Mis on Google App Engine ja mida saate sellega teha

Mis on Google App Engine ja mida saate sellega teha

rakenduse mootori logoGoogle App Engine (sa saad proovige siin tasuta) on avatud pilveplatvorm, mis võimaldab teil luua mobiili- ja veebirakendusi. Kuid see pole veel kõik; võite tuua oma raamistikud, keele käitusajad ja isegi kolmanda osapoole teegid. Google App Engine on hästi hallatav platvorm, mis eraldab infrastruktuuri täielikult lahti, nii et saate kogu oma koodile keskenduda. Lisaks võite liikuda nullist planeedi skaalani ja mõista, miks kõige edukamad ettevõtted kasutavad oma rakenduste toiteks Google’i rakenduste mootorit.


Mõned Google’i pilvplatvormi kasutavad ettevõtted on Coca-Cola, Spotify ja Motorola. Sa saad leiate rohkem rakendusi, mis kasutavad rakenduste mootorit siin.

Funktsioonid

Google App Engine mitte ainult ei aita teil ettevõtte infrastruktuuril üles ehitada skaleeritavaid mobiile ja taustprogramme igas keeles, vaid pakub teile ka hulga suurepäraseid funktsioone.

Iga populaarne keel

Rakenduse saate luua Java, C #, Node.js, Python, Ruby, PHP või Go abil; saate isegi oma keele käitusaega tuua.

Google App Engine'i dokumentatsioon App Engine'i dokumentatsioon Google'i pilveplatvorm

Nii paindlik kui ka avatud

App Engine pakub kohandatud käitusaegu, mis võimaldavad teil Dockeri konteineri abil tuua App Engine’i mis tahes raamistiku ja teegi.

Hästi juhitud

Google’i rakenduste mootor haldab kõiki infrastruktuuriga seotud probleeme, et saaksite keskenduda ainult oma koodile.

Diagnostika, jälgimine ja logimine

Google pakub a Stackdriver (saate seda ka tasuta proovida), mis annab teile võimsa rakendusdiagnostika rakenduse toimivuse ja tervise jälgimiseks ja silumiseks.

Rakenduse versioonimine

Saate hõlpsasti majutada oma rakenduse erinevaid versioone ja luua vaevata tootmiskeskkondi, teste, lavastusi ja arendusi.

Liikluse poolitamine

Saate suunata sissetulevad taotlused erinevatesse rakenduste väljaannetesse, teha elementide järkjärgulist levitamist ja A / B-testi.

Teenused Ökosüsteem

Saate oma rakenduses koputada GCP teenuste kasvavat ökosüsteemi, sealhulgas suurepärase pilvearendaja tööriistakomplekti.

Kasu

Iga keelekogukonna jaoks

Nagu me varem ütlesime, toetab App Engine Java, C #, Node.js, Python, Ruby, PHP. Teil on väga hea meel, kui olete arendaja, kes töötab mõne nende keelekogukonnaga, kuna olete juba tuttavas keskkonnas produktiivne. Peate vaid koodi lisama. Rääkimata sellest, et seda on väga lihtne installida ja käivitada, leiate siit üksikasjalik juhend.

Avatud pilv

Enamus meist ei aktsepteeri selliste tööriistade juhtimist, mis lukustavad teid ebareaalsete piirangutega tehnoloogiatesse ja platvormidesse.

Kui see kõlab nagu sina, otsid sa tõenäoliselt midagi karbist. Rakenduse App Engine abil saate edastada oma Dockeri pildi ja viia oma tarkvarapaki raamistikeelt keele käitamisaegadeni kolmanda osapoole teekidesse. Kui teil on vaja oma rakendus teisele platvormile teisaldada, saate seda teha, võttes rakenduse endaga kaasa ja juurutades selle konteineripõhisesse süsteemi, näiteks Kubernetes esilinastus või avalik või privaatpilv.

Lihtsalt lisage kood

Kui kasutate rakendust App Engine, ei satu teie kvaliteetse koodi loomisel midagi vahele. Infrastruktuuriprobleeme, nagu näiteks rakenduse vähendamine või vähendamine liikluse haldamiseks, juhtumite parandamine, tervisekontroll ja koormuse tasakaalustamine, samuti aluseks oleva opsüsteemi värskenduste rakendamine, haldab Google täielikult teie eest.

Infrastruktuur, kui seda vajate

Lisaks sellele, et saate nautida hästi juhitud arendaja kogemusi, saate ka vajadusel infrastruktuuri siseneda, et saavutada kõrgem juhtimistase. Kui teil on vaja kohandatud koodi juurutada, integreerige mootor oma DevOps-protsessi, et saaksite SSH-ga otse oma eksemplare kasutada. Saate täpsustada oma rakenduse mälu ja protsessori nõuded ning mootor korraldab infrastruktuuri teie nimel automaatselt.

Lõpp-otsa arvutus iga töökoormuse jaoks

Suuremad pärandrakendustega ettevõtted töötavad hübriidses ja mõnikord isegi mitme pilve keskkonnas, kus rakendusi võidakse jaotada VM-idele, täielikult hallatavatele platvormidele või konteineritele. GCP on selles mitmekesises keskkonnas parem ja võimaldab teie rakendustel suhelda Google’i võrgutaristu väga madala latentsusajaga, et toetada mis tahes töökoormust.

Teenuste kasvav ökosüsteem

GAE on konstrueeritud nii, et saate kasutada API-kõne kaudu vaid hallatavate teenuste õitsvat ökosüsteemi. GCP-s saate valida kas SQL- või NoSQL-andmebaasid, sellised teenused nagu Cloud Pub / Sub, seire- ja diagnostikavahendid ning fantastiline valik arendaja tööriistu.

Google App Engine vs Heroku

rakenduse mootor vs heroku

Pilvandmetöötlus pole enam järgmine suur asi. Tõendid on selged kõigis juba asutatud mängijate poolt loodud andmetaristukeskustes, näiteks Amazoni AWS ja Google’i App Engine. Niisiis, on ilmne, et see on praegune suur asi. Muidugi on ka väiksemaid teerajajaid nagu Heroku, mis sai alguse 2007. aastal, mis on pilvandmetöötluses hiline juura periood.

Nii võrdleme selles jaotises Heroku ja Google App Engine’i, mis on mõlemad PaaS-i pakkumised, et näha, milline neist paneb need linnukese tegema.

App Engine ja Heroku on sarnased, kuna mõlemad on PaaS-i lahendused. Mõlemad pakuvad teile vahetut keskkonda, kus saate oma rakendusi ja koodi juurutada. Kuid see keskkond ei host piiramatut hulka andmebaase, operatsioonisüsteeme, keeli ja muid baasplatvorme.

Seega võite tõusta üsna kiiresti käitamiseks, kuid kui teie rakendust ei töötata või seda ei hostita ega arenda eelnevalt kinnitatud loend, siis jäetakse teid kõrgeks ja kuivaks. See on teravalt kontrastiks IaaS-i platvormidega, nagu näiteks Amazoni AWS, mis pakuvad teile virtuaalset masinat, kus saate oma tarkvara keskkonda kohandada ja installida nagu soovite.

Mis nad on

Google App Engine tutvustab teile teie koodi käitatava masina eksemplari kokkuvõtet, mis toetab Java ja muid sarnaseid JVM-keeli, nagu Clojure, PHP ja JRuby, isegi selliseid keeli nagu Python ja Google’i Go. Kahjuks toetatakse ainult puhast Pythoni, nii et te ei saa näiteks C-koodi sisaldavaid mooduleid käivitada.

Kuna sellised keelepiirangud on olemas, on selge, et Google tutvustab arendajatele keeleteadlikku keskkonda, kus oma koodi käitada. Paljud inimesed kurdavad, et App Engine’i ainult kirjutuskaitstud olemus põhjustab ebavajalikku ja tüütut koodireaktorit.

See tähendab, et taotlused tuleb kirjutada App Engine’i silmas pidades. Näiteks tuleb isegi tavalist Java-koodi üsna palju muuta, et see sobiks rakenduste mootorikeskkonda. Veel üks puudus on see, et Google nõuab, et nende kliendid kasutaksid ainult ettevõtte BigTable mitteratsionaalset andmebaasi, isegi kui nad hiljuti lisasid CloudSQL-i tuge. See on pannud paljud tarbijad uskuma, et Google üritab neid oma raamistikku lukustada.

Heroku kuulub praegu Salesforce’ile ja varem toetas seda ainult Ruby. Kuid nüüd hõlmab see ka tuge Scala, Java, Clojure, PHP, Python ja Node.js. Seda tunnustatakse endiselt Ruby raamistike ja platvormide, näiteks Ruby on Rails suurepärase hostina. Andmebaaside osas on teil Redis, PostgreSQL, Cloudant ja MongoDB nii relatsioonilisi kui ka relatsioonilisi valikuid.

See on App Engine’i ees märkimisväärne eelis, kuna Heroku andmebaasi valikud pakuvad kogu, mis on laias maailmas juba laialt levinud. Andmebaasi teisaldamine Oracle’ist PostgreSQL-i on suhteliselt lihtne, kuna mõlemad on relatsioonilised, kuid relatsiooniandmebaasi teisaldamine mitterelatsioonilisesse BigTable’i on üsna keeruline. Me ei ütle, et seda ei saa teha, kuid see võtab teid üsna kaua aega ja see võib olla väga tüütu.

Hinnakujundus

PaaS-i toodete hindade võrdlemine võib olla üsna pettumust valmistav. Tõenäoliselt arvate, et sama turu sarnastel toodetel on identsed omadused, mis muudavad need hõlpsamaks võrreldavaks. Seda on PaaS-i toodete puhul siiski raske teha. Näiteks võite saada tasuta astme mõlemaga, kuid neil on mitmekesised võimalused. Heroku ühikut nimetatakse dyno-ks ja see pakub tasuta 512 MB koos 100MB vahetusruumi ja tundmatu protsessori toitega.

Kui vajate rohkem dünosid, maksab see teile 0,05 dollarit tunnis. App Engine’i dyno ekvivalent kannab nime FrontEnd ja see maksab 0,08 dollarit tunnis. App Engine’i andmebaas maksab 0,24 dollarit gigabaidi kohta kuus ja on mitmetasandiline plaan alates 9 kuni 100 dollarit Herbaku terabaidi kohta.

Kuid App Engine küsib teilt ka 0,07 dollarit iga 100 000 lugemise eest ja 0,10 dollarit iga 100 000 kirjutise kohta andmebaasis. Me arvame, et see on pahameel – pilveplatvormidel pole mõjuvat põhjust, et nad nõuaksid kasutajatelt andmete lugemist või kirjutamist. Heroku ei võta selle eest tasu.

Heroku on palju odavam kui Google’i rakenduste mootor.

Plussid ja miinused

Heroku

+ Standardne SQL.
+ Lihtsam hinnamudel.
+ Võrdlemisi valutu kasutuselevõtt.

– Väiksem kui Google.
– Seda hostitakse Amazoni AWS-is, mis kogeb suuri katkestusi.

Rakenduse mootor

+ Annab teile juurdepääsu ülejäänud ettevõtte teenustele.
+ Asünkroonseid ülesandeid on lihtsam käitada kui Heroku.
+ Google’il on oma pilveinfrastruktuur.

– Vähene platvormi paindlikkus.
– Pole standardset SQL-andmebaasi.

Google App Engine vs AWS

rakenduse mootor vs amazon aws

Arendajad on GAE vs AWS teema üle vaielnud üsna pikka aega. Paljud inimesed usuvad, et Google’i pilveplatvorm on AWS-i ülimuslikkusele tugevaim ja suurim konkurent. Niisiis selgitame selles jaotises lühidalt kõige olulisemaid tegureid, mis aitavad teil teadlikke otsuseid teha.

Mis nad on

Üks suurimaid erinevusi platvormide vahel on mõned pakutavad teenused. Sellest vaatenurgast on AWS parem. AWS-is saadaolevate teenuste kvaliteet ja kvantiteet on väga ulatuslik ja lai ning see loob tohutu hulga võimalusi paljude erinevate vajaduste jaoks.

Teisest küljest on GCE toodete loend palju väiksem ja keskendub enamasti klassikalistele PaaS ja IaaS teenustele. Esimene on valdkond, kuhu Google keskendus enamiku nende jõupingutustest, arvestades, et App Engine on esimene teenus, mis GCP-s kunagi käivitatud.

Siiski leiate ikkagi tavalised IaaS-i objektide salvestus-, andmetöötlus-, mitterelatsioon- ja relatsiooniandmebaasid ning veel mitu lõpp-punktide ja DNS-i teenust. Nende konkurentide vahel on aga tohutu erinevus. Mõju teie arhitektuurile sõltub enamasti teie vajadustest. GCP pakutavad teenused tõenäoliselt vastavad teie vajadustele, kuna nende arvutusmootoril on palju tugevusi, mis AWSil praegu puuduvad..

Konkreetne valdkond, milles Google on parem, on Big Data. Pole üllatav, et selline ettevõte nagu Google tunnistab oma valdkonnas kõiki teadmisi suurepäraste toodete valmistamiseks. BigQuery võimaldab teil analüüsida tohutul hulgal andmeid väga lühikese aja jooksul ja pakub teile reaalajas teavet oma andmekogumite kohta. Sellise keeruka teenuse puhul on üllatav see, et sellega on ka väga lihtne alustada.

Hinnakujundus

Google on hinna ja kiiruse osas palju parem kui AWS. Lisateabe saamiseks vaadake see paber.

Plussid ja miinused

AWS

+ Uskumatult palju teenuseid, iga päev lisandub uusi.
+ Paljud saadavustsoonid kogu maailmas
+ Palju ressursse, näiteks eksperdid ja raamatud

– Kallim jätkuvaks kasutamiseks
– EC2 eksemplarid on fikseeritud konfiguratsioonid ja te ei saa protsessori tuuma lisada ja sama palju RAM-i säilitada
– Arkaane hinnakujundusmudel

Rakenduse mootor

+ See on odavam, kui kasutate pidevalt
+ Saate valida oma eksemplari konfiguratsiooni
+ Koorma tasakaalustamine on parem kui AWS

– Vähem teenuseid nii hallatud kui hallata
– Kvalifitseeritud abi on raskem leida
– Google’i tugi on praegu tundmatu kogus

Lõppmärkused

Google Appi mootor on suurepärane platvorm oma rakenduste käivitamiseks, kui teil on eelarvet. Google on tuntud oma kvaliteetse infrastruktuuri toe tõttu ja App Engine võiks olla ideaalne koht teie uue rakenduse majutamiseks. Üritan top5hostingus pakkuda teile uusimat teavet ja parimaid hostimisplatvorme ja -teenuseid puudutavaid teste. Kontrollige kindlasti sageli.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map