WordPress Výzkum klíčových slov a použití pro SEO

 1. 1. Průvodce pro začátečníky k SEO pro WordPress: Úvod, Prep a žargon
 2. 2. Aktuálně čte: WordPress Výzkum klíčových slov a použití pro SEO
 3. 3. Vylepšete SEO pomocí zpětných odkazů, rychlosti webu a dalších

Již jsme zjistili, že to všechno začíná a končí výzkumem klíčových slov, že? Ale jak to děláte? A co uděláte s klíčovými slovy, která najdete? To zjistíme v této kapitole této příručky. U některých lidí představuje výzkum klíčových slov zápis jejich výklenku do plánovače klíčových slov Google a prohledávání souvisejících termínů. To není moc dobrý nápad. Přestože Google dokáže navázat inteligentní spojení v jiných oblastech, plánovač klíčových slov je překvapivě přímo vpřed. S největší pravděpodobností zobrazí pouze související výrazy, které již klíčové slovo obsahují.


Pokud zadám „fotbal“ a zeptám se plánovače klíčových slov na nápady, ujistěte se, že obsahuje „fotbalové hry“ nebo „fotbalové míče“, ale neobsahuje seznam „driblování“, „Messi“, „mistrovství světa 2014“ ani žádné další výrazy, které se k tématu velmi vztahují. U většiny témat to znamená, že pokud se spoléháte pouze na plánovač klíčových slov, budete mít na výběr velmi omezenou nabídku různých klíčových slov. Proto je třeba…

Buďte kreativní pomocí klíčových slov

Mysli mimo krabici. Co vám přijde na mysl, když si myslíte o své výklenku? Něco, co v sobě vůbec nemá klíčové slovo? Nebojte se. Vyzkoušejte, zda je životaschopný. Pokud si prostě nemůžete představit nic, dobrým způsobem, jak najít nápady na klíčová slova, je jít na fóra o daném tématu nebo do kategorie odpovědí / qua yahoo a zjistit, s čím lidé často žádají o pomoc. (Není možné pro všechny výklenky.) Pak si můžete půjčit jejich slova a zjistit, zda objem vyhledávání svědčí o tom, že je užitečné klíčové slovo, po kterém se můžete jít. Dalším dobrým způsobem, jak se dostat před svou konkurenci, je…

Opravdu víte, o čem píšete

Mnoho lidí, kteří se věnují výklenku s jediným úmyslem vydělávat peníze, budou mít pouze klíčová slova, na která se mohou spolehnout. Ale pokud máte znalosti o předmětu, můžete jej využít ve svůj prospěch. Můžete vytáhnout zdánlivě nesouvisející témata, o kterých víte, že jsou příbuzná, a použít klíčová slova, která by outsider nikdy nenapadlo za milion let. Říkejte tomu výhoda domácího pole. V některých výklencích jsou dokonce i konkrétní žargoni, kteří by mohli projít hlavami většiny lidí, s výjimkou těch, které se o to skutečně zajímají.

Bohužel zde není skutečná zkratka, pokud již nevíte, o čem píšete, budete muset vynaložit čas a úsilí, abyste dosáhli úrovně, kde vám to přijde bez námahy. Jedna věc, která vám však může pomoci, je vybírat něco, o čem vás alespoň zajímá, ne-li vášnivě, o čem psát. Ale pokud je vaším hlavním cílem ziskovost, měli byste vždy otestovat životaschopnost produktu, než se potopíte příliš mnoho času do projektu.

Použijte správný druh klíčových slov

WordPress SEO Klíčová slova

Pokud hledáte klíčová slova, nejlepší jsou ty, které mají malou konkurenci a které mají implikovaný nebo specifikovaný záměr koupit produkt nebo službu. (Obvykle existuje spravedlivé množství hospodářské soutěže, kde je záměr určen, ale ne vždy tolik, kdy je záměr pouze naznačen specifičností vyhledávání.) Široká klíčová slova jsou obvykle neuvěřitelně konkurenční a také příliš obecná. Lidé budou často hledat tato klíčová slova ze zvědavosti a pravděpodobně se cítí neochotní koupit cokoli.

Vezměme si jako příklad „copywriting“. Čísla jsou docela dobrá. Asi 30 000 vyhledávání měsíčně. Ale to je místo, kde se dobrá zpráva zastaví. Konkurence je tvrdá … a co je ještě horší, hledaný výraz je příliš obecný. Neexistuje žádný skutečný důkaz o záměru. Lidé by mohli hledat jednoduše proto, že viděli použitý výraz (nebo ho slyšeli v Mad Men) a chtěli vědět, co to znamená. Nebo jim bylo řečeno, že je to něco, o čem by měli vědět víc.

Na druhé straně máme „copywriting trenéra“ s nečekaně 30 vyhledáváními za měsíc. Zatímco někteří by mohli argumentovat, že je to prostě příliš málo, aby to stálo za to, existuje zde předpokládaný záměr a vy si dokážete představit celoživotní hodnotu získání pouze jednoho koučovacího klienta. A konkurence je (ne překvapivě), mnohem měkčí. Vstup na přední stránku již není trubkovým snem. Pokud hrajete karty správně, je to do značné míry zaručeno. I když se můžete rozhodnout zvýšit práh svého objemu vyhledávání, je to příklad toho, na co chcete zaměřit. Nízká konkurence a implicitní nebo specifikovaný záměr.

Dalším příkladem by byl „suchý led“ versus „kde si mohu koupit suchý led“. Suchý led získá více vyhledávání, odhaduje se asi 90 000 měsíčně. Ale lidé se opět mohli divit, z čeho jsou vyrobeni, nebo chtějí vidět video s bombou na suchý led + mýdlo. „Kde si mohu koupit suchý led“ však výslovně uvádí úmysl koupit, přičemž má také menší konkurenci. A nejen to, stále má tisíce odhadovaných měsíčních vyhledávání. Toto je příklad klíčového slova s ​​dlouhým ocasem. Fráze spíše než slovo nebo dvě, na kterou můžete při psaní obsahu zacílit.

Bohužel, vzhledem k tomu, že se naše hlavní zaměření zaměřuje na WordPress, máme čas pouze na rychlý úvod do výzkumu klíčových slov, ale bude více než dost, abyste mohli začít. Pokud se však chcete dozvědět více o výzkumu klíčových slov, klíčových slovech s dlouhým ocasem a o jakých klíčových slovech byste se měli zajímat, podívejte se Backlinko je konečný průvodce výzkumem klíčových slov nebo to komplexní průvodce dlouhými ocasy od Fat Joe.

Co dělat s klíčovými slovy na vašem webu WordPress

V tomto okamžiku byste již měli nainstalovat WordPress SEO pomocí pluginu nebo jiného s podobnou funkčností. Pokud ne, udělejte to hned, protože je to opravdu nezbytné pro první krok.

Použijte klíčová slova v názvu příspěvku / stránky

Pokud zacílíte na klíčová slova s ​​dlouhým ocasem, která jsou často nejsnadnější pro hodnocení, může často stačit, aby to bylo jako celý název. Pokud již máte publikum, možná budete chtít použít něco více pozornosti než standardní vyhledávací fráze, ale přesto chcete optimalizovat pro vyhledávače..

V tomto případě můžete pomocí pluginu SEO změnit název. U tohoto příspěvku bychom například mohli změnit název stránky na „WordPress SEO pro začátečníky“, pokud bychom zjistili, že je žádoucí vyhledávací fráze k cílení.

obrázek seo titul

Optimalizace názvů obrazových souborů a alternativního textu

Například obrázek, který jsem pořídil při změně názvu, se jmenuje „seotitle.jpg“ a alt text je „image seo title“. To může nejen pozitivně ovlivnit hodnocení vaší stránky, ale pomůže také hodnocení obrázků podle relevantních výrazů ve vyhledávání obrázků Google.

Zápis obsahu 100% související s názvem

Bohužel to není tak snadné, jako když vezmete jednu část obsahu, kterou jste již napsali o něčem jiném, změníte název, trochu jej přepíšete a zacílíte na zcela nové klíčové slovo. Nejen, že budete obtěžovat své potenciální návštěvníky k ničemu, a zničit své šance, že se někdy stanou odběrateli nebo zákazníky, ale také silně ublížíte vaší šanci na to, že se ocitnete dostatečně vysoko na to, abyste byli na prvním místě. Tak zůstat relevantní.

Použijte klíčová slova v adrese URL příspěvku / stránky

I když to můžete udělat tak, že se název příspěvku nebo stránky jednoduše stane trvalým odkazem, Google ve skutečnosti nedoporučuje používat celé fráze a místo toho doporučuje použít pro každý příspěvek pouze několik (3-5) klíčových slov. Můžete to udělat snadno z editoru příspěvků WordPress. Jednoduše klikněte na tlačítko Upravit vedle adresy URL a změňte permalink z něčeho podobného:

permalink

K něčemu více v těchto směrech:

změnit permalink

Napište přesný popis metadat

Nesnažte se vtlačit co nejvíce klíčových slov. Popište, co bude obsah potenciálního návštěvníka, pokud je to možné, přesvědčivým způsobem. (Jako popis metadat může být to, co uvidí, když se vaše stránka zobrazí ve výsledcích vyhledávání.) Pokud máte pochybnosti, přejděte s poměrně přímým popisem toho, o čem je příspěvek. To provedete v editoru příspěvků / stránek, v poli WordPress SEO by Yoast pod hlavním textovým polem.

Pro strukturování obsahu použijte podnadpisy

A také zdůraznit klíčová slova, která přímo souvisejí s tím, o čem píšete. Vždy vložte své podnadpisy do příslušné značky.

pro širší témata a

pro něco konkrétnějšího.

tagy jsou vyhrazeny pouze pro název stránky. Například:

Slavní fotbalisté

Lionel Messi

Christiano Rinaldo

Pro kategorie použijte širší klíčová slova

Toto je způsob, jak vysílat signálům do vyhledávačů, že se jedná o téma, o kterém na svém webu píšete, a že by možná měli zvážit, zda by vám hledaný výraz měli dát vyšší hodnocení, aniž by ve skutečnosti museli zacílit na širší klíčová slova (a nedostává žádný provoz) v jednotlivých příspěvcích a stránkách. Pokud se podíváte na naše kategorie zde v aplikaci WP Explorer, můžete vidět tuto strategii v akci.

NEPOUŽÍVEJTE klíčová slova

Často se označuje jako nadívání klíčových slov, příliš mnoho klíčových slov v obsahu je prostě špatný nápad. Nejen, že to způsobí hrozné a strašlivé zážitky ze čtení pro každého návštěvníka, ve skutečnosti to vašemu hodnocení vůbec nepomůže. To může a bude, pokud půjdete příliš daleko, poškodit místo toho.

Závěr

Tím se uzavírá kapitola o klíčových slovech. V další části této příručky se dozvíme více o zpětných odkazech, rychlosti stránek a dalších faktorech, které mohou přispět ke zlepšení hodnocení našich vyhledávačů. A jako vždy, pokud máte nějaké dotazy nebo cokoli přidat k výše uvedenému, stačí zanechat komentář níže. Rádi slyšíme vaše myšlenky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map