Mis on ribalaius ja kui palju teie veebisait vajab?

Mis on ribalaius ja kui palju teie veebisait vajab?

Parimate veebimajutusteenuste sirvimisel näete alati terminit ribalaius. Kas on hea minna kõige kallima plaani jaoks, millel on suurim ribalaius (tavaliselt piiramatu)? Või on parem katsetada veekoguseid kõigepealt odavama ja väiksema ribalaiusega plaani abil? Kui palju ribalaiust teie sait tegelikult vajab? Mis ikkagi on ribalaius?


Mis on ribalaius [lühidalt]

Võib kindlalt öelda, et teie saidi ribalaius on teie saidi üleslaadimise kiirus. Kaasa peaks olema allalaadimiskiirus. Kui te aga ei lase kasutajatel oma serverisse üles laadida märkimisväärse suurusega andmeid, võib seda ignoreerida, nagu enamiku veebisaitide puhul.

Teie saidi üleslaadimiskiirust kasutatakse iga kord, kui kasutaja teie saidile pääseb. Jällegi, kui teie saidile pääseb korraga juurde palju kasutajaid, jagatakse teie saidi üleslaadimise kiirust.

Sõltuvalt kasutajate arvust ja ribalaiusest muutub aeg, mis kulub kasutajatel faili või veebilehtede allalaadimiseks, millele nad pääsevad. Lihtsamalt öeldes, kui teie ribalaius on liiga madal ja teil on palju külastajaid, muutub teie veebilehe laadimisaeg või failide allalaadimine oluliselt aeglasemaks.

Ribalaius versus andmeedastus

Enamus inimesi segi ajada ribalaius andmeedastuse limiidiga (tavaliselt kuupiirang). Erinevalt ribalaiusest on andmeedastus sarnaselt mobiilse Interneti-ühenduse andmepiiriga. Kui teie veebimajutusplaanil on andmeedastuse kuupiirang, võib teie teenus peatada iga kord, kui teie veebisait laadib üles kindla koguse andmeid või kui kasutajad laadivad alla teatud hulga andmeid..

Tavalise inimese sõnul tähendab andmeedastus andmemahtu, mida teie veebisait saab teatud aja jooksul külastajatele pakkuda (tavaliselt mõõdetakse igakuiselt), ribalaius aga teie veebisaidi kiirust andmete korraga pakkumisele (tavaliselt sekundites) ).

Kuidas teada saada oma saidi ideaalset ribalaiuse piiri

Nüüd saate aru, milline on ribalaius ja andmeedastuse limiit. Kahjuks vahetavad enamik inimesi üksteist, isegi teadmata, et nad on erinevad. Ja kõige hullem on see, et mõned veebimajutajad on seda teadmatust ära kasutanud.

Liikudes sellele, on küsimus, kui palju ribalaiust teie veebisait vajab, endiselt täielikult vastamata. Kindlasti teate kuni selle hetkeni tõsiasja, et väikese ribalaiuse valimine võib külastaja külastajakogemusele kahjulik olla.

Mõlemad tegurid võivad teie külastajate arvu hõlpsalt vähendada.

Kahjuks ei saa te täpselt oma veebisaidile ideaalset ribalaiust täpselt määratleda. Teie saidi külastajate arv kõigub, neile juurdepääsetavad veebilehed võivad varieeruda liiga palju ning teie veebisaidil toimuvad värskendused, mis võivad muuta iga lehe failisuurust. Need tegurid võivad teie ribalaiuse vajadusi hõlpsalt muuta.

Ligikaudse hinnangu arvutamine

Vaatamata sellele, et saidi täpse ribalaiuse arvutamine on võimatu, saate arvutada ligikaudse hinnangu. Saate seda teha nii, et saate kuu jooksul kõige rohkem külastajaid, kuu jooksul kõige rohkem lehevaatamisi ja avalehe failisuurus.

Võite valida oma veebilehtede keskmise suuruse, kuid see oleks tüütu. Teie kodulehe suuruse arvutamine on palju lihtsam ja täpsem, kuna see on tavaliselt suurim fail, millele teie kasutaja pääseb, ja enamik kasutajaid pääseb kodulehele peaaegu alati kõigepealt juurde.

Kui soovite lihtsat arvutust, võite külastajate arvu lihtsalt eirata. Oluline on see, kui palju kuus lehevaatamisi saate.

Kuu külastajate arvu ja lehe vaatamiste arvu teada saamiseks võite kasutada mitut meetodit. Kui kasutate oma saidi peamise CMS-na (sisuhaldussüsteemina) WordPressi, saate armatuurlaualt vajaliku statistika. Teisest küljest saate selle statistika saamiseks kasutada kolmanda osapoole teenuseid või pistikprogramme.

Kodulehe failisuuruse määramiseks võite oma kodulehe lihtsalt arvutisse salvestada. Enamik brausereid võimaldab veebilehtede salvestamist terviklike veebifailidena. Kui olete faili salvestanud, eraldatakse see failiks ja kaustaks.

Fail on teie kodulehe HTML-fail. Kaust sisaldab kõiki ressursse nagu skriptid, stiilid, pildid, heli, välk, video (mõnel juhul) ja muu teie avalehe veebisisu.

Kui teie arvuti töötab opsüsteemis Windows, saate lihtsalt valida faili ja kausta. Pärast seda paremklõpsake neid. Klõpsake Atribuudid. Ilmub dialoogiboks ja seal näete oma kodulehe kogumahtu.

Kui olete kõik vajalikud andmed kätte saanud, korrutage need kõik järgmiselt:

Lehevaatamiste koguarv * kodulehe suurus = eeldatav andmeedastus kuus

Siin on mõned numbrid, kui teie sait on populaarne ja suur:

Näide

15 000 lehevaatamist * 1,5 MB / 2200 MB või 22,5 GB

Selles näites laadis teie veebisait ühe kuu jooksul üles 22,5 Gbytes andmeid. See on teie andmeedastuse suurus kuus. Kui soovite saada eeldatavat ribalaiuse kasutust, jagage see 30-ga. Seega, 22,5 gigabaidist jagatud 30-ga võrdub 0,75 gigabaidi või 750 MB. Bitides võrdub see väärtus 6 Gbit või 6000 Mbit. Võib kindlalt öelda, et selle saidi jaoks on vaja stabiilset ribalaiust 6 Gbit päevas, et mahutada kõik oma kasutajad ja vältida lehe laadimisaja halvenemist.

Muidugi on see optimaalne hinnang. Kui soovite veenduda, et teie ribalaius on piisav, kindlustab 25% kuni 100% ribalaiuse lisamine teie veebisaidi.

Ainult joonealune märkus

Kui arvate, et 1,5 MB failide avaleht on ebareaalne, kuna enamus ribalaiuse mõõtmist käsitlevaid artikleid on nende näidetes keskmiseks lehe suuruseks 40 KB, siis mõelge uuesti. Kui te ei paku avalehte või veebilehte, mis sisaldab ainult HTML-i, CSS-i ja mõnda JavaScripti faili, on teie lehe keskmine suurus umbes 25–50 Kbytes.

Kui teie lehel on kvaliteetsed pildid ja pisipildid, võib see hõlpsalt minna kuni 1 kuni 2 MB. Ainuüksi ühe suure eraldusvõimega (tihendamata) karusselli või ribareklaami pilt veebisaidil võib ulatuda 100–250 kbyte. Kui teil on kaks või kolm neist, muudab teie veebilehe keskmine suurus kindlasti veelgi suuremaks.

Sissejuhatus põhiserveri ja kasutaja suhetesse

Enne ribalaiusega tutvumist peate teadma, et veebimajutaja on „arvuti”, Mis majutab teie faile või veebilehti veebis. Veebi host on veebiga ühendatud ka Interneti-ühenduse kaudu, täpselt nagu teie arvuti.

Iga kord, kui kasutaja teie lehte külastab, laadib tema arvuti failid tegelikult alla veebimajutajalt. Kasutaja tarbib oma allalaadimiskiirust. Teisest küljest, kuna veebi pakub kasutajale faile, mida ta vajab lehe kuvamiseks, laadib veebi tehniliselt kasutajale faile.

Kas see on segane? See võib olla. Proovige eelmist lõiku veel üks kord läbi lugeda ja seedida.

ISP-d ja teie Interneti-ühendus

Nüüd peaksite idee saama. Nii nagu teie ja teised Interneti-kasutajad, annavad teie Interneti-teenuse pakkujad teile Interneti-teenuse pakkujad ribalaius (või Interneti-kiirus). Näiteks võite oma Interneti-teenuse pakkujalt saada ribalaiust (allalaadimiskiirust) 3 Mbit / s (märkus. Väärtusi on madalamaks tehtud, et hiljem oleks lihtsam arvutada).

Bitid ja baitid

Arvutage ribalaius

Info

Pange tähele, et 3 Mbit / s erineb 3 Mbit / s. Kui teisendate 3 Mbit / s Mbytes / s, saate tulemuseks 0,375 MB / s, mis on umbes 375 Kbytes / s. Seega, kui laadite faili alla ja kasutate kogu ribalaiust, on teie allalaadimiskiirus 375 kt / s või 3 MB / s – mitte 3 MB / 3000 ega 3000 KB / s. Pange tähele, et iga bait sisaldab 8 bitti – 1 kbyte = 8 kbit ja 1 MB = 8 MB.

Igatahes, kui laadite alla kaks faili üheaegselt ja teie arvuti tähtsustab neid allalaadimisi ja vähendab teie ribalaiust piirini, on iga faili allalaadimiskiirus 187,5 Kbytes / s. Nii töötab Interneti-ühendus (põhitasemel).

Kas olete segi ajanud Interneti kiirustes kasutatavate mõistetega? Miks see on liiga segane? Turundustaktika. 3 Mbit / s on lihtsam turustada kui 0,375 Mbytes / s. Ja see viib tarbijate segadusse.

Veebimajutaja ja teie server

Veebimajutusteenuse pakkujad teevad sama, mida Interneti-teenuse pakkujad. Lisaks veebifailide salvestusruumi pakkumisele pakuvad need teie serverile ka ribalaiuse kiirust (antud juhul üleslaadimiskiirust).

Näiteks kui olete valinud oma veebisaidi jaoks ainult 3 Mbit ribalaiuse plaani ja üks kasutaja proovib teilt ühe faili alla laadida, mis juhtub? See kasutaja saab selle faili alla laadida kiirusega 375 kbyte / s.

Teisest küljest, mis juhtub, kui olete valinud oma veebisaidi jaoks ainult 3 Mbit ribalaiuse plaani ja 10 kasutajat proovivad teilt ühte faili alla laadida, mis juhtub? Kõigil kasutajatel on allalaadimiskiirus 0,3 Mbit või 37,5 kt. See on üsna aeglane, eks? See juhtub seetõttu, et teie server proovib rahuldada kõiki kasutajaid, kes teie saidilt alla laadivad.

Kuna teil on ainult madal ribalaius 3 MB, väheneb kiirus iga kasutaja jaoks, kuna nad jagavad teie ribalaiust. Kiirus 37,5 kt on siiski korralik.

Mis saab aga siis, kui 100 kasutajat proovivad teie saidilt alla laadida? Kõik need laaditakse teilt alla kiirusega 3,75 kbytes. Ja see on liiga aeglane, eriti tänapäevastes allalaadimiskiiruse standardites.

Vaadake meie nimekirja Ühendkuningriigi parimatest veebimajutusteenuste pakkujatest.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map