10 důvodů, proč změnit svůj web nebo blog na WordPress.org

S více než 21 komentářů za sekundu a 14 miliard zobrazení stránky za měsíc, WordPress se stal nejpopulárnější platformou CMS na internetu dnes. Pomocí WordPress si můžete vytvořit cokoli, co se vám líbí. Od webů elektronického obchodování po specializované fórum – vše, co potřebujete, je ten správný plugin.


Tradičně je WordPress nabízen ve dvou variantách:

 1. WordPress.com – komerční služba, která vám umožní vytvořit bezplatný blog
 2. WordPress.org – software s otevřeným zdrojovým kódem, který zahájil revoluci

Jediný nejdůležitější prodejní faktor, díky kterému je WordPress.com tak atraktivní, skutečnost, že je 100% zdarma – na celý život. Tisíce bloggerů každý den registrují účet na WordPress.com a během několika minut získají blog online. Ale WordPress.com má spravedlivý podíl na omezeních.

Pravděpodobně jste nevěděli, že WordPress.com je držitelem právo na ukončit blog kdykoli se vám líbí. Je to jasně uvedeno v jejich smluvních podmínkách.

Existuje několik dalších potenciálních úskalí, které z WordPress.com neznamenají, že je nakonec přitažlivý. Proto jsme uvedli některé z nevýhod používání WordPress.com, což vysvětluje potřebu přejít na WordPress.org – platformu s vlastním hostitelem.

Mějte prosím na paměti, že WordPress.org odkazuje na web WordPress s vlastním hostitelem. Ve zbývající části tohoto článku jsou tyto dva termíny použity synonymně.

1. Příležitostné reklamy

Reklamní koncepce na cloud

V zájmu zachování jejich bezplatných služeb zobrazuje WordPress.com občas nenápadné reklamy ve vašem blogu. To je způsob, jakým platí za svou obrovskou síť, ve které jsou umístěny miliony blogů. Když o tom přemýšlíte, je to vlastně docela logické. Jak jinak budou platit účty za server?

Nemohou běžet k investorům, kteří říkají: „investujte do nás miliony dolarů, abychom mohli hostovat blogy jiných lidí zdarma.“ To prostě není možné. Použití reklam je tedy zcela odůvodněné.

Opravdu však chcete, aby vaše firemní stránka rozdávala reklamy, zejména když z nich nevyděláváte jediný cent? To mě přivádí k mému dalšímu bodu.

2. Zobrazování reklam ve vašem blogu

shutterstock_156197999

Reklamy v blogu jsou trvalý zdroj příjmů. Můžete je provozovat sami, nebo použít službu jako Google Adsense nebo BuySellAds. Dobře umístěné reklamy z vás udělají štěstí při správném provozu; zatímco web s mírným provozem bude stát $ 20-30 každý měsíc. To je dostatečné k pokrytí nákladů na hostování a dalších výdajů, jako jsou prémiové doplňky nebo předplatné e-mailových marketingových služeb.

WordPress.com vám neumožňuje zobrazovat na svém blogu žádné reklamy, pokud používáte jejich bezplatnou službu. Na vašem webu však příležitostně zobrazují reklamy, aby jejich servery zůstaly v provozu.

3. Hodnota značky

shutterstock_140282785

Jedním z nejdůležitějších faktorů, pokud jde o online portfolio, je hodnota značky. Když řeknu Nike, okamžitě si představíš ikonický znak zaškrtnutí. Rolex vás nutí přemýšlet, jak byste vypadali s tou korunou. To je image značky. Je nezbytné, aby podniky pracovaly na budování solidní hodnoty značky.

S WordPress.com máte nárok na bezplatnou subdoménu. Pokud máte v úmyslu hostit obchodní portfolio, dovolte mi vás to ujistit mygroovybusiness.wordpress.com nevypadá profesionálně. Vůbec. Maluje levný obrázek. Pokles občasných reklam a máte recept na katastrofu. Chcete-li to napravit, musíte si koupit alespoň dva doplňky: Doména a Žádné reklamy. Náklady na doménu budou mnohem levnější u všech registrátorů domén certifikovaných ICANN.

4. Žádné přidružené odkazy

shutterstock_47424769

Mnoho bloggerů vytváří pasivní příjem online pomocí affiliate marketingu. Někteří dokonce vydělají přes 20 000 dolarů každý měsíc. WordPress má přísné zásady proti přidruženým odkazům. Nemůžete propagovat produkty, které mají přidružený systém. Například můžete napsat recenzi na 3 000 slov na WPEngine, ale nemůžete zahrnout odkaz na doporučení. Abychom získali představu o tom, co vám chybí, zaplatí WPEngine za každého klienta, kterého doporučíte, 150 $ (nebo více).

Ne všechna naděje se však ztratí. Jsou povoleny dvě formy příjmů přidružených společností:

 • Recenze knih, filmů a her od Amazonka – není povolen žádný jiný produkt
 • Odkazy na vaše produkty uvedené v Etsy

Jste-li bloger, který nepropaguje knihy, filmy nebo hry, máte štěstí. Pokud se rozhodnete být rebelem, může se vám stát jedna ze tří věcí:

 • Získejte varování
 • Zmrazte své přidružené odkazy
 • V nejhorším případě je váš blog ukončen!

5. Omezení pomocí témat

Silnice uzavřena

WordPress.com má mnoho omezení, pokud jde o přizpůsobení. Pojďme se podívat na tyto ochromující nevýhody.

Prvním je téma s tématy. Dnes jsou k dispozici stovky tisíc bezplatných a prémiových témat. Lidé to zabíjejí. Je to prodejní kategorie společnosti Envato. WPExplorer je elitní autor v Envato a udělal si pro sebe jméno poskytující kickass témata za nízkou cenu.

Můžete získat téměř jakýkoli design, který chcete pomocí motivu. Pokud jste však na webu WordPress.com, jste omezeni pouze na témata, která jsou k dispozici v Showcase WordPress.com Theme Showcase.

Bezpochyby mají nádhernou galerii témat, z nichž každá je prověřována odborníky na kvalitu kódu. Ale pokud byste si chtěli koupit téma kickass, jako je Total, neměli byste je použít na webu WordPress.com

6. Přizpůsobení motivu vás bude stát

přizpůsobit motiv wp

Řekněme, že jste se uspokojili s tématem, které jste si vybrali z přehlídky motivů. Co kdybyste chtěli trochu vylepšit CSS tak, aby zahrnoval určité efekty, nebo řekl, aby zahrnoval podporu ikon ikon. Omlouvám se, amigo. To není ve bezplatné verzi povoleno. Pro lepší přizpůsobení budete muset zakoupit vlastní CSS a sadu písem.

7. Zásady nulové tolerance vůči zásuvným modulům

shutterstock_135573032

Toto je jediná nejsilnější rána, která končí debatu. WordPress.com neumožňuje žádný prostor pro instalaci pluginů – ani ty nejoblíbenější, které byly staženy více než 14 milionůkrát a použity téměř na každém webu WordPress. Jak již bylo řečeno, připomeňme si, že WordPress je ve svém jádru dobrý CMS. Jsou to pluginy, které to dělají skvělý.

Pokud dokážete žít s vědomím této skutečnosti, že ve svém blogu nemůžete nainstalovat plugin, můžete vážně považovat WordPress.com za životaschopné řešení pro hostování vašeho blogu.

8. Online vzdělávací kurzy a elektronický obchod

shutterstock_104989865

WooCommerce přišel se dvěma úžasnými pluginy – Sensei a WooCommerce což činí z výše uvedených funkcí skutečnost. Sensei si můžete na webu WordPress vytvořit online vzdělávací kurzy. WooCommerce, iThemes Exchange a Easy Digital Downloads jsou některé z nejpopulárnějších e-commerce WordPress pluginů.

Na WordPress.com nemůžete používat pluginy, takže dveře jsou zavřené. Webové stránky elektronického obchodování však můžete vytvořit pomocí placeného upgradu – Podnikatelský plán což stojí 299 $ ročně. To je kolem 25 $ měsíčně.

9. Hosting více stránek WordPress

shutterstock_133642784

Pokud jde o hostování šířky pásma a úložného prostoru, WordPress.com poskytuje dostatek místa pro nový web – 3 GB pro uložení všech vašich nahraných médií spolu s 10 GB šířky pásma každý měsíc.

U tradičních sdílených webových hostitelů jsou tyto dvě funkce neomezené, ale platí zásady spravedlivého použití. Samozřejmě byste museli platit 4–5 $ měsíčně. Ale pokud jde o hostování více webů WordPress nebo WordPress Multisite, vítězem je vždy hostitelská platforma (i když jsme fanoušky Managed WordPress hostingu, který odstraní tvrdé části z vlastního hostování vašeho webu).

Na WordPress.com každá nová instalace WordPress znamená novou doménu a nákup „Žádné reklamy“ (tj. Pokud se chcete zdát profesionální). Zatímco většina webhostingů umožňuje hostovat více domén a instalací WordPress na jednom účtu, což by výrazně snížilo náklady.

10. Zkušenosti

homepage Shutterstock 1

Především, když přijmete výzvu hostování svého webu, nastanou chvíle, kdy narazíte na malé potíže. Bílá obrazovka smrti, interní chyba serveru, chyby motivu a nedostatečná oprávnění webového serveru – to vše je pro začínajícího uživatele WordPress společné. Dobrou zprávou je, že řešení Všechno tyto problémy jsou k dispozici na internetu. Stačí vědět, kde hledat.

Zkušenost, kterou získáte z boje s cestami z blokování reklam třetích stran, je na špičkové úrovni. Žádné znalosti učebnic nemohou konkurovat zkušenostem získaným z praktických situací v reálném životě. Pokud se tedy chcete učit WordPress, měli byste vždy jít s platformou hostovanou hostitelem.

Závěr

Lidé, kteří technicky neznají zvuk, mohou být při předávání WordPress obtížní nebo dokonce zastrašující. Pokud si nepřejete další bolest hlavy při hostování a údržbě svých stránek, máte mnohem lepší možnosti spravovat hostingové služby WordPress, jako je WPEngine nebo Media Temple. Tyto společnosti denně obsluhují přibližně milion zobrazení stránek a mají specializovanou konfiguraci hardwaru optimalizovanou pro maximální účinnost WordPress. Postarají se o zálohy, základní aktualizace WordPress a celkovou bezpečnost stránek. Zde ve WPExplorer používáme WPEngine a velmi ho doporučujeme.

Pokud jste tedy přepnuli z WordPress.com na WordPress.org, sdělte svůj důvod proč v komentářích níže. Nebo pokud si nejste jisti, zda je WordPress.org pro vás to pravé, dejte nám vědět, co vás drží zpátky – rádi bychom se podělili o několik přátelských rad ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map