Vytvářejte ohromující citlivé tabulky v WordPress pomocí wpDataTables

Vytváření tabulek ve WordPressu je snadné. Existují tradiční způsoby, jak přidat tabulky do WordPress pomocí kódu, ale zdaleka nejpohodlnější způsob, jak sestavit tabulku (nebo graf), je s pluginem wpDataTables WordPress. Díky tomu je velmi snadné importovat tabulku z různých externích zdrojů, upravit ji podle svých představ a přidat ji na svůj web.


Základní HTML tabulky

Do WordPress můžete přidat tabulky pomocí standardu Značky tabulky HTML. Jsou docela rovně vpřed a používají následující základní strukturu (při vytváření příspěvku je nezapomeňte zadat na kartě „text“):

za prvé Druhý Třetí
Zvedák Jackson 25
Jane Jenson 30

Což bude mít za následek tabulku podobnou této (poznámka – jakýkoli styl pro buňky záhlaví bude záviset na vašem motivu):

za prvéDruhýTřetí
ZvedákJackson25
JenJenson30

Použití HTML k vytvoření tabulek bude fungovat a je v pořádku, pokud chcete na svůj web přidat pouze jednu nebo dvě tabulky. Ale pokud se chystáte vytvářet tabulky často, existuje několik problémů, na které pravděpodobně narazíte.

 • Pro pokročilé možnosti se musíte naučit kódování HTML
 • Přidání HTML je časově náročné a pokud bude vytvářet mnoho tabulek, z dlouhodobého hlediska bude bránit vaší produktivitě
 • Tato metoda je výrazně omezena v rozložení a designu (pokud nejste pokročilý vývojář)

Pokud používáte WordPress, můžeme bezpečně předpokládat, že 1) používáte nejnovější verzi WordPress a 2) vaše téma reaguje. Když pomocí značky tabulky HTML vložíte tabulky na svůj web WordPress, strávíte spoustu času úpravou rozvržení.

Váš web může reagovat, ale vaše tabulky nejsou.

To by přirozeně narušilo citlivou vlastnost vašeho webu. Problém může být také vložení dat na váš web. Software pro zpracování tabulek, jako jsou Google Spreadsheet nebo Microsoft Excel, obsahuje mnoho nástrojů pro import, které umožňují získávat data z databáze. Ale když píšete každou postavu – není to moc produktivní.

Dříve jsme identifikovali tři hlavní problémy vkládání tabulek s HTML do WordPress. Nebojte se – existuje mnohem lepší způsob, jak vytvářet tabulky. Dovolte mi proto představit plugin, který odstraní všechny výše uvedené problémy a přinese řadu užitečných funkcí.

Vytvářejte lepší tabulky pomocí wpDataTables

Plugin responzivních tabulek wpDataTables

Chcete-li vytvořit tabulky s WordPress, důrazně doporučujeme wpDataTables. Tento plně citlivý prémiový plugin usnadňuje vytváření, přizpůsobení a správu tabulek a grafů ve WordPress – není nutné žádné kódování. Stačí nainstalovat a začít vytvářet tabulky a grafy! Důvěryhodné více než 14 300+ lidí (a dříve se jmenovali jedním z našich pluginů WordPress měsíce), je to prostě jeden z nejlepších způsobů, jak přidat tabulky na váš web podporující WordPress podle našeho skromného názoru.

Více o wpDataTables Zobrazit živé ukázky

Můžete se dozvědět více o wpDataTables na Themeforestu kliknutím na tlačítka výše, nebo si přečtěte, abyste zjistili, proč si myslíme, že je to tak úžasné.

Více zdrojů dat

Zdroje dat wpDataTables

V závislosti na tom, kde chcete ukládat svá data, vám wpDataTables umožňuje importovat z mnoha různých zdrojů. Vyberte si z Excelu, CSV, Google Doc, XML, JSON, Serialized PHP Array nebo MySQL dotazu pro import dat. Existují také možnosti, jak vytvořit novou tabulku ručně, odkaz na zdroj živých dat (který dynamicky aktualizuje vaši tabulku, když ji načtete na stránku) nebo vygenerovat vlastní dotaz pomocí nástroje GUI (grafické uživatelské rozhraní).

Dotaz MySQL je můj osobní oblíbený, protože mi umožňuje zobrazit a upravovat data ze správné databáze. Pokud máte tým vývojářů pracujících na projektu stolu, spolupráce by byla velmi jednoduchá (více o tom později)!

Vylepšené přizpůsobení a pohotové rozložení

Navrhování vašeho stolu nebylo nikdy snazší. Pomocí několika zaškrtávacích políček a několika barevných výběrů můžete plugin navrhnout tak, aby doplňoval motiv vašeho webu. Podívejte se na úžasné designové funkce, které plugin nabízí:

Vlastní styling wpDataTables

K dispozici jsou také vestavěné možnosti pro jazyk rozhraní, formátování času / data, zarovnání, vlastní JS / CSS a další. Jo a zmínil jsem se, že plugin také reaguje na mobilní zařízení? Můžete nastavit, kolik místa v tabulce zabere, bez ohledu na velikost obrazovky!

Filtry pro efektivní vyhledávání

Možnosti třídění a filtrování wpDataTables

Při vytváření nové tabulky (nebo úpravy existující tabulky) máte možnost povolit filtry. Pomocí filtrů můžete zmenšit sadu výsledků pouze s požadovanými položkami. To je neuvěřitelně užitečné pro dotazování velké databáze. Například, pokud máte knihovní databázi, pak filtrování výsledků na základě předmět vám pomůže najít knihu mnohem rychleji.

Od každé úpravy filtrů se však zvyšuje počet výpočtů, které má databáze provádět, čímž se zvyšuje tlak na server. Proto máte skvělou možnost zcela deaktivovat filtry.

Úpravy databáze MySQL z rozhraní Frontend

wpDataTables Povolit úpravy front-end

wpDataTables vám také umožňuje přímo upravovat databáze z frontendu – tj. ze živého webu WordPress. Při konfiguraci tabulky jednoduše povolte možnost na kartě „Úpravy“. Můžete dokonce nastavit, kteří uživatelé mohou upravovat hodnoty v databázi – ponechat ji otevřenou pro všechny uživatele, aby mohli odeslat nebo založit přístup na své uživatelské roli.

Vizualizujte data pomocí grafů

Vizualizace je mnohem účinnější upoutávka pozornosti než běžný text. Koneckonců, vidění věří. To zvyšuje naši rychlost příjmu dat, ve srovnání s tradičním čtením. Například při prohlížení výsečového grafu roční zprávy o příjmech budete téměř vždy interpretovat data rychleji ve srovnání se čtením dat za všech dvanáct měsíců.

Styly grafů wpDataTables

wpDataTables vám pomůže vytvořit dynamické grafy (prostřednictvím Google Charts, HighCharts nebo Chart.js) pro vizualizaci dat vaší tabulky. To je zvláště užitečné pro tabulky se spoustou číselných údajů, například pro blogery, kteří sdílejí své měsíční zprávy o příjmu.

Celoživotní aktualizace

Většina vývojářů pluginů vám poskytne jeden rok aktualizací a podpory. Tento vývojář však zahrnoval doživotní aktualizace a šestiměsíční podporu za jednorázový poplatek (poznámka – pro pokračující podporu budete muset obnovit licenci).

Podrobná dokumentace

Vývojář neponechává žádný kámen, pokud jde o vysvětlení, jak používat wpDataTables. K dispozici je rozsáhlá online dokumentace a videonávody, které vám pomohou pochopit plnou schopnost pluginu!

To nám říká 2 věci:

 1. Vývojář se stará o své zákazníky – tak, aby se vrátili ke koupi produktu
 2. Znalý zákazník = méně škytavek = nižší vstupenky na podporu = spokojení zákazníci

Také s menšími vstupenkami na podporu může vývojář věnovat více času vylepšování pluginu a zavádění novějších funkcí!

Jak vytvořit responzivní tabulku pomocí wpDataTables

Nyní, když víte, proč si myslíme, že wpDataTables je skvělý plugin, ukážeme vám, jak jej používat! Existují přesně tři kroky pro vytvoření nové tabulky pomocí pluginu wpDataTables.

1. Nainstalujte wpDataTables

Vím, že by to mělo být zřejmé, ale nejprve musíte nainstalovat wpDataTables. Protože se jedná o prémiový plugin, musí být zakoupen a stažen z CodeCanyon (stačí přejít na své nákupy a stáhnout „Instalovatelný pouze soubor WordPress“).

Nainstalujte plugin wpDataTables

Poté postupujte podle pokynů na obrazovce a dokončete instalaci a aktivaci.

2. Vytvořte tabulku dat

S aktivním pluginem byste měli mít zcela novou položku nabídky „wpDataTables“. Klikněte na něj a poté na velké modré tlačítko Přidat nový a začněte vytvářet novou tabulku.

wpDataTables Vytvoření nebo import tabulky

První možností bude, jak chcete vytvořit tabulku. Mělo by být předloženo pět možností. Vybrali jsme možnost importu z CVS, protože jsme měli jednoduchou tabulku, kterou jsme chtěli použít. Po kliknutí na tlačítko Další se zobrazí výzva k výběru a nahrání souboru.

Tabulka pro správu wpDataTables

Jakmile nahrajete zdroj dat, budete moci zadat vlastní název tabulky a také použít možnosti pro úpravy, přidání nebo odstranění sloupců a řádků. Poté kliknutím na zelené tlačítko dokončete vytváření tabulky.

Nastavení tabulky wpDataTables

Jsi doma doma! Na této stránce můžete vyladit další nastavení tabulek (volitelné). Pomocí možností „Zobrazit“ můžete povolit sbalení na menších zařízeních, přidat vodorovný posuvník, omezit šířku tabulky atd. Přejděte na záložku „Úpravy“ a aktivujte úpravy front-end nebo povolte nástroje tabulek (tisk, kopírování nebo export) Rychlé odkazy). Nejlepší ze všeho je, když si vylepšíte své náhledy. Jen nezapomeňte kliknout na Uložit (nebo použijte) zaškrtnutí, pokud provedete nějaké změny.

Až budete hotovi, zkopírujte krátký kód tabulky z horní části obrazovky, protože jej budete potřebovat pro třetí a poslední krok.

3. Vložte tabulku na příspěvek nebo stránku

Krátký kód wpDataTables

Chcete-li tabulku použít, stačí vložit zkratku do obsahu na příspěvku nebo stránce (jako na obrázku výše). Tento zkratkový kód se vykreslí na front-end vašeho webu v závislosti na tom, jak jste upravili svůj stůl:

Přední tabulka wpDataTables

U nás můžete vidět, že jsme povolili nástroje tabulky (tisk, export atd.), Filtrování a zadávání front-end. Ale to je vše – váš stůl je připraven jít!

Chcete vytvořit graf?

Grafy můžete také vytvářet pomocí wpDataTables. Po vytvoření tabulky klikněte na „Vytvořit graf“.

Vytvoření grafu wpDataTables

Odtud pojmenujte svůj graf, vyberte styl (z čeho vybírat tuny) a přejděte na další obrazovku, kde vyberete tabulku dat, kterou chcete použít k vytvoření grafu.

wpDataTables Přiřazení dat

Po výběru tabulky, kterou chcete použít jako zdroj dat, přiřaďte sloupce tabulky částem grafu. V závislosti na vybraném grafu může být vyžadován minimální počet hodnot. V našem příkladu jsme vybrali sloupcový graf, který vyžadoval alespoň dva sloupce pro graf (být sloupci). Po seřazení sloupců přejděte k dalšímu kroku.

Tabulka přizpůsobení wpDataTables

Nyní pro zábavu část. Pomocí možností můžete styl a přidat funkce do grafu. Existuje spousta možností pro responzivní šířku, výšku, pozadí, ohraničení, písma, štítky, barvy, zobrazit / skrýt název, popisky na přechodu a další.

Po dokončení úprav klikněte na tlačítko Další a zkopírujte zkrácený kód grafu. Stačí jej vložit do svého příspěvku nebo obsahu stránky, uložte se a přejděte na přední část vašeho webu, kde uvidíte svůj graf!

Přidejte další funkce tabulky WordPress

Chcete víc? Existuje celá řada rozšíření a doplňky pro wpDataTables přidat ještě více možností tabulky a grafu pro váš web WordPress.

Rozšířené filtry wpDataTables

Výkonné filtry: Nastavte kaskádové filtry (kombinované zleva doprava), filtrování fazet (použití více filtrů na zúžené výsledky), deaktivujte zobrazení tabulky, dokud uživatel nevybere filtry, přidejte funkce živého vyhledávání a další. Při nastavování tabulky stačí tuto možnost povolit a nakonfigurovat.

Tvůrce sestav: Vytvářejte vlastní vlastní sestavy Word nebo Excel na základě datových tabulek. To je zvláště užitečné při povolení front-end úprav uživateli (takže při shromažďování dat můžete znovu spouštět a tisknout sestavy) nebo pokud potřebujete pravidelně generovat sestavy (např. Měsíční faktury nebo časové karty).

Formáty formulářů wpDataTables

Úžasné formuláře: Přidejte podporu oblíbeného tvůrce formulářů Formidable Forms Pro. Použijte Formidable Forms k vytvoření formuláře pro sběr dat (jako průzkum) a poté automaticky vygenerujte tabulku na základě uživatelských údajů, přičemž každé pole se převede do sloupce.

Gravitační formuláře: Integrujte odesílání formulářů Gravity Forms s wpDataTables pro automatické vytváření tabulek WordPress na základě uživatelských dat. Rozšíření přidává nový zdroj dat při vytváření tabulky, takže je snadné propojit se s konkrétním formulářem gravitace a vizualizovat data.

Vyzkoušejte wpDataTables pro sebe

wpDataTables Live Sandbox

Většina vývojářů vám dá živé ukázky, aby vám poskytla informace o tom, co může plugin udělat. Zobrazují však pouze výstup, tj. Pohled „frontend“ – který je založen na předem určených vstupech. Zde chybí většina živých ukázek pluginu – nedávají vám přístup k nastavením a nástrojům pluginu – tj. Backend.

Program wpDataTables vám však nabízí kompletní karanténu na jejich ukázce, kde můžete zkuste před nákupem. Všichni prodejci automobilů to dělají – neslavná zkušební jízda. Prostřednictvím karantény můžete otestovat funkce pluginu s obsahem svého srdce a zobrazit výstup v reálném čase.

Zobrazit ukázku wpDataTables

Chcete si stáhnout kopii a vyzkoušet si vlastní instalaci? wpDataTables nabízí lite verzi, kterou můžete chytit z úložiště WordPress.org. Nemá všechny úžasné, prémiové funkce, které jsme popsali výše, ale je to skvělý způsob, jak zjistit, zda by plugin mohl být tím správným řešením pro vaše potřeby..

Získejte wpDataTables Lite

A pokud se vám to líbí, můžete jít dopředu a koupit ho s naprostým klidem mysli. Proč? Protože jste již produkt otestovali a použili.

Závěr

wpDataTables je jedním z těch nezbytných pluginů pro weby WordPress, které se zabývají obrovským množstvím dat. Ať už vytváříte školní projekt nebo výroční zprávu společnosti, tabulky a jejich vizualizace hrají zásadní roli v reprezentaci dat.

Získejte wpDataTables pro WordPress

Vyzkoušeli jste wpDataTables? Nebo máte nějaké dotazy ohledně toho, co může tento plugin udělat? Zanechte komentář níže – rádi bychom vás slyšeli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map