Jak psát lepší tituly a taglines pro WordPress

Je po všem miliardu webových stránek online, s více spuštění každý den. Pokud jste na vytváření a správě webových stránek nováčkem, může vás tato konkurence ohromit. Jak si udržet svůj web vyniknout a přilákat svůj podíl provozu?


Prvním krokem, jak si toho všimnout, je mít poutavý název a kreativní tagline. Protože se jedná o první prvky, které vaši čtenáři uvidí, chcete mít okamžitý dopad. Mít nadpis a označení, které se zaměřuje na váš účel a značku, vám dává výhodu oproti jiným webům, které soutěží o pozornost stejného publika.

V tomto příspěvku prozkoumáme, jaké jsou názvy a taglines WordPress a jak ovlivňují váš web. Budeme také diskutovat o tom, jak vytvořit název a označení, které definují vaši značku a jsou optimalizovány pro vyhledávače. Začněme!

Co jsou tituly a taglines WordPress?

Screenshot titulku a tagline WPExplorer.

Název a označení vašeho webu jsou obvykle první věcí, kterou uvidí návštěvníci. Dává vám název blogu a přesně říká, co najdete při návštěvě webu – stručné, přesné a profesionální.

Jak asi můžete hádat, vaše titul je název vašeho webu. Takto lidé identifikují vaši značku a jak vás hledají online. Na druhé straně, vaše slogan je krátký výrok podobný titulku nebo sloganu reklamy, který je často umístěn přímo pod vaším titulem. Funguje to jako stručný popis toho, o čem váš web je a proč existuje.

Kombinace silného názvu s jasným a popisným sloganem dává vašemu webu výhodu, když se snaží upoutat pozornost publika. Podívejte se na naši vlastní kombinaci nadpisu a výše. Poskytuje název webu a zároveň jasně a výstižně vysvětluje, co od našeho obsahu můžete očekávat (témata, doplňky a návody).

Může trvat nějakou dobu, než přijde s dobře vytvořeným názvem a sloganem, ale rozhodně to stojí za námahu. Tyto dva jednoduché kousky textu vám mohou pomoci vyniknout z podobných stránek. Také sdělí vašim čtenářům, o čem váš web je, jakož i tón a styl, který lze očekávat. Nejlepší ze všeho je, když budete hotovi správně, můžete použít svůj nadpis a tagline ke zlepšení optimalizace pro vyhledávače WordPress (SEO).

Jak vytvořit lepší tituly a taglines pro WordPress

Při rozhodování o tom, jak značku označit, byste měli začít přijetím příslušného názvu. Až budete mít svůj titul připravený, můžete vytvořit slogan, který jej doplní, a pak optimalizovat oba prvky pro účely SEO. Pojďme mluvit o tom, jak tyto úkoly splnit.

Krok 1: Vyberte název svého webu

Přijít s názvem webové stránky může být děsivé, protože to bude první dojem, který zákazníci získají z vašeho webu. Přemýšlejte o tom tímto způsobem: váš název je vaše značka. Takto vás lidé poznají mezi všemi ostatními weby.

Klíčem k vymezení silného názvu je pochopení cílů vašeho webu. Je to osobní blog? Nebo možná zakládáte obchod s elektronickým obchodem, neziskovou organizaci nebo online portfolio. V obou případech je snazší najít název, pokud máte jasnou představu o účelu vašeho webu.

Potřebujete pomoc při hledání názvu webové stránky?

Když víte, o čem je váš web, je snazší vymyslet možná jména. Ale pokud vám to stále připadá obtížné, zkuste následující:

 • Používejte přídavná jména nebo fráze, které vás popisují, nebo slova nebo fráze, které popisují, co děláte. Řekněme například, že máte blog do-it-yourself o různých věcech, které jste dobří a můžete lidem pomoci. Můžete nazvat svůj blog „Jack (nebo Jill, nebo vaše jméno) všech obchodů“.
 • Úmyslně překlep nebo vymyslet slova, která se vztahují k tomu, kdo jsi nebo co děláš. Poskytujete slovní zásobu podle slov a tezauru? Nazvěte své stránky „Dictosaurus“. Buďte kreativní!
 • Zkuste použít generátor slov nebo tezauru pro nové nápady.

Mějte na paměti účel vašeho webu. Je dobré používat pro osobní blog něco zábavného a bláznivého, ale pro obchodní web byste měli mít alespoň něco srozumitelného (a trochu profesionálního)..

Pokud je váš web vaším online portfoliem nebo prostředkem propagace vašeho podnikání na volné noze, je vhodnou volbou názvu – například yourname.com. Mohlo by vás to zasáhnout příliš vpřed, ale řekne to lidem, kdo jste, aniž by museli vůbec kopat do svého profilu. To vám umožní vybudovat sebe a svou autoritu jako značku. Neil Patel, například se umístil jako online marketingový guru branding jeho jména:

Webové stránky Neil Patel s vlastní značkou

Krok 2: Vytvořte dobrý tagline

Vytvoření sloganu může být těžší než vytváření titulů. Chcete se ujistit, že vaše stránky shrnují váš web. Pokud najdete chytrý způsob, jak toho dosáhnout pomocí hry na slova nebo aliterace, je to v pořádku. Stručný popis obsahu vašich stránek však bude lepší než chytrá hříčka, která čtenářům neříká, co očekávat. Takže i když se váš nadpis zobrazí po názvu, je stejně důležité, pokud ne více, důležité od označení:

 1. Poskytněte kontext pro svůj titul, pokud to ještě jasně neuvádí, co děláte.
 2. Zdůrazněte nebo upozorněte na účel vašeho webu.
 3. Nastavte tón svého webu.
 4. Obsahuje klíčová slova, která pomohou vašemu webu ukázat se ve vyhledávání.

Můžete mít nejlepší titul na světě – například Shiny Betrayed Dinosaur – ale bez sloganu lidé nebudou vědět, že váš web je osobní cestovní blog o vašich zkušenostech zkoumajících nová a vzrušující místa..

Váš slogan je v marketingu známý jako jedinečný prodejní návrh. Takto můžete návštěvníkům ukázat, jaké výhody bude mít váš web, a odpovědět na otázku, co je na něm pro ně. Pokud nevědí, proč je zde váš web nebo jak je pro ně relevantní, je pravděpodobné, že ho nenavštíví.

Jaký je obsah vašeho webu? Máte vtipné výroky a úbohý humor? Předvádíte své dovednosti jako designér nebo technik? Jste pozitivní, sarkastický, věcný? Nechte to zobrazit v tagline – návštěvníci budou mít chuť na to, pro co jsou.

Přichází s dobrým sloganem

Dobrý slogan nejen přiláká návštěvníky, ale také jim pomůže zapamatovat si vás. Nejlepší taglines mají následující vlastnosti:

 1. Držte to krátce: Bez ohledu na to, jak se vám to podaří, doporučujeme, abyste si udrželi krátký slogan. Chcete okamžitě dosáhnout maximálního účinku a ve výsledcích vyhledávání se nebude zobrazovat dlouhý, nesouvislý slogan. Zkuste nepoužívat více než 60 znaků, protože to se zobrazí ve výsledcích vyhledávání. Být stručný je efektivnější, než být dlouhý a neskutečný.
 2. Neopakovat: Titulům přidávají sílu bez opakování. Nezapomeňte, že poskytujete kontext pro název svého webu, rozpracováváte účel a cíle svého webu.
 3. Buďte odlišní a chytlaví: Chcete o sobě říct něco, co jiní bloggové nebo podnikatelé neříkají. Vyniknout trávit čas zkoumáním soutěže. Pokud váš slogan dokáže vyjádřit to, co ostatní ještě neřeknou, nebo něco formulovat novým a jedinečným způsobem, bude váš hlas a značka zapamatovatelnější.

Je také užitečné zjistit, kdo je vaše cílová skupina. Jaké čtenáře doufáte, že vás zaujmou? Jakou výhodu jim chcete poskytnout? To vám pomůže přijít se sloganem, který vyniká ve vyhledávání. Potřebujete trochu více pomoci? Vyzkoušejte Shopify zdarma slogan výrobce začít.

Proč je dobrý název a tagline tak důležité?

Název a tagline SEO

Jak jsme již zmínili, na internetu existuje velká konkurence. V posledních několika letech došlo k exponenciálnímu nárůstu čistého množství obsahu dostupného online. Podle infographic z roku 2014 z roku 2007 Uberflip, Každý den je odesíláno téměř 145 miliard e-mailů, 2,73 milionu zveřejněných blogových příspěvků a 500 milionů tweetů – nemluvě o všech hodinách videa nahraného na YouTube nebo publikovaných novinových článcích. Představte si, jak moc se to loni zvýšilo!

S tolika lidmi, kteří vytvářejí a uvádějí na trh tolik obsahu, přimějí lidi, aby se o ně starali vaše obsah je mnohem těžší. Mít nadpis a označení, které upoutá pozornost čtenářů a jsou relevantní pro váš web, vám pomůže přilákat více návštěvníků a vyniknout z davu..

Optimalizace pro vyhledávače

Chcete-li si udržet své místo v konkurenci, zvažte optimalizaci vyhledávače (SEO) – to znamená, že pomocí konkrétních klíčových slov zajistíte, aby se váš web zobrazil vysoko na seznamu výsledků vyhledávání, abyste získali co nejvíce návštěvníků. I když byste se neměli spoléhat pouze na vyhledávače, které generují provoz na webu, stále jsou užitečným nástrojem.

Vyhledávače hledají klíčová slova, takže použití relevantního obsahu s příslušnými značkami pomůže – ale připravení vašeho nadpisu nebo tagline SEO přinese lepší výsledky. Názvy obecně fungují jako obchodní značka a nemají vždy prostor pro klíčová slova, takže většina SEO se stane ve vašem sloganu – ujistěte se, že jsou relevantní a vaše slogan stále dává smysl.!

Jak přidat SEO Friendly nadpis a tagline do WordPress

Existuje dlouhá debata o tom, zda je pro tituly důležitější jasné nebo chytré. Pokud jde o váš web, rozhodujícím faktorem by měl být jeho dopad na SEO. Spolu s poskytováním kontextu a nastavením tónu pro váš web, tituly a taglines vám umožní použít klíčová slova pro posílení hodnocení vyhledávání. Naštěstí pro vás existuje několik způsobů, jak na svůj web přidat tituly a tagy přátelské pro SEO.

Možnost 1: Použijte vestavěný nadpis a tagline WordPress

WordPress obsahuje vestavěné možnosti pro název a označení vašeho webu. Při první instalaci WordPress byste si měli vybrat název svého webu. Chcete-li provést změny nebo přidat vlastní slogan, jednoduše se přihlaste do ovládacího panelu WordPress a přejděte na Nastavení> Obecné:

Obecná nastavení WordPress: Title & Tagline

Nebo můžete kliknout na Vzhled> Přizpůsobit přejděte do živého přizpůsobovače motivů. V našem tématu Chic pro blogování WordPress je název a nadpis webu úplně první možností přizpůsobení.

topic-customizer-tituly

V Chic (a dalších prémiových tématech WordPress) může být ve výchozím nastavení skrytý řádek, takže pokud jej chcete zobrazit, bude pravděpodobně nutné povolit nastavení. Pro Chic je tato možnost přímo v části Nastavení obecných motivů přizpůsobovače v části Možnosti záhlaví. Zaškrtněte políčko a klikněte na Uložit.

zobrazit popis sloganu s motivem

Možnost 2: Použijte plugin SEO WordPress

Tyto tituly však často nejsou nejlepší volbou, protože výchozí název a nadpis se budou vztahovat na celý váš web. Chcete-li opravdu vylepšit své SEO, budete chtít získat pomoc pomocí pluginu. Osobně používáme a doporučujeme Váš SEO plugin, které můžete získat zdarma z úložiště pluginů WordPress.

Váš SEO plugin

Po instalaci umístěte ukazatel myši nad nový SEO na ovládacím panelu WordPress a poté klikněte na Tituly a meta. Odtud můžete do různých částí svého webu přidat lepší výchozí tituly a tagy vhodné pro SEO – včetně domovské stránky, vlastních typů příspěvků (to platí, pokud téma WordPress zahrnuje portfolia, osvědčení, zaměstnance, události atd.), Taxonomie (to je vaše kategorie, značky a další), archivy a různé stránky (obvykle by to mělo být 404 a výsledky vyhledávání).

Váš SEO: Tituly a Meta

WordPress SEO od Yoast zahrnuje tun proměnných usnadnit automatizaci názvů a popisů metadat (které jsou jako tagline pro všechny vaše stránky a příspěvky). Jedná se o nezbytnou funkci, protože pravděpodobně nebudete chtít, aby všechny vaše stránky kategorie blogů sdílely stejný název a popis s popiskem. Zde je příklad, jak formátujeme naše tituly blogových příspěvků na WPExplorer:

Tituly SEO: Proměnné tituly

Nastavili jsme naše příspěvky na blogu tak, aby používaly proměnnou %% title %% a ve výchozím nastavení název našeho webu. Ale Yoast má také individuální možnosti na stránku a na příspěvek, které potlačí výchozí nastavení, která jste si vybrali výše. Chcete-li změnit formát názvu nebo popisu metadat, otevřete stránku nebo příspěvek a přejděte dolů pod obsah. Měli byste vidět pole nastavení WordPress SEO, jako je toto:

Přidejte vlastní název příspěvku a meta

Odtud můžete zkontrolovat obecný SEO (zjistit, zda se požadovaná klíčová slova na vaší stránce nebo v příspěvku nenacházejí dostatečně, spustit analýzu stránky atd.), Ale také můžete zjistit, zda váš výchozí název SEO funguje, a můžete přidat vlastní meta popis také. Pokud se podíváte na obrázek výše, můžete vidět, že nadpis je vlastně příliš dlouhý, takže bychom pravděpodobně měli přidat vlastní, a místo výchozího jsme již přidali vlastní meta (což by bylo první 156 znaků příspěvku, protože jsme nastavili metas na %% excerpt %%).

WordPress SEO od Yoast má spoustu dalších skvělých SEO funkcí, a pokud opravdu chcete dozvědět více, měli byste checkout jejich znalostní základna. Existují podrobné pokyny, jak používat všechny ostatní možnosti SEO!

Závěr

Mít dobrý název a slogan pro váš web je nutné odlišit se od davu a řídit provoz na vašich stránkách. S tipy, které jsme vám dali výše, nemusí být příchod s vaším názvem a sloganem děsivý. Ve skutečnosti by se z toho mohla stát zábava! Máte titul nebo slogan, na který jste obzvláště hrdí? Slyšíme to – příspěvek v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map