Přehled rámce Genesis pro WordPress

Pokud jste zkušeným uživatelem WordPress, pravděpodobně jste už slyšeli o Genesis, úžasném a výkonném motivovém rámci lidí na StudioPress (Copyblogger Media). Tato recenze přesně vysvětlí, co je Genesis a jaké funkce jej činí tak skvělým tématem pro WordPress. Pokud jste o Genesis neslyšeli, tato recenze vám pomůže dostat se na rychlost. Pojďme se ponořit!


Genesis Framework

Na nejzákladnější úrovni je Genesis a téma rámec pro WordPress. To znamená, že se jedná o existující téma navržené tak, aby na něm bylo možné stavět, čímž se urychlí proces vývoje jakékoli webové stránky založené na něm. Jakékoli téma by mohlo být považováno za rámec, ale to, co dělá Genesis skutečným rámcem, je flexibilita, kterou poskytuje prostřednictvím svého systému zavěšení (viz níže)..

Pružnost geneze

genesis-framework-review

Genesis je zdaleka jedním z nejflexibilnějších témat pro WordPress a to je velký prodejní bod. Pokud jste spokojeni s používáním systému WordPress hook a vytvářením funkcí PHP (i těch základních), uvidíte, jak flexibilní je Genesis skutečně. U většiny témat jsou uživatelé omezeni na přizpůsobení svých webových stránek pomocí panelů možností motivů a oblastí widgetů. Genesis však poskytuje kompletní systém zavěšení, který umožňuje vložit jakýkoli obsah, který chcete, prakticky na jakékoli místo na svém webu. Řekněme například, že chci vložit blok reklam AdSense za můj příspěvek a autorský rámeček, ale před zápatí. Genesis má tzv. Háček genesis_before_footer to mi umožní připojit se k tomuto přesnému místu a přidat můj kód. Dokonce si mohu představit a použít některé podmínky, pokud chci, aby se reklamy zobrazovaly pouze v určité oblasti mého webu (tj. Pouze v blogu). Toto je pouze jeden příklad toho, jak přizpůsobíte Genesis spíše pomocí kódu než možností. U některých jednoduchých kódů se exponenciálně zvyšuje vaše kontrola nad webem.

genesis-hook-visual-guide

ZDROJ: Existuje příliš mnoho háčků na diskusi v tomto příspěvku, ale tady je skvělé vizuální průvodce pro různé háky Genesis. Pokud vás zajímá Genesis, měli byste si tuto příručku určitě prostudovat, protože vám to pomůže pochopit flexibilitu Genesis.

Genesis je štíhlá a dobře kódovaná

Používáte-li motiv, který obsahuje panel možností úplného foukání, bude vaše téma nafouknuto. Vývojář tohoto tématu může odvádět dobrou práci při snižování části tohoto nadýmání, ale vždy bude nadýmání. Pokud motiv obsahuje desítky možností úpravy věcí, jako jsou barvy, písma atd., Motiv nejen obsahuje více souborů, ale tyto možnosti jsou uloženy v databázi. Tím se zvýší celkový obsah webových stránek WordPress. Genesis není jen čistě kódován, má jen velmi málo výchozích možností motivu. Vzhledem k tomu, že téměř veškerá přizpůsobení se provádí pomocí kódu, není opravdu potřeba spousta motivových možností. Po vybalení obsahuje Genesis možnosti pro automatické aktualizace, výchozí rozvržení, strouhanku, komentáře a zpětné odkazy a několik dalších. Zahrnuje také vestavěné možnosti SEO, které se automaticky deaktivují, když máte nainstalovánu aplikaci WordPress SEO od Yoast (jen další způsob, jak Genesis pracuje na snížení nadýmání). Tyto možnosti jsou však docela základní a univerzální, takže jsou standardně zahrnuty. Opět platí, že jakékoli skutečné úpravy bude nutné provést pomocí kódu nebo pluginu.

Optimalizace pro vyhledávače

Výkon a optimalizace jsou dvě velké výhody používání Genesis. Základna čistého kódu zvyšuje výkon vašeho webu, což pomáhá při hodnocení vyhledávače (lepší rychlosti načítání stránky = lepší hodnocení vyhledávání). Genesis je také kódován pomocí současných značek HTML5 a mikrodat Schema.org, což pomáhá vyhledávacím strojům říct, o čem je váš obsah. Je to skvělý způsob, jak zlepšit hodnocení vašich webových stránek, protože umožňuje vyhledávacím strojům, jako je Google, lépe určit, jak relevantní je váš obsah pro konkrétní vyhledávání. Genesis opravdu vede balíček z hlediska výkonových a optimalizačních standardů.

Dětská témata

Mohl jsem zahrnout dětská témata do sekce flexibility, ale dětská témata Genesis si zaslouží vlastní zmínku. Zaprvé, pokud nevíte, co je podřízené téma WordPress, jedná se o téma, které zdědí funkčnost svého nadřazeného, ​​ale umožňuje přizpůsobení, která nebudou přepsána, když je nadřazený aktualizován. Pokud používáte komerční téma WordPress, které je udržováno a aktualizováno vývojářem, měli byste používat podřízené téma.

Genesis je navržen pro použití s ​​podřízenými tématy. Když si koupíte Genesis, je dodáván se základními / nadřazenými soubory Genesis a ukázkovým podřízeným motivem, které byste měli použít, pokud ještě nebudete používat jiný design. Nikdy nechcete hackovat (upravovat) základní soubory Genesis! Pro jakékoli úpravy vždy používejte podřízené téma, i když jedinou úpravou je jednoduchý řádek HTML v záhlaví.

genesis-child-themes

Pokud jste tak již neučinili, měli byste procházet dostupná podřízená témata dostupná ze StudioPress. Mají desítky krásně navržených dětských témat, která jsou připravena vyrazit z krabice. Můžete si koupit jeden s jádrem Genesis nebo jindy. Pokud si zakoupíte jádro Genesis jako první, obdržíte u budoucích nákupů vrácenou slevu 25% (tato sleva je dobrá také na balíčku all inclusive). Pro Genesis je také k dispozici spousta podřízených témat třetích stran, takže určitě proveďte některá vyhledávání Google!

Komunita a podpora Genesis

Genesis je tak úžasná, že jsem potřebovala pouze jednu jízdenku a tým podpory StudioPress byl na tom okamžitě. Do jedné hodiny jsem dostal odpověď a následující den byla vydána aktualizace, která vyřešila můj problém. Sotva někdy potřebuji podporu a dostat ji tak rychle, když to udělám, je v mé knize prvotřídní.

genesis-support-community

Po několika měsících spolupráce s Genesis je jednou z nejlepších věcí na komunitě uživatelů Genesis. Protože Genesis má více než 100 000 webových stránek, je evidentně mnoho uživatelů a velké množství odborníků. Mnoho z těchto odborníků je úžasných, aby se o své znalosti s komunitou podělili prostřednictvím výukových programů a úryvků kódu. Mnoho z nich je také velmi přístupných prostřednictvím svých blogů a účtů na sociálních médiích a obvykle jsou ochotni pomoci na požádání (vždy požádejte o pomoc a nikdy ji neočekávejte). Jak jsem zmínil ve svém příspěvku o tom, proč používám Genesis, zahrnul jsem do komunity Genesis některé lidi, které stojí za to sledovat, protože jsou velmi dobře informovaní a nápomocní. Zde je seznam (rozhodně ne úplný):

A konečně, ať už už používáte Genesis, nebo se chcete dozvědět více, můžete se stát členem skupiny Genesis slack (zdarma a nepřipojení se ke StudioPress). Je to skvělý zdroj se stovkami členů v celé komunitě Genesis. Neváhejte se ptát a sdílet své myšlenky.

Genesis Review – Wrapping Up

Doufejme, že nyní víte více o rámci Genesis a o tom, jak úžasné to je. Když jsem s tím poprvé začal, dělám to jen proto, abych to vyzkoušel a mohl říci, že jsem to použil. Mohl jsem se nakopnout, že jsem to nezkusil dříve! Jsem velmi rád, že jsem ji začal používat a je to (a bude) můj primární vývojový nástroj pro vytváření webových stránek pomocí WordPress. Pokud jste na plotě, důrazně vás vyzývám, abyste to alespoň vyzkoušeli. Za méně než 60 USD (včetně celoživotní podpory a aktualizací) získáte obrovskou hodnotu s malým finančním rizikem. Vyzkoušejte to, experimentujte, učte se o tom a užívejte si! Nebojte se mě zeptat na jakékoli dotazy v komentářích nebo na mém blogu, EngageWP.com.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map