10+ bezplatných služeb CDN pro urychlení WordPress

Zdarma CDN služby pro urychlení WordPress

V dnešním světě, kde průměrná rychlost internetu v technologicky vyspělých regionech přesahuje 10 Mb / s, není divu, že služby CDN prosperují. A aby se věci ještě více urychlily, někteří šťastní čtenáři si mohou užít rychlosti až 1 Gbps – ano, jeden gigabit za sekundu, díky službám, jako jsou Google Fiber, Cox Gigablast nebo Centurylink Gigabit. Nevýhodou tohoto závodu pro rychlejší bity je, že naše pozornost si vybírá daň a trpělivost, stává se nestálým.


Vždy je dobré mít svůj web napájen sítí pro doručování obsahu. CDN nejenže šetří náklady na šířku pásma od vašeho poskytovatele hostingu, ale váš web se šíleně rychle zrychlí a ve vyhledávačích má sklon být na vyšších pozicích. Možná jste slyšeli toto přísloví:

Někteří lidé říkají, že na tomto světě není nic zadarmo,
Říkám, že potřebujete jen vědět, kde hledat!

Co je síť CDN – Content Delivery Network?

Než začneme kopat do bezplatných CDN pro váš web WordPress, pojďme se seznámit se základy. Jednoduše řečeno, síť pro doručování obsahu nebo CDN je svazek serverů, které se nacházejí po celém světě a jejichž cílem je doručit návštěvníkům webu soubory vašeho webu v nejrychlejším čase. Tři body:

 • Parta serverů.
 • Nachází se po celém světě.
 • Poskytuje statické soubory na vašem webu (obrázky, soubory PDF, statické knihovny, jako jsou soubory JavaScript a CSS) v nejrychlejším čase

Proč CDN?

Nový web má obvykle jeden zdroj původu. A to je v pořádku, když začínáte a nemáte mnoho návštěvníků. Jak váš web roste (tj. Váš provoz se zvyšuje), zvyšuje se také doba potřebná k načtení vašeho webu.

Lidé se obecně nelíbí čekání pro web. Tento efekt je nejúčinnější na webech s nakupováním online, kde jeden vteřinový pokles doby načítání přidal k tržbám 6 000 000 USD (6 milionů). Vzal jsem si to z brilantního článku CachePoint – Velmi skutečný dopad na výkon na příjmy.

Proto máme CDN. Urychluje doručování obsahu zobrazováním obsahu ze serveru, který je nejblíže návštěvníkovi. Vaše doba načítání se snižuje a nakonec vyhráváte. Pokud chcete lépe porozumět CDN, Průvodce CDN Incapsula je skvělé místo, kde začít.

Začínáme se seznamem CDN

Tento článek uspořádáme do čtyř skupin:

 • Skupina jeden jsou zcela zdarma služby CDN, které budou mít navždy zdarma plán.
 • CDN ve skupině dva jsou nabídky velkorysá zkušební období (přemýšlejte o dvanácti měsících) – to stačí k rozšíření vašeho blogu.
 • Skupina tři obsahuje CDN, které jsou opět absolutně zdarma pro hostování běžných skriptů jako jQuery, Bootstrap atd.
 • Skupina čtyři obsahuje čestná uznání které již nejsou aktivní, ale v době, kdy byl tento článek původně publikován, byly naživu (to je cesta zpět v roce 2016).

Zdarma CDN pro WordPress, které mají plán navždy zdarma

Vzhledem k tomu, že jste na této stránce přistáli pro „bezplatné CDN pro WordPress“, pusťte se do článku.

1. CloudFlare

Cloudflare-cdn-service

CloudFlare je obecně známý jako nejlepší bezplatný CDN pro uživatele WordPress. Je to jeden z mála špičkových hráčů, kteří skutečně nabízejí bezplatný plán. Poháněn jeho 115 datových center, CloudFlare poskytuje rychlost, spolehlivost a ochranu před základními útoky DDoS. A jeho Doplněk WordPress se používá na více než 100 000 aktivních webech.

2. Inkapsula

Incapsula-cdn-service

Inkapsula poskytuje doručování aplikací z cloudu: Global CDN, Web Security, DDoS Protection, Load Balancing & Failover. Aktivace služby trvá 5 minut a mají skvělé plán zdarma a Doplněk WordPress získat správné informace o adrese IP pro komentáře přidané na váš web.

Funkce nabízené CloudFlare a Incapsula:

Stručně řečeno, to je to, co Incapsula a CloudFlare dělá:

 • Směruje provoz celého vašeho webu prostřednictvím jejich globálně distribuované sítě high-end serverů (to je dosaženo malou změnou DNS)
 • Analýza hrozeb v příchozím provozu v reálném čase a blokování nejnovějších webových hrozeb včetně útoků na více gigabitových DDoS
 • Odchozí provoz je urychlován prostřednictvím jejich globálně poháněné sítě pro doručování obsahu

3. Foton od společnosti Jetpack

Foton od společnosti Jetpack

Všichni uživatelé WordPress – Raketový batoh nepotřebuje úvod. Ve svém nedávném zlepšení úžasnosti zahrnovali bezplatnou službu CDN (nazvanou Foton), které slouží k zobrazování obrázků na vašem webu prostřednictvím jejich globálně poháněné sítě WordPress.com. K aktivaci této služby stačí stáhnout a nainstalovat Raketový batoh a aktivovat jeho Photon modul.

Uživatelé WordPress nepotřebují úvod do Jetpack. Jednou z nejlepších funkcí, které společnost Jetpack nabízí, je bezplatná služba CDN s názvem Foton. Nejlepší část? Nemusíte nic konfigurovat! Jednoduše nainstalujte plugin, přihlaste se pomocí svého účtu WordPress.com a aktivujte fotonový modul. A je to. Všechny vaše obrázky budou přeneseny do mřížky WordPress, která ovládá více než stovky tisíc webových stránek po celém světě.

4. Swarmify

Swarmify (dříve známý jako SwarmCDN) je síť pro doručování obsahu založená na typu peer-to-peer (P2P), která ve svém bezplatném plánu nabízí 10 GB šířku pásma (pouze pro obrázky). Chcete-li to vyzkoušet, stáhněte si Doplněk WordPress a zkus to. Je zajímavé, že Swarmify funguje trochu jinak:

Řekněme, že skupina lidí prochází váš web. Představte si je jako první „peer“ na P2P. Když dorazí nový návštěvník (peer), obrázky se budou zobrazovat od již existující skupiny uživatelů (předchozí peer). Šetří se tím šířka pásma vašeho serveru a zkrátí se doba načítání, protože kolegové jsou obvykle blízko sebe. Swarmify také nabízí video CDN, což je pouze část jejich placeného plánu.

Zkušební služby CDN, které jsou stejně dobré jako zdarma:

V této části prozkoumáme některé z prémiových poskytovatelů cloudových CDN, kteří nabízejí velkorysé zkušební období. Domnívám se, že doba trvání zkoušky by stačila k vyzkoušení služby a nakonec k přechodu na placený plán

Abych vám dal nějaký kontext, budoucnost webu je v cloudu. Ať už se jedná o doručení obsahu pro váš web WordPress nebo o vysoce výkonný výpočetní systém pro NASA – cloud je všude. Pokryli jsme několik článků o tom, jak nainstalovat WordPress do cloudu. Dnes se podíváme na stejné služby, které nabízíme také CDN. Podíváme se na webové služby Amazon a Google Cloud.

5. AWS Cloudfront

Amazon Web Services (AWS) je průkopníkem v poskytování vysoce výkonného cloud computingu pro masy za dostupnou cenu. Jednou z jejich služeb je Amazon CloudFront špičková síť pro doručování obsahu používaná jako Slack a Spotify!

K tomu navíc mají a úroveň využití zdarma jednoho celého roku. A kvóta? 50 GB odchozího přenosu během zkušebního období. To je rozhodně nutností pro všechny nadšence WordPress.

Jak začít?

Budeme pro začátek, můžete použít WP Offload S3 Lite plugin, který vám umožní integrovat vaše Amazon S3 (storage) a Amazon CloudFront (CDN) služby do vašeho WordPress webu. Můžete se také podívat na náš článek o tom, jak nainstalovat WordPress do AWS.

6. Google Cloud CDN

Podobně jako AWS nabízí Google Cloud kredity ve výši 300 USD po dobu jednoho roku s přístupem k nim Cloudová platforma CDN. V minulosti jsme se zabývali tím, jak nainstalovat WordPress na Google Cloud. Dnes jsou řešení jedním kliknutím nasadit WordPress (a další přední CMS) mezi více poskytovatelů cloudu.

7. Microsoft Azure CDN

Microsoft Azure aktuálně (tj. červenec 2017) nabízí 30denní zkušební období svých služeb s kredity v hodnotě 200 USD. Azure CDN je k dispozici ve více datových centrech po celém světě.

8. Zataženo

Pokud provozujete web, který je silně závislý na obrázcích (myslím portfolia fotografických / designových služeb), dobrý nápad by bylo vyložení vašich obrázků na jiný server. Nakonec byste ušetřili spoustu drahocenné šířky pásma. Oblačno je robustní řešení pro správu obrázků, které může hostit vaše obrázky, měnit jejich velikost za běhu a spoustu dalších skvělých funkcí. Ve svém navždy bezplatném plánu nabízejí úložiště 2 GB s šířkou pásma 5 GB.

9. Imgur

Velmi oblíbený web pro hostování obrázků, imgur je rychlý, spolehlivý a ideální pro začátečníky. Pokud právě spouštíte a hledáte snadný způsob, jak ušetřit šířku pásma serveru, imgur spolu s dalšími oblíbenými webovými stránkami pro hostování obrázků, jako je PhotoBucket a Flickr by měl sloužit vašim účelům naplno.

10. Společnosti bezplatného cloudového úložiště

free-cloud-storage-cdn-services

Dalším skvělým způsobem, jak ušetřit šířku pásma serveru, je využití bezplatných služeb cloudového úložiště. Řekněme, že máte k dispozici několik souborů PDF nebo videa pro přímé stažení. Jejich hosting na vašem serveru by spotřeboval šířku pásma jako blázen. Chytrým řešením by bylo využití různých bezplatných služeb cloudového úložiště. Chcete-li veřejně sdílet soubor, můžete jednoduše vygenerovat veřejnou adresu URL souboru a vložit jej na svůj web. Zde je několik bezplatných řešení cloudového úložiště:

Zdarma CD s otevřeným zdrojovým kódem pro hostované knihovny

Nyní se podíváme na některé z open-source knihoven, které jsou hostitelem prémiových sítí pro doručování obsahu.

11. Knihovny hostované společností Google

Google poskytuje zdarma hosting pro některé z internetu nejoblíbenější knihovny ve své superrychlé infrastruktuře. To je velmi užitečné pro vývojáře WordPress k použití ve svých tématech a zásuvných modulech.

12. Cdnjs

Cdnjs je komunitní CDN používané více než 320 000 webů. Hostitelé cdnjs jsou podporováni CloudFlare, UserApp a Algolia 1 000 knihovny.

13. jsDeliver

jsdeliver-cdn-service

jsDelivr je veřejně dostupné CDN kde může každý webový vývojář nahrávat a hostovat své vlastní soubory. Je nejvhodnější pro hostování knihoven, které nejsou hostováno společností Google. Můžete použít jejich Doplněk WordPress (i když nejsou aktualizovány několik let), aby integrovaly své služby do vašeho webu.

14. Bootstrap CDN

Bootstrap je jedním z nejpopulárnějších rámců pohánějících miliony webových stránek po celém světě. StackPath hrdě hostí knihovny Bootstrap CDN.

Čestné uznání (krátkodobé bezplatné zkušební verze CDN)

Následující služby CDN nabízejí zkušební období, ale z bezpečnostních důvodů je nutné kontaktovat je pomocí kontaktního formuláře. Jakmile získáte bezplatnou zkušební verzi, dolaďování vyžaduje zvukové know-how, které lze získat tento úžasný článek.

 1. MetaCDN – Nabízí 7denní zkušební období s neomezeným přístupem ke všem službám bez nutnosti registrace kreditní karty – MetaCDN je dobrá volba pro zkušební CDN.
 2. CDN77 – Nabízejí 14denní zkušební verzi s přístupem ke všem funkcím dostupným v prémiovém plánu a bez nutnosti poskytovat kreditní kartu. Pokud se rozhodnete pokračovat v používání jejich služby, bude vám účtován poplatek pouze za to, co používáte na byte (hodnoceno).
 3. KeyCDN – Nabízejí bezplatné zkušební období, aniž by museli při registraci poskytovat kreditní kartu. Zdá se, že vám během zkušebního období poskytují 250 GB bezplatného převodu..

Závěr

Abych to zkrátil, rád bych vám připomněl, že všechny dobré věci musí skončit. Existují případy bezplatných společností CDN, které přestaly nabízet své služby zdarma (Exabytes) nebo zcela ukončily činnost (SpeedyMirror, CoBlitz) – což nás vede k důležitému závěru:

Kdy bych měl přepnout na správné CDN?

Bezplatná služba CDN bude trvat pouze tak dlouho. Jakmile se váš provoz začne zvyšovat – nakonec vám dojde zkušební šířka pásma a / nebo vaši návštěvníci mohou začít chraplavat o pomalý web. To je vaše zelené světlo přepnout na správnou službu CDN, jako je CDN77 nebo Amazon CloudFront. Šťastné stezky, Roadrunnere!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map