Pro näpunäide. Hoidke alati kohaliku varukoopia

Pro näpunäide. Hoidke alati kohaliku varukoopia

Nagu IT-inimesed ütlevad, kui teil pole oma projekti varukoopiaid, tähendab see, et see pole teie jaoks oluline.


On mitmeid stsenaariume selle kohta, mis võib valesti minna alates andmebaasi juhuslikust kustutamisest häkkimiseni ja teie saidi täis pahavara ja kahjulike skriptidega. Mõelge hetkeks, kui see teiega juhtub – mitu tundi teie saidi taastamiseks kulub? Ja see on suur kahju nii arendusajale kui ka kuludele ning teie liiklusele ja otsingumootori positsioonidele.

Hädaolukorras kiireks reageerimiseks peab teil olema varukoopia. Paljud veebimajutajad ei toeta seda teenust või kui nad seda teevad, loovad nad selle oma turvalisuse huvides ega lase teil andmeid taastada või on see osaline. Kõik meie soovitatavad veebimajutusteenuste pakkujad teevad teie andmetest iga päev / nädalas varukoopiaid, kuid sellest ei piisa. See on kena funktsioon, mis aitab teil oma projekti tervisliku versiooni kiiresti taastada, kuid sellel on ka oma piirangud ja nagu selles Redditi näites, näete, et isegi sellised suured nimed nagu Bluehost võib teie varukoopia üles kruvida.

 • keegi ei hoolitse teie andmete eest nagu sina (hostiettevõtted haldavad sadu tuhandeid varukoopiaid ja on suur võimalus, et teiega võib midagi juhtuda).
 • veebimajutusteenuse pakkujad varundavad ainult piiratud aja jooksul, näiteks nädala või kaks. Mis juhtuks, kui saiti häkkiti enne viimase varundamise kuupäeva ja kui sa said sellest aru ja otsustasid selle taastada, on ka varundusversioon ohustatud?
 • isegi kui nad hoiavad teie varukoopia eraldi arvutis, on suur tõenäosus, et see asub samas andmekeskuses ja kui mõni loodusõnnetus juhtub, on teie sait kadunud.

Mida varundada, tähendab tegelikult?

Parim tava mis tahes teile oluliste andmete jaoks on andmete salvestamine kolme eraldi kohta – teie veebimajutuse varukoopia kiireks juurdepääsuks ja taastamiseks, a kopeerige oma kodus eraldi kõvakettale ja a koopia pilves nagu DropBox, pCloud või Amazon S3.

Samuti hoidke kindlasti selle versioone, kuna iga tarkvara värskendatakse regulaarselt ja soovite vähemalt 3-4 versiooni ja vähemalt kaks kuud tagasi. Nii saate olla kindel, et isegi kui mõni varundusversioonidest on ohus, on teil siiski baasi, millele tugineda.

Kuidas varundada??

Kuidas luua varukoopia FTP kaudu

FTP-ga varukoopia tegemine on vanim ja kõige vähem tehniline meetod. Nii see töötab:

1. Ühendage oma serveriga oma lemmik FTP-kliendi abil FileZilla.

FileZilla ekraan

2. Alustage kõigi failide allalaadimist. See võib võtta igavesti, kui teil on palju faile, nii et saate oma elu lihtsamaks ja varundamise kiiremaks teha, kui teil on juurdepääs hostimise juhtpaneelile, kus saate oma failid kõigepealt arhiivida. Nii laadite alla ainult ühe faili ja see on palju kiirem.

3. Korraldage oma kaustad, nii et teate, milline teie varukoopia versioon läheb

4. Ärge unustage varundada kõiki andmebaase. Seda saate teha PhpMyAdmini abil. (Küsi juurdepääsu hostilt)

PHPMyAdmin SQL varundus

Kuidas varundada cPaneli kaudu?

Kui teil on juurdepääs saidile cPanel, teie varukoopia loomine võib olla palju kiirem, kuna cPanel saab kõik teie failid ja andmebaasid ühte arhiivi pakkida. Siin on sammud

1. Logi sisse cPanelisse

2. Valige Failid ja klõpsake varundamise ikooni

cPaneli varundamine

3. Siin on kaks võimalust:

a) klõpsake täieliku varundamise all nuppu Laadi alla täielik veebisaidi varundus. Järgmisel sammul klõpsake nuppu Genereerimine ja sisestage oma e-post. cPanel saadab teile meilisõnumi, kui varukoopia on valmis. Pea meeles, et täielik varukoopia loob kõigi teie veebisaidi failide ja konfiguratsioonide arhiivi. Selle faili abil saate oma konto teise serverisse teisaldada või oma andmetest kohaliku koopia säilitada.

b) Klõpsake jaotises Osalised varundamised käsku Laadi alla, siis kodukataloogi varundus> Laadi alla. Ainult kodukataloogi varundusversiooni taastamine on palju kiirem ja lihtsam.

Võite teha ühe täieliku varukoopia iga kuu ja osalise varukoopia iga nädal.

Kuidas varundamist automatiseerida?

Vastus on lisatarkvaraga. Kui kasutate oma saiti mõnel enamkasutataval CMS-i platvormil, näiteks Joomla või WordPress, saate seda kasutada Akeeba varukoopia. Sellel pistikprogrammil on tasuta versioon, mis töötab üsna hästi ja automatiseerib teie varundusprotsessi osaliselt. Sellel on palju täpsemaid võimalusi, kuid kogu varundusprotsess on vaid ühe klõpsuga, see pärineb teie administraatoripaneelilt ning see teeb ja arhiivib seda, mida on lihtne taastada, ja seal on ka teie andmebaas. Nii teete Akeeba abil varukoopia:

Akeeba

Trikk on see, et pärast varukoopia valmimist peate Binaari režiimis varukoopia alla laadima FTP kaudu.

Binaarse edastusrežiimi seadistamine FileZillas

Kui soovite, et see oleks täielikult automatiseeritud, peate ostma Akeeba Backupi tasulise versiooni, mis toetab varundamist kaugematesse asukohtadesse nagu DropBox või Amazon S3 või tarkvara nagu Varundusmasin.

Ja ärge unustage – laadige alati kohalik koopia alla!

Kui teil on küsimusi, andke sellest kommentaarides teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map