Vytvářejte a publikujte knihy pomocí WordPress a PressBooků

Vezměte prosím na vědomí, že Pressbooks ukončila podporu pro svůj plugin a již není kompatibilní s WordPress.


Pokud hledáte jednoduchý a přímý nástroj k vytváření, úpravám a publikování knih, které už nehledáte, použijte PressBooks a užijte si vytváření knihy pomocí milovaného WordPress.

PressBooks vám poskytuje všechny základní nástroje pro vytváření elektronických knih a dokonce i tištěných knih. Umožňuje exportovat vaše knihy do všech hlavních datových formátů, takže vaše knihy mohou snadno používat jakýkoli formát elektronických knih pro Amazon Kindle, Apple iBooks, Nook, Kobo a další. Knihu můžete exportovat do formátu PDF pro tisk na papír a při vytváření knih na WordPress můžete také získat známý export XML..

BookPress je ve skutečnosti WordPress MultiSite (WPMS); Uživatelé se mohou zaregistrovat v síti a vytvořit neomezený počet knih. Každá kniha je webem v síti WPMS.

Doplněk WordPress pro tiskové knihy

BookPress MultiSite je napájen z OpenBook Plugin Open Source. Kdokoli si může stáhnout plugin z Githubu a aktivovat jej na nové vícestránkové instalaci WordPress, aby se stal platformou pro publikování knih.

Vývojář navrhuje použít PressBook.com jako připravenou a spravovanou platformu. Musím říci, že s ním souhlasím, protože publikování elektronických knih nejen vytváří exportní soubor, ale čeká na nové fáze složitých děl, aby autoři distribuovali svou knihu na několika významných trzích, jako jsou Amazon nebo iBook. Nyní se podívejme, co vlastně PressBooks je.

Co je PressBooks?

Kapitola v PressBooks je velmi podobná standardním formátům WP a zahrnuje

Kapitola v PressBooks je velmi podobná standardním formátům příspěvků WP a zahrnuje „kapitola-metadata“ bez taxonomií

PressBooks poskytuje všechny základní funkce knihy, včetně:

Přední záležitosti, zadní záležitosti, části a kapitoly a standardní knihy a kapitoly metadata. Poté mohou autoři uspořádat své knihy a provést jemné úpravy.

Autoři mohou vytvářet své knihy v soukromí a exportovat je, ale mají také možnost publikovat své knihy veřejně a uživatelé si mohou knihy přečíst na webu WordPress nainstalovaném v subdoméně PressBooks. Jako plátno pro knihy jsou vybrány tři motivy, všechna témata jsou minimální a inspirovaná tištěnými knihami:

Možnosti motivů PressBooks

Možnosti motivů PressBooks

Na frontendu PressBooks vypadá velmi jako papírová kniha:

PressBook Frontend

PressBook Frontend

PressBooks Výhody a nevýhody

PressBooks je spolehlivý, rychlý a solidní. Dělá to, co říká, a hladce, ale ve srovnání s možnostmi a očekáváními to dělá jen málo. Uvědomuji si, že PressBooks v nadaci má spodní hranici. Pointa je kompatibilita exportovaných souborů s respektovanými distribučními platformami. To je velmi legitimní cíl, ale v důsledku toho PressBooks zaostává za nejnovějšími trendy v publikování obsahu a je velmi obtížné vydělávat peníze a být vysoce ziskové. Uvidíme proč.

Jednoduché responzivní vzory

Podívejme se na klasický Kindle jako průkopník platforem elektronických knih. Amazon vytvořil Kindle a díky přístupu k novým analýzám dat a technologickému povědomí inteligentní kluci v Amazonu věděli, že věk tiskových médií skončil. Je jen otázkou času, než se většina čtenářů obrátí na webové publikace.

Amazon odvedl skvělou práci tím, že transformoval technologii čtení a důležitější změnil návyky lidí. Je to jedna z nejtěžších úkolů změnit staré zvyky.

PressBooks využívá trend, který Amazon začal. Vytváření e-knih online v papírové podobě usnadňuje čtení a známé knihy pro starší čtenáře (kteří nemusí být tak otevření nebo ochotni používat technologie jako mladší generace)..

Témata časopisu PressBooks reagují a drží se jednoduchého rozložení jednoho sloupce s navigací se šipkou doleva / doprava. Toto je efektivní, ale ne nutně nejatraktivnější rozvržení, které můžete požadovat. Pokud se vám líbí minimální návrhy, měli byste být všichni nastaveni s jednou z přiložených šablon PressBooks. Ale chcete něco s trochu více stylem nebo flashem, možná budete chtít zvážit najmutí vývojáře webu a přizpůsobit vzhled svého webu.

Pouze lokální vložení videa

PressBooks neumožňuje autorům vkládat do obsahu videa třetích stran. To znamená, že pokud chcete používat vlastní videa, musíte hostit svá vlastní videa (není povoleno použití prvků iframe Vimeo nebo YouTube).

Ale co se stane s videem u odborníka na PDF? Dobře, existuje mnoho způsobů, jak to zvládnout, myslím, že nejjednodušší praxí je nahradit video krátkou adresou URL spojenou s verzí videa YouTube nebo Vimeo ve formátu PDF. Každopádně omezení uživatele na média hostovaná hostitelem je trochu výzvou, kterou si PressBooks vytvořil pro sebe, zvláště ve věku, kdy YouTube je zlatým standardem videa.

Mikroformátování

PressBooks přijal knihy a kapitoly metadata, to je nutné, ale nestačí. Mikroformáty, jako je Schema.org, by měly být minimálními postupy pro strukturování různých dat.

Předpokládejme, že píšu kuchařku na platformě PressBooks. Potřebuji knihy metadata, potřebuji také metadata receptů. Kromě toho ráda mám vlastní taxonomii s hierarchií pro mé přísady, nejvyšší kategorie mohou být položky jako: zelenina, koření, maso atd. A všechny ingredience lze uspořádat do podkategorií.

Pak mohu ukázat čtenářům seznam ingrediencí na frontendu nebo nechám své čtenáře prohledávat recepty filtrované podle vlastních polí a mohou si vybrat, aby viděli všechna jídla, která obsahují ryby nebo kapsa. WordPress má rozsáhlé nástroje pro strukturování dat pomocí vlastních metadat, vlastního pole, vlastních taxonomií, formátů příspěvků a vlastních typů příspěvků.

Existují také funkce, jako je geo-značkování, které mohou revolucionizovat knihy, které jsou vytvořeny v PressBooks. Představte si, že když si na tabletu přečtete knihu, pokud v textu vidíte název místa a klepnete na něj, okamžitě uvidíte v lightboxu obrázek tohoto místa v Google Street View..

PressBooks v současné době tyto funkce nepodporují, ale bylo by velkou výhodou, kdyby ano. To by umožnilo vstoupit na trh zcela nové skupině tvůrců obsahu. Doufejme, že je to něco, co zváží přidání, ale do té doby je to něco, co byste měli konzultovat s vývojářem webu, abyste zjistili, zda by pro vaše potřeby mohlo být navrženo vlastní téma..

Vzhledem k tomu, že Evernote je dalším příkladem, je tato aplikace oblíbená, protože pomáhá uživatelům psát poznámky se značkami, přidávat obrázky a nahrávat zvuk ve stejné poznámce. Toto je typ obsahu, který uživatelé očekávají. Evernote udělal to, že organizoval poznámky, představte si, jaké by bylo úžasné, kdyby PressBooks přidal podobné funkce, aby obohatil své knihy.

Sociální sdílení

PressBooks v rámci webové verze vašich knih podporuje tlačítka pro sociální sdílení pro Twitter, Google+ a Facebook. To je skvělý způsob, jak vaši čtenáři sdílet své oblíbené kapitoly a získat trochu extra expozice. Jsou však celkem jednoduché a v současné době je jedinou možností, jak povolit nebo zakázat sdílení na všech svých stránkách jako celku. Bylo by hezké vidět možnosti stylingu i další sociální sítě.

Zpeněžení

V současné době PressBooks umožňuje vytvořit webovou e-knihu, kterou lze také exportovat do souborů PDF, MOBI nebo EPUB. Nevím však o způsobech, jak zpeněžit knihy, které vytvoříte, aniž byste přidali další plugin.

Jednou z možností by bylo vytvoření prémiového členství v ebook pomocí Omezit obsah Pro. Tímto způsobem byste mohli zveřejnit kapitoly 1 vašich knih a zamknout zbytek svého obsahu pro členy. Poznámka – Ve skutečnosti jsem netestoval kompatibilitu těchto dvou pluginů, ale očekávám, že to bude fungovat dobře.

Případně můžete své knihy prodávat na Amazonu, iBookech atd. Formáty PressBooks správně, takže byste měli mít problémy s nahráváním souboru na prodej. Nebo můžete použít WooCommerce nebo podobný e-commerce plugin k prodeji PDF verzí vašich e-knih na vašem vlastním webu. Pro zpeněžení aplikace lze definovat nebo zvážit mnoho scénářů.

PressBooks Pro

Právě teď je plugin PressBooks zcela zdarma, ale nabízí 3 prémiové plány, pokud jim chcete nechat spravovat vaši online knihu nebo platformu knih pro vás. Pokud chcete z exportu ebook PDF odebrat vodoznaky, budete muset upgradovat na jeden z těchto plánů, které začínají na 19,99 $ (jednorázový poplatek za knihu).

Tisk knih

PressBooks nabízí tiskové služby, pokud chcete, aby vaše kniha vytvořila brožovanou verzi. Je stanoven poplatek 50 USD a minimální objednávka 50, ale to je vše. Je důležité si uvědomit, že tištěné knihy z PressBooks neobsahují ISBN, pouze obecný čárový kód. Pokud tedy chcete distribuovat maloobchodníkům nebo knihovnám, budete muset před tiskem třídit své číslo ISBN, aby byl kód zahrnut na vaší obálce..

Případně můžete s BookBaby použít k tisku a distribuci vaší knihy. Nabízejí spoustu možností, balíčků a doplňků, jako je tisk na vyžádání, začínající na 199 USD, služby ISBN nebo dokonce tisk jednotlivých knih za 19 USD. Další informace získáte na stránce s jejich cenami.

BookBaby neúčtuje žádné poplatky za prodej, přesto poskytuje autorům funkční řídicí panel pro správu jejich prodeje na různých kanálech. U tištěných knih si autoři mohou volitelně objednat malé oběhy až do 25 svazků a to může stát jen pár dolarů za tisk.

Zabalení

PressBooks je skvělý koncept a může být lídrem v tvorbě a publikování elektronických knih. Existuje velký potenciál pro vytváření bezplatných a prémiových e-knih, které propagují váš web nebo zpeněžit váš blog. Doufejme, že to zkusíte, protože PressBooks je poměrně snadný způsob, jak vytvářet e-knihy s WordPress (a když to zkombinujete s naším průvodcem prodejem e-knih s WordPress, budete na cestě k úspěchu).

Co si myslíte o PressBooks? Zkusil jsi to? Jaké funkce se vám líbí? Nebo existují nějaké funkce, které si přejete mít PressBooks? Dejte nám vědět a začněte konverzaci v komentářích níže!

Článek Autor: Pooria Asteraky. Můžete sledovat Poorii Cvrlikání nebo LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map