Tvorce stránek MotoPress: Kontrola významných aktualizací

Tvorce stránek MotoPress: Kontrola významných aktualizací

Editor obsahu MotoPress je jedním z nejpopulárnějších tvůrců stránek WordPress pro víceúčelové výklenky pro webové stránky. Jedná se o plugin, který má co nabídnout, zejména pro uživatele bez technických znalostí: prvky přetahování a přetažení, četná předdefinovaná rozvržení a snadno roztažené bloky rozvržení, všechny prvky obsahu na vyžádání a mnohem užitečnější možnosti. Mezi uživateli a vývojáři je vysoce hodnocen jako nástroj pro vytváření webových stránek na klíč.


Během posledních 2 měsíců proběhlo mnoho významných aktualizací pluginů, které ovlivnily nárůst použití na krátkou dobu. Aktualizace poukazují na očekávání moderních uživatelů webových stránek: většina z nich chce mít rychlejší a funkčně bohatší nástroje na jednom místě bez nutnosti instalace a správy dalších doplňků. Hlavním cílem proto bylo, aby byl editor výkonnější, rychlejší a snadněji ovladatelný.

Nové a vylepšené funkce MotoPress

Podívejme se na podrobnosti a uvidíme, jaké nové funkce zvýšily konkurenceschopnost editoru mezi ostatními tvůrci stránek WordPress na webu..

Vylepšená doba spuštění pluginu

Práce na přizpůsobení začíná jednodušší, protože plugin se nyní spouští dvakrát rychleji. Načasování je v každé firmě vše, takže takový skok na lehký byl přirozený.

Frontend editace

Kdysi dlouho očekávaný cíl a nyní bod zvratu v changelogu editoru. Standardní stavba stránek „ve vakuu“ byla nahrazena úpravou frontendu WYSIWYG. Nyní, místo obvyklého administrátorského backendu, administrátor webu může vidět aktuální webovou stránku na frontendu a sadu nástrojů editoru zleva. Všechny nástroje jsou ve výchozím nastavení skryty, aby oblast úprav zůstala neuspořádaná. Až budete chtít přidat jakýkoli nový prvek obsahu, klikněte na + Přidat červené tlačítko nahoře, vyberte požadovanou funkci ze seznamu a poté ji jednoduše přetáhněte na stránku. Konečný výsledek vašich aktualizací je viditelný jako na stránce Náhled.

Frontend Editor MotoPress

Nový správce stylů

Pokud jde o úpravu stylů pomocí CSS, většina netechnických uživatelů se cítí frustrovaná. Obnovený tvůrce otevírá více příležitostí pro práci s návrhem rozvržení stránky bez přechodu na CSS, ale místo toho v upgradovaném Správci stylů zaškrtává potřebné možnosti. Chcete-li začít vytvářet a používat styly, jednoduše klikněte na jakýkoli přidaný prvek obsahu> přejděte na Styly> Stiskněte Upravit styl prvku.

Nový správce stylů

Pomocí tohoto správce získáte úplnou volnost při úpravě následujících parametrů prvku obsahu:

 • Barva pozadí
 • Barva textu
 • Typ pozadí (obrázek, přechod, žádný)
 • Vycpávky
 • Okraje
 • Styly ohraničení (výchozí, plná, tečkovaná, přerušovaná, dvojitá, drážka, hřeben, vložka, začátek)
 • Hraniční parametry, poloměr a barvy.

Možnosti Správce stylů MotoPress

Dobrý krok vpřed byl doplněk doplněn o možnost uložit a znovu použít vaše vlastní styly. Tato možnost vysoce eliminuje veškeré možné opakovací práce. Pokud chcete použít stejné styly na jakýkoli jiný prvek obsahu, nezapomeňte jej uložit: po nastavení nových stylů klikněte na Použít> zvolte Uložit jako. Každá sada stylů bude uložena jako nová předvolba uložená na kartě Styly prvků a předvoleb prvků.

Možnost Uložit vlastní styly

Testování napříč zařízeními v oblasti správy

Za touto aktualizací byla souvislá logika, protože úroveň mobilního provozu neustále roste a je velmi důležité rychle otestovat, zda všechna zařízení zajišťují uspokojivý uživatelský dojem. Online náhled na různá zařízení v rámci administrátorského backendu byl implementován do editoru MotoPress jednoduše proto, že se stal nutností. Vestavěné emulační prostředí (emulátor umožňuje vašemu počítačovému systému chovat se jako další) do editorových nástrojů spustí náhled stránky na jedno kliknutí na stolních počítačích, mobilních telefonech a tabletech. Chcete-li cítit použitelnost online emulátorů, klikněte na tlačítko Responsive Preview (Náhled na náhled) v horní části okna a vyberte potřebné zařízení pro náhled vašeho webu. Podívejte se na příklad náhledu tabletu:

Náhled tabletu

Nebo mobilní telefon:

Náhled mobilního telefonu

Plná šířka a plná výška řádku k dispozici

Řešení na celou obrazovku (obrazu, videa, textu, tabulky atd.) Je jedním ze současných trendů v oblasti webového designu, který designéři velmi oceňují a které zákazníci milují. Kromě potěšení oka se používá celoobrazovkový režim obsahu, který zvýrazňuje jakoukoli část webu, prezentuje obrázky / videa v detailech, kontrastuje s částmi designových prvků, aby se zvýšila čitelnost (větší vs. menší) ) nebo je vyvážit a tak dále. Pomocí této nové možnosti můžete natáhnout řádek bloku obsahu, který upravujete, až k okrajům obrazovky výřezu.

Chcete-li použít celou šířku nebo celou výšku řádku, klikněte na ikonu Řádek v potřebném bloku obsahu> přejděte na kartu Nastavení řádku zprava> zaškrtněte „Plná“ v „Šířka kontejneru“ nebo zaškrtněte „Vyplňte výšku okna “. Blok obsahu bude upraven pro různé prohlížeče a zařízení pro správné prohlížení.

Řádek Plná šířka a plná výška

Ovládání frekvence otevírání widgetu Splash Screen

Pravděpodobně malá aktualizace, ale mohla by být velmi užitečná pro weby, které používají úvodní stránku ke spuštění aplikace, softwaru nebo jednoduché stránky s výzvou k akci. Pokud nastavíte tuto možnost, můžete určit, jak často se má na stránce zobrazovat widget úvodní stránky, takže to nebude nepříjemné ani rušivé pro hosty webu. Chcete-li nastavit frekvenci, přejděte do sady nástrojů Editor obsahu, vyberte widget Splash Screen a přesuňte ji na stránku> přejděte na její nastavení zprava a přejděte dolů na možnost „Zobrazit“: nastavte, zda se má zobrazovat vždy nebo jednou.

Splash obrazovky widget

Sečteno a podtrženo

Můžete vyzkoušet všechny nové možnosti v akci i ZDARMA, protože Editor obsahu má také Freemium verze. Hlavní plugin MotoPress, Content Editor, je v neustálém procesu pravidelných oprav a vylepšení. Technici týmu se snaží dohlížet na požadavky rychle rostoucí komunity WordPress a neustále upravovat produkt k lepšímu, takže nové aktualizace vás nebudou čekat.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto úžasného pluginu pro tvorbu obsahu, dejte nám vědět. Nebo pokud již používáte MotoPress, rádi bychom slyšeli, co si o pluginu myslíte v komentářích níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map