Jak používat SEO k posílení hodnocení vyhledávačů

Jak používat SEO pro posílení hodnocení vyhledávačů

WordPress je snadno použitelné řešení pro vytváření webových stránek s výkonnými funkcemi. S platformou však můžeme uspět mnohem více, než jen spouštět své stránky a sedět. Musíte je také propagovat – a jeden z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je pomocí optimalizace pro vyhledávače (SEO). Toto je notoricky složitá oblast pro navigaci, zejména pro nezkušené.


Naštěstí WordPress nabízí řadu pluginů, které vám pomohou projít tento kluzký svah, například Váš SEO. Jeho komplexní nastavení vám může pomoci s optimalizací vašeho obsahu a umísťovat vaše stránky na vyšší úroveň ve výsledcích vyhledávače. To vám může přinést expozici, a také zlepšit konkurenceschopnost vaší firmy.

V tomto článku se dozvíte, co je SEO a jak vám může pomoci. Poté vás seznámíme s pluginem Yoast SEO a vysvětlíme, jak může být použit ke zlepšení hodnocení vyhledávače optimalizací klíčových slov, meta popisů a čitelnosti. Podívejme se na to!

Co je SEO (a jak vám může pomoci)

Screenshot výsledků SEO.

Pokud jsou vaše stránky ve výsledcích vyhledávání vysoké, uživatelé je pravděpodobně uvidí a kliknou na ně.

Optimalizace pro vyhledávače je technika, která se zaměřuje na zlepšení viditelnosti vašeho webu na stránkách s výsledky vyhledávače (SERP). Vyhledávače slouží milionům uživatelů denně, kteří hledají odpovědi na jejich otázky. Pokud chcete, aby váš web tyto odpovědi poskytoval, pomůže vám SEO efektivně využívat.

Protože prolézací moduly vyhledávacích strojů nerozumí tomu, co je napsáno na vašem webu, potřebují co nejvíce pomoci zjistit, o čem to je a jak je zobrazit v SERP. To lze provést následujícími způsoby:

 • Přidání vhodného fokusového klíčového slova a jeho použití v celém obsahu.
 • Zajistěte, aby váš obsah byl čitelný lidmi a následně prohledávači.
 • Nabízí ve svém obsahu solidní hierarchii, takže prohledávače mohou váš obsah efektivně mapovat.

Existuje mnoho dalších způsobů, jak optimalizovat svůj obsah tak, aby byl vysoce hodnocen. WordPress nabízí mnoho nástrojů, které mohou pomoci, ale doporučujeme vám vyzkoušet nejprve SEO.

Představujeme Yoast SEO Plugin

Váš SEO plugin

Váš SEO je plugin WordPress, který vám umožní optimalizovat váš obsah tak, aby byl přátelštější pro vyhledávače, a to vše z ovládacího panelu WordPress. Plugin hodnotí váš obsah ve dvou oblastech: Čitelnost a SEO:

 • Čitelnost: To posoudí, jak snadno je váš obsah pro lidi čitelný.
 • SEO: Tím se podíváme na to, jak je váš web optimalizován pro prohledávače vyhledávačů.

Váš SEO pracuje na semaforu: Zelená (Dobrý), Oranžový (OK) a červená (Potřebuje zlepšení). Tímto způsobem je také hodnocena každá konkrétní metrika ve dvou kategoriích, což znamená, že můžete vidět na první pohled, kde je potřeba vaše optimalizační úsilí. Mnoho metrik navíc obsahuje rady, jak vylepšit skóre, a zvýraznit případné problémy na místě.

Jak používat SEO pro posílení hodnocení vašeho vyhledávače (3 jednoduché tipy)

Než budete moci posílit hodnocení vyhledávačů, budete si muset nainstalovat a aktivovat Yoast SEO a vyzkoušet si podrobného průvodce nastavením Yoast SEO, abyste mohli začít s pluginem. Poté si přečtěte tři tipy, které vám pomohou tento nástroj co nejlépe využít.

1. Přidejte fokusové klíčové slovo pro přilákání správného provozu

Fokusové klíčové slovo je soubor slov, která chcete, aby vaše stránka byla ve vyhledávačích hodnocena. Měl by být zkoumán spíše než hádat, a je důležité se napravit, protože to přímo ovlivňuje to, jak vás lidé najdou. A co víc, veškeré vaše úsilí SEO bude založeno na cílovém klíčovém slově – bez jednoho nebudete schopni přesně posoudit optimalizaci.

Chcete-li tuto strategii co nejlépe využít, můžete také použít klíčová slova s ​​dlouhým ocasem. Jedná se o konkrétní fráze, které nabízejí nízkou konkurenci ve vyhledávačích – což znamená, že správná volba by vás mohla zbavit vážného objemu provozu. Například „záložní WordPress“ není příliš konkrétní a najdete tucty webů, které používají stejné klíčové slovo. Naproti tomu „záložní WordPress s UpdraftPlus“ má menší konkurenci, což znamená, že uvidíte větší provoz od cílového publika.

Chcete-li v Yoast SEO nastavit klíčové slovo pro zaměření, musíte nejprve přejít na požadovaný příspěvek a poté přejděte dolů na Váš SEO meta box:

Pole Zaměření klíčového slova ve vašem SEO.

Odtud jednoduše zadejte své klíčové slovo do Zaměřte klíčové slovo pole. Uvidíte několik aktivovaných světel, což znamená, že nyní můžete svůj obsah dále optimalizovat. Nezapomeňte také přidat klíčové slovo do trvalého odkazu příspěvku.

2. Přiložte popis Meta k popisu vašeho příspěvku

Snímek obrazovky meta popisu WPExplorer.

Popis metadat bohatý na klíčová slova vám může pomoci umístit se ve vyhledávačích ještě výše.

Meta popis je text, který se objeví pod modrým odkazem ve vyhledávání Google. Jeho funkcí je přimět návštěvníky, aby klikli na váš obsah, takže je to další klíčový aspekt SEO, který má napravit.

Existuje mnoho vlastností, které vám mohou pomoci vytvořit dobrý popis metadat. Abychom to shrnuli, váš meta popis by měl:

 • Délka přibližně 135–160 znaků. To nabízí slušnou rovnováhu mezi stručným vysvětlením toho, o čem je váš obsah, a ne jeho odříznutím vyhledávacími nástroji.
 • Odpovídejte svému obsahu. Zavádějící popisy mohou vést ke zvýšení míry okamžitého opuštění.

Chcete-li přidat svůj vlastní meta popis, znovu přejděte na Váš SEO ve zvoleném příspěvku a klikněte na ikonu Upravit úryvek knoflík. Jakmile začnete psát svůj popis metadat, zobrazí se panel, který se začne vyplňovat. Tato lišta se změní na červenou, pokud je váš popis příliš dlouhý, oranžový, je-li příliš krátký, a zelený, pokud je v dobré délce:

Screenshot funkce Yoast SEO meta description.

Na kartě SEO se také objeví řada dalších semaforů, což vám umožní ještě více optimalizovat popis.

3. Zlepšete čitelnost vašeho obsahu

Screenshot obrazovky čitelnosti SEO.

Váš SEO analyzuje váš obsah a najde oblasti, kde můžete zlepšit jeho čitelnost.

Kvalitní obsah je pro SEO důležitý, takže jeho čitelnost je prvořadá. Ve vašem SEO je čitelnost vašeho obsahu posuzována na základě řady metrik a je hodnocena na základě systému semaforů.

Analýza se může na první pohled zdát ohromující, ale ne všechno musí být vyřešeno, aby se získalo zelené skóre. Mezi nejdůležitější aspekty patří:

 • Délka sekce: Klíčové je zde použití nadpisů a podkapitol, aby se zajistilo, že sekce přijdou méně než 300 slov za kus.
 • Délka a struktura věty: Věty delší než 20 slov snižují čitelnost, stejně jako ty, které mají pasivní hlas nebo neobsahují přechodné slovo.

Můžete si také všimnout Snadné čtení Flesch skóre v této sekci. Přestože jsou tato kritéria mimo rozsah tohoto článku, v konečném důsledku to není metrické starosti. Naše rada je optimalizovat pro všechno ostatní a především napsat pro čtenáře.


Na dnešním konkurenčním trhu je SEO důležitější než kdy jindy. Správně, může vám pomoci zvýšit provoz na vašem webu. Zpočátku to však může být trochu matoucí, takže možná budete potřebovat pomoc, abyste zajistili, že vaše optimalizační úsilí bude efektivní. S pluginem SEO – například Yoast SEO – můžete optimalizovat svůj obsah pro vyhledávače bez obav.

Máte nějaké dotazy ohledně SEO a jak vám to může pomoci? Sdílejte je s námi v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map