Průvodce instalací a nastavením SEO pro WordPress

oast SEO Průvodce instalací a nastavením pro WordPress

SEO nebo optimalizace pro vyhledávače je klíčem k tomu, aby váš web a blog byly ziskové. SEO může váš blog vytvořit nebo rozbít. Pomáhá určit relevanci vašeho webu pro klíčové vyhledávací dotazy a to, kam ve výsledcích vyhledávání patříte. To znamená, že čím lepší je SEO, tím snazší je pro nové návštěvníky najít váš obsah, což by mohlo vést ke zlepšení provozu. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vylepšit SEO na vašem webu WordPress, je bezplatný SEO plugin.


Váš SEO WordPress plugin je jedním z nejlepších SEO pluginů, které pomáhají optimalizovat blogy WordPress a navíc jsou zcela zdarma. S více než 10 miliony stažení a počítáním je to skvělá volba pro jakýkoli web WordPress.

Váš SEO plugin

Přestože existuje mnoho průvodců pro nastavení SEO na webu, chtěli jsme vás projít jednotlivými kroky a ukázat vám možnosti, které považujeme za nejdůležitější v zásuvném modulu. Takže, aniž byste museli čekat dlouho, pojďme se do instalace Yoast SEO dostat z toho pro svůj blog na maximum.

Instalace a nastavení vašeho SEO pluginu

Nejprve musíte nainstalovat plugin. SEO se instaluje stejně jako jakýkoli jiný bezplatný plugin z WordPress.org, takže následující kroky by vám měly být trochu známé:

 1. Přihlaste se k instalaci WordPress
 2. Na hlavním panelu přejděte na Pluginy> Přidat nový
 3. Hledat Váš SEO – měl by to být úplně první výsledek (výsledek s logem brzdového světla)
 4. Klikněte na ikonu Nainstalovat nyní knoflík
 5. Po stažení a instalaci pluginu klikněte na Aktivujte plugin

A to je vše! Jste nainstalováni a připraveni k nastavení. Měla by se zobrazit nová položka nabídky s názvem SEO směrem ke spodní části řídicího panelu. Klikněte na SEO odkaz začít!

Poznámka: Ačkoli se nastavení může lišit v závislosti na vašich individuálních požadavcích, následující základní možnosti většina blogů WordPress bude chtít využít.

Yoast SEO Dashboard

Yoast SEO Dashboard

Úplně první obrazovka, kterou vidíte, by měla být Dashboard. Váš řídicí panel SEO je skvělým místem pro začátek po instalaci pluginu. V této části je pět karet, všechny s důležitými funkcemi a možnostmi, které je třeba zvážit.

 • Hlavní záložka v rámci Přístrojová deska zobrazí všechny problémy se SEO nebo doporučená vylepšení, která plugin pro vaše stránky našel. Jedná se o rychlý a snadný způsob, jak zůstat na vrcholu svého místního SEO.
 • Pod Všeobecné na kartě najdete možnost resetovat svůj SEO na původní nastavení. Po instalaci jakéhokoli pluginu mnoho uživatelů ráda vyzkouší nebo vyzkouší možnosti, což nabízí jednoduchý způsob, jak se vrátit zpět na místo, kde jste začali, takže můžete povolit pouze nejužitečnější možnosti pro váš web..
 • firemní informace karta je přesně to, co zní, základní informace o vašem webu. Doporučujeme alespoň nastavit název vašeho webu, ať už jste společnost nebo osoba a vaše společnost / osobní jméno. Pro alt jméno a logo jsou přidány další možnosti, ale to je jen na vás.
 • Použijte Nástroje pro webmastery kartu ověřte svůj web ve velkých vyhledávačích a povolte kontrolu indexovatelnosti OnPage.org.
 • A konečně, Bezpečnostní Sekce nabízí možnost aktivovat pokročilé meta pole Yoast SEO. To je možnost, kterou většina uživatelů nepotřebuje, protože je to hlavně pro noindexing příspěvky a řešení kanonický obsah.

Vaše SEO tituly a meta

Vaše SEO tituly a meta

Další krok je nastavení vašich titulů a meta. Je to důležité, protože nastavujete možnosti zobrazení titulů stránky a příspěvků ve výsledcích vyhledávání.

 • Začínání s Všeobecné, nejprve nezapomeňte zvolit preferovaný oddělovač, který bude použit pro všechny vaše tituly. Doporučujeme – (pomlčka) nebo | (dýmka), protože jsou běžné a známé pro většinu uživatelů, ale které si vyberete, by neměly mít žádný vliv na vaše SEO.
 • Další přejděte na Domovská stránka a nastavte název domovské stránky a popis metadat. To je velmi důležité a je to, co se objeví, když se váš web objeví ve výsledcích vyhledávání. Ujistěte se, že to, co píšete, je relevantní pro váš web jako celek, ale také nezapomeňte použít klíčová slova, u nichž doufáte.
 • Typy příspěvků, Taxonomie a Archiv Karty všechny nabízejí podobné možnosti pro nastavení upřednostňovaných titulních šablon a šablon popisu metadat pro různé stránky na vašem webu.
  Vaše SEO tituly a meta pro typy příspěvků a další
  Mezi pozoruhodná nastavení patří možnosti noindexu vašich značek (což, pokud je nepoužíváte, je vhodné nastavit na noindex) a možnost deaktivovat archivy založené na datech (protože většina vašich čtenářů bude hledat na základě kontextu, nikoli data) ).
 • Poslední karta pro jiný je místo, kde najdete celostátní meta možnosti. Většina uživatelů bude mít tyto možnosti zakázané, ale pokud opravdu chcete indexovat své archivní podstránky, povolit značky metadat klíčových slov nebo zabránit vyhledávacím strojům používat ve výsledcích výchozí úryvky popisu, můžete.

Yoast SEO Social

Vaše sociální nastavení SEO

Yoast usnadňuje integraci sociálních sítí s SEO. Vše, co musíte udělat, je vložit do příslušných odkazů na sociální profil pod Účty a uložte změny. Máte-li zájem, pod přidanými kartami sociálních sítí existují možnosti, jak povolit metadata Open Graph pro různé sítě a odkazovat přímo na vaši firemní stránku Google+.

Vaše soubory XML XML

Váš SEO XML Sitemap

Pokud nepoužíváte Soubory Sitemap Google XML plugin, doporučuji vám povolit možnost XML souborů Sitemap. Pomáhá vytvořit jasnou strukturu souboru Sitemap pro Google pro procházení. Vyberte, co chcete zobrazit v souborech Sitemap a uložte.

Vaše pokročilé možnosti SEO

Yoast SEO Drobečková navigace a pokročilá nastavení

Sekce Advanced pro Yoast SEO nabízí tři velmi důležité skupiny možností, na které nechcete zapomenout – strouhanka, nastavení permalinků a váš RSS kanál.

 • Strouhanka ukázat cestu ke stránce, na které se uživatel aktuálně nachází (často se zobrazuje jako domov> kategorie> jméno nebo něco podobného) a je nezbytný pro každý web. Aby se vaše téma mohlo zobrazit, musí vaše funkce podporovat funkci Yoast SEO Dreadcrumbs. Nebo můžete sledovat Váš průvodce přidat vlastní kód.
 • Na druhé kartě najdete možnosti Permalinky zlepšit strukturu odkazů na vaše stránky. Mezi možnosti, které doporučujeme, patří odstranění vaší kategorie kategorií z adres URL, přesměrování přiložených mediálních adres URL na jejich nadřazený příspěvek a odstranění stop slov z adres URL, čímž vytvoříte čistší odkaz. Také se ujistěte, že máte zakázané možnosti „přesměrovat ošklivé adresy URL“. Měli byste opravdu vytvářet čistou strukturu URL od začátku.
 • RSS karta nabízí možnosti pro optimalizaci zdroje pro vaše čtenáře přidáním obsahu před nebo po vašich příspěvcích. Pomocí tohoto postupu můžete do svého kanálu RSS přidat odkazy na autora, příspěvek, blog a popis blogu, takže i když tahače odkazující na váš web tahají odkazovatelé, budou se spolu s obsahem stále zobrazovat. Dalším zajímavým využitím této funkce je zpeněžení zdroje. Dalo by se přidat reklamní banner o rozměrech 728 x 90 s HTML, abyste jej mohli připojit nebo připojit nebo přidat příspěvky, na kterých jej uvidí vaši čtenáři, ale záleží to na tom, o čem píšete. Pokud je váš blog o jednom produktu, může mít reklama na tento produkt smysl, ale prosím, nevyžádejte si čtenáře nevyžádanou poštou (budou mít větší sklon k úplnému sledování vašeho zdroje).

Vaše SEO nástroje

Nástroje nabízejí možnost hromadné úpravy titulů (která upravuje titul příspěvku SEO pro vyhledávače) a úpravy souborů (jako je vaše robots.txt a .htaccess – ale tyto citlivé soubory doporučujeme ponechat na pokoji, pokud nevíte, co děláte). Ale co je nejdůležitější, zahrnuje Import Export Vlastnosti. To je velmi užitečné, když přecházíte na svůj SEO z jiného SEO pluginu. Pomáhá importovat vaše staré možnosti do vašeho SEO (i když byste měli určitě znovu zkontrolovat po importu), stejně jako exportovat všechna nastavení pro použití na jiných webech, které můžete mít.

Vaše vyhledávací konzole SEO a prémiová rozšíření

Tyto poslední dvě karty jsou k dispozici, pokud je potřebujete, ale pro nastavení SEO není rozhodující. Search Console se používá k zadání autorizačního kódu k načtení informací o službě Google Search Console, které mohou být užitečným zdrojem pro sledování hodnocení a výkonu. Je to snadný způsob, jak zjistit, zda Google může přistupovat k vašemu webu, zjistit, co hodnotíte, a zjistit, kdo na vás odkazuje..

Poslední část pro Rozšíření uvádí seznam prémiových doplňků, které Yoast nabízí pro svůj SEO plugin. K datu nabízejí čtyři rozšíření pro prémiový upgrade, optimalizaci videa, Google News SEO a místní (geograficky mluvící) SEO. Žádný z nich nemusí používat SEO SEO, ale pokud zjistíte, že potřebujete více ze svého SEO pluginu, rozšíření lze snadno najít..

Vaše možnosti SEO a stránky

Kromě možností pro samotný plugin přidává váš SEO užitečné nastavení SEO do vašich příspěvků a stránek. Ty jsou nejlépe vidět, když vytvoříte nový příspěvek. Zde je pohled na pozadí tohoto článku.

Vaše možnosti SEO Post: Primární kategorie

V horní části stránky uvidíte některé další možnosti SEO a užitečné rady, které přidal Yoast SEO. První z nich je stručný pohled na Flesch Readability a SEO skóre pro váš příspěvek. Zelená je dobrá, žlutá může použít vylepšení a červená je špatná.

Uvidíte také přidané Primární kategorie možnost, pokud jste svůj příspěvek umístili do více než jedné kategorie. Tímto způsobem si můžete vybrat, která kategorie je důležitější, a měla by se zobrazovat ve strouhance SEO vašeho webu.

Pokud přejdete dolů na konec svého příspěvku, najdete meta pole Yoast SEO. Toto je zdroj skóre, které jste viděli v horní části vašeho příspěvku, a má několik užitečných možností pro optimalizaci vašeho příspěvku..

Váš útržek pro SEO a klíčové slovo

Yoast SEO Post Meta

Klíčové slovo karta obsahuje sekci, kde můžete zadat hlavní klíčové slovo a zobrazit úplnou analýzu SEO vašeho příspěvku pro dané klíčové slovo. To není vyžadováno a neznamená to, že ve vyhledávačích okamžitě zařadíte na první místo ve vybraném klíčovém slově. Stačí pouze zkontrolovat svůj příspěvek a poskytnout vám užitečné tipy, jak vylepšit SEO na základě využití klíčových slov. Název příspěvku a úryvek můžete také upravit pomocí Editor úryvků přizpůsobit, co se zobrazí, když se váš příspěvek objeví ve výsledcích vyhledávání.

Vaše čitelnost SEO Post

Vaše čitelnost SEO Post

Po kliknutí na ikonu Čitelnost Na kartě se zobrazí analýza obsahu vašeho příspěvku na základě různých standardních testů čtení. Opět je to jen proto, abyste vám pomohli doladit svůj příspěvek. Vezměte si zde také skóre se zrnkem soli. Například technický vědecký článek s dlouhými větami a velkými slovy může získat červené skóre za počet slov, snadné čtení Flesch a délku odstavce. To neznamená, že je nečitelný, znamená to pouze, že se nehodí do systému bodování řezačky souborů cookie. Před úpravou příspěvku na základě čitelnosti použijte svůj nejlepší úsudek.

Yoast SEO Post Social Settings

Yoast SEO Social Meta

Pokud kliknete na ikonu sociálního sdílení vlevo od pole metadat SEO, otevře se karta pro přidání vlastních Facebook a Twitter tituly, popisy a obrázky. To je skvělá funkce, pokud máte obavy, jak bude váš příspěvek vypadat při sdílení na sociálních médiích. Facebook a Twitter jsou konzistentní bez ohledu na to, kdo sdílí odkaz na jejich webu. Obrázky sdílené na Facebooku by měly být 1200 × 630 pixelů, zatímco obrázky sdílené na Twitteru by měly být maximálně 1024 × 512, aby vypadaly co nejlépe. S Yoast SEO můžete nahrát vlastní obrázky pro váš příspěvek, který se zobrazí na odpovídající sociální síti. Přestože bychom to nedoporučovali pro každý příspěvek (to je spousta dalších médií!), Má smysl, aby příspěvky přispívaly na Facebook a Twitter reklamy, protože utratíte další peníze..

Pokročilé nastavení příspěvků SEO

Vaše pokročilé nastavení příspěvků SEO

Poslední část, kterou jsme chtěli pokrýt, je Pokročilý tab. Stačí kliknout na ikonu ozubeného kola a otevřete tak pokročilé možnosti SEO pro svůj příspěvek. Tato sekce bude viditelná pouze pro administrátory a pouze pokud budou pokročilé možnosti přes Bezpečnostní kartu pod hlavním Yoast SEO Přístrojová deska byly povoleny. Odtud mohou administrátoři noindex, nofollow nebo bodovat kanonické adresy URL poštou poštou.

Pokud chcete více možností, jako je správce přesměrování URL, podpora více klíčových slov, sociální meta náhledy a prémiová podpora, měli byste zvážit Yoast SEO Premium. Již od 69 USD za jeden web přidává užitečné doplňky, které byste mohli (nebo potřebují) pro svůj blog nebo firmu.

Endnote

Doufáme, že tento průvodce vám všem pomohl správně nastavit možnosti SEO. Váš SEO je opravdu jeden z nejlepších bezplatných SEO pluginů dostupných pro WordPress a se správnými možnostmi, které jste právě viděli, byste mohli ve svém SEO vidět obrovské zlepšení. Dejte nám vědět, pokud máte v komentářích níže nějaké další tipy nebo dotazy týkající se SEO pluginu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map