10 Běžné problémy s tématem WordPress a jak je opravit

10 Běžné problémy s tématem WordPress a jak je opravit

Existují tisíce příspěvků na fóru otevřených každý den nejen na WordPress.org ale také na jiných fórech a samozřejmě téměř na všech stránkách podpory vývojářů témat týkajících se velmi častých problémů, které lze vyřešit velmi rychle a snadno. Jsem si jistý, že vývojáři motivů a členové komunity se nudí odpovědí na tyto otázky znovu a znovu, takže jsem se rozhodl napsat následující příspěvek, který se zabývá některými z nejčastějších problémů s tématem WordPress, takže můžete přidejte do záložek a připravte si ho.


1. Stylesheet chybí

Právě jste si stáhli nebo zakoupili super úžasné téma a jdete jej nainstalovat a zobrazit níže krásnou zprávu:

Stylesheet chybí

Vaše první myšlenka by mohla být…

“Vývojář mi přišel a dal mi téma bez šablony stylů”

Samozřejmě je možné, že soubor ZIP, který jste obdrželi, neměl soubor style.css, ale pravděpodobnější je, že jste nahráli soubor kořenové téma složku.

Chybějící řešení chyby stylových listů

Vyhledejte složku na ploše a otevřete ji (pokud je na zip, rozbalte a otevřete). Teď, když ji otevřete, měli byste tam vidět všechny své soubory, pokud není motiv pravděpodobně v podadresáři. Například naše prémiová témata mají toto téma uvnitř složky „Installable Theme“. Obecně je to někde zřejmé a skutečná složka motivu bude pravděpodobně pojmenována stejně jako téma. Jakmile najdete zip a nahrajte jej přes WordPress nebo nahrajte rozbalenou složku přes FTP.

2. Chyby importu dat

Máte nainstalován motiv a nyní nahráváte ukázkový soubor .xml, který vývojář motivu poskytl tak pěkně, a znovu se zobrazí chyba!

Chyby importu dat

Chyba při importu chybového řešení 1

Chyba „selhání“ při importu je obvykle 1 ze 2 věcí. První je, že by se mohl pokusit načíst příspěvky nebo taxonomie z vlastních typů příspěvků, které dosud neexistují.

 • Aktivovat motiv: Ujistěte se, že téma, které chcete použít, je aktivní.
 • Téma dvojité kontroly: Ujistěte se, že téma skutečně obsahuje tyto vlastní typy příspěvků a taxonomie – možná se zeptejte vývojáře, nebo pokud víte, jak vypadáte sami

Nepodařilo se importovat chybové řešení 2

V případě chyb zobrazujících „Nepodařilo se importovat média“ se obrázky stahují.

 • Zaškrtli jste políčko pro import příloh? Než spustíte import, musíte zaškrtnout políčko „stáhnout a importovat přílohy souborů“.
 • Jsou obrázky přístupné? Je možné, že mágové nejsou ze serveru přístupní. Můžete otevřít ukázková data v textovém editoru a zkusit najít jeden z těchto souborů a otestovat odkaz v prohlížeči. Nejjednodušší je však kontaktovat vývojáře motivů a sdělit jim, že obrázky se nestahují.

3. Domovská stránka nevypadá jako demo

Bylo by skvělé, kdyby nějaké téma, které jste aktivovali, vypadalo přesně jako demo, jakmile bude aktivováno? Naše téma Total WordPress to dělá, když používáte vestavěný demo importér, ale ne každé téma může být tak úžasné jako Total.

Pokud jste tedy nainstalovali motiv (a jsou to ukázková data), ale váš web neodpovídá ukázce motivu, existuje několik velmi častých důvodů, proč by vaše domovská stránka mohla vypadat jinak..

Chyba displeje Řešení 1

Nastavení čtení domovské stránky

Nastavení čtení není správné. To znamená, že vaše téma buď vyžaduje nebo nevyžaduje domovskou stránku, a váš web je nastaven na opak. Tak jděte na Nastavení> Čtení a zkontrolujte možnosti v části „Přední strana.“

Pokud vaše téma nevyžaduje pro šablonu domovské stránky žádnou šablonu stránky, ujistěte se, že je tato možnost nastavena na „Vaše nejnovější příspěvky“. Pokud motiv používá šablonu domovské stránky, nechte svůj web nastavit tak, aby používal statickou domovskou stránku.

Chyba zobrazení na domovské stránce Řešení 2

Šablona domovské stránky

Musíte použít šablonu domovské stránky. Mnoho vývojářů motivů používá vlastní šablony stránek pro své rozvržení domovské stránky. Nejprve byste si tedy měli nejprve přečíst dokumenty s dokumentací, ale pokud nenastane žádná hlava a vytvoříte novou stránku, v editoru pod Atributy stránky> Šablona zkontrolujte, zda existuje šablona Domů, Domovská stránka, Frontpage nebo podobná šablona. Pokud ano, budete pravděpodobně muset vytvořit stránku pomocí této šablony, uložit / publikovat a poté přesunout na Nastavení> Čtení nastavit ji jako možnost statické přední stránky.

4. Moje adresy URL jsou „ošklivé“

Ve výchozím nastavení není výchozí struktura adresy URL WordPress „hezká“, mnohem méně přátelská k SEO. Když tedy poprvé nastavíte adresy URL svého webu, může to vypadat ošklivě (nesoulad ID příspěvku, datum zveřejnění, název příspěvku a dokonce i kategorie). Nebojte se – je snadné to opravit.

Řešení ošklivé adresy URL

Permalink Nastavení

Pokud vaše adresy URL tak nevypadají skvěle (yourwebsite.com/?p=1), jednoduše jděte na Nastavení> Trvalé odkazy a změňte nastavení na možnost „Post Name“ (nebo kterékoli z ostatních – stačí vybrat tu, která pro vás nejlépe funguje).

5. Moje příspěvky vracejí 404 chyb

Chyba Github 404

Pokud máte příspěvky, které nyní vracejí chybovou stránku 404, nepropadejte panice (zatím) většinu času, kdy jsou vaše příspěvky stále k dispozici, a pro vyřešení problému stačí aktualizovat nastavení permalinku. Toto je velmi běžné u motivů, které používají vlastní typy příspěvků. Kdykoli aktivujete nové téma, které používá vlastní typy příspěvků, měli byste resetovat nastavení permalinku.

Příspěvky zobrazující řešení chyby 404

Nejjednodušší oprava je prostě jít Nastavení> Trvalé odkazy a klikněte na tlačítko Uložit. Obvykle to udělá trik. Pokud to však nefunguje, možná budete muset aktualizovat svůj soubor .htaccess ručně (Poznámka: Pokud jste zcela novým WordPressem, nedoporučujeme tento problém řešit sami. Místo toho možná budete muset kontaktovat vývojáře na volné noze) . Můžete si přečíst více o pomocí trvalých odkazů WordPress v kódu WordPress.

6. Moje nabídka je prázdná

Pro ty, kteří používají WordPress denně, tento problém pravděpodobně nebudete mít, ale pokud jste WordPress velmi noví nebo jste ho před pár lety použili a jen se vrátíte, můžete být zmateni, proč je vaše nabídka prázdná, když instalujete motiv.

Chybějící řešení chyb nabídky

Nastavení nabídky WordPress

Výchozí téma WordPress má záložní nabídku pro nabídku WordPress pro případ, že neexistuje žádné nastavení, avšak ne všichni vývojáři motivů přidali toto do svých vlastních témat.

Abyste se ujistili, že vaše nabídky fungují, přejděte k Vzhled> Menu k nastavení nabídky.

 1. Ujistěte se, že máte nabídku. Pokud tak neučiníte, budete si ho muset vytvořit (v tomto příspěvku se dozvíte, jak nastavit nabídky ve WordPressu)
 2. Ujistěte se, že je nabídka přiřazena k umístění. Pod nabídkou byste měli vidět „Zobrazit umístění“ – to jsou oblasti nabídky zabudované do vašeho motivu. Některá témata mohou mít pouze jedno hlavní menu, jiná mohou mít spoustu míst. Nezapomeňte zkontrolovat možnost, kde se má vaše nabídka zobrazit, a poté ji uložit.

7. Nové téma používá doporučené obrázky, ale mám spoustu příspěvků bez nich

Před aplikací WordPress 2.9 nebyl zobrazen žádný obrázek (posílat miniatury) podporují WordPress tolik motivů, které pro definování doporučených obrázků použily meta možnosti nebo vlastní pole, nebo nemají žádný výchozí obrázek.

Možná tedy přecházíte ze staršího tématu na nové, které podporuje doporučené obrázky, nebo možná vaše předchozí téma bylo jen velmi minimální a nepoužilo je. Nebudete trvat hodiny, než projdete stovky příspěvků, abyste nastavili doporučený obrázek (nebo možná jste), takže pro to existuje rychlé řešení a má podobu pluginu.!

Chybí žádné řešení doporučených obrázků

Snadné přidání miniatury

Jednoduchým řešením je použití „Snadné přidání náhledu”Plugin pro automatické nastavení doporučených obrázků na starých příspěvcích. Stačí nainstalovat, aktivovat a podle pokynů přidat obrázky do starých příspěvků. Při publikování nových příspěvků nezapomeňte přidat své doporučené obrázky.

8. Snímky, akordeony, přepínače, karty… Ne nebo přestaly pracovat!

Mnoho témat WordPress v těchto dnech využívá java-script / jQuery k vylepšení motivů přidáváním věcí, jako jsou posuvníky obrázků, přepínače, akordeony, karty, mobilní nabídky, přechody na obrázky … atd..

Pokud tyto funkce na vašem tématu nefungují nebo najednou přestaly fungovat, pravděpodobně udělá nějakou chybu javascriptu, která způsobí, že se vše rozbije.

Broken Slides, Toggles, Tabs atd. Error Solution

Mezipaměť motoru WP

První věc, kterou byste měli udělat, je vypněte všechny své doplňky, Vymažte mezipaměť (všechny) a znovu načtěte web a zkontrolujte, zda všechno funguje tak, jak by mělo být. Pokud ano, můžete nyní aktivovat své pluginy zpět 1 po 1 a jakmile to skončí, budete vědět, že poslední plugin způsobil problémy (poznamenejte si tento plugin, deaktivujte a pokračujte stejným způsobem).

Jakmile víte, který plugin / pluginy způsobují problém, můžete hledat nový plugin se stejnou funkcí, která je kompatibilní, nebo můžete kontaktovat vývojáře pluginů nebo motivů a informovat je o konfliktu (nejprve si prohlédněte stránku, abyste zjistili, co skutečným problémem je, že můžete kontaktovat příslušnou osobu – pokud se jedná o chybu pluginu, pošlete poznámku plugin dev, nebo pokud jde o chybu tématu, téma dev).

9. Změny stylů nedělá nic

Takže máte téma nastaveno vše a nyní chcete změnit způsob, jakým vypadá, aby mu dal více své vlastní „osobnosti“ a opravdu ho přizpůsobil vaší značce, firmě, výklenku… atd. Začali jste tedy na svůj web přidávat vlastní CSS nebo upravovat šablonu stylů, ale při každé aktualizaci webu se žádné změny nezmění!

Chybějící řešení úprav stylů

WordPress Live Customizer

Chcete-li zajistit, aby byly vaše úpravy použity, můžete podniknout několik kroků:

 • Zakázat mezipaměť: Nejběžnějším problémem je, že máte nějaký plugin pro ukládání do mezipaměti, jako je například Celková mezipaměť W3 nainstalován a uložen do CSS. Pokud tak učiníte, měli byste ji deaktivovat.
 • WordPress Customizer: Pokud používáte přizpůsobovač motivu, měli byste zkusit kliknout na tlačítko Uložit a poté stránku obnovit a zjistit, zda se změny projeví.
 • Pozadí se nemění: Pokud se jednoduše pokoušíte změnit pozadí pomocí ovládacího panelu na pozadí WordPress, můžete mít problémy, pokud motiv, který používáte, má pro pozadí nastavený obrázek. Zkuste nahrát nový obrázek, jen aby vyzkoušel, protože by to mělo přepsat. Nahrávání 1px plné barvy a nastavení tak, aby se opakovalo, by mohlo být také slušnou volbou.
 • Změny editoru WordPress: Pokud se pokoušíte provést změny pomocí editoru WordPress na adrese Vzhled> Editor změny nemusí být ve skutečnosti ukládány kvůli oprávnění serveru, ale pokud se jedná o tento případ, obdržíte chybu. Můžete se dozvědět více o zde nastavovat oprávnění k souborům.

10. Aktualizoval jsem své téma a všechny mé změny jsou pryč!

Nejpravděpodobnější příčinou této chyby je to, že jste ručně provedli změny v souborech šablony, jako je například soubor style.css (obvykle). Poté, když jste aktualizovali téma, byly vaše upravené soubory přepsány výchozím kódem tématu. Z tohoto důvodu NIKDY nedoporučujeme provádět změny původního motivu.

Změny motivu jsou pryč

Přidání vlastního kódu do WordPress

Bohužel vaše úpravy mohou být navždy pryč, pokud nemáte zálohu svého webu, kterou můžete použít k obnovení. Některé hostingové společnosti nabízejí zálohování webových stránek za 30 dní, takže pokud potřebujete pomoc s vyhledáním a obnovením zálohy, zkuste kontaktovat svého hostitele. Pokud máte vlastní ruční zálohování, měli byste být schopni obnovit soubory témat pomocí FTP.

I když v současné době možná nebudete schopni tento problém vyřešit, můžete podniknout preventivní opatření, abyste se ujistili, že se v této situaci znovu nenacházíte. Chcete-li v budoucnu provádět úpravy svých motivů, měli byste používat jednu nebo více z následujících možností:

 • Vlastní plugin CSS. Pokud potřebujete pouze několik malých vylepšení, můžete použít vlastní plugin CSS k vylepšení a zajistit, aby během aktualizace motivu nebyly odstraněny. Tady jsou dva, které se nám líbí:
  • Editor CSS žluté tužky
  • CSSHero Visual CSS Editor
 • Vytvořit dětské téma. Vytvoření podřízeného motivu je pravděpodobně nejlepší způsob přizpůsobení motivu a umožní vám maximální flexibilitu a dokonce vám umožní upravit soubory šablon (kromě právě style.css), odebrat nebo přidat nové skripty a přidat vlastní funkce..
  • V tomto článku naleznete informace o tom, jak vytvořit podřízené téma WordPress.
 • Udržujte úplné zálohy webových stránek. V případě, že se něco pokazí, je vždy dobré mít na svém webu zálohy. Z tohoto důvodu důrazně doporučujeme zálohovat web WordPress (který se liší od záloh serveru, které může nabídnout vaše hostitelská společnost) pomocí jedné z následujících možností:
 • Keep A Changelog. Ať už upravujete soubory šablon ručně (nejlépe ne) nebo používáte podřízené téma, vytvoření changelogu je pro vás nejlepší způsob, jak sledovat všechna vylepšení, která jste v tématu provedli. Je to zvláště užitečné, pokud se něco pokazí, takže můžete zpětně sledovat, kde jste mohli udělat chybu.

Zabalení

Tam to máte – 10 běžných chyb WordPress plus řešení, abyste je mohli opravit. Ale to jsou jen některé z chyb, se kterými se lidé setkávají nejčastěji. Pro další tipy byste se také měli podívat na tohoto průvodce, který jsme napsali jak nainstalovat téma Themeforest WordPress (přestože průvodce obsahuje tipy, které by se vztahovaly na většinu témat).

Pokud máte další problémy, prvním krokem by mělo být rychlé vyhledávání Google, abyste zjistili, zda můžete najít odpověď sami. Pokud po průzkumu sami stále nemůžete najít odpověď, zkuste kontaktovat autora motivu nebo pluginu (pokud se jedná o problém s jejich produktem) nebo navštivte fórum, jako je Reddit nebo Envato abyste zjistili, zda člen komunity může pomoci. Šance, že chyba, kterou dostáváte, jsou častější, než si myslíte!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map