebooku.
Pro ostatní, kteří chtějí pro své vysokoškolské skupiny, týmy nebo společnost vytvořit „vlastní“ sociální síť – BuddyPress je vaše odpověď. A co víc – pro témata BuddyPress je k dispozici i speciální sekce Themeforest.
6. Vytvořte vstupní stránky pro kutily
Jak možná víte, vstupní stránky jsou základem růstu podniku – zejména online obchodů. Dobře navržené vstupní stránky mohou změnit příležitostného návštěvníka na platícího zákazníka. Ale to není tak snadné, jak to zní. Vytvoření vstupní stránky je nepřetržitě vyvíjející se proces. Musíte se postarat o více funkcí a sledujte, jak na ně váš návštěvník reaguje.
Protože většina blogů na internetu používá WordPress, navrhování krásných vstupních stránek nebylo nikdy jednodušší díky zásuvným modulům, jako je OptimizePress, Parallax Gravity a Thrive Content Builder. S dobrým pluginem pro vstupní stránku WordPress můžete pro svůj web vytvářet a sledovat více vstupních stránek.
7. Vytvořte vícejazyčný web
WordPress vám pomůže vytvářet a spravovat vícejazyčné verze obsahu vašeho webu. To je užitečné zejména pro globální podniky, které si jako platformu CMS zvolily WordPress. Existují dva odlišné způsoby, jak můžete přeložit WordPress a vytvořit vícejazyčný web.
7.1 Najměte si překladatele
Toto je dražší metoda, ale téměř vždy zaručuje lepší kvalitu ve srovnání se strojovým překladem. K tomu můžete použít následující pluginy:
Doporučuji plugin Polylang WordPress, protože spravuje vícejazyčné verze vašich příspěvků a stránek a dalších prvků, včetně regionálních formátů data, času, značek a vlastních taxonomií..
7.2 Strojový překlad
Tato metoda je rychlejší a nestojí vás ani cent. Nevýhodou však je, že kvalita přeloženého textu je horší než kvalita, kterou byste získali, když si najmete překladatele. To se však může v příštím desetiletí změnit díky zastrašujícímu výzkumu společnosti Google pro zpracování přirozeného jazyka (NLP) společnosti Google.
Pluginy:
Tyto doplňky se připojují k rozhraní Google Translator Language API společnosti Google / Bing a převádějí články na vašem webu. Pokud provozujete vícestranné nastavení WordPress a potřebujete pro každý web, WPML je pro vás plugin. Jedná se o modul obust, který podporuje základní funkce překladu, překlad elektronického obchodování a spravuje odlišné přílohy souborů pro každý jazyk.
8. Špičková bezpečnost
Vždy jsem měl pravidlo s bezpečností – prevence je lepší než léčba. Pro ty z vás, kteří jsou příliš pozdě, budete muset utratit značnou částku na zotavení z hacknutého webu. Doporučuji vám, abyste to nebrali jako kutilský projekt a získali odbornou pomoc – protože existuje nespočet způsobů, jak se pokazit.
- WordPress je horlivý následovník prvního pravidla. Proto implementuje různá bezpečnostní opatření a vydává důležité a kritické aktualizace zabezpečení každou chvíli. Což je důvod pravidlo č. 1 je to vždy aktualizujte na nejnovější verzi WordPress.
- Většina webů WordPress (včetně spravovaných) je díky funkci „automatické aktualizace“ automaticky aktualizována na nejnovější verzi. Zbytek by měl ručně aktualizovat správce.
- Když jste ve sdíleném hostitelském prostředí, jste obklopeni různými neznámými bezpečnostními nedostatky. Jako protiopatření byste měli nainstalovat bezpečnostní plugin, jako je iThemes Security nebo Sucuri.
- A konečně, pokud se chcete zbavit hostitelských a bezpečnostních bolestí hlavy, měli byste zvážit hosting Managed WordPress jako WPEngine.
9. Pokročilý e-mailový marketing
E-mailový marketing, jak víme, je jedním ze stálezelených způsobů generování provozu. Je to jako zdroj provozu na vyžádání, který je speciálně naladěn na váš web – dychtivě slyší od vás. Chcete-li však pracovat s e-mailovým marketingem, musíte nejprve sbírat e-maily. Tam se WordPress hodí.
S pluginy jako OptinMonster a Bloom můžete vyletět z vaší předplatitelské základny. OptinMonster zobrazí vyskakovací okno předplatného zpravodaje na obrazovce návštěvníka, stejně jako:
- Zadejte svůj web
- Opusťte web – nazývá se to technologie „exit-úmysl“
E-mailové schránky pro předplatné můžete také umístit na různá místa na vašem webu – včetně postranního panelu, po každém příspěvku nebo prostém vyskakovacím okně. Pokud se chcete dozvědět více o OptinMonster a o tom, jak se vyvíjel v průběhu let, podívejte se na naši recenzi OptinMonster. WordPress.com také umožňuje shromažďovat e-mailové adresy od vašich uživatelů. Po zveřejnění nového příspěvku bude všem vašim odběratelům zaslán e-mail.
10. Pružnost designu webových stránek
Zdaleka tato vlastnost WordPress je moje nejoblíbenější. S WordPress můžete opravdu vytvořit cokoli. Bez ohledu na to, co potřebujete, je zde plugin nebo motiv, který vám pomůže začít. Chcete vytvořit komplexní seznam adresářů pro své město? Pokládejte výstižně pojmenované téma adresáře. Potřebujete do svého blogu přidat recepty? Jednoduché – Tvůrce připravených receptů je jen plugin pro vás.
A pokud nevíte, co chcete, existují pro to také témata! Stačí se chytit toho, co si myslíme, že je to nejlepší téma WordPress vůbec – celkem, nebo jakékoli jiné populární víceúčelová témata, která přicházejí s výkonným tvůrcem stránek. S nimi můžete vytvářet jedinečně navržené webové stránky – vše z jednoho tématu.
Závěr
Doufám, že se vám líbil tento seznam 10 (úžasných) věcí, které můžete s WordPress dělat. Na co jste použili WordPress? Pokud máte cokoli, o čem si myslíte, že by mělo být zařazeno do tohoto seznamu – dejte nám vědět!