Kuidas kasutada WooCommendi veebipoe loomiseks


Veebipoe käivitamine koos WooCommerce ja WordPressigaSelles õpetuses õpetame teile, kuidas seadistada veebipood WooCommerce + WordPress, kus saate loetleda ja müüa füüsilisi tooteid.


WooCommerce on tasuta pistikprogramm, mis on lihtne ja arusaadav. Lauses võib öelda, et WooCommerce on parim viis muuta oma WordPressi veebisait täielikult toimivaks e-poe poodiks.

 • See on tasuta ja avatud lähtekoodiga – täpselt nagu WordPress.
 • See on populaarseim e-kaubandus seal WordPressi pistikprogramm.
 • Sa saad seadistage ja konfigureerige see ise.
 • seadistamine on kiire. Tavaliselt on see vaid tunni küsimus.
 • See töötab mis tahes kujunduse / teemaga mis teil praegu on oma WordPressi saidil – te ei pea oma praeguse veebisaidi kujundust lohistama.

Võiksime jätkata ülaltoodud nimekirjaga, kuid ütleme selle asemel, et WooCommerce annab teile lihtsalt kõik, mida WordPressi abil kvaliteetse e-poe loomiseks vaja oleks..

Mida saate WordPress + WooCommerceiga müüa??

 • digitaalsed tooted (nt tarkvara, allalaaditavad failid, e-raamatud),
 • füüsilised tooted,
 • teenused,
 • broneeringud (nt kohtumised või muu, mida saab broneerida),
 • tellimused,
 • teiste inimeste tooted – sidusettevõttena,
 • kohandamised (nt täiendavad kohandamised teie tooteloendite peal) ja palju muud.

Teisisõnu – saate oma veebisaidiga raha teenida.

Me isegi riskiksime öelda, et WooCommerce lubab teil müüa ükskõik mida millele võib olla omistatud hinnasilt. Lisaks sellele saavad kõik seda kasutada (kui teil on juba õnnestunud käivitada WordPressi sait, saate ka WooCommerce’iga hakkama).

Kuidas luua veebipoodi WordPressi ja WooCommerce abil

Märkus. Juhendi selle osa eesmärk on näidata teile lihtsamat meetodit funktsionaalse e-poe poe loomiseks WordPressil, et saaksite oma poe võimalikult kiiresti võrku saada. Seetõttu keskendume ainult olulistele asjadele ja jätame vahele täpsemad aspektid.

1. SAMM. Hankige domeeninimi ja veebimajutus

Veebipoe või muud tüüpi veebisaidi loomiseks vajate kahte asja:

 • Domeeninimi on teie poe ainulaadne aadress veebis. Midagi sellist YOURSTORE.com
 • Veebimajutus on põhimõtteliselt kaugarvuti, mis salvestab teie veebisaidi ja seejärel teenindab seda kõigile, kes soovivad seda külastada. (täpsem selgitus)

Täielik avalikustamine: Teenime vahendustasu alati, kui ostate Bluehost osta. See aitab meil käivitada WebsiteSetup ärina. Tänan toetuse eest.

Erinevaid hostimis- / domeenipakkujaid on sadu, tavaliselt hangime mõlemad saidilt Bluehost.com. Nad pakuvad taskukohast veebimajutust (sealhulgas tasuta domeeninime aastaks) ja usaldusväärsust. Nad on ka üks vähestest WordPress.org’i soovitatud (ametlike) hostimisteenuste pakkujatest. Maksumus? Alates 2,75 dollarist kuu kohta.

Alustuseks peate lihtsalt minema saidile Bluehost.com, ja klõpsake nuppu “alusta”.

Registreeruge Bluehostis

See viib teid lehele, kus saate valida oma poe hostimisplaani. Võite alustada kõige odavama valikuga, millel on silt “basic”:

sinise pildi valimine
Kui kasutate meie suunamislinke, saate Bluehostit 2,75 dollari eest kuus.

Järgmine samm on uue domeeni nime valimine uuele veebipoele.

bluehost domeen

See nõuab teatavat ajurünnakut. Üldiselt soovite, et teie domeeninimi oleks ainulaadne, lihtne meelde jätta ja meeldejääv. Kui teil on juba oma poe jaoks loodud äriüksus, peaksite ehk kasutama seda oma domeeninimena.

Kui olete oma domeeni valiku teinud, saate seadistuse lõpule viia ja maksta algse majutustasu.

Tore! Olete just endale domeeninime ja hostimisplaani kaasas käinud.

2. SAMM Installige WordPress (TASUTA)

Järgmine samm tähistab ametlikult teie seikluse algust WordPressiga – installite WordPressi oma hostimiskontole.

See võib tunduda keeruline, kuid tegelikult mitte. Kõik, mida peate tegema, on minna oma Bluehost’i kasutajapaneelile (Bluehost saadab teile lingi kinnitusmeilis) – tavaliselt saadaval aadressil my.bluehost.com.

Kui olete seal jõudnud, kerige alla, kuni kuvatakse ikoon sildiga Install WordPress:

vali WordPress

Klõpsake seda ja järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid. Teid võetakse kogu protsess samm-sammult läbi, pole vaja muretseda!

Kui vajate domeeni valimisel ja WordPressi puhta eksemplari installimisel rohkem praktilist teavet, minge edasi ja külastage seda juhendit (liikuge 2. juhiseni).

Sel hetkel peaks teil olema installitud tühi WordPressi veebisait.

 • Seda näete, minnes oma peamise domeeninime juurde (nt., YOURSTORE.com)
 • Administraatori paneelile saate sisse logida minnes YOURSTORE.com/wp-admin

Nüüd on aeg muuta see tühi WordPressi veebisait suurepärase WooCommerce’i pistikprogrammi abil täielikult toimivaks e-poe poodiks.

3. SAMM Installige plugin WooCommerce (TASUTA)

Nagu kõigi WordPressi pistikprogrammide puhul, algab ka lõbus navigeerimise kaudu oma WordPressi armatuurlaud / Pluginad / Lisa uus. Kui olete seal kirjutanud, tippige otsinguväljale „woocommerce”. Esimese otsingutulemina näete WooCommerce:

veebipoe installimine

Klõpsake lihtsalt pistikprogrammi kõrval oleval nupul „Installi kohe”.

Paari sekundi pärast muutub nupu tekst olekuks „Aktiveeri“. Minge edasi ja klõpsake seda.

veebikaubandus aktiveerima

Selles etapis näete WooCommerce’i ekraanil kuvatavat käivitus- / seadistusviisardit. See asi muudab protsessi ülilihtsaks ja viib teid kõige käest läbi. Alustamiseks klõpsake “Let’s Go!”

veebikaubanduse viisard 1

Looge Essential Store Pages

Veebipoed on a eriti selline veebisait ja nad vajavad mõnda eriti lehed korralikult toimima. WooCommerce’i viisardi esimene samm on nende lehtede loomine teile:

 • “Pood” – siin kuvatakse teie tooteid.
 • “Ostukorv” – see on ostukorv, kus teie kliendid saavad enne kassasse minemist oma tellimust kohandada.
 • „Checkout“ – siin valivad kliendid saate- / kättetoimetamisviisi ja maksavad kõik, mida nad on ostnud.
 • “Minu konto” – omamoodi profiilileht registreeritud klientidele (nad saavad seal vaadata oma varasemaid tellimusi ja hallata muid üksikasju).

WooCommerce’i viisardi selles etapis peate tegema kõik, kui klõpsate nuppu Jätka. WooCommerce loob need lehed teile.

Seadistage lokaat

Lokal on teie poe seadistamise tõeliselt oluline osa. Need vähesed parameetrid määravad teie ettevõtte päritolu, valuuta ja eelistatud ühikud:

veebikaubanduse viisard 2

Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu Jätka.

Mõistke müügimaksu

Maks on e-poe pidamise ülekaalukalt kõige vähem põnev osa, kuid see on ka asi, mida ei saa kahjuks tähelepanuta jätta.

Teil on hea meel näha, et ka WooCommerce aitab teid selles osas.

Esiteks saate valida, kas hakkate saatma füüsilisi kaupu või mitte. Kui märgite ruudu, seab WooCommerce seadetes ülejäänud saatmisega seotud üksikasjad.

Wookaubanduse viisardi saatmine

Järgmine, maks! WooCommerce’il on väga kena maksumoodul, kõige parem on see, et see aitab teil maksumäärasid teie asukoha põhjal välja mõelda (olete selle eelmises sammus määranud).

Kui kavatsete küsida käibemaksu (enamasti olete), märkige lihtsalt peamine maksukast. Niipea kui seda teete, ilmub uus kastide komplekt, mis teavitab teid järgmistest sündmustest.

veebikaubanduse maksu lülitamine

Märkus. Ehkki WooCommerce täidab teie maksusätted eeltäitmisega, peate siiski kohalike omavalitsustega veelkord kontrollima, millised on kehtivad maksustamiseeskirjad, eriti kui te ei asu USA-s. Lisateavet WooCommerce’i müügimaksude käitlemise viisi kohta, loe seda. Saate kõike hiljem muuta, nii et ärge muretsege, kui te pole praegu reeglites kindel.

Klõpsake „Jätka”.

Valige makseviis (soovitatav on PayPal)

Veebimaksetega nõustumine on iga e-poe pood, ja WooCommerce pakub olemasolevate lahenduste osas tõesti palju.

Saate valida järgmiste hulgast:

veebikaubanduse viisardi maksed

Kaks kõige populaarsemat makseviisi on ülaosas – PayPal ja Stripe – on äärmiselt soovitatav, et integreeriksite oma saidi mõlemaga. Klõpsake lihtsalt nende vastavatel ruutudel.

Saate valida ka muid makseviise, mis näivad olevat mõistlikud. Hiljem on WooCommercei seadete paneelil saadaval veelgi rohkem valikuid.

Märkus. Veebimaksete toimimiseks peate eraldi registreeruma kas PayPali või Stripe’i abil. WooCommerce’i seaded on mõeldud ainult olemasolevate PayPali ja Stripe’i kontode integreerimiseks uue e-poe veebisaidiga.

Kui olete lõpetanud, klõpsake jällegi nuppu „Jätka”.

Järgmine samm on lihtsalt kinnituskuva, et kõik läks hästi. Selles etapis on saidi põhihäälestused tehtud – olete just WooCommerce’iga loonud tühja e-poe poe!

Järgmine samm on toodete lisamine:

4. SAMM Lisage oma esimene toode

Kaupluse toimivuseks nimetamiseks vajate mõnda andmebaasi tooteid (või teenuseid või allalaaditavaid faile või mida iganes soovite müüa).

Toodetega töötamise alustamiseks minge juhtpaneelile Tooted / Lisa toode:

lisa toode

Mida näete, on klassikaline WordPressi sisu redigeerimise ekraan:

Woocommerce toote lisamine

 1. Tootenimi.
 2. Peamine Tootekirjeldus. See suur väli võimaldab teil sisestada toote kohta nii palju teavet, kui soovite. Kuna see on WordPress, saate sinna lisada mitte ainult lihtsa teksti, vaid ka pilte, veerge, pealkirju, isegi videoid ja muid meediume. Põhimõtteliselt ükskõik, mida teile sobib!
 3. Keskne tooteandmete jaotis. Sellega saate määrata lisatava toote tüübi ja selle, kas tegemist on füüsilise tootega allalaaditav või a virtuaalne toode (ka teenuseid peetakse virtuaalseteks toodeteks). Selle keskse jaotise osana saate ka vahekaarte toote erinevate parameetrite kohta:
  1. Üldine. Siit saate määrata hinna ja maksud.
  2. Inventuur. WooCommerce võimaldab teil hallata laoseisu.
  3. Kohaletoimetamine. Määrake kaal, mõõtmed ja saatmiskulud.
  4. Lingitud tooted. Suurepärane müügihindade, ristmüügi jms seadmiseks. (Mõelge: „Kliendid, kes ostsid see ka ostetud seda.”)
  5. Atribuudid. Määrake kohandatud toote atribuudid. Näiteks kui müüte särke, saate siin seada alternatiivsed värvid.
  6. Täpsemad. Lisasätted. Pole hädavajalik.
 4. Lühike kirjeldus. See on tekst, mis kuvatakse toote lehel nime all. Toimib kõige paremini toote lühikokkuvõttena.
 5. Tootekategooriad. Rühmitage sarnased tooted kokku. Näiteks mütsid. See töötab täpselt nagu tavalised WordPressi kategooriad.
 6. Tootesildid. Täiendav viis toodete andmebaasi korraldamiseks. See töötab täpselt nagu tavalised WordPressi sildid.
 7. Toote pilt. Toote peamine pilt.
 8. Tootegalerii. Täiendavad tootepildid, et näidata nende fantastilisust.

Esmakordsel selle paneeli külastamisel kuvab WooCommerce mõned käepärased näpunäited, mis selgitavad iga välja eesmärki:

Woocommerce lisab toote näpunäiteid

Kui olete kõik ülaltoodud sätted seadnud, klõpsake suurt nuppu Avalda – teie esimene toode on just lisatud!

Pärast käputäie kaupade lisamist oma andmebaasi peaks armatuurlaual olev toodete jaotis välja nägema umbes selline:

Woocommerce tooted

5. SAMM Valige oma e-poe teema (TASUTA)

On väga hea põhjus, miks enne kogu asja visuaalse ilme arutamist arutasime kõigepealt, kuidas teie poodi tooteid lisada..

Ausalt öeldes ei saaks te ilma andmebaasis olevate toodeteta näha poe üksikuid lehti mingil tüüpilisel kujul. Te ei suudaks veenduda, et kõik paistab õigesti.

Nüüd, kui enamus oma tooteid on lisatud, saame veenduda, et asjad on puhtalt visuaalsest küljest korras.

WooCommerce vs teie praegune teema

Vaikimisi töötab WooCommerce mis tahes WordPressi teemaga. See on suurepärane uudis, eriti kui olete oma disaini juba valinud ja soovite sellest kinni pidada.

Teise võimalusena võite minna spetsiaalsete WooCommerce’i jaoks optimeeritud teemadega. Nendele teemadele on etteantud stiilid, mis muudavad kõik WooCommerce’i elemendid suurepäraseks.

Siin on meie soovitus:

teemavalik

WooCommerce’i ametlik teema – ja see, mis töötab kõige tõenäolisemalt korralikult – nimetatakse Poe ees. Vaikeversioon on vaba, ja sellest peaks piisama.

pood

Teise võimalusena võite külastada teemaForesti e-kaubanduse sektsioon – WordPressi premium-teemade suurim kataloog veebis.

teemamets

Olenemata sellest, kas olete otsustanud jääda oma praeguse teema juurde või olete otsinud midagi uut ja WooCommerce’i jaoks optimeeritud, peate järgmisena tegema, et poe üksikud lehed näeksid head välja. Teeme seda nüüd:

E-poe poodide kujundamise reeglid

Arutame läbi peotäie olulisi aspekte, enne kui asume vastikusse.

Peamiselt – mis teeb e-poe poe kujunduse heaks (loe: kasumlikuks)? Siin on kõige olulisemad parameetrid:

 • Kujundus peab olema selge ja mitte mingil juhul segane. Segaduses külastaja ei osta midagi.
 • Keskmine sisuplokk peab haarama külastaja tähelepanu kohe pärast saidile tulekut. Selles keskosas näidatakse tooteid.
 • Reguleeritavad külgribad. Peate saama valida, mitu külgriba vajate, ja keelata külgriba ka mõnel lehel kokku (sellest lähemalt hiljem).
 • Vastuvõtlik ja mobiilile optimeeritud. Uuringud näitavad [2] et umbes 80% inimestest Internetis omab nutitelefoni. Teise uuringu kohaselt [3], 61% teie mobiilikülastajatest lahkuvad kohe ja lähevad konkurentide juurde, kui neil on pettumust valmistav mobiilside sirvimise kogemus. Teisisõnu – teie veebisaidi optimeerimine mobiili jaoks on ülioluline.
 • Hea navigeerimisstruktuur. Soovite selgeid menüüsid, millest on lihtne aru saada – et külastajad leiaksid soovitud lehe.

Eelnevat silmas pidades saate poe üksikute lehtedega teha järgmist:

Teie poe leht

Siit leiate teie toodete peamise loetelu. Kui olete WooCommercei häälestusviisardi läbi elanud, leiate selle lehe aadressilt YOURDOMAIN.com/shop

See on tavaline WordPressi leht – saate seda redigeerida kaudu WordPressi armatuurlaud / lehed.

Asjad, mida tasub teha:

 • Lisage mõni eksemplar, mis julgustab külastajaid teiega poes käima.
 • Otsustage, kas soovite, et lehel oleks külgriba. Seda tehakse teie teema enda lehe mallide kaudu. Näiteks võimaldab Storefront mul minna kogu laiusega, mida teeme ka järgmiselt:

kogu laius

Poelehe põhijooneks on see, et see asub tavalise sisu all ja sellel on kohandatud osa, kus kuvatakse teie tootekataloogid. See näeb välja nagu Storefront teema:

veebikaupluse leht

Nagu näete, on võtmeks kenad tootepildid – see on esimene asi, mis peaksite õigesti saama! Teisisõnu – peaksite oma tootepiltide kallal ilmselt rohkem töötama kui millegi muuga.

WooCommerce võimaldab ka sellel lehel oma tooteid alternatiivsel viisil kuvada. Kui sa lähed WordPressi juhtpaneeli / WooCommerce / Seaded / Tooted ja siis Kuva jaotis:

Woocommerce toodete väljapanek

… saate valida, kas soovite lehel Pood kuvada üksikuid tooteid või tootekategooriaid. Valige kõik, mis on teie jaoks kõige mõistlikum, ja salvestage siis sätted.

Üksikud tootelehed

Nende nägemiseks klõpsake kaupluse lehel suvalisel tooteloendil.

Kui kasutate kvaliteetset teemat, ei tohiks teil sellel konkreetsel lehel raskusi tekkida. Põhimõtteliselt on ainus asi, mida saate teha, üksikute tootekirjelduste jaoks kasutatava teksti hulga kohandamine, veendumaks, et kõik sobib visuaalselt ja et puuduvad tühjad kohad, mis võivad ostjat segadusse ajada.

Siin on meie näide poekeskuse teemaga (ilma täiendava kohandamiseta):

Woocommerce toodete nimekiri

Ostukorv

Veel üks ülioluline leht, mida saab läbi reguleerida Armatuurlaud / lehed.

Üks asi, mida soovitaksime, on minna kogu laiusega paigutusele. Te ei soovi ostjale sellel lehel liiga palju valikuid anda, peale ostu vormistamise jätkamist.

veebikaubakäru

Kassa

Checkout on nende kõigi jaoks võib-olla kõige olulisem leht. See on koht, kus teie ostjad saavad oma tellimused lõpule viia ja makseid teha.

Tegelikult ei soovita me sellel lehel teha mingeid muudatusi peale ühe:

Checkouti leht peab tingimata olema kogu laius. Ainus vastuvõetav viis lehe ostjalt väljumiseks peaks olema nende tellimuse vormistamine ja mitte häirimine külgribal pakutavatest asjadest..

Saate seda teha kaudu Armatuurlaud / lehed (korrake lihtsalt protsessi, mille läbisite lehega Pood).

Peale selle on Checkouti lehe vaikimisi välimus suurepärane:

veebikaubanduse kassas

Selles etapis olete oma poe kujunduse põhimõtteliselt valmis teinud, uurime nüüd võimalusi poe funktsionaalsuse laiendamiseks.

SAMM 6. WooCommerce’i laiendamine – kuidas?

Veel üks asi, mis teeb WooCommerceist nii muljetavaldava e-kaubanduse lahenduse, on see, et saadaval on kümneid või isegi sadu laiendusi ja pistikprogramme.

Loetleme mõned kõige kasulikumad:

WooCommerce’i laiendused

Alustame laiendustega – ametlike lisandmoodulitega, mille WooCommerce meeskond on heaks kiitnud.

Saadaolevate toodete vaatamiseks võite minna aadressile sellel lehel.

See kataloog on tõeliselt muljetavaldav ja tohutu. Me ei taha, et tunneksite end sellest hirmutatuna. Kindlasti ei vaja te kõiki neid laiendusi. Kohelge seda nimekirja bufeedina – valige kõik, mis tundub lahe.

Mõni väärilisem mainib:

 • Makseväravad. Need laiendid võimaldavad teil tavalise PayPali kõrval aktsepteerida ka muid makseviise. Üldiselt, mida rohkem makseviise saate aktsepteerida (need väravad on sageli tasulised), seda parem.
 • Saatmislaiendid. Need on kasulikud, kui soovite oma poe automaatselt integreerida selliste ettevõtete nagu UPS või FedEx ametlike saatmishindadega.
 • Raamatupidamislaiendid. Integreerige oma WooCommerce pood valitud raamatupidamisriistaga.
 • WooCommendi broneeringud. Laske klientidel broneerida teenuste kohtumisi teie saidilt lahkumata.
 • WooCommendi tellimused. Laske klientidel teie tooteid või teenuseid tellida ja maksta nädala-, kuu- või aastamaksu.
 • EL-i käibemaksukohustuslase number. ELis tegutsevatele isikutele.
 • TaxJar. Pange oma müügimaks autopiloodile.

Kui te ei soovi uutele laiendustele raha kulutada, võite sirvida jaotises vaba kategooria. Seal on rohkem kui piisavalt asju, et teid okupatsiooniks hoida.

Teie e-poe poodi laadivad pistikprogrammid

Kui laiendused kõrvale jätta, saate oma poe täiendava laadimise jaoks kasutada ka muid WordPressi pluginaid. Peaksite saama järgmist:

E-poe loomine lühidalt

Nagu näete, pole WordPressiga oma e-poe poe loomise raskusaste kõrge, kuid kõigi ülaltoodud toimingute – tõenäoliselt pärastlõuna või kaks – läbimine võtab siiski natuke aega..

See on ikka uskumatu, arvestades, et just näiteks viis aastat tagasi peaksite midagi sarnast loodud loomiseks palkama arendaja ja maksma neile 5000 dollarist põhja pool. Nüüd saate kõike ise teha!

Igatahes, et aidata teil kõik vajalikud ülesanded läbi saada, siin on kontroll-loend:

Enne alustamist

 • Hankige domeeninimi, registreeruge veebimajutuseks ja hankige töötav WordPressi install.
 • Veenduge, et teie uus tühi WordPressi sait toimiks korralikult (ei ilmuks ilmseid vigu jne).

WooCommerce’i installimine

 • Installige ja aktiveerige WooCommerce’i peamine pistikprogramm.
 • Avage WooCommerce’i seadistusviisard, pöörates suurt tähelepanu järgmisele:
  • Neli vajaliku lehe loomine (Pood, Ostukorv, Checkout, Minu konto).
  • Poe lokaadi seadistamine.
  • Käibemaksu ja saatmise seadistamine.
  • Esialgsete makseviiside valimine.

Tooted

 • Lisage kauplusesse enamik (või kõiki) tooteid või tootekategooriaid.

Kujundus

 • Valige oma e-poe jaoks sobiv WordPressi teema. Minge kas oma olemasoleva teemaga või sirvige muid võimalusi. Seda tehes vaadake üle e-poe poodide kujundamise reeglid.
 • Reguleerige oma poe lehte.
 • Reguleerige üksikuid tootelehti.
 • Reguleerige ostukorvi lehte.
 • Reguleerige lehte Checkout.

Laiendused

 • Installige maksevärav, mida soovite kasutada.
 • Mõelge mõnele saatmislaiendile.
 • Kaaluge raamatupidamise laiendamist.
 • Sirvige teisi pikendused ja vaba kategooria.

Pluginad

Kaaluge kõigi nende pistikprogrammide installimist, mis laadivad teie e-poe pood täis:

 • Pärmi SEO
 • Yoast WooCommerce SEO
 • WooCommerce mitmekeelne
 • Kontaktvorm 7
 • UpdraftPlus
 • GetSociali sotsiaalse jagamise nupud
 • MonsterInsights
 • iThemes Security
 • W3 kogu vahemälu.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map