Vylepšete nahrávání médií WordPress pomocí služby Uploadcare

WordPress v průběhu let průběžně zlepšoval správu médií, ale stále existují oblasti, kde chybí funkce. Existují aspekty správy médií WordPress, které jsou zajímány zajímavějším a pokročilejším způsobem třetími stranami.


Použití obrázků na vašem webu může být náročné na zdroje, ať už se jedná o úložný prostor nebo jednoduše rychlost načítání ze serveru. Čím více obrázků váš web používá, tím více těchto zdrojů lze napnout.

Weby, které používají velké množství obrázků, mají tendenci hledat způsoby hostování svých souborů jinde v cloudu, než aby využívaly zdroje ze svého vlastního serveru. Může však být obtížné najít službu, která tuto integraci usnadní.

Uploadcare je služba, která odstraňuje obtíže, se kterými se občas setkáváme při používání cloudového úložiště třetích stran, a celý proces je jednoduchý. Pak to trvá trochu dále a nabízí několik dalších možností, jak zlepšit mediální zážitek na vašem webu.

Co dělá Uploadcare??

Uploadcare je služba, která vám umožňuje nahrávat, zpracovávat a používat úložiště CDN (Content Delivery Network).

V podstatě to znamená, že všechna média, která do služby přidáte, budou uložena na cloudových serverech. Tím se odstraní problémy s rychlostí načítání, které by se vyskytly uložením souborů na váš vlastní server.

Tato služba přichází s chytrou funkcí zpracování obrazu, která umožňuje měnit obrázky různými způsoby. Všechny tyto změny se provádějí nepřetržitě pomocí přepínačů URL, které ponechávají původní obrázek beze změny.

Tato metoda umožňuje velké množství vlastních možností zpracování s jediným obrázkem. O funkcích zpracování obrazu budu hovořit později. Nejprve se podívejme na to, co je nutné pro začátek služby.

Vytvoření účtu Uploadcare

Vytvoření účtu je jednoduchý proces, který by vám zabral méně než 30 sekund.

Přihlásit se

Na domovské stránce Uploadcare klikněte na ikonu Začít knoflík.

Tím se dostanete na registrační stránku, kde můžete použít možnost registrace jedním kliknutím u účtu GitHub nebo Google. Případně se můžete zaregistrovat pomocí své e-mailové adresy.

Pokud se zaregistrujete pomocí e-mailové adresy, obdržíte od společnosti Uploadcare ověřovací e-mail s odkazem, na který musíte kliknout, abyste dokončili nastavení účtu..

Po vytvoření účtu budete přihlášeni do řídicího panelu služby Uploadcare, kde bude pro vás vytvořen výchozí projekt. Tento projekt přijde s názvem, který služba extrapolovala ze způsobu registrace. Změna názvu tohoto projektu je snadná.

Název projektu

Chcete-li přejmenovat svůj původní projekt, jednoduše klikněte na název projektu a přejděte na možnost nastavení. Jedinou možností, kterou máte v této oblasti k dispozici, je možnost změnit název projektu. Přejmenujte ji na něco, co je vhodné pro váš web.

S programem Uploadcare nejste omezeni na tento jediný projekt pro svůj účet. Ve svém účtu můžete vytvořit libovolný počet projektů a všechny z nich budou sdílet přidělené úložiště, ať už se jedná o bezplatnou 250 MB nebo přidělení úložiště z placeného účtu.

Každý projekt má svůj vlastní veřejný a tajný klíč, který vám umožní vytvořit individuální projekty pro každý web, ke kterému se připojíte ke službě Uploadcare. To je užitečné zejména pro jednotlivce nebo společnosti, které provozují řadu blogů nebo webových stránek.

Plány tvorby cen za službu Carecare

Již jsem zmínil bezplatný plán, který vám při registraci poskytne 250 MB úložného prostoru. Tato úroveň účtu bude pro jednotlivce s jediným webem dlouhá cesta. Existují však i další prémiové možnosti pro ty weby nebo lidi, kteří používají mnoho obrazových souborů s vysokým nebo vysokým rozlišením.

Uploadcare vám umožňuje upgradovat vaše účty na základě požadavků na úložiště s následujícími třemi prémiovými plány:

 • Plán 1: 5 $ měsíčně za 1,5 GB úložiště
 • Plán 2: 19 $ měsíčně za 7,5 GB úložiště
 • Plán 3: 99 $ měsíčně za 50 GB úložiště

Mají také Enterprise plán, který lze plně přizpůsobit. Žádají vás, abyste je kontaktovali a probrali to, pokud vaše potřeby nezapadají do výchozích plánů.

Stojí za zmínku, že náklady na plány se vztahují přímo na úložný prostor. Všechny ostatní služby a funkce služby Uploadcare jsou k dispozici bez ohledu na to, jaký plán použijete.

Používání služby Uploadcare s WordPress

Po vytvoření účtu Uploadcare můžete snadno propojit jeden ze svých projektů s webem WordPress. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je stáhnout Plugin pro péči o upload z úložiště pluginů WordPress.org. To lze nainstalovat stejným způsobem jako u jakéhokoli jiného pluginu WordPress.

Jakmile je plugin nainstalován a aktivován, musíte se připojit k projektu Uploadcare zadáním bezpečnostních klíčů. To lze provést tím, že půjdete do Nastavení> Uploadcare a v horní části stránky zadávání veřejných a tajných bezpečnostních klíčů pro váš projekt. Tyto klíče najdete na stránce Přehled projektu Uploadcare.

Nastavení pluginu

Jsou zde různé další možnosti, například povolení použití nástroje Uploadcare pro vybrané obrázky. Zde můžete také doladit službu Uploadcare, ale je to hlavně pro pokročilé uživatele. Pokyny k tomu najdete v servisní dokumentace.

Tlačítko Přidat médium

S nainstalovaným pluginem a nakonfigurovaným nastavením nahradí výchozí Přidat média na vašem příspěvku a stránkách.

Po kliknutí na toto tlačítko se zobrazí stránka pro nahrávání médií s několika novými možnostmi. Nyní můžete nahrávat obrázky z různých zdrojů, jako jsou: Facebook, Instagram, Disk Google a Evernote.

Add-Media

Při prvním pokusu o nahrání média z kterékoli z těchto služeb budete vyzváni, abyste se přihlásili ke svému účtu a připojili je k nástroji Uploadcare. Další službu lze aktivovat v projektu Uploadcare v nabídce Widget Menu.

Každý obrázek, který nahrajete, má jedinečné univerzální identifikační číslo (UUID) a je uloženo v síti pro doručování obsahu Uploadcare (CDN). Tento přístup znamená, že stačí nahrát pouze jednu verzi souboru s vysokým rozlišením a připojením různých přepínačů zpracování obrazu k tomuto jedinému souboru je budete moci zobrazit na svém webu několika způsoby..

Funkce zpracování obrazu

Jak jsem se zmínil, Uploadcare má fantastické funkce pro zpracování obrázků, které ponechávají výchozí obrázek zcela nezměněný. To vám umožní odkazovat obrázek na více místech, přičemž každá instance je zcela jiná.

Například: obrázek lze upravit na konkrétní velikost přidáním „/ – / resize / widthxheight /“Za UUID obrázku, nahrazení částí šířky a výšky adresy URL požadovanými rozměry. Přidání následujících informací o adrese URL “/ – / velikost / 600 × 300 / ” nastaví velikost obrázku na 600 x 300 pixelů.

Oříznutí

Existují různé další funkce zpracování obrazu, které můžete použít, jako je oříznutí, změna formátu souboru, změna barevného obrázku na stupně šedi a další. Seznam funkcí a metod, jak je používat, najdete v Dokumentace k péči o upload.

Závěr

Uploadcare je skvělá služba pro weby, které používají velké množství médií a vyžadují rychlostní výhody CDN a zároveň mají k dispozici další možnosti zpracování obrazu..

Bezplatný účet má dostatek úložného prostoru pro ty, kteří mají zájem o prodlouženou zkušební dobu. I když upgrade na původní placený plán nabízí obrovské množství úložiště, které by mělo stačit pro mnoho společností.

Ti, kteří pravidelně používají soubory s extrémně vysokým rozlišením, mohou najít jednoduché plány velmi rychle. Máte-li možnost snížit své náklady, máte možnost odstranit staré soubory a pravidelně vymazat úložný prostor.

Už jste pro svůj web použili Uploadcare nebo jinou službu úložiště CDN? Rádi bychom v následujících komentářích slyšeli vaše myšlenky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map