Jak nastavit Google Site Kit ve WordPressu

Jak nastavit Google Site Kit ve WordPressu

Google Site Kit je zcela nový SEO / analytický plugin pro WordPress, vyvinutý společností Google. Sada Google Site Kit vám umožňuje propojit a sledovat váš web prostřednictvím online marketingových služeb Google, včetně: Search Console, Google Analytics, PageSpeed ​​Insights, Google AdSense, Google Optimize a Správce značek Google.


Nejlepší část? To vše můžete provést přímo z webu WordPress.

V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak nainstalovat a nakonfigurovat sadu Google Site Kit ve WordPressu a propojit dvě nejoblíbenější služby Google s dashboardem WordPress – tj. Google Search Console a Google Analytics. Ukážeme vám také, jak aktivovat PageSpeed ​​Insights v Google Site Kit.

Přehled sady Google Site Kit ve WordPressu

screenshot výchozího panelu sady webových stránek google

Jednou z nejužitečnějších funkcí sady Google Site Kit je její schopnost zobrazovat data vašeho webu na adrese (a) přehled nebo agregovaná úroveň, jakož i (b) v an individuální úroveň pro příspěvek a stránky.

Snímek obrazovky statistik úrovně 1 na stránce google site kit 1

Ta je velmi užitečná při získávání přehledů na úrovni stránek a stránek napříč několika vlastnostmi Google přímo na hlavním panelu WordPress, což vám ušetří spoustu nových karet, kliknutí a hlavně čas. Snímek výše je vynikajícím příkladem této funkce.

Předpoklad pro výuku

Předpokládáme, že jste na svém webu WordPress již nakonfigurovali Search Console a Google Analytics. Pokud ne, doporučujeme vám nejprve nainstalovat Google Analytics i Search Console před instalací Google Site Kit.

Zde je proč:

 • Rádi bychom si mysleli, že plugin Google Site Kit je hlavní úkolem je připojte (nebo propojte) svůj web WordPress do různých služeb Google (ať už Search Console nebo Analytics).
 • Zatímco Google Site Kit umět nakonfigurujte nový účet pro váš web WordPress ve všech jeho službách, domníváme se, že byste se toho měli vyhnout.
 • Věříme, že nastavení Search Console nebo Google Analytics manuální metodou vám poskytne hodně lepší pochopení jednotlivých nástrojů a marketingové analýzy obecně.

Začněme s tutoriálem!

Jak nainstalovat a konfigurovat plugin Google Site Kit WordPress

statistiky pluginů pro stránky google kit wordpress.org

Google oznámil Sada stránek pro WordPress ve WordCampu USA 2018 ao rok později vydali náhled vývojáře v červnu 2019. Rychlý posun vpřed do roku 2020 je plugin aktivní na více než 200 000+ webech.

Jak nainstalovat plugin Google Site Kit do WordPress

Instalace pluginu je docela standardní proces:

nainstalovat soupravu google google kit

Krok 1: Přihlaste se ke svému panelu WordPress a přejděte na Pluginy → Přidat nový a do vyhledávacího pole zadejte „Google Site Kit“. Nainstalujte a aktivujte plugin.

spusťte instalaci sady webů Google

Krok 2: Po aktivaci pluginu budete vyzváni k zahájení procesu nastavení. Klikněte na Spusťte instalaci zahájit proces nastavení pluginu Google Site Kit.

Jak nastavit a konfigurovat plugin Google Site Kit ve WordPressu

jak propojit google web kit a vyhledávací konzoli 1

Krok 3: Když kliknete na Spusťte instalaci v předchozím kroku se otevře nová karta a načte se konfigurační stránka sady Google Site Kit. Klikněte na Přihlaste se pomocí Google pokračovat.

Poznámka: Nezapomeňte použít účet Google, ve kterém jsou propojeny všechny vlastnosti vašeho webu, jako je Search Console nebo Analytics. Pokud použijete jiný e-mail, nebude sada Kit moci najít relevantní vlastnosti a vytvořit nové pro váš web WordPress. Nakonec budete mít zlomenou konfiguraci s duplicitními daty.

jak propojit google web kit a google analytics 1 google přihlásit se

Krok 4: Přihlaste se pomocí příslušného účtu Google. Pokud si pozorně všimnete výše uvedeného snímku obrazovky, uvidíte, že jsem k podpisu použil svůj osobní e-mail (což je hlavní účet všech mých služeb Google).

jak propojit Google Site Kit a oprávnění konzole pro vyhledávání 3

Krok 5: Sada webu požádá o různá oprávnění pro přístup k vašim připojeným službám Google, jako je Search Console atd. Klikněte na Dovolit přejděte k dalšímu kroku.

jak propojit google site kit a search console 4 success

Krok 6: Po úspěšné konfiguraci se zobrazí obrazovka podobná obrazovce uvedené výše. To potvrzuje, že:

 • Jste správným vlastníkem domény vašeho webu a že je vaše doména nakonfigurována ve službě Search Console.
 • Sada webu má přístup k vašim obecným údajům o účtu Google a data z Search Console. Nemá přístup k datům z jiných služeb, jako je Google Analytics atd. To znamená, že pro každou službu, kterou chcete propojit, budete muset udělit jednotlivá oprávnění..

Klikněte na Přejít na můj řídicí panel k návratu na hlavní panel WordPress.

jak propojit soupravu google site kit a search console 5

Krok 7: V této fázi jsou propojena pouze data konzoly Vyhledávání Google, jak je uvedeno na obrázku výše.

konzola pro vyhledávání soupravy google site kit

Krok 8: Podrobné údaje o vašem webu ve službě Search Console si můžete prohlédnout na webu Sada stránek → Search Console stránka.

Jak nastavit Google Analytics v sadě webů

V této části vám ukážeme, jak propojit Google Analytics v sadě webů.

jak propojit google site kit a google analytics 0

Krok 1: Klikněte na Připojte službu tlačítko, jak je uvedeno na obrázku výše.

jak propojit google web kit a google analytics 1 google přihlásit se

Krok 2: Přihlaste se pomocí stejného účtu Google, jaký jste použili v posledním kroku.

jak propojit google web kit a google analytics 2 oprávnění

Krok 3: Klikněte na Dovolit udělit Site Kit přístup k vašim údajům Google Analytics.

Krok 4: Vrátíte se na hlavní panel WordPress. Zkontrolujte, zda je vybrána správná vlastnost Google Analytics, a klikněte na Konfigurace služby Analytics dokončete připojení.

google site kit google analytics dashboard

Krok 5: Google Analytics je nyní propojen se sadou Google Site Kit. Jít do Sada stránek → Analytics pro zobrazení dat Google Analytics na vašem webu na hlavním panelu WordPress.

Jak nastavit PageSpeed ​​Insights v sadě webů

Další služby Google můžete připojit buď z ovládacího panelu sady SIte Kit nebo z nastavení sady webových stránek, jak uvidíme později.

jak propojit google site kit a google analytics 4 success pagespeed

Například můžete aktivovat PageSpeed ​​Insights kliknutím na Připojte službu na ovládacím panelu Site Kit.

 

screenshot výchozího panelu sady webových stránek google

Jakmile je funkce PageSpeed ​​Insights propojena se sadou Site Kit, budete moci zobrazit celkové údaje o výkonu stránky WordPress na stránce PageSpeed ​​přímo z ovládacího panelu Site Kit ve WordPressu..

Snímek výše je výchozím panelem Site Kit s aktivními třemi službami, včetně Search Console, Analytics a PageSpeed ​​Insights. Mimochodem, toto je stejný snímek obrazovky, jaký jste viděli na začátku tutoriálu.

Jak propojit jednotlivé služby Google v sadě webů

Jednotlivé služby Google můžete k sadě Site Kit připojit nebo odpojit přístupem k nastavení pluginu. Od února 2020 podporuje sada Site Kit šest služeb Google včetně:

 • Google Search Console
 • Google Analytics
 • Statistiky PageSpeed
 • Google AdSense
 • Google Optimize
 • Správce značek Google

google set kit 1 související služby

Aktivní spojení můžete zobrazit pod ikonou Připojené služby v části Web Kit → Nastavení.

google site kit settings 2 další dostupné služby

Chcete-li připojit více nových služeb Google, přejděte na Připojte více služeb a vyberte službu, kterou chcete připojit.

google kit kit 3 nastavení správce

Nastavení správce vám poskytuje přehled o stavu pluginu pluginu Site Kit a možnost resetovat jeho nastavení.

Můžete se také rozhodnout sdílet anonymní statistiky využití pluginu se společností Google a vylepšit tak vývoj pluginu. Ve výchozím nastavení je tato možnost deaktivována. Rozhodl jsem se dát data s vývojáři pluginu.

Jak zobrazit data jednotlivých příspěvků / stránek v sadě Google Site Kit

Jak jsme viděli dříve, jednou z nejužitečnějších funkcí sady Google Site Kit je její schopnost prohlížet data z více služeb Google (jako jsou Analytics a PageSpeed ​​Insights) pro jednotlivé příspěvky a stránky.

Snímek obrazovky statistik úrovně 1 na stránce google site kit 1

Chcete-li tato data zobrazit, otevřete příspěvek nebo stránku na nové kartě, když jste přihlášeni do WordPress. Umístěte ukazatel myši na tlačítko Site Kit a objeví se nová karta s údaji na úrovni stránky. Kliknutím na Další podrobnosti získáte přístup k podrobným údajům o dané jednotlivé stránce.

Statistiky úrovně stránky google google kit 1 detail

Snímek výše ukazuje podrobné údaje o úrovni stránky pro danou stránku ve třech službách Google, včetně Search Console, Analytics a PageSpeed ​​Insights..

Zabalení

Všudypřítomnost WordPressu a dominance na trhu způsobily, že Goliáši jako Google vydali oficiální pluginy pro CMS. Dnes se díváme na otevřenější a inkluzivnější integraci různých služeb třetích stran v rámci WordPress, což v konečném důsledku prospěje koncovému uživateli..

Google Site Kit je skvělý příklad této inkluzivní integrace. Do budoucna by bylo skvělé vidět hlubší integraci s YouTube Analytics a reklamami Google, protože mnoho online podniků utrácí značné částky peněz za reklamy za placený obsah a propagaci.

Co si myslíte o Google Site Kit? Použili byste ji na svém webu? Sdělte nám své myšlenky v komentářích níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map