Jetpack pro WordPress: Skvělý plugin pro dobití vašeho webu

Pokud používáte WordPress, pravděpodobně jste už slyšeli o Jetpacku. Tento plug-in získal v posledních několika letech velkou popularitu a v současné době ho používá mnoho uživatelů WordPressu. Vzhledem k rostoucí popularitě a velké uživatelské základně jsme přišli s podrobným návodem o tomto neuvěřitelném plug-inu, s nímž můžete jasně vědět, co je Jetpack, co je potřeba k jeho instalaci, jaké funkce má a jak to použít? Doufejme, že tento tutoriál vám nejen pomůže výrazně zlepšit uživatelský dojem na vašem webu, ale také usnadní život WordPressu. Pojďme začít!


Co je Jetpack?

Jetpack, vyvinutý skvělými kluky na Automaticky (Mateřská společnost WordPress), je výkonný a víceúčelový plug-in. Tento doplněk přidává širokou škálu užitečných funkcí na váš hostitelský web WordPress.org, který byl k dispozici pouze jednou uživatelům WordPress.com. Díky využití výkonu úžasné cloudové infrastruktury z webu WordPress.com vám Jetpack přináší desítky úžasných funkcí, pro které byste normálně potřebovali nainstalovat desítky individuálních modulů plug-in: kontaktní formuláře, fotogalerie a karusely, nástroje pro korektury, sociální sdílení, další widgety postranního panelu, robustní statistiky, optimalizace obrazu a další.

Co je potřeba k instalaci Jetpack?

Abyste mohli začít s Jetpackem, budete potřebovat následující:

 • Bezplatný účet WordPress.com.
 • Jakýkoli web hostující web s nejnovější verzí WordPress (doporučeno 3.1 nebo novější).
 • Webový hostitel, který používá PHP v5.2.4 nebo vyšší.
 • Veřejně přístupný web s podporou XML-RPC.

Aby vám ušetřili potíže, někteří poskytovatelé hostingu pro vás automaticky instalují Jetpack. Můžete také použít některé z jeho funkcí (které nevyžadují připojení k WordPress.com) při instalaci WordPress místního hostitele pro testování, povolením režimu vývoje.

Jaké funkce to má?

Přestože Jetpack v současné době obsahuje více než 30 nádherných funkcí, ale lidé na Automattic opravdu pracují, aby přidali další neuvěřitelné funkce k tomuto působivému zásuvnému modulu. V této části vás seznámíme s nejoblíbenějšími funkcemi Jetpacku. Doufám, že určitě najdete něco užitečného, ​​co byste chtěli přidat na svůj web WordPress.

Funkce zdarma

jetpack-for-wordpress-wordpress-options-wpexplorer

Propagovat: Tento sladký modul umožňuje připojit váš web k oblíbeným sítím sociálních médií a automaticky sdílet nový obsah se svými přáteli. Je ideální pro běžné blogery.

Odkazy na sociální sítě: Tento modul je kanonickým zdrojem založeným na publicitě, který umožňuje určit, na které ikony sociálních médií by se měly odkazovat.

Statistiky WordPress.com: Tato užitečná funkce vám poskytuje přehledný přehled o provozu vašich stránek prostřednictvím jasného a atraktivního rozhraní. Můžete snadno zjistit, kolik lidí navštívilo váš web a které stránky a příspěvky jsou nejoblíbenější. Je to jedna z nejlepších alternativ k Google Analytics.

Krásná matematika: Kombinováním jednoduchosti WordPress a síly značkovacího jazyka LaTeX vám tento modul pomůže vytěžit maximum z matematických blogovacích platforem. Je vynikající pro matematické blogy.

Kolotoč: S Carouselem budete moci transformovat jakoukoli standardní galerii WordPress na nádherný zážitek z prohlížení obrázků na celé obrazovce s komentáři metadata fotografií (Exif).

Komentáře: Nahrazením výchozího formuláře komentářů WordPress jiným systémem komentářů umožňuje Jetpack Comments svým čtenářům komentovat vaše příspěvky pomocí svých účtů Facebook, Twitter, Google+ nebo WordPress.com..

Kontaktní formulář: Skvělý způsob, jak vložit kontaktní formulář kamkoli na svůj web WordPress.

Vlastní CSS: Vlastní editor CSS umožňuje přizpůsobit vzhled motivu bez vytvoření podřízeného motivu a bez obav o ztrátu přizpůsobení v důsledku aktualizací motivu..

Vylepšená distribuce: Pomocí této neuvěřitelné funkce můžete sdílet veřejný obsah blogu s vyhledávači, poskytovateli zpravodajských informací o trhu a dalšími službami v reálném čase..

Další widgety postranního panelu: Tento modul je sada osmi widgetů, které můžete přidat na svůj web WordPress. Níže je uveden seznam všech widgetů, které lze přidat:

 • Facebook Like Box
 • Widget galerie
 • Obrázek Widget
 • Zobrazit příspěvky WordPress
 • Odeslat na Readmill
 • Časová osa Twitteru
 • Odkazy RSS
 • Gravatarský profil

Doporučený obsah: Pomocí tohoto modulu můžete ukázat nejdůležitější obsah vašeho webu ve zvýrazněné oblasti na domovské stránce vašeho webu, aby svým čtenářům věnovali věrohodný zážitek z obsahu.

Gravatar Hovercards: Pokud tuto funkci povolíte, budete moci zobrazit vyskakovací vizitku profilů Gravatar čtenářů v sekci komentářů..

Nekonečný svitek: Podrobné pokyny pro přidání podpory nekonečného posouvání k vašemu tématu a použití CSS pro dokonalé spojení nekonečného posouvání s designem vašeho webu.

JSON API: Tato funkce vám umožní autorizovat aplikace a služby pro bezpečné navázání spojení s vaším blogem a umožní jim využívat váš obsah novými způsoby.

Líbí se: Tlačítko Like umožňuje čtenářům blogu ukázat své ocenění za příspěvky, které jste napsali. Je to také způsob, jak autoři ukázat popularitu svého obsahu lidem na celém světě.

Snížení: Pomocí funkce Markdown můžete v Markdown psát příspěvky, stránky a komentáře a poté je všechny publikovat v HTML.

Oznámení o mobilním push: Tato funkce umožňuje přijímat oznámení push o nedávných komentářích na zařízeních Android nebo Apple a moderovat je, když jste na cestách.

Mobilní téma: Aktivací modulu Mobile Theme můžete optimalizovat svůj web WordPress pro mobilní zařízení. Vaši mobilní návštěvníci tak mohli váš web snadno prohledat.

Monitor: Jakmile tuto funkci povolíte, Jetpack odešle e-mail na váš účet WordPress.com, pokud váš web přejde do režimu offline a když je znovu zálohován..

Omnisearch: Pomocí tohoto jediného vyhledávacího pole můžete na svém webu a také od vybraných poskytovatelů vyhledávat mnoho různých věcí.

Foton: Skvělý způsob, jak zvýšit rychlost vašeho webu načtením obrázků z superrychlé sítě pro doručování obsahu WordPress.com (CDN).

Příspěvek e-mailem: Díky této skvělé funkci můžete rychle a snadno publikovat obsah na svém blogu e-mailem pomocí jakéhokoli e-mailového klienta.

Sdílení: Sdílení Jetpack dává čtenářům možnost snadno sdílet váš obsah ve svých oblíbených sítích pomocí několika jednoduchých kliknutí.

Vložení krátkého kódu: Tato funkce umožňuje vkládat různé typy médií z webu na vaše stránky bez kódování. Můžete například vkládat videa z YouTube a Vimeo, prezentace z SlideShare a tweety z Twitteru.

Odkazy WP.me: Pomocí této funkce můžete získat krátké odkazy pro vaše příspěvky a stránky na doméně wp.me. Tímto způsobem budete mít více místa na psaní na sociálních sítích.

Pravopis a gramatika: Aktivace tohoto modulu zlepší vaše psaní. Společnost Jetpack používá ke kontrole pravopisu, gramatiky, zneužívaných slov a stylu službu korektury After the Deadline.

Předplatné: Tento modul umožňuje návštěvníkům přihlásit se k odběru vašich nejnovějších blogových příspěvků a komentářů a dostávat upozornění e-mailem.

Kachlová galerie: S kachlovými galeriemi budete moci zobrazit své galerie obrázků ve 3 různých stylech: kruhová mřížka, čtvercová mozaika a obdélníková mozaika.

Upozornění na liště: Skvělý panel nástrojů, který vás upozorní na všechny aktivity na vašem webu, přímo z lišty Správce a na vašem mobilním zařízení.

Jednotné přihlášení Jetpack: Aktivace tohoto modulu vám umožní zaregistrovat se a přihlásit se na svůj hostitelský web WordPress.org pomocí stejných přihlašovacích údajů pro WordPress.com..

Viditelnost widgetu: Tento modul vám umožní řídit, na kterých stránkách se vaše widgety mají objevit a na kterých stránkách by se měly skrýt.

Integrace Google: Nejlepší způsob, jak integrovat služby Google – jako je Google+ profil, Dokumenty Google, Mapy Google, Kalendáře Google atd. – do vašeho webu WordPress aktivovaného Jetpackem.

Související příspěvky: Aktivací této funkce se v dolní části vašich příspěvků zobrazí část souvisejících příspěvků.

Funkce založené na předplatném

Předplatné Jetpacku

VaultPress: Pomocí této funkce můžete získat službu zálohování a zabezpečení v reálném čase pro váš web WordPress.

VideoPress: Tento modul vám umožní a usnadní nahrávání a vkládání videí na váš web.

Jak používat Jetpack?

Chcete-li využít úžasných funkcí tohoto výkonného modulu plug-in, potřebujete pouze čtyři jednoduché kroky. Ujišťujeme vás, že všechny tyto kroky lze snadno zvládnout a nevyžadují žádné znalosti kódování. To znamená, že i nováček, který poprvé používá WordPress, může nainstalovat a spravovat Jetpack bez jakýchkoli potíží. Pojďme a začneme.

Krok 1: Zaregistrujte se na webu WordPress.com

Prvním a nejdůležitějším krokem k integraci výkonných funkcí WordPress.com s vaším webem je registrace s touto platformou. Pokud již máte účet WordPress.com, protože jste tam vytvořili blog nebo nastavili Akismet pro svůj web, můžete tento krok přeskočit. Pokud tak neučiníte, přihlaste se na stránky WordPress.com.

Po přihlášení se na domovské stránce stránky WordPress.com zobrazí tlačítko „Začínáme“ oranžové barvy, jak je znázorněno na níže uvedeném snímku obrazovky.

Jetpack Začínáme

Po kliknutí na toto tlačítko budete přesměrováni na registrační stránku, kde budete muset vyplnit svou e-mailovou adresu, uživatelské jméno, heslo a adresu blogu. Zadejte adresu blogu spolu s dalšími informacemi, pouze pokud chcete vytvořit blog na webu WordPress.com. V opačném případě doporučujeme zaregistrovat pouze uživatelské jméno.

Uživatelské jméno WordPress

Po vyplnění všech požadovaných informací na registrační stránce můžete svůj účet WordPress.com snadno aktivovat kliknutím na „Vytvořit blog“ (pokud jste zadali adresu blogu) nebo Zaregistrovat (pokud jste se rozhodli podepsat) pouze pro možnost uživatelského jména). Nezapomeňte, že zde zadané uživatelské jméno a heslo bude vyžadováno v posledních krocích.

Krok 2: Nainstalujte a aktivujte Jetpack

To však můžete udělat stažením zip souboru Jetpack z oficiálního webu Jetpack a jeho nahráním na svůj web. Instalace Jetpacku pomocí vestavěného instalátoru plug-in na hlavním panelu WordPress je však mnohem jednodušší.

Chcete-li nainstalovat Jetpack pomocí druhé metody, musíte se přihlásit do řídicího panelu svého webu WordPress. Poté přejděte na Pluginy -> Přidat nový. Vyhledejte „Jetpack“ a v horní části seznamu výsledků najdete nejnovější verzi Jetpack. Nainstalujte plugin kliknutím na odkaz „Instalovat nyní“.

Nainstalujte Jetpack

Pokud je instalace úspěšná, kliknutím na odkaz „Aktivovat plug-in“ aktivujte plug-in.

Aktivujte Jetpack

Krok 3: Autorizujte WordPress.com

Po aktivaci Jetpack se v horní části stránky zobrazí modrý banner s zeleným tlačítkem na pravé straně s výzvou „Připojit se k WordPress.com“.

Připojte se k WordPress

Klikněte na zelené tlačítko a budete přesměrováni na novou obrazovku, která vás požádá o zadání uživatelského jména a hesla WordPress.com, abyste mohli autorizovat připojení Jetpack. Tato obrazovka vám navíc nabízí možnost rychle vytvořit účet WordPress.com pomocí „Potřebujete účet?“ odkaz, pokud jste ještě nevytvořili.

Přihlášení do Jetpacku

Sem zadejte své uživatelské jméno a heslo a klikněte na tlačítko „Autorizovat Jetpack“.

Krok 4: Naučte se a konfigurujte moduly

Pokud je autorizace úspěšná, budete přesměrováni na stránku nastavení Jetpacku a v horní části stránky se zobrazí banner, jak ukazuje obrázek níže.

Jetpack Domovská stránka

Stránka nastavení pro vás může vypadat jako „svazek doplňků“, ale ve skutečnosti tomu tak není. Každá „karta“ na této stránce představuje modul. Více informací o každém modulu získáte kliknutím na tlačítko „Další informace“ na každé kartě.

Většina modulů je však automaticky aktivována společností Jetpack, ale některé z nich se ve výchozím nastavení neaktivují. Můžete je aktivovat ručně na stránce nastavení. Po aktivaci se na kartě objeví tlačítko „Konfigurovat“, pomocí kterého můžete spravovat všechna nastavení aktivovaného modulu.

Závěr

Gratuluji! Nyní máte nainstalovaný Jetpack a jakmile nakonfigurujete všechny své možnosti, budete připraveni jít! Které funkce jste nejraději vyzkoušeli? Nebo pokud již používáte Jetpack, dejte nám vědět, co si myslíte o tomto all-in-one pluginu WordPress!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map