Průvodce pro začátečníky po galerii NextGEN pro WordPress

Příručka pro začátečníky k předvedení fotografií pomocí galerie NextGEN

Ať už jste fotograf nebo blogger s obrazovým obsahem, mohou být vaše galerie užitečným doplňkem vašeho webu. Vytvoření galerie se však na první pohled může zdát ohromující, zejména pokud se považujete za začátečníka ve všech věcech WordPress.


Naštěstí existuje plugin pro galerii WordPress, který se snadno používá i pro začátečníky. Jmenuje se to Galerie NextGEN, a umožňuje vám nahrávat, sdílet a začlenit vaše fotografie do vašeho webu nebo blogu.

V tomto příspěvku vás seznámíme s NextGEN Gallery a krok za krokem vás provedeme vytvořením vaší první fotogalerie. Poté se naučíte tři úžasné způsoby, jak vám tento plugin umožní přizpůsobit vaše galerie. Začněme!

Proč byste chtěli na svůj web přidat fotogalerii

Fotogalerie může být užitečná, ať už jde o fotografii, nebo ne, protože umožňuje přidat na svůj web vysoce kvalitní zobrazení obrázků. Přidání fotogalerie může těžit z téměř všech webů – včetně zájmových blogů, obchodů s elektronickým obchodem a komunitních webů..

Například můžete použít svou galerii k:

 • Prodáváme originální fotografie nebo umělecká díla.
 • Předveďte produkty elektronického obchodu čistým a přizpůsobitelným způsobem.
 • Sdílejte obrázky se svými přáteli nebo následovníky.

Jak vidíte, existuje spousta důvodů pro použití fotogalerie na vašem webu. Vytváření galerie je navíc rychlý a jednoduchý proces se správným pluginem.

Jak začít s galerií NextGEN

Plugin Galerie NextGEN

NextGEN Gallery je plugin WordPress Gallery vyvinutý společností Imagely, který nabízí téměř vše, co potřebujete k zobrazení obrázků jednoduchým, ale působivým způsobem. Skvělá věc, o NextGEN je, že funguje stejně dobře pro začátečníky i profesionály. To znamená, že plugin je uživatelsky přívětivý a snadno přizpůsobitelný, ale nabízí také pokročilé možnosti, které budou fotografové, umělci a další profesionálové milovat.

Základní funkce nabízené společností NextGEN jsou zdarma, včetně dvou typů zobrazení galerie (prezentace a miniatura) a dvou stylů alba (kompaktní a rozšířené). Můžete však kdykoli upgradovat na plány Plus nebo Pro. Každá prémiová verze nabízí rozšířenou galerii a funkčnost alba a plnou podporu pro vývojáře. Verze Pro dokonce přidává funkce elektronického obchodování.

Nejprve se ujistěte, že si plugin stáhnete a nainstalujete. Můžete to udělat tak, že přejdete na hlavní panel WordPress kliknutím na Pluginy> Přidat nový a poté pomocí vyhledávacího formuláře v horní části vyhledejte plugin.

Po instalaci a aktivaci NextGEN si můžete vytvořit svou první fotogalerii během několika minut. Na konci WordPress uvidíte nyní Galerie v hlavní nabídce. Přejděte do nové sekce a klikněte na Přidat galerii / obrázky:

Stránka Vytvořit galerii v NextGEN Gallery

Odtud vyberte Vytvořte novou galerii z Galerie rozbalovací nabídka v levém horním rohu. Poté budete mít možnost nahrát obrázky z počítače, importovat je z mediální knihovny WordPress nebo přidat celou složku fotografií. Po připojení všech obrázků, které chcete použít, se zobrazí vyskakovací okno s odkazem na vaši novou galerii:

Další okno Galerie NextGEN označující nahrávání obrázků je dokončeno

Klikněte na Spravovat galerii, a budete si moci přizpůsobit svůj výtvor. To zahrnuje výběr obrázku náhledu, propojení galerie se stránkou nebo vytvoření nové stránky, na které bude galerie umístěna. Navíc můžete vytvářet alt tituly a text, přidávat značky k obrázkům, upravovat miniatury a další!

3 snadné způsoby, jak přizpůsobit své galerie NextGEN

Jak jsme zmínili výše, NextGEN má co nabídnout, pokud jde o přizpůsobení. Přestože nemůžeme předvést vše, co můžete udělat pro přizpůsobení vaší galerie, představíme vám tři nejužitečnější a nejflexibilnější možnosti.

1. Vyberte typ zobrazení galerie

Typ zobrazení vaší galerie určuje, jak se vaše obrázky z galerie zobrazují na vašem webu. Zejména pokud jste fotograf nebo vizuální umělec, víte, že způsob zobrazení fotografií může být stejně důležitý jako jejich složení. Díky tomu může mít řada typů zobrazení z čeho vybírat.

Galerie NextGEN nabízí různé možnosti, včetně miniatury, prezentace, zdiva a mozaiky. Typ zobrazení galerie, který chcete použít, lze nastavit dvěma způsoby. První modifikuje pouze individuální galerii, zatímco druhá aplikuje jeden společný typ zobrazení na všechny galerie najednou.

Chcete-li nastavit typ zobrazení pro jednotlivou galerii, musíte stránku navštívit nebo ji vložit. Pod nadpisem stránky a vedle Přidat média, uvidíte možnost nazvanou Galerie. Klikněte sem a vyberte galerii, kterou chcete upravit (nebo vytvořte novou galerii). Poté můžete vybrat typ zobrazení a upravit další nastavení zobrazení (například počet obrázků na stránku):

Výběr typu zobrazení v galerii NextGEN

Chcete-li nastavit typ zobrazení pro všechny galerie najednou, přejděte na Galerie> Nastavení galerie. Můžete si vybrat požadovaný typ zobrazení a všechny galerie na vašem webu budou aktualizovány.

2. Přidejte vodoznaky obrázku

Zjednodušeně řečeno, vodoznaky jsou malé, vybledlé otisky na kousku fotografie nebo uměleckého díla, které identifikují umělce. I když byl původně navržen pro tištěnou fotografii, je to také užitečný nástroj pro vaše digitální obrázky. Vodoznak umožňuje chránit obrázky před krádeží, protože nikdo jiný nebude moci vaše fotografie předávat jako své vlastní.

Chcete-li používat vodoznaky v rámci NextGEN, musíte je nejprve vytvořit vytvořením Galerie> Další možnosti> Vodoznaky. Zde můžete určit typ vodoznaku (obrázek nebo text) a rozhodnout, kde by měl být umístěn na obrázky galerie:

Nastavení vodoznaku NextGEN Gallery

Chcete-li použít vodoznak na jednotlivé obrázky (nebo na vaši galerii jako celek), přejděte na Galerie> Spravovat galerie. Vyberte galerii, do které chcete vodoznak přidat, a poté zvolte Nastavit vodoznak z rozbalovací nabídky:

Galerie NextGEN nastavuje vodoznak

Zde můžete použít svůj vodoznak Všechno fotografie, nebo jen několik vybraných. Můžete se například rozhodnout prodat několik fotek ve své galerii. V tomto případě doporučujeme vodoznaky na těchto obrázcích, abyste se ochránili před ztracenými zisky.

3. Změňte vzhled vaší galerie na stránce

Další užitečnou funkcí, kterou nabízí NextGEN Gallery, je možnost změnit způsob, jakým se galerie na vaší stránce objeví. To vám umožní bezproblémově začlenit galerie do vašeho webu bez přerušení celkového toku.

Dostupné možnosti – a odpovídajícím způsobem je nastavte – přejděte na stránku nebo příspěvek, kam chcete přidat svou galerii. Klikněte na Přidat galerii nad obsahovým polem a přejděte na stránku Přizpůsobte nastavení zobrazení rozbalovací nabídka pod Zobrazit galerie karta:

Přizpůsobte nastavení zobrazení galerie v galerii NextGEN

Možnosti zde umožňují nastavit počet obrázků na stránce, povolit stránkování, zvolit barvu ohraničení, přidat překryvné obrázky a korektury a další.

Můžete také upravit několik obecnějších nastavení, včetně maximálních rozměrů a spouštěčů zobrazení, pod Galerie> Nastavení galerie. Toto nastavení bude použito ve všech nových galeriích (vyjma těch, které jsou již začleněny do stránek a příspěvků), ale lze je přepsat změnou nastavení pro jednotlivé galerie..

Závěr

Mnoho majitelů stránek se ocitá v tom, že potřebují způsob, jak snadno zobrazit své fotografie a obrázky. naštěstí, Imagely vytvořil plugin Galerie WordPress, který vám může pomoci. Díky své snadnosti použití a řadě možností přizpůsobení, Galerie pluginů NextGEN WordPress umožňuje bezproblémové nahrávání, uspořádání a zobrazení fotografií.

Stáhnout NextGEN   Upgradujte na NextGEN Plus

V tomto příspěvku jsme vám ukázali, jak nastavit svou první galerii pomocí NextGEN. Kromě toho jsme vám představili tři způsoby, jak vám plugin umožňuje přizpůsobit vaše galerie. Chcete-li rychle shrnout, můžete:

 1. Vyberte si z různých typů zobrazení galerie.
 2. Přidejte vodoznaky obrázku.
 3. Změňte vzhled vašich galerií na stránce.

Máte nějaké dotazy ohledně toho, jak můžete pomocí galerie NextGEN zobrazovat fotografie na svém webu? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map