SendinBlue: Nejlepší nová služba e-mailového marketingu pro uživatele WordPress?

E-mailový marketing je základním kamenem nejúspěšnějších online obchodů. Poskytování e-mailových marketingových služeb je jako takové velké podnikání. A i když vás může oklamat myšlenka, že za to, co stojí za zvážení, stojí jen likes AWeber a MailChimp, existují alternativy.


SendinBlue je jednou z takových alternativ. Společnost SendinBlue od září 2012 zveřejnila své poslání nabídnout „nejjednodušší a nejspolehlivější marketingové řešení pro všechny“ – to jsou začátečníci i pokročilí uživatelé..

Nejsem jeden pro málo konkurenční nebo monopolizované trhy, takže jsem vždy ráda vyzkoušel alternativy k e-mailovému marketingu „obvyklí podezřelí“. Naštěstí SendinBlue nezklamal. V tomto článku vám představím službu spolu s jejím vynikajícím bezplatným pluginem WordPress, ale moje spodní linie je tato: dej SendinBlue.

Co je SendinBlue?

SendinBlue Domovská stránka

Stručně řečeno, SendinBlue je poskytovatelem online marketingových služeb. Pokud je to podle vašeho vkusu příliš nejednoznačné, služba SendinBlue zahrnuje e-mailový marketing, transakční e-maily (např. Potvrzení nákupu a připomenutí hesla) a mobilní textové zprávy. Když minulý měsíc oslavili své druhé narozeniny, mohou se chlubit 20 000 uživateli; není to číslo, na které by se dalo čichat.

Ale co je dělá lepší než konkurence, můžete se zeptat? Pokud jde o mě, toto rozhodnutí se týká tří faktorů:

 1. Služba. Co nabízejí, že soutěž ne? Jak se porovná jejich služba?
 2. Cena. Jsou víceméně dražší než konkurence?
 3. Integrace WordPress. Jak dobře se jejich služba integruje s WordPress prostřednictvím jejich pluginu?

Budu postupně řešit každý z těchto faktorů.

Služba SendinBlue

Prvním rysem, který odlišuje SendinBlue od mnoha jeho konkurentů, je jeho zcela zdarma možnost členství. Existují pouze dvě omezení:

 1. Můžete odesílat pouze 9 000 e-mailů za měsíc (300 za den)
 2. Tvůrce zpravodajů je k dispozici pouze 60 dní

Neexistuje žádný skutečně schopný poskytovatel e-mailového marketingu, o kterém vím, že nabízí zcela zdarma trvalé členství za nic, takže nabídka SendinBlue je stejně dobrá (nebo lepší) než kterákoli jiná. Pokud jste připraveni odeslat SendinBlue, registrační proces je rychlý a bezbolestný: stačí zadat název společnosti, e-mailovou adresu a heslo. Na další obrazovce se zobrazí váš řídicí panel:

SendinBlue Dashboard

Byl jsem opravdu ohromen tím, jak jednoduché rozhraní je. Jsem fanouškem AWeber, ale jeho rozhraní je vážně přeplněné a může být pro nováčky matoucí. SendinBlue je úplně jiný druh ryb: intuitivní je slovo, které přichází na mysl. SendinBlue nabízí řadu funkcí, z nichž většina budete očekávat. Existuje však několik zajímavějších doplňků:

 • Neomezené „Kontakty“ (tj. Odběratelé). To je správně; můžete mít tolik odběratelů, kolik chcete, bez dalších nákladů. Více k tomu v sekci o cenách.
 • Vyhrazená IP. Musí být zakoupeny za příplatek, ale umožňují vám odhlásit e-maily pomocí názvu vaší domény.
 • „Spouštěcí marketing“. Toto je verze funkce automatické odpovědi SendinBlue.
 • Teplotní mapa. Zjistěte, kde vaši odběratelé klikají na vaše e-maily.
 • Integrace Google Analytics.
 • Sledování dat v reálném čase.

Bylo by vám odpuštěno, kdybyste si mysleli, že SendinBlue je jen dalším poskytovatelem e-mailových marketingových služeb, ale výše uvedená funkce naznačuje jinak. Klíčovou nabídkou prodeje SendinBlue je však to, že přináší tři služby – e-mailový marketing, transakční e-maily a zasílání zpráv SMS – společně pod jednou střechou. Někteří lidé tím nebudou nijak zvlášť odfouknuti, zatímco ostatní budou považováni za dar z nebes. Ale to není všechno. Podle mého názoru je to cena, která opravdu SendinBlue odlišuje.

Kolik stojí SendinBlue?

Rozmanitost a flexibilita nákladů se zdá být klíčovým prodejním bodem, pokud jde o cenové možnosti SendinBlue:

SendinBlue Pricing

Jak jsme již diskutovali (a jak byste rozumně očekávali), Volný, uvolnit plán je zdarma a plně funkční (po omezenou dobu). Micro plán nabízí stejnou funkcionalitu jako jeho Volný, uvolnit krajan; stačí poslat mnohem více e-mailů. Je to Bronz plán a nahoru, kde se věci zajímavé. Všichni nabízejí stejnou sadu funkcí jako ostatní; existují pouze dva tvůrci rozdílů:

 1. Čím více zaplatíte, tím více e-mailů můžete odeslat
 2. Když se přihlásíte k odběru, získáte vyhrazenou IP adresu Zlato plán nebo výše

To je co Bronz a nabídka nad Volný, uvolnit a Micro plány, které mají pravděpodobně větší zájem. V první řadě je výše uvedená tepelná mapa. Druhým je otevřená data o kliknutích. Třetí je odstranění loga SendinBlue z vašich e-mailů; něco, co mnozí budou považovat za nutné pro účely brandingu.

Nejzajímavější věcí na tvorbě cen je to, že se počítá podle počtu e-mailů, které odesíláte, nikoli podle počtu předplatitelů, které máte. To je překvapivě v rozporu s tím, jak AWeber i Mailchimp vypočítávají své poplatky, a líbí se mi. Konec konců, mít odběratele je pasivní; jejich zasílání e-mailů je opravdu důležité. Vždycky se mi nelíbilo, že jsem od AWeberu obviněn z lidí, kteří se odhlásili; něco, co SendinBlue nedělá.

Jak dobře se SendinBlue integruje s WordPress?

SendinBlue WordPress Plugin

Každá e-mailová marketingová služba, která stojí za svou sůl, má svůj vlastní plugin WordPress. Podle mých zkušeností však mnoho z nich nestojí za svou váhu v bytech. Jak na to? Nabídka SendinBlue jízdné? Jedním slovem: velmi dobře. (Počkejte, to jsou dvě slova …)

Připadá mi to jako plugin, který byl vytvořen jako základní součást SendinBlue’s, a ne jako dodatečná myšlenka (dívám se na tebe, AWeber). Nejde jen o jednoduchý zásuvný modul pro registraci; plugin SendinBlue je plnohodnotným řešením e-mailového marketingu zaměřeného na WordPress se všemi funkcemi, na které byste doufali. Níže uvádíme některé screenshoty z oficiální stránky pluginu. Mohl bych nabídnout svůj vlastní, ale nevykazují moc, pokud jde o aktivitu kampaně!

Ovládací panel SendinBlue WordPress.

Ovládací panel SendinBlue WordPress.

Obrazovka SendinBlue Kampaně

Obrazovka SendinBlue Kampaně.

Stránka globální statistiky SendinBlue.

Stránka globální statistiky SendinBlue.

Všimněte si, že část textu na výše uvedených snímcích obrazovky je ve francouzštině. SendinBlue je francouzská společnost, takže můžete očekávat nějakou pidginskou angličtinu v rozhraní a v dokumentaci, ale neměli byste ji nechat snižovat kvalitu pluginu a služby. Vzhledem k velikosti a růstu SendinBlue by se dalo očekávat, že profesionální překlad bude zaveden brzy.

Nastavení pluginu je hračka; stačí zkopírovat a vložit své API a tajné klíče z vašeho účtu SendinBlue. Po nastavení můžete celou svou e-mailovou marketingovou kampaň spustit z webu WordPress; dokonce i přes upřednostňovaný server SMTP, pokud si to přejete. Je to nejlepší integrace, jakou jsem kdy viděl mezi plně profesionálním poskytovatelem e-mailového marketingu a obdobím WordPress.


SendinBlue je životaschopnou alternativou ke svým konkurentům. Díky vynikajícímu zásuvnému modulu se pro uživatele WordPress stal životaschopnějším. Pokud chcete své online marketingové úsilí přenést pod jednu střechu a hledáte levnější alternativu, jako jsou AWeber a Mailchimp, SendinBlue by pro vás mohla být ta pravá. Mám dojem, že jsou mladí a hladoví; neomezený tím, že je dobře zavedeným juggernautem, a je připraven dělat věci jinak.

Tato služba nemusí být pro každého, ale myslím si, že většina uživatelů WordPress by si udělala laskavost registrací na bezplatný účet a předáním SendinBlue (a jeho plugin WordPress) zkušební jízdy.

Zaregistrujte se do SendinBlue    Získejte plugin SendinBlue

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map