Vytvořte si vlastní slovník pomocí slovníku SD Tooltip Glosář WordPress Plugin

Myslíte si, že na svém blogu hodně píšete o specializovaném tématu? Zjistíte, že potřebujete znovu a znovu definovat pojmy, aby vaše příspěvky byly v kontextu? Pokud ano, pravděpodobně byste mohli pomocí glosáře uspořádat a zpřístupnit vaše nejčastěji používané termíny a jejich definice.


Myšlenka vytvoření glosáře od nuly je nyní skličující, natož nastavení odkazů na definiční stránky pokaždé, když se v každém příspěvku objeví termín. Zde přichází zásuvný modul glosáře CM Tooltip.

Co dělá plugin plug-in Glossary Tooltip?

Tento šikovný plugin usnadňuje vytváření vyhrazených stránek pro glosáře a jejich definice a generuje odkazy na tyto stránky, kdykoli se tyto termíny objeví ve vašich blogových příspěvcích nebo stránkách. Může také zobrazovat popis, kdykoli se uživatel nad termínem pohybuje, jako v příkladu níže z JumpStartCTO (web Creative Minds cituje pro demonstrační účely):

glosář popisů

Jak vidíte, když umístíte kurzor myši na termín „Minimální životaschopný produkt“, objeví se popis s definicí, takže nemusíte opustit stránku. Pokud však kliknete na termín, přejdete na stránku s definicí a dalšími informacemi. Ale za chvíli se k tomu dostaneme více.

Vyvinuto společností Creative Minds (kteří také vytvářejí pluginy, jako jsou CM Ad Changer a CM Answers), je nástroj CM Glossary Tooltip k dispozici ve třech různých verzích: Free, Pro a Pro +. Vezměte si nějaký čas na kontrolu funkcí spojených s každou verzí.

Volný, uvolnit

Bezplatná verze tohoto pluginu vám poskytne vše, co byste mohli očekávat: základy. To vám umožní vytvořit jedinečné příspěvky pro každý termín ve slovníku, zobrazit popis pro zobrazení definice přechodu a automaticky odkazovat na stránky termínů. Vytvoří pro vás rejstřík glosářů, který dokáže zobrazit termíny buď v seznamu:

glosář seznam nástrojů

Nebo ve formátu dlaždic:

glosář popisky

Poskytuje také slušnou úroveň kontroly nad zobrazováním termínů. Můžete například nastavit filtry tak, aby definice v popisech nepřekročily určitou délku. A můžete nastavit, kde se budou popisky zobrazovat, včetně duplikátů na stejné stránce. Nakonec nabízí podporu kódování UTF-8.

Získejte zdarma modul plug-in Glosář pro popisky nástrojů CM

Pro

Verze Pro vás bude stát peníze, ale nabízí celou řadu rozšířených funkcí. Získáte vše, co přichází s bezplatnou verzí, samozřejmě, plus možnost přidat celou řadu dalších informací na každou jedinečnou glosář termín stránky jako:

 • Interní odkazy
 • Synonyma
 • Související příspěvky
 • Související termíny
 • Podpora singulární a množné formy termínů

Verze Pro také poskytuje větší kontrolu nad tím, jak váš slovník funguje a jak vypadá. Můžete například nastavit stránkování pro glosář, který je na velké straně, nebo si přizpůsobit, jak se výrazy odkazy a popisky týkaly:

přizpůsobení popisku

Změňte permalinky, přidejte kotvy k popisům a hodte do vlastních znaků vlastní opatření. Zpráva CMinds Gratitude zvyklý se objeví v zápatí této verze a můžete nastavit widget, který zobrazuje na vašem postranním panelu náhodné výrazy, například:

glosář popisku

Mezi další funkce Pro patří podpora multisite a mobilních zařízení, možnost přidat definice přímo na indexovou stránku glosáře a optimalizace rychlosti, takže všichni z vás SEO budou spokojeni.

Navíc, pokud máte na pevném disku připravený slovník pojmů, které snadno používáte, můžete jej snadno importovat ve formátu CSV. Nebo exportujte glosář, jakmile jste jej vytvořili, abyste jej zaznamenali:

import exportní nápověda glosář

Pro +

Jak se dalo očekávat, verze Pro + obsahuje všechny funkce verzí Free a Pro s ještě více funkcemi nahoře. To je verze, na kterou jsem se dostal, a je to jednoznačný krok z ostatních dvou verzí. Tato věc má vše od integrace Google Translate:

Slovník pojmů Google Translate

Integrace slovníku Merriam-Webster a integrace tezauru:

Slovník pojmů Merriam Webster Dictionary

K možnosti nastavení vyhledávání slovníku a kategorií. Kromě toho můžete pomocí krátkého kódu vložit kategorii výrazů kamkoli budete chtít, nástroj pro vyhledávání a nahrazování pro rychlé, plošné aktualizace, vyloučení termínů a vlastní odkazy. Sada funkcí obsahuje řadu možností krátkého kódu a podporu částečných slovních zkratek a zkratek.

Nastavení slovníku

Když jsem se po instalaci a aktivaci poprvé podíval na plugin, musel jsem se na chvíli zastavit. Existuje spousta možností a zatímco více možností znamená větší flexibilitu, znamená to také více práce ze strany administrátora. Naštěstí mé obavy ohledně toho, jak zapojený bude proces nastavení, byly rychle odloženy. Uživatelské rozhraní pluginu je intuitivní a snadno sledovatelné. Na hlavní obrazovce se zobrazuje aktuální seznam termínů ve slovníku:

tooltip glosář hlavní uživatelské rozhraní

Jediné, co musíte udělat, je kliknout Přidat nový a budete přesměrováni na nový příspěvek, kde můžete napsat definici pojmu:

upravit slovník pojmů

Doplněk poté najde všechny výskyty tohoto výrazu na vašem webu a zajistí, aby na něj bylo možné kliknout. Po kliknutí budou návštěvníci přesměrováni na vyhrazenou stránku s definicí pojmu. Mělo by to vypadat takto:

Ukázková stránka glosáře popisů

Jak vidíte, tato stránka pojmového slovníku obsahuje definici tohoto termínu, synonyma pro tento termín a související články. Stojí za to strávit nějaký čas procházením možností Nastavení. Opět máte zde hodně místa na hraní, ale nenechte se to přemoci. Každá karta v části Nastavení se zabývá jiným aspektem přizpůsobení. Pokud se nechcete zabývat například synonyma, nemusíte ani kliknout na tuto kartu. Snažím se říci, že používám funkce, které prospívají (a dávají smysl) vašemu webu; necítíte se povinni je používat všechny.

obecné nastavení glosáře popisů

Chcete-li aktivovat efekt přechodu na popisek, klikněte na Nastavení pak na záložce Obsah nápovědy. Zaškrtněte políčko vedle Zobrazit nápovědu, když na ni uživatel přejde?

Pokud chcete, aby se seznam souvisejících článků objevil pod definicí na stránce vyhrazeného termínu – v podstatě seznam článků, ve kterých se daný výraz objeví – klikněte na Související články a ujistěte se, že je políčko zaškrtnuto vedle Zobrazit související články:

související články glosář pojmů

Proklikejte každou kartu a provádějte výběr podle toho, jak postupujete. Opravdu, to je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli tento plugin používat. Postupujte podle uvedených pokynů a budete na dobré cestě k vytvoření robustního glosáře pro svůj web. A pokud se vypořádáte s výklenkem s mnoha průmyslovými žargony, je to navíc váš návštěvník bude milovat a pravidelně ho využívat..

Závěr

Někdy webmasteři rádi plugin, instalace všeho, co mohou dostat ruce. Pokud se vám líbí vaše návrhy jednoduché a racionální, plugin CM Tooltip Glossary by se vám měl stále líbit. Zejména verze Pro + je dostatečně funkční, aby uspokojila všechny myslitelné potřeby související s glosářem, a je dostatečně jednoduchá, aby oslovila uživatele WordPress, kteří se rádi drží základních.

Používáte tento plugin? Co sis myslel? Považujete přidání slovníku za užitečné nebo rušivé?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map