10 běžných chyb e-mailového marketingu, kterým se musíte za každou cenu vyhnout

10 běžných chyb e-mailového marketingu, kterým se musíte za každou cenu vyhnout

Myslím, že budete souhlasit, když řeknu: e-mailový marketing není pro slabé srdce. Platí však pouze v případě, že nevíte, co děláte, a nakonec v tomto příspěvku uděláte některé nebo všechny běžné chyby v e-mailovém marketingu..


Můžete si to vzít od nás; e-mailový marketing je stále jedním z nejlepších způsobů, jak zvýšit provoz a zvýšit prodej. A pokud si dobře uděláte domácí úkoly, můžete se těmto běžným nástrahám vyhnout a proměnit e-mailový marketing ve zlatý důl.

Zní to jako hodně, že? Beru to tak, že právě začínáte nebo přemýšlíte o e-mailovém marketingu. Pokud jste profesionál, dobře a dobře, jste také vítáni.

Bez dalšího povyku se pusťte do podnikání a vytvořte si seznam e-mailů, který nabízí hmatatelné výsledky. Zde je 10 velmi častých chyb e-mailového marketingu, kterým byste se určitě měli vyhnout.

1. Spuštění e-mailového marketingu pozdě

Většina začátečníků obvykle nevidí v e-mailovém marketingu obrovskou hodnotu. Namísto přidělování e-mailového marketingu čas a zdroje, které si zaslouží, se soustředíte na vytváření obsahu, sociálních médií a některých SEO.

Jako takový vložíte e-mailový marketing na zadní hořák a nakonec zanecháte spoustu peněz na stole. Zapomínáte na většinu lidí, kteří přicházejí na váš web z vyhledávačů a sociálních médií, často se nevracejí.

Při spuštění webu však můžete tabulky otočit nasazením e-mailového marketingu. Výsledkem je, že zvýšíte šanci na zachycení potenciálních zákazníků, které byste jinak nechali beze slova. Pomocí zásuvného modulu optin exit exit můžete pomoci zachytit nové potenciální zákazníky dříve, než opustí váš web.

Coschedule Inteligentní plánování

A protože mluvíme o načasování, mějte na paměti, že nemůžete jen zasílat e-mailové výbuchy, kdykoli budete chtít. Studie ukazují, že jsou specifické dny a časy když mají vaše e-maily největší dopad na vaše předplatitele. Nástroje jako CoSchedule dokonce nabízejí “inteligentní plánování“, Abyste věděli, kdy je nejlepší čas zveřejnit příspěvek na různých platformách.

Nečekejte proto na zahájení e-mailového marketingu v budoucnu; začít hned a neustále se zlepšovat, což nás vede k bodu numero dos.

2. Neprovedení testování a zlepšení

Znalost je síla, kterou říkají, což znamená, že je nezbytné zkoumat a testovat různé aspekty vaší e-mailové marketingové strategie. Ve většině případů nováčci v e-mailovém marketingu plácnou dohromady přihlašovací formulář, umístí jej někde na své webové stránky a poté to nechají.

Pak se diví, proč jejich seznam e-mailů neroste tak rychle, jak chtějí. Jste na stejné lodi? No, musíte nějaké spustit Testy A / B takže se můžete zaměřit na oblasti s nejvýznamnějším dopadem.

Zprávy OptinMonster A / B

Příklad zpráv OptinMonster A / B

Nejlepší marketingové nástroje jako Ahoj Bar a OptinMonster jsou vybaveny vestavěným testováním plivání A / B. Tímto způsobem můžete vytvářet a testovat různé registrační formuláře, formulace a umístění, abyste viděli, co pro váš web funguje nejlépe.

Podobně se můžete poučit ze svého e-mailového obsahu pomocí vestavěných přehledů od svého poskytovatele e-mailu. Otevřené sazby jsou důležité!

Zjednodušeně řečeno, žít, učit se a vylepšovat kamaráda. Nezapomeňte také pozorně sledovat nejnovější trendy e-mailového marketingu abyste mohli vydělávat na metodách s nejlepšími výsledky.

3. Nákup e-mailových seznamů

Nevím, proč byste si chtěli koupit seznam e-mailů, pokud ovšem nejste jedním z nigerijských chlapců z Yahoo nebo nevyžádané pošty. Ale když vidíte, že nejste, je lepší stavět svůj seznam e-mailů od nuly.

Nákup e-mailového seznamu je vždy špatný nápad, bez ohledu na to, kolik času si myslíte, že šetříte. Nepotřebujete doktorát ve výbušnickém inženýrství vědět, že nákup e-mailového seznamu vyhodí do povětří váš obličej velký čas.

Pro začátečníky nikdo nechce dostávat e-maily ze seznamu, který si nepřihlásili. Vydává to vibrátor spamu / scammeru, který uvidíte s e-maily „Video odhaluje, jak vydělat 10x z vašich stránek“. Vsadím se všechny své peníze, které se neobtěžují otevírat tento druh e-mailu, a navíc obvykle skončí ve složce nevyžádané pošty.

Za druhé, nákup seznamu e-mailů je jistý způsob atentátu na vaši značku. Pokud provozujete firmu (a těží z silné značky), vyhýbejte se nákupu e-mailových seznamů. To navíc váš poskytovatel e-mailového marketingu zakáže a zastaví vás v odesílání e-mailů na seznam, který jste zakoupili.

Zatřetí, v podstatě splácíte peníze do kanalizace a kupujete si seznam falešných e-mailových adres. I když je pár kontaktů skutečných, nedají vám záležet na vaší firmě, což opět znamená ztrátu času a peněz.

Ale co je nejdůležitější, prodávat (a kupovat) e-mailové adresy je nezákonné. CAN-SPAM jednat zahrnuje řadu pravidel pro dodržování e-mailu (například žádné zavádějící názvy, snadné možnosti odhlášení atd.) a přísně zakazuje prodej nebo převod e-mailových adres. Takže to nedělejte.

4. Ignorování generování olova

Chcete-li vytvořit seznam e-mailů, musíte se zaregistrovat. Váš fantastický obsah je součástí rovnice. Uživatelská zkušenost je druhá a řešení vedoucí generace je třetí. Dejte dohromady tři a váš e-mailový seznam roste exponenciálně.

Chcete-li to objasnit, můžete nabídnout nejzajímavější obsah a uživatelský dojem, ale pokud se vám nepodaří, aby vaše přihlašovací formuláře byly patrné, veškeré vaše úsilí není nic, pokud jde o e-mailový marketing. Lidé potřebují vidět vaše registrační formuláře!

Recenze WP Optin Wheel: Jak zvýšit vaše sazby opt-in okamžitě

Zadejte pluginy pro generování elektrod, jako je WP Optin Wheel (podívejte se na naši podrobnou recenzi), Thrive Leads a Optin Monster a ušetříte tak den. Výše uvedené nástroje samozřejmě výrazně zvyšují vaše přihlašovací sazby, takže se nemusíte stěžovat, že se lidé přihlásili k odběru vašeho seznamu e-mailů.

5. Zkontrolujete své statistiky?

Sledování vašich otevřených sazeb je neuvěřitelné a všechno, ale víte, zda čtenář provede váš web, kde může provést nákup? Pokud jste netušili, můžete sledovat předplatitele e-mailů pomocí Google Analytics.

Můžete například vidět odběratele, kteří přišli na váš web z každé e-mailové kampaně. Můžete se také podívat na e-maily s nejvýznamnějším dopadem, nákupy na vašem webu a ještě mnohem více. Velká data.

Neustálý kontakt v reálném čase

Neustálý kontakt v reálném čase

Nejlepší část je většina poskytovatelů e-mailového marketingu, jako jsou MailChimp a MailPoet nabízejí vlastní vestavěné přehledy a integraci Google Analytics za běhu. Neustálý kontakt je dalším skvělým příkladem, který umožňuje průběžné vykazování a dokonce i možnosti porovnání kampaní. Takže můžete kdykoli vidět, jak probíhá vaše marketingové úsilí.

Na konci dne jde o to, aby vaše e-mailová kampaň byla úspěšná.

6. Segmentace, nebo nedostatek

Ne, nedělej to. Nerobte chybu e-mailového marketingu při odesílání hromadných e-mailů, pokud ovšem nejde o běžnou aktualizaci vhodnou pro všechny uživatele. Mít obrovský seznam nestačí, chcete segmentovat svůj seznam o parametrech, jako je geografická poloha, příjem, pohlaví, minulé nákupy atd.

Je zřejmé, že nemůžete požádat o všechna tato data předem, abyste předplatitele neodradili díky své nepříliš krátké podobě. K registraci čtenáře do seznamu potřebujete pouze e-mailovou adresu. Data můžete později sbírat pomocí průzkumů, formulářů na místě a takových kreativních metod.

Jde o to, čím více údajů o své čtečce máte, tím lépe můžete segmentovat svůj seznam. Poté odešlete laserem cílené zprávy do různých segmentů. V žádném případě nechcete posílat zákazníkům a jiným zákazníkům stejné e-maily, například.

Čím dříve segmentujete, tím lépe.

7. Používání nereagujících e-mailů

Ve světě, který je vybaven zařízeními různých velikostí a možností, si nemůžete dovolit nechat ujít značku s citlivým designem. Což znamená, že kromě responzivního webu WordPress musíte odesílat citlivé a mobilní e-maily.

Někteří z vašich příjemců si bezpochyby přečtou váš e-mail na svých mobilních zařízeních, takže neodcizujte žádnou danou skupinu v závislosti na zařízení / klientovi, které používají. Jinými slovy, při vytváření e-mailových kampaní použijte přístup založený na mobilních zařízeních.

Navíc investujte čas do testování vzhledu e-mailu v tolika zařízeních, kolik můžete. Kampaň rozešlete, pouze pokud jste si jisti, že váš e-mail vypadá skvěle na více zařízeních. Jako začátečník jsem kdysi použil velké obrázky v sekci záhlaví a abych zkrátil dlouhý příběh, řekněme, že čtenáři nemohli číst e-maily na smartphonech.

V souladu s tím můžete použít nástroj jako Lakmus otestujte svůj e-mail před odesláním úplné e-mailové kampaně. Tato služba vám umožní zkontrolovat, jak vypadá váš e-mail na více než 90 e-mailových klientech, jako jsou Gmail, Google Android, iPhone a Outlook..

8. Spamování

Porovnání zásuvných modulů AntiSpam WordPress

Bombardování odběratelů pomocí e-mailů neposune agendu rychleji. Naopak, posílání mnoha e-mailů příliš často je jednou z hlavních chyb v e-mailovém marketingu, která vypíná vaše čtenáře a mohla by zvýšit míru odběru. Pokud to nestačí, odesílání e-mailů příliš často může vyvolat blokátory spamu, což zničí vaše šance na spojení se čtenářem.

Týdenní, měsíční nebo dvouměsíční plán funguje úžasně dobře, pokud odešlete cenný obsah a nabídky. Míra okamžitého opuštění, otevření a kliknutí vaší kampaně by měla být důkazem toho, že máte vypracovaný dobrý rozvrh.

9. Nekonzistence

Na druhou stranu máme druhou skupinu obchodníků s e-mailem, kteří sporadicky rozesílají e-maily, takže vaši čtenáři nevědí, kdy od vás očekávají obsah. Nekonzistenci se můžete vyhnout nastavením a dodržováním přísného plánu nebo vytvořením e-mailových odkapávacích kampaní, abyste se ujistili, že zůstanete v kontaktu po stanovenou dobu.

Jinak budete frustrující příjemci, protože vaše e-maily jsou předvídatelné, což také znamená, že vaše firma je snadno zapomenutelná. Koneckonců, cílem je udržet vaši značku relevantní tím, že čtenářům pravidelně zasíláte e-maily, aniž byste je spamovali.

Redakční kalendář WordPress Calendar

Udělejte si trochu času na plánování, není to jen součást dobré strategie marketingu obsahu, je to také klíčové pro zajištění toho, aby vaše e-mailové kampaně zůstaly také na dobré cestě. Zdarma plugin, jako je Redakční kalendář je skvělý nástroj, který vám pomůže.

Pokud e-maily odesíláte nekonzistentně, je jen otázkou času, než odběratelé ztratí zájem a odhlásí se. A co je horší, mohli by označit vaše e-maily jako spam, i když se o vaši firmu skutečně zajímali od začátku.

10. Odesílání e-mailů „Filler“

Pravděpodobně jste se stali obětí této chyby milionkrát a jednou předtím; Vím, že ano. Takto vypadá typický scénář: Slyšíte o e-mailovém marketingu a jdete do práce. O několik dní později máte několik odběratelů a je to fantastické.

Někteří guru pro internetový marketing řekl, že byste měli nejprve poslat uvítací zprávu, ale nikdy vám neřekli, co dělat poté. Takže rozesíláte dva e-maily a nemáte už co říci za třetí týden. Přesto chcete zůstat konzistentní, takže si dáte dohromady zbytečný e-mail, nebo to, co chci nazvat „výplňový e-mail“, a stisknout odeslat.

Vaši čtenáři očividně prochází průčelím a začínají odcházet. Vsadím se, že jste to viděli iu blogových příspěvků. Už jste někdy byli na blogu se zdánlivě dobrým obsahem a pak jste našli jeden příspěvek, který zřejmě nesloužil jinému účelu než naplnění plánu?

Neodesílejte svým odběratelům e-maily bez konkrétního cíle. Buďte profesionální; naplánujte si svůj rozvrh, abyste mohli pokaždé doručit cenný e-mail.

Koneckonců, vaši odběratelé jsou vaši zákazníci a vy byste je nechtěli zabít zbytečným haraburdí, teď byste?

Závěrečná slova o běžných chybách e-mailového marketingu

Náš seznam je jen malý vzorek všech běžných chyb e-mailu, které můžete udělat. Doufáme však, že vám pomůžeme vyhnout se těmto deseti nástrahám, které poškozují úspěch vaší e-mailové marketingové kampaně. Pokud jste zasvěceni jiným běžným chybám v e-mailovém marketingu, vítáme vás, abyste se podělili v sekci komentářů níže.

Na zdraví na budování seznamu šťastných e-mailů!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map